Προς το περιεχόμενο

Πανελλήνιες 2018


des.matth

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Βγήκαν τα αποτελέσματα κ ένας φίλος μου πέρασε, σύμφωνα με αυτά, σε σχολή στην Πάτρα, που ήταν 3η προτίμηση, ενώ η πρώτη του προτίμηση στο μηχανογραφικό ήταν το Ηράκλειο. Εννοείται ότι τριπλοσεκάραμε αν το μηχανογραφικό ήταν εντάξει. Κι εννοείται ότι η Πάτρα είναι πιο ψηλά απ το Ηράκλειο!!

Έχετε ξανακούσει κάτι παρομοιο;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πειτε στο γιο σας να περασει καλα τα καλυτερα χρονια της ζωης του.

Αν δεν αντεχετε οικονομικα να ψαξει να βρει μια δουλεια η αλλιως 10% την επομενη χρονια.

Το αποτελεσμα μετραει, οχι το πως εγινε. Ετσι και αλλιως το παιδι γινεται ενηλικας σε κατι μηνες, μπορει να κανει οτι θελει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/8/2018 στις 7:42 ΜΜ, des.matth είπε

Καλησπέρα. Βγήκαν τα αποτελέσματα κ ένας φίλος μου πέρασε, σύμφωνα με αυτά, σε σχολή στην Πάτρα, που ήταν 3η προτίμηση, ενώ η πρώτη του προτίμηση στο μηχανογραφικό ήταν το Ηράκλειο. Εννοείται ότι τριπλοσεκάραμε αν το μηχανογραφικό ήταν εντάξει. Κι εννοείται ότι η Πάτρα είναι πιο ψηλά απ το Ηράκλειο!!

Έχετε ξανακούσει κάτι παρομοιο;

Aν έχει τεθεί τέτοιο θέμα, πάτε απευθείας στην κοντινότερη δευτεροβάθμια να ελεγξουν τι έχει γινει. Θα διορθωθεί και θα πάει στη πρωτη του προτίμηση. Ομως σιγουρεψου οτι οντως ειναι έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 hours ago, TopicStrarter said:

πως;

Φετος μπορουνε και απο ΕΠΑΛ να μπουνε σε ΑΕΙ ενω μεχρι προσφατα γινοτανε μονο ΤΕΙ. Σε πολλα τμηματα ακομα και ΕΜΠ και ΕΚΠΑ και ΑΠΘ μπηκανε με χωμα βασεις. Παραθετω εδω για να καταλαβεις, ΑΠΘ πληροφορικη ας πουμε μπηκανε με 17.775 , ΕΜΠ ΗΜΜΥ 17.400, πληροφορικη ΕΚΠΑ 16.300, πολιτικων μηχανικων ΕΜΠ 14.260, . Ειναι γνωστο οτι στις ταξεις των επαλ αντε 2-3 ατομα απο ΟΛΗ την ταξη να δωσουν για πανελληνιες και απο αυτους 0-1 να διαβασουν σοβαρα για να δωσουν. Οποτε με τετοιον ανταγωνισμο λογικο οι βασεις να ειναι χωμα. Εγω εδωσα απο ΕΠΑΛ πανελληνιες πριν 2 χρονια και στο εξεταστικο μου κεντρο ειμασταν 5 ΕΠΑΛ σχολεια και διναμε συνολο ουτε 10 ατομα :D . Επισης μην ξεχνας οτι οι εξετασεις των ΕΠΑΛ ειναι πιο ευκολες απο του ΓΕΛ. Εγω με διαβασμα 3 μηνων χωρις φροντ εγραψα 17.920 μορια. δλδ εμπαινα ΗΜΜΥ ανετα λολ.

Οποτε προβλεπω απο φετος να εχουμε μια τεραστια αυξηση εγγραφων στα επαλ. αλλωστε γτ να πας γελ; για να ξεσκιστεις στο διαβασμα και να μην περασεις εκει π θες;

Επεξ/σία από Aggeluska
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Aggeluska είπε

Φετος μπορουνε και απο ΕΠΑΛ να μπουνε σε ΑΕΙ ενω μεχρι προσφατα γινοτανε μονο ΤΕΙ. Σε πολλα τμηματα ακομα και ΕΜΠ και ΕΚΠΑ και ΑΠΘ μπηκανε με χωμα βασεις. Παραθετω εδω για να καταλαβεις, ΑΠΘ πληροφορικη ας πουμε μπηκανε με 17.775 , ΕΜΠ ΗΜΜΥ 17.400, πληροφορικη ΕΚΠΑ 16.300. Ειναι γνωστο οτι στις ταξεις των επαλ αντε 2-3 ατομα απο ΟΛΗ την ταξη να δωσουν για πανελληνιες και απο αυτους 0-1 να διαβασουν σοβαρα για να δωσουν. Οποτε με τετοιον ανταγωνισμο λογικο οι βασεις να ειναι χωμα. Εγω εδωσα απο ΕΠΑΛ πανελληνιες πριν 2 χρονια και στο εξεταστικο μου κεντρο ειμασταν 5 ΕΠΑΛ σχολεια και διναμε συνολο ουτε 10 ατομα :D . Επισης μην ξεχνας οτι οι εξετασεις των ΕΠΑΛ ειναι πιο ευκολες απο του ΓΕΛ. Εγω με διαβασμα 3 μηνων χωρις φροντ εγραψα 17.920 μορια. δλδ εμπαινα ΗΜΜΥ ανετα λολ.

Οποτε προβλεπω απο φετος να εχουμε μια τεραστια αυξηση εγγραφων στα επαλ. αλλωστε γτ να πας γελ; για να ξεσκιστεις στο διαβασμα και να μην περασεις εκει π θες;

πέρσι από ΕΠΑΛ ήταν 1% ενώ φέτος έγινε 5% και 10% για αυτήν την χρονιά μόνο για το νέο πανεπιστήμιο Δυτικής Αττικής που δημιουργήθηκε. Φέτος οι βάσεις των ΤΕΙ έπεσαν υπερβολικά πολύ, μιλάμε τα περισσότερα ΤΕΙ ηλεκτρονικών-ηλεκτρολόγων-μηχανικών πληροφορικής ήταν κάτω από 9.000 και πολλά λέω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν νομιζω οτι ανεβηκε λογω ΠΑ.Δ.Α . Εντωμεταξθ και εγω στο ΠΑ.Δ.Α ειμαι. Μεχρι περσυ αν θυμαμαι καλα περναμε 120 ατομα εισακτεους, φετος 200+ . πραγματικα θελω να δω που θα τους βαλουνε. Υπαρχει γνωστο προβλημα χωρου στο ΠΑ.Δ.Α , καθε αρχη εξαμηνου τα ιδια, γεμιζει κοσμο το αμφιθεατρο και δεν εοχυν που να κατσουνε και μετα παρατανε το εξαμηνο επειδη οοτε πανε καθονται ορθιοι και αυτα με 120 ατομα εισακτεους, τωρα που θα ειμαστε σχεδον οι διπλασιοι να δουμε.

Edit: τωρα καταλαβα τι εννοεις. ναι λογικο να ανεβει το ποσοστο λογω παδα αλλα αυτο δεν σημαινει πως αυτο ειναι η αιτια π μπαινουν σε αλλες σχολες με βασεις χωμα.

Επεξ/σία από Aggeluska
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, axouu είπε

πέρσι από ΕΠΑΛ ήταν 1% ενώ φέτος έγινε 5% και 10% για αυτήν την χρονιά μόνο για το νέο πανεπιστήμιο Δυτικής Αττικής που δημιουργήθηκε. Φέτος οι βάσεις των ΤΕΙ έπεσαν υπερβολικά πολύ, μιλάμε τα περισσότερα ΤΕΙ ηλεκτρονικών-ηλεκτρολόγων-μηχανικών πληροφορικής ήταν κάτω από 9.000 και πολλά λέω.

εννοώ πως τα ΤΕΙ εάν έδινες από ΕΠΑΛ είχαν τέρμα χαμηλές βάσεις, ΤΕΙ μηχανικών πληροφορικής Λάρισα είχε πέρσι 14000 μόρια και φέτος είχε 8800.

εγώ να φανταστείς πέρασα φέτος από ΕΠΑΛ στην ΑΕΙ πληροφορικής και δεν το περίμενα με τίποτα, δεν είχα γράψει και κανέναν τρελό βαθμό αλλά ούτε και άσχημο εάν σκεφτείς τι βλέπουν τα μάτια σου στα ΕΠΑΛ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 minutes ago, axouu said:

εννοώ πως τα ΤΕΙ εάν έδινες από ΕΠΑΛ είχαν τέρμα χαμηλές βάσεις, ΤΕΙ μηχανικών πληροφορικής Λάρισα είχε πέρσι 14000 μόρια και φέτος είχε 8800.

εγώ να φανταστείς πέρασα φέτος από ΕΠΑΛ στην ΑΕΙ πληροφορικής και δεν το περίμενα με τίποτα, δεν είχα γράψει και κανέναν τρελό βαθμό αλλά ούτε και άσχημο εάν σκεφτείς τι βλέπουν τα μάτια σου στα ΕΠΑΛ. 

εγω πριν δυο χρονια εγραψα 17.920 μορια και περασα ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ και κατα ιδρωμενος στο ΤΕΙ Αθηνας. :D νυν ΠΑΔΑ. φαντασου ποσο πιο δυσκολα ηταν τοτε να μπεις τει :D.

Απλα πηρε πολυ κοσμο το ΠΑΔΑ επειδη ειναι Αθηνα και ετσι πεσανε ολες οι αλλες οι βασεις.

Συγχαρητηρια για την επιτυχια σου

Επεξ/σία από Aggeluska
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Aggeluska είπε

εγω πριν δυο χρονια εγραψα 17.920 μορια και περασα ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ και κατα ιδρωμενος στο ΤΕΙ Αθηνας. :D νυν ΠΑΔΑ. φαντασου ποσο πιο δυσκολα ηταν τοτε να μπεις τει :D.

Συγχαρητηρια για την επιτυχια σου

όντως, φαίνεται να έχουν πέσει πάρα πολύ οι βάσεις από το 2016 μέχρι σήμερα. σε ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...