Προς το περιεχόμενο

Η Gartner επιβεβαίωσε ότι η Huawei ξεπέρασε την Apple και βρίσκεται στην 2η θέση των πωλήσεων smartphones παγκοσμίως


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Fotis Deutschland είπε

Επειδη μερικοι λενε ασχετα πραγματα του τυπου οτι κλεινει η Apple και τετοια εχουμε.

Η Apple ξεπερασε σε αξια το 1 τρις η πρωτη εταιρια ποθ τα κανει αυτο.

Τα εσοδα της Apple στο β τριμηνο αυξηθηκαν 17% στα 53 δις δολ.

Επισης για ολη την χρονια η Αpple θα ειναι μπροστα απο την Huawei αρα τσαμπα γραφουν μερικοι.

Τελος δεν ειδα να σχολιασει κανεις το γεγονος οτι η Samsung που το 2013 ειχε το 31% της αγορας επεσε κατω απο το 20%.

Aυτοι 10 χρονια περιμενουν να κλεισει η εταιρεια .

Παιδακια ηταν ,τωρα ξυριζονται και ακομα την πλατη της Apple βλεπουν  να σπαει το ενα ρεκορ πισω απο το αλλο και τους χρηστες της να απολαμβανουν   ποιοτικα προιοντα , αξεπεραστου design συσκευες και feautures  που τα βλεπουν με καθυστερηση 2-3 χρονων , την ιδια στιγμη που ταλαιπωριουνται με κινεζιες της κακιας ωρας ,κλωνους  και παραμυθιαζουν τον εαυτο τους για vfm, " ολα τα ιδια ειναι "  " με το 1/10 των χρηματων τα κανω ολα πολυ καλυτερα "  και αλλες τετοιες σαχλαμαρες ...

Μην ασχολεισαι ,  τα εχει  εξηγησει ολα η ψυχολογια αυτα .

Επεξ/σία από Fotis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 347
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, dimitrisdim14 είπε

IR blaster εννοούσε ο φίλος παραπάνω χαχα

Σσσσσσ δεν ξέρουν τι είναι  τούτο, τι το λες.. άστους να χλευάζουν να χαίρονται. Ο άλλος τον αποκάλεσε ανώριμο επειδή έδωσε το κινητό στην Μάνα του. Δεν ήξερα ότι αν έχω μια παραπανίσια συσκευή θα πρέπει να την αφήσω στο ράφι αντί να την χαρίσω σε κάποιο μέλος της οικογένειας μου για να μην με πουν ανώριμο. 

1 λεπτό πριν, Fotis13 είπε

Aυτοι 10 χρονια περιμενουν να κλεισει η εταιρεια .

Παιδακια ηταν ,τωρα ξυριζονται και ακομα την πλατη της Apple βλεπουν  να σπαει το ενα ρεκορ πισω απο το αλλο και τους χρηστες της να απολαμβανουν   ποιοτικα προιοντα αξεπεραστου design την ιδια στιγμη που ταλαιπωριουνται με κινεζιες της κακιας ωρας και παραμυθιαζουν τον εαυτο τους για vfm, " ολα τα ιδια ειναι "  " με το 1/10 των χρηματων τα κανω ολα πολυ καλυτερα "  και αλλες τετοιες σαχλαμαρες ...

Μην ασχολεισαι ,  τα εχει  εξηγησει ολα η ψυχολογια αυτα .

Να σου πω, εσύ να υποθέσω όταν πχ διψάς, δεν αγοράζεις το στάνταρτ μπουκαλάκι νερό των 0,50€ αλλά κοιτάς να βρεις γυάλινο VOSS, γιατί η πλέμπα πίνει το απλό νερό από το πλαστικό μπουκαλάκι. Έχετε πραγματικά πρόβλημα μερικοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Aυτοι 10 χρονια περιμενουν να κλεισει η εταιρεια .

Παιδακια ηταν ,τωρα ξυριζονται και ακομα την πλατη της Apple βλεπουν  να σπαει το ενα ρεκορ πισω απο το αλλο και τους χρηστες της να απολαμβανουν   ποιοτικα προιοντα αξεπεραστου design συσκευες και feautures  που τα βλεπουν με καθυστερηση 2-3 χρονων , την ιδια στιγμη που ταλαιπωριουνται με κινεζιες της κακιας ωρας και παραμυθιαζουν τον εαυτο τους για vfm, " ολα τα ιδια ειναι "  " με το 1/10 των χρηματων τα κανω ολα πολυ καλυτερα "  και αλλες τετοιες σαχλαμαρες ...

Μην ασχολεισαι ,  τα εχει  εξηγησει ολα η ψυχολογια αυτα .

Πες μου αν θες κάποια αξεσουάρ που στο Android ήρθαν μετά από 2 χρόνια καθυστέρηση όπως λες ?

Κανεις δεν ταλαιπωρείτε πλέον πίστεψε με ... ήρθε η εποχή που χάρη σε εταιρίες σαν την Xiaomi και huawei τα κινητά των 150€ είναι σφαίρα και απροβλημάτιστα σπάζοντας το μονοπώλιο της σας Samsung που με 150€ έπαιρνες την σειρά duos και j και είχες προβλήματα και lag  ...με παραπάνω features από τα iPhone των 800€ !

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Ο  plapoutas  ο heybro ειναι και   μας ζαλιζει σπαμαροντας ? Δεν εβαλε μυαλο?

Ποιος Heybro φίλτατε επειδή λέω αλήθειες που δεν παραδέχεσαι; Εσύ είσαι αυτός που σε κάθε νήμα το γυρίζεις στις οικονομικές μας δυνατότητες και στην ποιότητα όπως ο άλλος με το "καλό κρασί" μιλάμε για συσκευές και εσείς νομίζετε ότι πιάσατε τον παπά από τα ... γιατί δώσατε ένα σκασμό λεφτά στην Apple. Θα μου πεις και εγώ θα δικαιολογούσα την επιλογή μου σε τέτοιο βαθμό αν είχα δώσει τόσα χιλιάρικα για συσκευές. Αλλά σε αντίθεση με εσένα εμείς δεν έχουμε την λογική της "ότι δίνεις παίρνεις" μπούρδας.

2 λεπτά πριν, Fotis Deutschland είπε

plapoutas εσεις εκει στην Ελλαδα ολα τα ξερετε.Βεβαια το σχολιο που εγραψες δεν βγαζει νοημα αλλα ενταξει.

Δεν ζω στην Ελλάδα αγαπητέ, για πες λοιπόν τι "ξέρω" επειδή δεν αντιδρώ σαν μέτοχος εταιρίας; που ξέρεις απέξω και τα οικονομικά της Apple? Καταναλωτής είμαι φίλτατε και κοιτάω τι παίζει στην αγορά δεν κολλάω με μία εταιρία και φανατίζομαι, ενώ πληρώνω τα προϊόντα. Είναι απλά τα πράγματα και Apple συσκευές έχω σπίτι και Windows και Android. Είναι καλό να υπάρχουν επιλογές αλλά δεν είμαι κολλημένος μόνο με μία εταιρία, έχω επιλογές.

Επεξ/σία από Plapoutas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H apple ναι μεν εχασε σε συνολικο μεριδιο αλλα δεν εχασε σε πωλησεις, ισα ισα που πουλησε και λιγα παραπανω. Κανενας δεν το προσεξε αυτο? Αντιθετα η samsung εχασε 10 ολοκληρα εκατομμυρια, αυτο ειναι προβληματισμος!

Galaxy s7 edge εχω, ομως οταν το 2012 ειχα αγορασει το note 2 με promotion τοτε καινουριο στα 449 απο πλαισιο το οποιο ειχε κυκοφορησει 2-3 μηνες στην αγορα και τωρα ερχεται και μας ζηταει 1049!!! για το αντιστοιχο κινητο για το ετος 2018 τοτε κατι δεν παει καλα! Αυξηση περιπου 250% στην τιμη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, murcielago580 είπε

H apple ναι μεν εχασε σε συνολικο μεριδιο αλλα δεν εχασε σε πωλησεις, ισα ισα που πουλησε και λιγα παραπανω. Κανενας δεν το προσεξε αυτο? Αντιθετα η samsung εχασε 10 ολοκληρα εκατομμυρια, αυτο ειναι προβληματισμος!

Galaxy s7 edge εχω, ομως οταν το 2012 ειχα αγορασει το note 2 με promotion τοτε καινουριο στα 449 απο πλαισιο το οποιο ειχε κυκοφορησει 2-3 μηνες στην αγορα και τωρα ερχεται και μας ζηταει 1049!!! για το αντιστοιχο κινητο για το ετος 2018 τοτε κατι δεν παει καλα! Αυξηση περιπου 250% στην τιμη.

Γιατί όταν βλέπει ο ανταγωνισμός ότι τρέχει ο πελάτης με κλειστά τα μάτια και σκάει 1300€ για ένα iPhone γιατί να μην το εκμεταλλευτεί και ο ανταγωνισμός;

Επεξ/σία από Plapoutas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δικαιωμα μου φιλε να αγοραζω οτι θελω απο την τσεπη σου τα παιρνω?Με την λογικη και στην Γερμανια που μενω επρεπε να κραζω τους μισους Γερμανους που αγοραζουν vw γιατι ειναι Γερμανικα.Ο καθενας αγοραζει οτι θελει απλα μερικοι κραζουν την Apple γιατι δεν εχουν χρηματα να αγορασουν τα προιοντα της.Εγω εχω το 6ς σχεδον 3 χρονια(τωρα θα παρω το iphone 8 😎) και δεν εχω κανενα προβλημα.Ενας Γερμανος συναδελφος-φιλος μου στην τραπεζα που εργαζομαι πηρε το S7 πριν 1.5 χρονο και τωρα κολλαει συνεχεια,δεν εχω δει iphone να κολλαει.

 

Επεξ/σία από Fotis Deutschland
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Fotis Deutschland είπε

Δικαιωμα μου φιλε να αγοραζω οτι θελω απο την τσεπη σου τα παιρνω?Με την λογικη και στην Γερμανια που μενω επρεπε να κραζω τους μισους Γερμανους που αγοραζουν vw γιατι ειναι Γερμανικα.Ο καθενας αγοραζει οτι θελει απλα μερικοι κραζουν την Apple γιατι δεν εχουν χρηματα να αγορασουν τα προιοντα της.Εγω εχω το 6ς σχεδον 3 χρονια(τωρα θα παρω το iphone 8 😎) και δεν εχω κανενα προβλημα.Ενας Γερμανος συναδελφος-φιλος μου στην τραπεζα που εργαζομαι πηρε το S7 πριν 1.5 χρονο και τωρα κολλαει συνεχεια,δεν εχω δει iphone να κολλαει.

Να πάλι η λογική σας, "Δεν έχουν χρήματα" που ξέρεις εσύ την οικονομική κατάσταση κάποιου. Το ενδεχόμενο να μην προσφέρει αυτά που χρειάζεται κάποιος το σκέφτηκες; Στην ίδια χώρα ζω και εγώ. Έχω και εγώ το 6S σπίτι και μπροστά στο S8+ μου και το S9+ της γυναίκας μου που, πήγε και αυτή από iPhone σε Android δεν πιάνει μία. Μπαταρία σαφώς ανώτερη και λειτουργικότητα. Οι ανοησίες του κολλάει δεν χρειάζονται. Έχω συσκευές της Apple στο σπίτι που κολλάνε, μην μου λες ότι την κράζουμε επειδή δεν έχουμε λεφτά να τα αποκτήσουμε. Προτιμούμε μερικοί από εμάς να επενδύσουμε τα λεφτά μας σε κάτι καλύτερο, οπότε αν το επιχείρημα σου για ένα iPhone είναι ότι ο ανταγωνισμός κολλάει και δεν έχει λεφτά, τότε φίλε μου έχεις θέμα. Εγώ έγραψα σε προηγούμενες σελίδας άπειρα παραδείγματα. Δεν βλέπω όμως από την μεριά σου κάτι ουσιαστικό, η πλειοψηφία των Fanboys εδω μέσα αντί για επιχειρήματα, κάνετε αναφορά μόνο στα χρήματα.  

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Fotis Deutschland είπε

Δικαιωμα μου φιλε να αγοραζω οτι θελω απο την τσεπη σου τα παιρνω?Με την λογικη και στην Γερμανια που μενω επρεπε να κραζω τους μισους Γερμανους που αγοραζουν vw γιατι ειναι Γερμανικα.Ο καθενας αγοραζει οτι θελει απλα μερικοι κραζουν την Apple γιατι δεν εχουν χρηματα να αγορασουν τα προιοντα της.Εγω εχω το 6ς σχεδον 3 χρονια(τωρα θα παρω το iphone 8 😎) και δεν εχω κανενα προβλημα.Ενας Γερμανος συναδελφος-φιλος μου στην τραπεζα ποθ εργαζομαι πηρε το S7 πριν 1.5 χρονο και τωρα κολλαει συνεχεια,δεν εχω δει iphone να κολλαει.

 

Αυτή η καραμέλα που λέτε όλοι ότι δεν έχουν χρήματα να αγοράσουν τα Apple ... μιλάμε για 1000€ κινητό ... Πολλά για κινητό αλλά όχι πολλά γενικά ...

Ο άλλος που πεινάει και δεν έχει λεφτά να ζήσει δεν θα μπει στο Ινσομνια να ασχοληθεί με κινητά ... όσοι είμαστε εδώ μέσα είμαστε φαν της τεχνολογίας και καθένας πιστεύω μπορεί να πάρει ένα iPhone είτε εύκολα είτε δύσκολα ... δεν είναι δα και κάτι τόσο σπουδαίο ...

Απλα και ο άλλος που δεν παίρνει iPhone κοιτάει την τσέπη του και λέει : έχω  1000€ ... οπότε παίρνω ένα καλό κινητό με 200 μια τηλεόραση με 600 και τα αλλά 200 τα τρώω σουβλάκια ... 

Δεν είναι πλεονέκτημα των πλουσίων το iPhone ... πιο πολύ σαν μάστιγα της εποχής είναι ... κάθε γυμνασιόπαιδα κυκλοφορεί με iPhone ... 

Όπως επίσης το ότι κάποιος ζει στο εξωτερικό δεν χρειάζεται να το αναφέρει σε κάθε ποστ. Φιλικά πάντα ...

Επεξ/σία από dimitrisdim14
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Plapoutas είπε

Γιατί όταν βλέπει ο ανταγωνισμός ότι τρέχει ο πελάτης με κλειστά τα μάτια και σκάει 1300€ για ένα iPhone γιατί να μην το εκμεταλλευτεί και ο ανταγωνισμός;

Γιατι οταν εγω το 2012 πηρα το note2 ηθελα μεγαλη οθονη, το πενακι να το χρησιμοποιησα 30 φορες σε 5 χρονια χρησης? Τωρα ομως περα απο αυτον που θελει το πενακι υπαρχουν δεκαδες αλλα κινητα που κανουν οτι εκανε το note2 τοτε.

Και αλλο δινω 1300 για το πιο ακριβο apple αναμεσα σε 3 μοντελα που εχω μονο να επιλεξω και αλλο δινω 1049 οταν γινεται χαμος απο κινητα με android με μισες και ακομα μικροτερες τιμες.

11 λεπτά πριν, Fotis Deutschland είπε

Δικαιωμα μου φιλε να αγοραζω οτι θελω απο την τσεπη σου τα παιρνω?Με την λογικη και στην Γερμανια που μενω επρεπε να κραζω τους μισους Γερμανους που αγοραζουν vw γιατι ειναι Γερμανικα.Ο καθενας αγοραζει οτι θελει απλα μερικοι κραζουν την Apple γιατι δεν εχουν χρηματα να αγορασουν τα προιοντα της.Εγω εχω το 6ς σχεδον 3 χρονια(τωρα θα παρω το iphone 8 😎) και δεν εχω κανενα προβλημα.Ενας Γερμανος συναδελφος-φιλος μου στην τραπεζα που εργαζομαι πηρε το S7 πριν 1.5 χρονο και τωρα κολλαει συνεχεια,δεν εχω δει iphone να κολλαει.

Αυτο το οτι κολλαει το s7 να μην τα λες.εχω το edge σχεδον 2 χρονια και δεν εχει κανει κιχ. Εξαιρετικο κινητο σε ολα του! μην λεμε οτι θελουμε!!!!!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, murcielago580 είπε

Γιατι οταν εγω το 2012 πηρα το note2 ηθελα μεγαλη οθονη, το πενακι να το χρησιμοποιησα 30 φορες σε 5 χρονια χρησης? Τωρα ομως περα απο αυτον που θελει το πενακι υπαρχουν δεκαδες αλλα κινητα που κανουν οτι εκανε το note2 τοτε.

Και αλλο δινω 1300 για το πιο ακριβο apple αναμεσα σε 3 μοντελα που εχω μονο να επιλεξω και αλλο δινω 1049 οταν γινεται χαμος απο κινητα με android με μισες και ακομα μικροτερες τιμες.

Αυτο το οτι κολλαει το s7 να μην τα λες.εχω το edge σχεδον 2 χρονια και δεν εχει κανει κιχ. Εξαιρετικο κινητο σε ολα του! μην λεμε οτι θελουμε!!!!!!!!

Το Android 8 είναι εξαιρετικό λειτουργικό ... από το 6 και μετά έγιναν τεράστιες βελτιώσεις ... 

Που να δείτε και high end συσκευή με Android one...

Τρέχει άριστα 

Δεν μιλάω για τα φθηνά Xiaomi mi a1 kai a2... και τα φθηνά νοκια ... Για δες τα pixel ...η το νοκια 8sirroco ... Εκεί το αντροιτ έχει ξεφύγει σε ταχύτητα και κάθε μήνα ενημέρωση ασφαλείας ... ... Αλλά πάλι ένα νότε 9 είναι πιο «επαγγελματικό» θεωρητικά λόγο όλων τον προσθηκών της Samsung ...  Πενάκι ... Dex...κ.α

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, akistras1 είπε

Σιγά το νέο, πραγματικό νέο θα ήταν αν η Apple ήταν ξανά πρώτη όπως παλιά αλλά ο κόσμος ξύπνησε επιτέλους.. Υπάρχουν βέβαια ακόμη άτομα που κοιμούνται τον ύπνο του δικαίου αλλά δεν βαριέσαι! 🛌

Εγώ που έχω iPhone 8 Plus γιατί ικανοποιεί τις δικές μου ανάγκες, κοιμάμαι τον ύπνο του δικαίου, ενώ εσυ είσαι ο έξυπνος που ξύπνησε; Για χαλάρωσε λίγο και ξεκαβαλα από το καλάμι σου...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως δεν είναι τυχαίο ότι οπουδήποτε μπλέκονται χρήστες προϊόντων Apple υπάρχει τεράστιος φανατισμός. Παλιά ήταν η κόντρα Mac με Windows. Όποιος και καλά χρησιμοποιούσε Mac ήταν έξυπνος και οι υπόλοιποι χαζοί. Τώρα άλλαξε το τροπάρι, όποιος χρησιμοποιεί iPhone είναι ευκατάστατος και οι υπόλοιποι μπατίρια. Κι όλα αυτά για κινητά που τα παίρνεις και με €200 στο ebay.

Φαίνεται μερικοί έχουν πολύ μεγάλη ανάγκη να θεωρήσουν τους εαυτούς τους ανώτερους από τους υπόλοιπους. Και στον αντίποδα έχουμε και τους άλλους που οποιαδήποτε νύξη περί έλλειψης χρημάτων τους τρελαίνει.

Παιδιά ηρεμήστε. Όλοι σπουδαίοι είμαστε, ο καθένας για διαφορετικό λόγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...