Προς το περιεχόμενο

Η Gartner επιβεβαίωσε ότι η Huawei ξεπέρασε την Apple και βρίσκεται στην 2η θέση των πωλήσεων smartphones παγκοσμίως


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 ώρες πριν, vasilissouvlaki είπε

Πως έφυγες απο το μαντρί εσύ τέτοια ώρα? 

Τι κάνει τα πάντα? Bluetooth οχι. Υπέρυθρες Όχι. Torrent κατεβάζει μόνο όσο κρατάς την οθόνη αναμμένη. Dlna αστα βραστά. Ακουστικά και φόρτιση μόνο με ιδικους μετατροπείς. Autocorection... μαύρη η νύχια στα βουλιαγμενη. Service τα μάθαμε και εκεί. Οθόνες με ανάλυση εποχής 2010. Multitasking....ψαξε στο google. Downgrade αν δεν μ'αρέσει η αναβάθμιση. Κάρτα μνημης. Manual ρυθμίσεις στη φωτογραφική. Ανθρώπινη μπαταρία χωρίς να σου ρίχνουν επιδόσεις στα updates. Κόλλησε στο update? Κάνε εγκατάσταση ξανά...στο iphone ολική επαναφορά στα πάντα αν δεν έχεις κάνει buckup το μπ***ο. Βασικά ζω χωρίς itunes. Android=ok   iphone+pc+internet=ok.

Υγ. Το κοινό που έχουμε εμείς είναι οτι βλέπουμε και οι δυο την huawai....εγω απο πάνω εσυ απο κάτω. Καληνύχτα. 

Θα στειλεις αρχειο με bluetooth to 2018; 

Θα κατεβάσεις Torrents στο κινητο; ΟΚ!!!

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!! Εχεις πλάκα πολύ.

Αντε φαε κανα σουβλάκι και αστα αυτα σε ατομα που ξερουνε Βασιλακη. Ζησε στην σπηλια σου.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 347
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, SiLeNtOne-- είπε

Θα στειλεις αρχειο με bluetooth to 2018; 

Θα κατεβάσεις Torrents στο κινητο; ΟΚ!!!

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!! Εχεις πλάκα πολύ.

Αντε φαε κανα σουβλάκι και αστα αυτα σε ατομα που ξερουνε Βασιλακη. Ζησε στην σπηλια σου.

Για λέγε ρε φωστήρα, αν δεν είχες το κλειδωμένο το AirDrop και ήθελες να στείλεις 10 φωτογραφίες δίχως αλλοίωση ποιότητας πως θα τις έστελνες σε κάποιον που είναι δίπλα σου, αλλά χωρίς χρήση ίντερνετ;

Torrent, το ενδεχόμενο να κατεβάσεις κάτι που χρειάζεσαι για κάποιο PC που θες να επισκευάσεις και δεν έχει σύνδεση ίντερνετ αλλά αυτό το κάτι υπάρχει διαθέσιμο μόνο ως Torrent, πως θα το κάνεις; Αλλά ξέχασα δεν θα το κάνετε καν αφού ούτε απλό ZIP δεν μπορείτε να κατεβάσετε αφού ούτε μέσω OTG δεν μπορείτε να μεταφέρετε αρχεία σε κάποιον υπολογιστή, ούτε έχετε πλήρη File Manager. 

Το ποιος ζει σε σπηλιά το 2018 φαίνεται, αγοράζεις υπολογιστή τσέπης, γιατί αυτό είναι ένα Smartphone , αλλά δεν είσαι σε θέση η συσκευή σου να κάνει τα βασικά που μπορεί να κάνει ένας υπολογιστής.

Επεξ/σία από Plapoutas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Plapoutas είπε

Για λέγε ρε φωστήρα, αν δεν είχες το κλειδωμένο το AirDrop και ήθελες να στείλεις 10 φωτογραφίες δίχως αλλοίωση ποιότητας πως θα τις έστελνες σε κάποιον που είναι δίπλα σου, αλλά χωρίς χρήση ίντερνετ;

Torrent, το ενδεχόμενο να κατεβάσεις κάτι που χρειάζεσαι για κάποιο PC που θες να επισκευάσεις και δεν έχει σύνδεση ίντερνετ αλλά αυτό το κάτι υπάρχει διαθέσιμο μόνο ως Torrent, πως θα το κάνεις; Αλλά ξέχασα δεν θα το κάνετε καν αφού ούτε απλό ZIP δεν μπορείτε να κατεβάσετε αφού ούτε μέσω OTG δεν μπορείτε να μεταφέρετε αρχεία σε κάποιον υπολογιστή, ούτε έχετε πλήρη File Manager. 

Το ποιος ζει σε σπηλιά το 2018 φαίνεται, αγοράζεις υπολογιστή τσέπης, γιατί αυτό είναι ένα Smartphone , αλλά δεν είσαι σε θέση η συσκευή σου να κάνει τα βασικά που μπορεί να κάνει ένας υπολογιστής.

Αν θέλεις να κανεις ΑΚΡΙΒΩΣ ότι κάνει ένα laptop, ναι το Android είναι αυτό που θέλεις. Όμως επειδή το iOS έχει διαφορετική λογική από το Android δεν σημαίνει ότι είναι χειρότερο από το Android ούτε ότι οι χρήστες του είναι χαζοί και το θέλουν για τη μόστρα μόνο...

  • Like 2
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, greekfox1 είπε

Αν θέλεις να κανεις ΑΚΡΙΒΩΣ ότι κάνει ένα laptop, ναι το Android είναι αυτό που θέλεις. Όμως επειδή το iOS έχει διαφορετική λογική από το Android δεν σημαίνει ότι είναι χειρότερο από το Android ούτε ότι οι χρήστες του είναι χαζοί και το θέλουν για τη μόστρα μόνο...

Προσωπικά δεν χαρακτήρισα κάποιον χαζό επειδή χρησιμοποιεί iOS. Συγκρίνω Smartphones και λειτουργίες και αυτά που παρέχει το κάθε Smartphone βάση τα λεφτά που ζητάει η εταιρία. Όπως πχ χαρακτήρισα στο παρελθόν και Android Smartphones αρνητικά για αυτά που προσφέρουν στα λεφτά που ζητάει η εταιρία τους. Χαρακτήρισα κατά καιρούς σχόλια χρηστών iOS που μιλάνε για τελειότητα, οικονομικές δυνατότητες κλπ. Σπάνια βρίσκω χρήστη iOS που θα κάνει αντίλογο χρησιμοποιώντας επιχειρήματα βασισμένα σε λειτουργίες της συσκευής. Εγώ διαβάζω μόνο για αυτοκίνητα, καλό κρασί, αδυναμία πληρωμής της συσκευής, πρεστίζ, υποδεέστερο Android κλπ δίχως κάποιο ουσιαστικό επιχείρημα λειτουργικότητας, hardware. Όπως βρίσκω ανοησίες τα Benchmark Scores που συγκρίνουν μερικοί (Android Fans με Antutu και iOS Fans με Geekbench). Εγώ εστιάζω στην χρήση όχι πχ στα Scores.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, Plapoutas είπε

αν δεν είχες το κλειδωμένο το AirDrop και ήθελες να στείλεις 10 φωτογραφίες δίχως αλλοίωση ποιότητας πως θα τις έστελνες σε κάποιον που είναι δίπλα σου, αλλά χωρίς χρήση ίντερνετ;

Torrent, το ενδεχόμενο να κατεβάσεις κάτι που χρειάζεσαι για κάποιο PC που θες να επισκευάσεις και δεν έχει σύνδεση ίντερνετ αλλά αυτό το κάτι υπάρχει διαθέσιμο μόνο ως Torrent, πως θα το κάνεις; Αλλά ξέχασα δεν θα το κάνετε καν αφού ούτε απλό ZIP δεν μπορείτε να κατεβάσετε αφού ούτε μέσω OTG δεν μπορείτε να μεταφέρετε αρχεία σε κάποιον υπολογιστή, ούτε έχετε πλήρη File Manager. 

Ναι, είναι γεγονός ότι έχεις δυο διαφορετικά οικοσυστήματα στα οποία ο διαμοιρασμός αρχείων δεν γίνεται άμεσα και εύκολα μεταξύ τους. Από iOS σε iOS γίνεται εύκολα ο διαμοιρασμός, όπως και από Android σε Android. Όχι όμως από iOS σε Android. Προφανώς αν θέλεις να μοιράσεις φωτογραφείες και αρχεία, θα αναγκαστείς να το κάνεις με άλλες μεθόδους. Πάλι όμως θα τα στείλεις τα αρχεία σου. Απλώς όχι με τον τρόπο που θα ήθελες.

Το δεύτερο ενδεχόμενο που περιγράφεις μου φένεται πολύ εξειδικευμένη και κάπως ακραία περίπτωση και πιστεύω ότι απλώς κάνεις cherry pick στα limitations για να φτιάξεις ένα πολύ υποθετικό σενάριο... Δηλαδή να τύχει και να μην έχει internet το PC και μάλιστα το αρχείο που χρειάζεσαι για την "επισκευή" του  να πρέπει να το κατεβάσεις και από torrent μάλιστα. (αναρωτιέμαι τι είδους αρχείο "επισκευής" είναι αυτό που το βρίσκεις μόνο σε torrent εάν μιλάμε για Windows PC, βέβαια μπορείς να μου πεις Linux τώρα για να δέσει το γλυκό). 

 

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, D.Luffy είπε

Ναι, είναι γεγονός ότι έχεις δυο διαφορετικά οικοσυστήματα στα οποία ο διαμοιρασμός αρχείων δεν γίνεται άμεσα και εύκολα μεταξύ τους. Από iOS σε iOS γίνεται εύκολα ο διαμοιρασμός, όπως και από Android σε Android. Όχι όμως από iOS σε Android. Προφανώς αν θέλεις να μοιράσεις φωτογραφείες και αρχεία, θα αναγκαστείς να το κάνεις με άλλες μεθόδους. Πάλι όμως θα τα στείλεις τα αρχεία σου. Απλώς όχι με τον τρόπο που θα ήθελες.

Το δεύτερο ενδεχόμενο που περιγράφεις μου φένεται πολύ εξειδικευμένη και κάπως ακραία περίπτωση και πιστεύω ότι απλώς κάνεις cherry pick στα limitations για να φτιάξεις ένα πολύ υποθετικό σενάριο... Δηλαδή να τύχει και να μην έχει internet το PC και μάλιστα το αρχείο που χρειάζεσαι για την "επισκευή" του  να πρέπει να το κατεβάσεις και από torrent μάλιστα. (αναρωτιέμαι τι είδους αρχείο "επισκευής" είναι αυτό που το βρίσκεις μόνο σε torrent εάν μιλάμε για Windows PC, βέβαια μπορείς να μου πεις Linux τώρα για να δέσει το γλυκό). 

Ωραία πες δεν είναι με Torrent, είναι απλό Download, πως θα το μεταφέρω στο PC? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Plapoutas είπε

Ωραία πες δεν είναι με Torrent, είναι απλό Download, πως θα το μεταφέρω στο PC? 

Δεν σου είπα ότι γίνεται εύκολα. Προφανώς δεν γίνεται εύκολα εφόσον δεν έχεις file manager στο iPhone. Αυτό που σου είπα είναι ότι περιγράφεις μια κατάσταση η οποία είναι σπάνια και σίγουρα όχι για τον μέσο χρήστη. 

Παρόλα αυτά απλό download μπορείς να κάνεις αλλά προφανώς όχι με τον Safari του iOS. Επίσης αρχείο zip μπορείς να ανοίξεις. Υπάρχει εφαρμογή στο App Store. Τώρα για να το μεταφέρεις, εάν έχεις φλασάκι, γίνεται. Μπορείς από iPhone σε flash και μετά στο PC.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρόνια χρήστης huawei συσκευών συγκεκριμένα mate s και media pad πρόσφατα άλλαξα σε iPhone και iPad mini προσωπικά ως απλός χρήστης μ αρέσει περισσότερο η apple χωρίς να έχω πρόβλημα και με το αντρόιτ μια χαρά ήμουν και με αυτο. Το θέμα δεν είναι αν η μια περνά την άλλη σε πολησεισ, στο κάτω κάτω όλες το κοινό τους έχουν, το θέμα είναι να φτιάχνουν πρωτότυπα κ καλά κινητά κάτι που δεν γίνεται πια η μια αντιγράφει την άλλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Δεν σου είπα ότι γίνεται εύκολα. Προφανώς δεν γίνεται εύκολα εφόσον δεν έχεις file manager στο iPhone. Αυτό που σου είπα είναι ότι περιγράφεις μια κατάσταση η οποία είναι σπάνια και σίγουρα όχι για τον μέσο χρήστη. 

Παρόλα αυτά απλό download μπορείς να κάνεις αλλά προφανώς όχι με τον Safari του iOS. Επίσης αρχείο zip μπορείς να ανοίξεις. Υπάρχει εφαρμογή στο App Store. Τώρα για να το μεταφέρεις, εάν έχεις φλασάκι, γίνεται. Μπορείς από iPhone σε flash και μετά στο PC.

Εκεί αναφέρομαι, χρειάζομαι Workarounds για να κάνω μια δουλειά που απλά παίρνει μερικά δευτερόλεπτα. Είναι μια περίπτωση πχ που μπορεί άνετα να συμβεί σε καποιον που εργάζεται στον χώρο του IT και τύχει να έχει μόνο το Smartphone μαζί του όταν θα είναι έξω. Εμένα μου έχει τύχει να πάω σε σπίτι που θα μου ζητήσουν βοήθεια και δεν είχαν Internet γιατί ζούσαν σε χωριό και δεν έχουν όλα τα σπίτια της Ευρώπης δυστυχώς Internet. Χρειάστικα Drivers. Ούτε έξτρα εφαρμογές ούτε τίποτα, κατέβασα τους Drivers έβαλα το καλώδιο και τους πέρασα. Είναι περίπτωση που δεν θα συμβεί συχνά αλλά μιλάμε για Flagships που κοστίζουν ένα σεβαστό ποσό και οι εταιρίες ισχυρίζονται ότι είναι τα καλύτερα Smartphones της αγοράς και μπλα μπλα. Στην πράξη φαίνεται όμως ποιο Smartphone εξυπηρετεί τις περισσότερες ανάγκες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, SiLeNtOne-- είπε

Θα στειλεις αρχειο με bluetooth to 2018; 

Θα κατεβάσεις Torrents στο κινητο; ΟΚ!!!

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!! Εχεις πλάκα πολύ.

Αντε φαε κανα σουβλάκι και αστα αυτα σε ατομα που ξερουνε Βασιλακη. Ζησε στην σπηλια σου.

Εννοείται ότι θα κατεβάσεις τορεντ από,το κινητό ... το όσοι ξέρω με Android το δουλεύουν φουλ το τορεντ ... μην το γελάς καθόλου .... ειλικρινά το λέω δεν κάνω πλάκα ... 

Για Bluetooth δεν θα στείλεις αρχεία εφόσον υπάρχει το WiFi direct ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Plapoutas said:

Εκεί αναφέρομαι, χρειάζομαι Workarounds για να κάνω μια δουλειά που απλά παίρνει μερικά δευτερόλεπτα. Είναι μια περίπτωση πχ που μπορεί άνετα να συμβεί σε καποιον που εργάζεται στον χώρο του IT και τύχει να έχει μόνο το Smartphone μαζί του όταν θα είναι έξω. Εμένα μου έχει τύχει να πάω σε σπίτι που θα μου ζητήσουν βοήθεια και δεν είχαν Internet γιατί ζούσαν σε χωριό και δεν έχουν όλα τα σπίτια της Ευρώπης δυστυχώς Internet. Χρειάστικα Drivers. Ούτε έξτρα εφαρμογές ούτε τίποτα, κατέβασα τους Drivers έβαλα το καλώδιο και τους πέρασα. Είναι περίπτωση που δεν θα συμβεί συχνά αλλά μιλάμε για Flagships που κοστίζουν ένα σεβαστό ποσό και οι εταιρίες ισχυρίζονται ότι είναι τα καλύτερα Smartphones της αγοράς και μπλα μπλα. Στην πράξη φαίνεται όμως ποιο Smartphone εξυπηρετεί τις περισσότερες ανάγκες.

Άρα είχες Internet. Κάνε hotspot με USB και τελείωσες! :)
Για το iOS>Android (και το αντίστροφο φυσικά, είναι κι αυτό ένα θέμα) transfer, δεν γίνεται με apps τύπου "Shareit"?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, greekfox1 είπε

Αν θέλεις να κανεις ΑΚΡΙΒΩΣ ότι κάνει ένα laptop, ναι το Android είναι αυτό που θέλεις. Όμως επειδή το iOS έχει διαφορετική λογική από το Android δεν σημαίνει ότι είναι χειρότερο από το Android ούτε ότι οι χρήστες του είναι χαζοί και το θέλουν για τη μόστρα μόνο...

Ακριβώς αυτό ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Plapoutas είπε

Προσωπικά δεν χαρακτήρισα κάποιον χαζό επειδή χρησιμοποιεί iOS. Συγκρίνω Smartphones και λειτουργίες και αυτά που παρέχει το κάθε Smartphone βάση τα λεφτά που ζητάει η εταιρία. Όπως πχ χαρακτήρισα στο παρελθόν και Android Smartphones αρνητικά για αυτά που προσφέρουν στα λεφτά που ζητάει η εταιρία τους. Χαρακτήρισα κατά καιρούς σχόλια χρηστών iOS που μιλάνε για τελειότητα, οικονομικές δυνατότητες κλπ. Σπάνια βρίσκω χρήστη iOS που θα κάνει αντίλογο χρησιμοποιώντας επιχειρήματα βασισμένα σε λειτουργίες της συσκευής. Εγώ διαβάζω μόνο για αυτοκίνητα, καλό κρασί, αδυναμία πληρωμής της συσκευής, πρεστίζ, υποδεέστερο Android κλπ δίχως κάποιο ουσιαστικό επιχείρημα λειτουργικότητας, hardware. Όπως βρίσκω ανοησίες τα Benchmark Scores που συγκρίνουν μερικοί (Android Fans με Antutu και iOS Fans με Geekbench). Εγώ εστιάζω στην χρήση όχι πχ στα Scores.

Δεν είπα οτι εσύ προσωπικα χαρακτήρισες κάποιον χαζό, το ξεκαθαρίζω αυτό. Άλλος μιλούσε για ατομα που κοιμούνται τον ύπνο του δικαιου επειδή έχουν iphone, ξέρει αυτός. Υπάρχουν και αυτοί που όντως πιστεύουν ότι το iphone τους κάνει κάποιους, όπως υπάρχουν και αυτοί που πιστεύουν ότι είναι "powerusers" απλά και μόνο επειδή έχουν android. Υπάρχουν πολλοί χρήστες iphone που και γνώσεις έχουν και μπορούν να απαντήσουν αναλυτικοτατα και σοβαρά. Αλλά ποιο το νοημα όταν η συζήτηση σε κάθε θέμα που αφορά την apple, έχει φτάσει σε αυτό το επίπεδο; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Plapoutas είπε

Εκεί αναφέρομαι, χρειάζομαι Workarounds για να κάνω μια δουλειά που απλά παίρνει μερικά δευτερόλεπτα. Είναι μια περίπτωση πχ που μπορεί άνετα να συμβεί σε καποιον που εργάζεται στον χώρο του IT και τύχει να έχει μόνο το Smartphone μαζί του όταν θα είναι έξω. Εμένα μου έχει τύχει να πάω σε σπίτι που θα μου ζητήσουν βοήθεια και δεν είχαν Internet γιατί ζούσαν σε χωριό και δεν έχουν όλα τα σπίτια της Ευρώπης δυστυχώς Internet. Χρειάστικα Drivers. Ούτε έξτρα εφαρμογές ούτε τίποτα, κατέβασα τους Drivers έβαλα το καλώδιο και τους πέρασα. Είναι περίπτωση που δεν θα συμβεί συχνά αλλά μιλάμε για Flagships που κοστίζουν ένα σεβαστό ποσό και οι εταιρίες ισχυρίζονται ότι είναι τα καλύτερα Smartphones της αγοράς και μπλα μπλα. Στην πράξη φαίνεται όμως ποιο Smartphone εξυπηρετεί τις περισσότερες ανάγκες.

Πρώτα απ' όλα η τιμή ενός προιόντος δεν ορίζεται απαραίτητα από το πόσες λειτουργίες κάνει. Αλλιώς ο Ελβετικός σουγιάς θα έπρεπε να ήταν ακριβότερος και από Makita cordless screwdriver...

Επίσης όταν κάποιος σου λέει ότι κάτι είναι καλύτερο δεν σημαίνει ότι κάνει και περισσότερα. Να κάνω την χιλιοειπωμένη συσχέτηση με αυτοκίνητα? Αν θες πολυεργαλείο πάρε ένα Datsun με μια ωραία καρότσα και μη πάρεις αυτοκίνητο. Κάπου μπορεί να το χρειαστείς, κάτι μπορεί να σου τύχει. Μπορεί να τύχει να θες να φορτώσεις πεπόνια, να βγεις εκτός δρόμου, να κοιμηθείς άνετα μέσα και ου το καθ'εξείς.

Ο καθένας επιλέγει κάτι σύμφωνα με τις ανάγκες του. Για εσένα που είσαι σε IT business προφανώς ένα Android θα ήταν η καλύτερη επιλογή. Όχι απαραίτητα το καλύτερο προιόν. 

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, CheOnWeb είπε

Άρα είχες Internet. Κάνε hotspot με USB και τελείωσες! :)
Για το iOS>Android (και το αντίστροφο φυσικά, είναι κι αυτό ένα θέμα) transfer, δεν γίνεται με apps τύπου "Shareit"?

Το θέμα είναι ότι θα γινόταν χωρίς έξτρα εφαρμογές αλλά η Apple είχε κλειδώσει το Bluetooth από την αρχή ώστε να δημιουργήσει το κλειδωμένο στο οικοσύστημα της AirDrop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...