Προς το περιεχόμενο

Η Gartner επιβεβαίωσε ότι η Huawei ξεπέρασε την Apple και βρίσκεται στην 2η θέση των πωλήσεων smartphones παγκοσμίως


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Το netflix μπορει να αποθηκευσει offline ταινιες σειρες οπου θελεις ακομα και σε otg. Εγω εχω micro sd και τα βαζω εκει χωρις να εχω θεμα χωρου. Επισης συνδεω κανονικα 2tb σκληρους δισκους με otg γινεται κατι τετοιο στο ios?

Nαι κανονικα παιζει το otg απο οσο θυμαμαι..

Επεξ/σία από cpgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Arkin είπε

Το notch το απεχθανομαι ειναι οτι χειροτερο μπηκε ποτε σε κινητο. Σαν κερατακια ειναι.

Ουτε xiaomi εχω ουτε oneplus προσωπικα δεν εχω κανενα συμφερον. Ουτε χαζομαρες με επαρση κτλ που γραφεις. Αν δεν μπορεις να καταλαβεις οτι υπαρχει κοσμος που την παταει με το marketing και νομιζει οτι κατι xiaomi oneplus huawei ειναι κινεζιες του κ@@λου δικαιωμα σου. Εγω εχω αντιθετη αποψη και προσπαθω να βοηθησω αυτους που θελουν να μην πετανε τα χρηματα τους σε υπερτιμημενα προιοντα. Εσυ απο το να κραζεις αυτους που προσπαθουν να βοηθησουν κανε και τιποτα αλλο.

Οχι ο A11 ειναι υπεραρκετος και καλυτερος σε raw απο 845 και λιγο κατωτερος σε gpu. Για το android ναι εκει ειναι η πραγματικη ελευθερια.

Αν πούλαγε ελευθερία δεν θα λεγόταν Apple. Ίσως τα επόμενα 30 χρόνια κάποιοι το καταλάβουν γιατί τα προηγούμενα δεν το πήραν μυρουδια και νομίζουν ότι εκεί στην Apple είναι διανοητικά καθυστερημένοι που δεν μπορούν να φτιάξουν έναν επεξεργαστή σαν το snapdragon και ένα λειτουργικό σαν το Android.

Ισως να είναι έτσι και πραγματικά να έχει γεμίσει το insomnia ιδιοφυΐες που ξέρουν καλύτερα για όλο τον κόσμο και να θέλουν να τον προστατέψουν από την σατανικη και ψεύτρα Apple....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Μόλις τώρα, Plapoutas είπε

Μιλάς για αυτό όταν λες iDisk @cpgr

Zakk-iDisk-Memory-Cable-SDL720228219-1-5

όχι μόνο είναι 10πλάσιο σε μέγεθος σε σύγκριση με μια MicroSD, δεν έχει τις ίδιες ταχύτητες και είναι πανάκριβο.. εξήγησε μου πως θα αποθηκεύσει η εφαρμογή του Netflix τις ταινίες μέσα σε αυτό το Stick που για να δουλέψει θέλει ειδική εφαρμογή αφού η Apple δεν υποστηρίζει OTG. Οπότε είναι άκυρο το παραπάνω και ξαναεπιβεβαιώνω τα λεγόμενα μου, δύσχρηστο ΛΣ και συσκευή.  

ποιος σου ειπε οτι δεν υποστηριζει otg? Και οτι δεν κανει τα παραπανω που λες.

Ειπα να μην ασχοληθώ αλλο ,αλλα δεν γινεται. Λετε πραγματικα οτι να ναι για να μειωσετε ενα λειτουργικο που ποτε σας δεν εχετε δουλεψει.

και zip και τραγουδια και ταινιες και οτι θες.  Και συγχρονιζω ασυρματα,και απανταω κλησεις μεσω υπολογιστη και στελνω μηνυματα και μιλαω στην siri και κανω αυτοματισμούς.

Και το καλυτερο? Τα κανω καλυτερα απο ολους. Δεν κολλαω,δεν κολλαω ιους,αν το χασω δεν κλαιω τα αρχεια μου που ειναι σημαντικα και οχι απλα τραγουδια και ringtone που στελνεις με Bluetooth αναβαθμίσεις,security patches καθε μηνα σχεδον. Εχουμε και σοβαρα πραγματα μεσα. Αν εσεις τα εχετε για καφεδακι μπραβο σας.

Οποτε ο καθενας κανει τις επιλογες του και πρεπει να ζησει με αυτές. Οτι και να πειτε για το android ακούγεται λιγο. Αλλαχτε κανενα εικονιδιο επιφανεια,ανοιξτε και 2 παραθυρα να δειχνετε κουλ σε 5.5 ιντσες οθονη.

 

 

aHR0cDovL21lZGlhLmJlc3RvZm1pY3JvLmNvbS9VL0cvNzQ4ODg4L29yaWdpbmFsL1RHX0JlbmNobWFyay1HZWVrYmVuY2g0X1NuYXBkcmFnb244NDUuanBn.jpg

 

Που να δειτε τι θα γινει με a12.

Επεξ/σία από alexakos89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Arkin είπε

Αν δεν μπορεις να καταλαβεις οτι υπαρχει κοσμος που την παταει με το marketing και νομιζει οτι κατι xiaomi oneplus huawei ειναι κινεζιες του κ@@λου δικαιωμα σου. Εγω εχω αντιθετη αποψη και προσπαθω να βοηθησω αυτους που θελουν να μην πετανε τα χρηματα τους σε υπερτιμημενα προιοντα. Εσυ απο το να κραζεις αυτους που προσπαθουν να βοηθησουν κανε και τιποτα αλλο.

Επαναλαμβάνω. Και δεν κράζω κανέναν. Πιστεύεις ότι στο παρόν θέμα συμμετέχουν τέτοια άτομα? Σε ρώτησε κανείς πως να μην πετάξει τα χρήματα του σε υπερτιμημένα προιόντα? Αν ναι, δείξε μου το συγκεκριμένο post. 

Εγώ πάντως δεν σε βλέπω να απαντάς σε κάποιον που ζήτησε τη βοήθεια σου εδώ μέσα. Εγώ σε βλέπω locked σε μια διαμάχη με άτομα που ξέρουν πολύ καλά τι αγόρασαν κι εσύ να προσπαθείς να τους πείσεις ότι η επιλογή σου είναι καλύτερη και αυτοί το αντίθετο.. καμία σχέση με βοήθεια δηλαδή. Αυτό είναι που τόνισα στο τελευταίο μέρος της παράγραφου. Δεν επιτελείς κοινωνικό έργο εδώ μέσα. Απλά το απολαμβάνεις. Δεν υπάρχει τίποτα κακό με αυτό, απλώς καταντά αστείο να συγχέετε μερικοί το κράξιμο με την βοήθεια. Λες και όπως είπα, αυτός που δεν ξέρει, θα διαβάσει αυτή την είδηση και θα δει τι θα πει ο Luffy και ο Arkin.

 

Παρόλα αυτά βοήθησε με να καταλάβω κάτι αν θέλεις. Έστω ότι έχεις ένα συγκεκριμένο budget και θέλεις να αγοράσεις μία μηχανή δρόμου. Είσαι μεταξύ 2 επιλογών διαφορετικής μάρκας αλλά δεν ξέρεις τίποτα απολύτως από αυτόν τον τομέα. Τι από τα παρακάτω κάνεις (διάλεξε το πιο σωστό κατά τη γνώμη σου και γιατί):

α) Κάνεις μια έρευνα για τα τεχνικά χαρακτηριστικά της κάθε μηχανής και τα συγκρίνεις με τις ανάγκες σου

β) Ρωτάς έναν φίλο σου

γ) Μπαίνεις σε ένα φόρουμ μηχανών και διαβάζεις debates μεταξύ των οπαδών της α και της β μάρκας

δ) Ζητάς τη γνώμη του πωλητή

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Επαναλαμβάνω. Και δεν κράζω κανέναν. Πιστεύεις ότι στο παρόν θέμα συμμετέχουν τέτοια άτομα? Σε ρώτησε κανείς πως να μην πετάξει τα χρήματα του σε υπερτιμημένα προιόντα? Αν ναι, δείξε μου το συγκεκριμένο post. 

Εγώ πάντως δεν σε βλέπω να απαντάς σε κάποιον που ζήτησε τη βοήθεια σου εδώ μέσα. Εγώ σε βλέπω locked σε μια διαμάχη με άτομα που ξέρουν πολύ καλά τι αγόρασαν κι εσύ να προσπαθείς να τους πείσεις ότι η επιλογή σου είναι καλύτερη και αυτοί το αντίθετο.. καμία σχέση με βοήθεια δηλαδή. Αυτό είναι που τόνισα στο τελευταίο μέρος της παράγραφου. Δεν επιτελείς κοινωνικό έργο εδώ μέσα. Απλά το απολαμβάνεις. Δεν υπάρχει τίποτα κακό με αυτό, απλώς καταντά αστείο να συγχέετε μερικοί το κράξιμο με την βοήθεια. Λες και όπως είπα, αυτός που δεν ξέρει, θα διαβάσει αυτή την είδηση και θα δει τι θα πει ο Luffy και ο Arkin.

Παρόλα αυτά βοήθησε με να καταλάβω κάτι αν θέλεις. Έστω ότι έχεις ένα συγκεκριμένο budget και θέλεις να αγοράσεις μία μηχανή δρόμου. Είσαι μεταξύ 2 επιλογών διαφορετικής μάρκας αλλά δεν ξέρεις τίποτα απολύτως από αυτόν τον τομέα. Τι από τα παρακάτω κάνεις (διάλεξε το πιο σωστό κατά τη γνώμη σου και γιατί):

α) Κάνεις μια έρευνα για τα τεχνικά χαρακτηριστικά της κάθε μηχανής και τα συγκρίνεις με τις ανάγκες σου

β) Ρωτάς έναν φίλο σου

γ) Μπαίνεις σε ένα φόρουμ μηχανών και διαβάζεις debates μεταξύ των οπαδών της α και της β μάρκας

δ) Ζητάς τη γνώμη του πωλητή

Τα θεματα αυτα τα διαβαζει πολυς κοσμος πολλοι δεν γραφουν καν απλα τα διαβαζουν. Καποτε επεφτα στην παγιδα του debate τωρα απλα θα γραψω καποια facts που ειναι οι επιδοσεις τιμες και ας κρινει ο καθενας οπως νομιζει. Δεν προσπαθω να πεισω κανεναν δεν εχω κανενα συμφερον για οτι γραφω. Στην απαντηση σου το Α ειναι το σωστο. Τι γινεται ομως αν ο αλλος δεν ξερει να κανει ερευνα και πεφτει θυμα του marketing? Προφανως ενας που ξερει τις αναγκες του δεν προκειται να αλλαξει οτι και αν γραψω. Αυτοι που πεφτουν θυματα του marketing ομως? Ειναι πολλοι παρεπιπτοντως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σύντομα η Xiaomi. Οι Appleheads πιστεύω πως έχουν λιγοστέψει (άποψή μου καθώς και εγώ παλιός Applehead) επειδή οι επιλογές πλέον είναι τόσες πολλές και τεχνολογικό χάσμα έχει στενέψει πλέον πολύ. Οι περισσότερες εταιρίες καταστευάζουν στην Κίνα και οι τεχνολογίες δύσκολα παραμένουν στο στενό εταιρικό κύκλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16+ σελίδες με ποστ χωρίς κανέναν απολύτως λόγο, με ποστ του τύπου ο μπαμπάς μου είναι καλλίτερος από τον δικό σου και και και και...

Συγκρίσεις για το ποιο smartphone είναι γρήγορο. Συγκρίσεις για το ποιο smartphone είναι ποιο όμορφο και και και και.

Τελικά ποιος την έχει μεγαλύτερη πείτε μας μήπως τελικά μας αλλάξετε γνώμη...

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Chape είπε

16+ σελίδες με ποστ χωρίς κανέναν απολύτως λόγο, με ποστ του τύπου ο μπαμπάς μου είναι καλλίτερος από τον δικό σου και και και και...

Όχι μη το λες. Κάποια μέλη το κάνουν για να "βοηθήσουν". Πιστεύουν ότι όλη αυτή η συζήτηση είναι επικοδομητική. Απαραίτητη προυπόθεση ότι αυτοί είναι που έχουν δίκιο βέβαια... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Όχι μη το λες. Κάποια μέλη το κάνουν για να "βοηθήσουν". Πιστεύουν ότι όλη αυτή η συζήτηση είναι επικοδομητική. Απαραίτητη προυπόθεση ότι αυτοί είναι που έχουν δίκιο βέβαια... 

Μα αυτό είναι το θέμα... Κάνεις δεν έχει δίκιο... 

Ο καθένας γράφει ότι του κατέβει στο κεφάλι, έχει την απαίτηση να συμφωνήσουν όλοι οι υπόλοιποι μαζί του και όταν δεν το κάνουν αρχίζει άλλη παράνοια... Όλοι όσοι δεν συμφωνούν μαζί του είναι πρόβατα,haters,φτωχοί,κολλημένοι και άλλα χίλια τόσα... 

Δεν ξέρω τι έχει γίνει αλλά πριν κάποιους μήνες είχαμε ηρεμήσει λίγο τώρα γίνεται πάλι τις ποπης 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Chape είπε

Δεν ξέρω τι έχει γίνει αλλά πριν κάποιους μήνες είχαμε ηρεμήσει λίγο τώρα γίνεται πάλι τις ποπης 

Κάτσε να γίνει το keynote και τότε θα δεις. Αυτά είναι πρόβες :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Κάτσε να γίνει το keynote και τότε θα δεις. Αυτά είναι πρόβες :P

Αυτό που πιστεύω είναι ότι οι παλιοί Users απλά βαρέθηκαν και σταμάτησαν να γράφουν σεντόνια. Ενώ βλέπω συνεχώς καινούργια άτομα στο forum που σε κάθε θέμα πρέπει να αποδείξουν ότι το κινητό τους την έχει μεγαλύτερη. 

Επίσης πιστεύω ότι όλοι αυτοί που ξεκινούν  ή συμμετέχουν σε αυτό είναι καινούργιοι χρήστες που μας ήρθαν από αλλά Forums που έχουν πλέον κλείσει (μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια δεν είμαι απόλυτος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...