Προς το περιεχόμενο

Η Gartner επιβεβαίωσε ότι η Huawei ξεπέρασε την Apple και βρίσκεται στην 2η θέση των πωλήσεων smartphones παγκοσμίως


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

45 λεπτά πριν, greekfox1 είπε

Εγώ που έχω iPhone 8 Plus γιατί ικανοποιεί τις δικές μου ανάγκες, κοιμάμαι τον ύπνο του δικαίου, ενώ εσυ είσαι ο έξυπνος που ξύπνησε; Για χαλάρωσε λίγο και ξεκαβαλα από το καλάμι σου...

Μίλησε κανείς για ικανοποίηση αναγκών? Δεν έχω καβαλήσει κανένα καλάμι αγαπητέ, αντιθέτως έχω δοκιμάσει και όλα τα iPhone εκεί έξω και σε πληροφορώ ότι για τα λεφτά που ζητάει η Apple εγώ δυστυχώς δεν μπορώ να μείνω ικανοποιημένος από μία συσκευή που ούτε τα μισά μου δίνει από μια άλλη που τα έχει όλα και είναι και στο -40% της τιμής των iPhone. Αν εσύ θέλεις να το παίζεις φιάκας με το μηλοτηλεφωνο τότε you are free to go! Οταν φτάσει 10η στην λίστα, να σε δω αν λες τα ίδια περί ικανοποίησης αναγκών και ούτω κάθε εξής πληρώνοντας 1000€ για συσκευή που ούτε ένα βασικό fast charger δεν περιέχει στο κουτί του..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι έπεσε στη λίστα πωλήσεων τι σχέση έχει με την ικανοποίηση των αναγκών;

Η apple ποτέ δεν είχε τεράστιο μερίδιο στην αγορά γιατί είχε πάντα υψηλές τιμές.

Γιατί σας κάνει εντύπωση ότι ανέβηκε τόσο η xiaomi με τις εξαιρετικές vfm συσκευές που βγάζει και έπεσε η apple; Εγώ το βρίσκω λογικό και πιστεύω ότι αυτή η τάση θα συνεχιστεί και του χρόνου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, akistras1 είπε

Μίλησε κανείς για ικανοποίηση αναγκών? Δεν έχω καβαλήσει κανένα καλάμι αγαπητέ, αντιθέτως έχω δοκιμάσει και όλα τα iPhone εκεί έξω και σε πληροφορώ ότι για τα λεφτά που ζητάει η Apple εγώ δυστυχώς δεν μπορώ να μείνω ικανοποιημένος από μία συσκευή που ούτε τα μισά μου δίνει από μια άλλη που τα έχει όλα και είναι και στο -40% της τιμής των iPhone. Αν εσύ θέλεις να το παίζεις φιάκας με το μηλοτηλεφωνο τότε you are free to go! Οταν φτάσει 10η στην λίστα, να σε δω αν λες τα ίδια περί ικανοποίησης αναγκών και ούτω κάθε εξής πληρώνοντας 1000€ για συσκευή που ούτε ένα βασικό fast charger δεν περιέχει στο κουτί του..

Ξέρεις και γιατί το θέλω το iPhone μπράβο σου. Εκτός από ξύπνιος είσαι και παντογνώστης, μπράβο σου... Άσε με εμενα λοιπόν που είμαι προβατο(sheeple) και κοιμάμαι τον ύπνο του δικαίου, δεν ξέρω τι λέω και το παίζω μόστρα με το iPhone...

1 ώρα πριν, elorant είπε

Πάντως δεν είναι τυχαίο ότι οπουδήποτε μπλέκονται χρήστες προϊόντων Apple υπάρχει τεράστιος φανατισμός. Παλιά ήταν η κόντρα Mac με Windows. Όποιος και καλά χρησιμοποιούσε Mac ήταν έξυπνος και οι υπόλοιποι χαζοί. Τώρα άλλαξε το τροπάρι, όποιος χρησιμοποιεί iPhone είναι ευκατάστατος και οι υπόλοιποι μπατίρια. Κι όλα αυτά για κινητά που τα παίρνεις και με €200 στο ebay.

 

 

 

Φαίνεται μερικοί έχουν πολύ μεγάλη ανάγκη να θεωρήσουν τους εαυτούς τους ανώτερους από τους υπόλοιπους. Και στον αντίποδα έχουμε και τους άλλους που οποιαδήποτε νύξη περί έλλειψης χρημάτων τους τρελαίνει.

 

Παιδιά ηρεμήστε. Όλοι σπουδαίοι είμαστε, ο καθένας για διαφορετικό λόγο.

 

Ενώ οι «μουτζαχεντίν» του android(κατά το Ταλιμπάν της Apple όπως είπε άλλο μέλος) που θεωρούν ότι είναι  powerusers απλά και μόνο επειδή έχουν Android, και που θεωρούν καθήκον τους να σώσουν τον κόσμο από το να αγοράσει iPhone!!!, είναι καλύτεροι. Άσε που δεν αφήνουν κανένα θέμα που έχει τη λέξη Apple ασχολίαστο, οι ίδιοι και οι ίδιοι σε κάθε θέμα να μας ζαλίζουν για την ανωτερότητα του android έναντι της φυλακής που λέγεται iOS.. Άστο καλύτερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι μουτζαχεντίν του android απλά έχουν βαρεθεί να διαβάζουν αρλούμπες μέσα στις οποίες μπαίνει και το lifestyle από ανθρώπους που θέλουν να χαρακτηρίζονται μέσα από τις αγορές τους..

αφού θέλουν λοιπόν τέτοιους χαρακτηρισμούς, τους λαμβάνουν απλόχερα :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, logistoulis είπε

οι μουτζαχεντίν του android απλά έχουν βαρεθεί να διαβάζουν αρλούμπες μέσα στις οποίες μπαίνει και το lifestyle από ανθρώπους που θέλουν να χαρακτηρίζονται μέσα από τις αγορές τους..

αφού θέλουν λοιπόν τέτοιους χαρακτηρισμούς, τους λαμβάνουν απλόχερα :P

Σε λίγο θα μας πείτε ότι έχετε  βαρεθεί την ζωή σας....

Επεξ/σία από atheatos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, logistoulis said:

οι μουτζαχεντίν του android απλά έχουν βαρεθεί να διαβάζουν αρλούμπες μέσα στις οποίες μπαίνει και το lifestyle από ανθρώπους που θέλουν να χαρακτηρίζονται μέσα από τις αγορές τους..

Δεν βλέπω να έχουν βαρεθεί. Και όχι απλώς διαβάζουν, γράφουν κιόλας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, CheOnWeb είπε

Δεν βλέπω να έχουν βαρεθεί. Και όχι απλώς διαβάζουν, γράφουν κιόλας!

Κάπου πρέπει να ξεσπάσουν...βέβαια μερικοί φτάνουν σε επίπεδο γηπέδου και βρίζουν κιόλας αλλά εντάξει δεν βαριέσαι , αυτά έχει η ζωή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει κανένας λόγος να απολογείται κάποιος για τις αγορές του. 

Αν κάποιοι έχουν πρόβλημα με τις καταναλωτικές επιλογές των υπολοίπων, ξιδακι και ξεκούραση. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, logistoulis είπε

οι μουτζαχεντίν του android απλά έχουν βαρεθεί να διαβάζουν αρλούμπες μέσα στις οποίες μπαίνει και το lifestyle από ανθρώπους που θέλουν να χαρακτηρίζονται μέσα από τις αγορές τους..

αφού θέλουν λοιπόν τέτοιους χαρακτηρισμούς, τους λαμβάνουν απλόχερα :P

Παρομοίως και οι Ταλιμπάν της Apple έχουν βαρεθεί την κομπορρημοσύνη των μουτζαχεντίν του android, και ενίοτε πετάνε και υπερβολές. 18 στις 20 σελίδες αυτού του thread έχουμε τους ίδιους και τους ίδιους μεσσίες να δείχνουν τον δρόμο της σωτηρίας στα πρόβατα της umbrella corporation, sorry Apple, που κοιμούνται τον ύπνο του δικαίου και τους κοροϊδεύουν συνεχώς. Αυτά, δεν ασχολούμαι παραπάνω, τα είπε πολύ ωραία ο D.Luffy λίγες σελίδες πιο πίσω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, greekfox1 είπε

Παρομοίως και οι Ταλιμπάν της Apple έχουν βαρεθεί την κομπορρημοσύνη των μουτζαχεντίν του android, και ενίοτε πετάνε και υπερβολές. 18 στις 20 σελίδες αυτού του thread έχουμε τους ίδιους και τους ίδιους μεσσίες να δείχνουν τον δρόμο της σωτηρίας στα πρόβατα της umbrella corporation, sorry Apple, που κοιμούνται τον ύπνο του δικαίου και τους κοροϊδεύουν συνεχώς. Αυτά, δεν ασχολούμαι παραπάνω, τα είπε πολύ ωραία ο D.Luffy λίγες σελίδες πιο πίσω...

Μας ξεσηκώνεις καλά καλά και μετά αποχωρείς? δεν κάνει τέτοια ο κόσμος αλλά τέλος πάντων! Δικαίωμα σου να υποστηρίζεις την Apple αλλά έχε στο νου σου ότι ζούμε το 2018 και κανείς δεν θα σου βάλει το μαχαίρι στον λαιμό, αντιθέτως υπάρχει κόσμος που του αρέσει να μοιράζεται την γνώμη και την γνώση του για το καλό όλων. Ο νοών νοείτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, akistras1 είπε

Μας ξεσηκώνεις καλά καλά και μετά αποχωρείς? δεν κάνει τέτοια ο κόσμος αλλά τέλος πάντων! Δικαίωμα σου να υποστηρίζεις την Apple αλλά έχε στο νου σου ότι ζούμε το 2018 και κανείς δεν θα σου βάλει το μαχαίρι στον λαιμό, αντιθέτως υπάρχει κόσμος που του αρέσει να μοιράζεται την γνώμη και την γνώση του για το καλό όλων. Ο νοών νοείτω.

Όταν λες κόσμος για ποσά άτομα μιλάς? Το καλό όλων? 

Μπορεις να γίνεις πιο συγκεκριμένος γιατί γράφεις ότι πρέπει να μοιράζεται η γνώση και μετά πετάς ένα ξερό «Ο νοών νοείτω».

πιστευεις ότι αυτά που γράφεις βγάζουν κάποιο νόημα ? Μήπως βγάζουν κάτι παραπάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, logistoulis said:

οι μουτζαχεντίν του android απλά έχουν βαρεθεί να διαβάζουν αρλούμπες μέσα στις οποίες μπαίνει και το lifestyle από ανθρώπους που θέλουν να χαρακτηρίζονται μέσα από τις αγορές τους..

αφού θέλουν λοιπόν τέτοιους χαρακτηρισμούς, τους λαμβάνουν απλόχερα :P

Με τη διαφορά πως αυτοί του Android συνήθως αρχίζουν το κήρυγμα από μόνοι τους κάθε φορά (σαν τη Λουκά ένα πράγμα)! 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, akistras1 είπε

Μας ξεσηκώνεις καλά καλά και μετά αποχωρείς? δεν κάνει τέτοια ο κόσμος αλλά τέλος πάντων! Δικαίωμα σου να υποστηρίζεις την Apple αλλά έχε στο νου σου ότι ζούμε το 2018 και κανείς δεν θα σου βάλει το μαχαίρι στον λαιμό, αντιθέτως υπάρχει κόσμος που του αρέσει να μοιράζεται την γνώμη και την γνώση του για το καλό όλων. Ο νοών νοείτω.

Τις ειρωνείες και τις εξυπνάδες σου αλλού. Δεν ξεσήκωσα κανέναν, εσυ και οι λοιποί haters που νομίζετε ότι είστε κάποιοι επειδή έχετε android, γεμίζετε σελίδες σχολίων σε κάθε θέμα που αφορά την Apple, ειρωνευόμενοι συνεχώς τους κατόχους iPhone. Και ποιος είναι αυτός ο κόσμος που λες και ποιος σε όρισε εκπρόσωπο τους; Και ποιο άραγε είναι το καλό  που λες; Το καλό και άγιο Android vs της evil Apple; Δεν υπερασπίζομαι την Apple, δεν έχω μετοχές της, αλλα εμενα και ολους όσους αποκαλείς πρόβατα και ότι κοιμόμαστε τον ύπνο του δικαίου. Σιγά μη σε αφήσω να με προσβάλεις και να σου λέω και ευχαριστώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, akistras1 είπε

αντιθέτως υπάρχει κόσμος που του αρέσει να μοιράζεται την γνώμη και την γνώση του για το καλό όλων.

Δύο πράγματα.

1ον) Ποια "γνώση" ακριβως? :lol: :lol: Για περιέγραψε λίγο αν θέλεις αυτές τις "γνώσεις" που έχεις από περιέργια...

2ον) Ξεκολλήστε λίγο με το ότι γράφετε εδώ μέσα δήθεν για να "βοηθήσετε" τους δίσμοιρους αφελείς που κινδυνεύουν να ξοδέψουν τα λεφτά τους τσάμπα. Τι είστε? Οικονομικοί σύμβουλοι άνευ πληρωμής? Έχετε ξεπεράσει ακόμη και την Apple σε επίπεδα marketing και hype. Ο μόνος λόγος που γράφετε οι περισσότεροι, είναι η ελπίδα ότι κάποιος θα σας απαντήσει από το αντίπαλο στρατόπεδο για να αρχίσει το μπινελίκι και να γουστάρετε. Αν δεν περιμένατε ότι θα πάρετε απάντηση, σιγά μη γράφατε καν. 

Τώρα στην περίπτωση που όντως νομίζετε ότι βοηθάτε και κάποιους (επειδή αποφασίσατε ότι εσείς έχετε δίκιο σε όλα), χρήζει διερεύνηση ψυχικής υγείας. Γιατί ως γνωστόν, αυτός που ψάχνει για βοήθεια σε μια αγορά, θα κάτσει να διαβάσει τον τσαμπουκά που γίνεται μεταξύ fanboys. Είμαι σίγουρος ότι αυτό κάνετε κι εσείς όταν δεν έχετε τις γνώσεις για μια αγορά... ή μήπως όχι?

 

 

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...