Προς το περιεχόμενο

Καλύτερη λύση αυτή τη στιγμή για gb κινητής;


giannis2429

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, BritGreek είπε

Αυτό εδώ τι είναι; Μου ήρθε σαν διαφήμιση στο fb. 

http://www.ltelgreece.com/ 

εγω ξερω οτι μεταπωλει Κροατικα νουμερα απο εδω https://www.bonbon.hr/welcome-to-croatia

 

1 λεπτό πριν, BritGreek είπε

Έχει συνεχόμενη προβολή στο FB και το προωθούν πολύ. Δίνει και ελληνικό αριθμό με 3 ευρώ.

forward κανει, σε κροατικη sim

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 56
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

1 λεπτό πριν, BritGreek είπε

Έχει συνεχόμενη προβολή στο FB και το προωθούν πολύ. Δίνει και ελληνικό αριθμό με 3 ευρώ.

Από άλλο forum 

Δοκίμασα την εταιρεία για 2 μέρες. Πρώτον δεν κρατάς τον αριθμό σου απλά απ' ότι μου είπαν παίρνουν άδεια να χρησιμοποιηθεί η ταυτότητα του αριθμού σου και απ' αυτούς δίνοντας τους ένα κωδικό με το id του αριθμού σου που θα έρθει με μήνυμα στο κινητό σου απο την εταιρεία που ήδη έχεις. Προϋπόθεση να ανανεώνεις το πακέτο κάθε μήνα. Δεύτερον εισερχόμενες συνεχίζεις να δέχεσαι στην κάρτα που έχεις ήδη με την προϋπόθεση ότι θα έχεις δικαρτη συσκευή και θα ανανεώνεις τον αριθμό σου και στην εταιρεία που έχεις ήδη για να μπορείς να δέχεσαι κλήσεις και να μην λήξει ο αριθμός σου. Τρίτον θα μπορεις να χρησιμοποιείς τον ξένο αριθμό με το απλό πακέτο που δεν συμφέρει γιατί τα κανονικά πακέτα της εταιρείας που μεταπωλουν είναι αρκετά φθηνότερα,ο αριθμός είναι από την Κροατία και είναι η καρτοκινητη bonbon της telekom. Υπάρχουν αρκετές αγγελίες στο ίντερνετ που την παίρνεις φθηνότερα.

 

Πάντως και με το που μπαίνεις στο site μυρίζει  βρωμάει ότι δεν θα είναι και πολύ σοβαρή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, fredd0 είπε

εγω ξερω οτι μεταπωλει Κροατικα νουμερα απο εδω https://www.bonbon.hr/welcome-to-croatia

forward κανει, σε κροατικη sim

Άρα τι; Είναι παράνομο; Ρωτάω για να μάθω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, BritGreek είπε

Άρα τι; Είναι παράνομο; Ρωτάω για να μάθω.

 

καθολου παρανομο, απλα πληρωνεις premium (και στελνεις στοιχεια ταυτοτητας σε καποιο αγνωστο) για κατι που μπορεις να αγορασεις φθηνοτερα ακομα και απο ebay

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, fredd0 είπε

καθολου παρανομο, απλα πληρωνεις premium (και στελνεις στοιχεια ταυτοτητας σε καποιο αγνωστο) για κατι που μπορεις να αγορασεις φθηνοτερα ακομα και απο ebay

Ναι, αλλά μήπως έχουν κάποια συμφωνία έτσι ώστε να μην ακυρώνεται η συνεχής χρήση roaming, ως εταιρεία που βρίσκεται στην Ελλάδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, BritGreek είπε

Ναι, αλλά μήπως έχουν κάποια συμφωνία έτσι ώστε να μην ακυρώνεται η συνεχής χρήση roaming, ως εταιρεία που βρίσκεται στην Ελλάδα;

Ποιος να εχει αυτη τη συμφωνια? αυτος που εφτιαξε kαι καλα εταιρικο site με δωρεαν website builder απο http://el.simplesite.com/ ?

μη ψαρωνετε μωρε, αγοραζει τις sim 6 ευρω τις πουλαει 15, βγαζει κι ενα 50% προμηθεια στις ανανεωσεις και τελος

αν αλλαξει η πολιτικη της bon bon (γιατι ολο αυτο παταει στην πολιτικη να μη κλειδωνουν το roaming στο 4μηνο) θα σβυσει το site και θα χει βγαλει ενα καλο κομποδεμα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, malakudi είπε

Cosmote pocket wifi όσο ισχύει ακόμα η προσφορά 50 GB για 6 μήνες στα 89 μαζί με το device της Huawei.

και cosmote 4g wifi router με 50GB για ένα χρόνο στα 129.

Βάζεις και τα 15 GB για 10 ευρώ που ισχύουν ακόμα και πας στα 65 GB. Νομίζω δεν υπάρχει καλύτερη προσφορά από αυτή.

Και αφού λήξουν τα GB, βάζεις 80 GB για 1 χρόνο  με  80 ευρώ (40+40, το +40 ίσως δεν ισχύει σε 6 μήνες αλλά τώρα ισχύει).

Ναι, αλλά αυτό νομίζω προϋποθέτει άλλη SIM και άλλο νούμερο.

Το θέμα είναι πώς θα έχεις στο βασικό σου νούμερο τα GB.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Backpacker είπε

Η Frog έχει 8,5 ευρώ τα 5giga οπότε με 17 ευρώ είσαι ΟΚ. Και είναι και δίκτυο cosmote που σημαίνει η καλύτερη κάλυψη στην χώρα. 

αν ξανα δω γραμμενο η καλυτερη καλυψη στην χωρα για την cosmote θα σπασω το pc επιτοπου....!! Χωρις παρεξηγηση... μενω στο ισογειο της πολυκατοικιας... εγω και ο απο πανω στον 1ο εχουμε με το ζορι 1 γραμμη... Το παλικαρι στον 2ο οροφο εχει full σημα... Οι τεχνικοι της cosmote μου λενε: Κανουμε οτι μπορουμε για την επιλυση του προβληματος..... Ατομο που εχει ερθει σπιτι μου με vodafone εχει full σημα btw :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, phanispal είπε

Ναι, αλλά αυτό νομίζω προϋποθέτει άλλη SIM και άλλο νούμερο.

Το θέμα είναι πώς θα έχεις στο βασικό σου νούμερο τα GB.

Δεν υπάρχει λόγος, έχεις το pocket wifi σαν hotspot μαζί σου παντού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, nightwalker1990 είπε

αν ξανα δω γραμμενο η καλυτερη καλυψη στην χωρα για την cosmote θα σπασω το pc επιτοπου....!! Χωρις παρεξηγηση... μενω στο ισογειο της πολυκατοικιας... εγω και ο απο πανω στον 1ο εχουμε με το ζορι 1 γραμμη... Το παλικαρι στον 2ο οροφο εχει full σημα... Οι τεχνικοι της cosmote μου λενε: Κανουμε οτι μπορουμε για την επιλυση του προβληματος..... Ατομο που εχει ερθει σπιτι μου με vodafone εχει full σημα btw :(

Σπαστά . Η Cosmote έχει το καλύτερο σήμα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...