Προς το περιεχόμενο

Η Gartner επιβεβαίωσε ότι η Huawei ξεπέρασε την Apple και βρίσκεται στην 2η θέση των πωλήσεων smartphones παγκοσμίως


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, cpgr είπε

Ναι μπορεις να του πεις οτι υπαρχει ενα κινητο με ιδιες επιδοσεις στο 1/3 της τιμης αλλα μεχρι εκει. Αν παει και ξοδεψει τα 3πλασια δε μπορεις να τον κατηγορησεις..γιατι ειναι καθαρα προσωπικη ελευθερια το τι κανει ο καθενας τα χρηαμτα του.

Στη τελικη για να εχει να ξοδεψει τοσα σε κινητο -θελω να πιστευω- οτι δεν θα ειναι κανενας ασχετος, θα ξερει τι αγοραζει και με ποιο σκοπο. Αλλιως δυσκολα θα ξαναβρει τοσα χρηματα να δωσει για κινητο...

Μας εχετε πριξει με τα vfm xiaomi ..ουτε η apple τοσο spam.. :P

Τώρα αντικειμενικά οποίος δίνει 1200 ευρώ για κινητό ή έχει τόσα λεφτά που δεν τον νοιάζει ή είναι λίγο τσίου. Εμπειρία χρήσης, ποιότητα κατασκευης, κλπ είναι για να κοροϊδεύει τον εαυτό του που πέταξε τόσα λεφτά χωρίς πραγματικό λογο.

Επεξ/σία από possiz
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 347
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, vasilissouvlaki είπε

περαστικά.

Επειδή ημουνα και εγώ Android-supporter σαν εσένα, τα περαστικά ακουσε με, είναι για σενα.. ειδηκα σημερα που ενα iPhone κάνει τα πάντα και το Android δεν είναι πια Open Source εσύ αποκτάς τον τίτλο Android-κορόϊδο, καλή σου τύχη!! Και μην μου πείς τιποτα οτι τα προϊόντα της Apple είναι ακριβά, κάποιους δεν τους ενδιαφέρει, και για άλλους αυτό καταλήγει σε όσα δεν πιάνει ο λαγός... Λαγουδάκι.. μπεεεε! 🐰

  • Confused 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, SiLeNtOne-- είπε

Επειδή ημουνα και εγώ Android-supporter σαν εσένα, τα περαστικά ακουσε με, είναι για σενα.. ειδηκα σημερα που ενα iPhone κάνει τα πάντα και το Android δεν είναι πια Open Source εσύ αποκτάς τον τίτλο Android-κορόϊδο, καλή σου τύχη!! Και μην μου πείς τιποτα οτι τα προϊόντα της Apple είναι ακριβά, κάποιους δεν τους ενδιαφέρει, και για άλλους αυτό καταλήγει σε όσα δεν πιάνει ο λαγός... Λαγουδάκι.. μπεεεε! 🐰

Πως έφυγες απο το μαντρί εσύ τέτοια ώρα? 

Τι κάνει τα πάντα? Bluetooth οχι. Υπέρυθρες Όχι. Torrent κατεβάζει μόνο όσο κρατάς την οθόνη αναμμένη. Dlna αστα βραστά. Ακουστικά και φόρτιση μόνο με ιδικους μετατροπείς. Autocorection... μαύρη η νύχια στα βουλιαγμενη. Service τα μάθαμε και εκεί. Οθόνες με ανάλυση εποχής 2010. Multitasking....ψαξε στο google. Downgrade αν δεν μ'αρέσει η αναβάθμιση. Κάρτα μνημης. Manual ρυθμίσεις στη φωτογραφική. Ανθρώπινη μπαταρία χωρίς να σου ρίχνουν επιδόσεις στα updates. Κόλλησε στο update? Κάνε εγκατάσταση ξανά...στο iphone ολική επαναφορά στα πάντα αν δεν έχεις κάνει buckup το μπ***ο. Βασικά ζω χωρίς itunes. Android=ok   iphone+pc+internet=ok.

Υγ. Το κοινό που έχουμε εμείς είναι οτι βλέπουμε και οι δυο την huawai....εγω απο πάνω εσυ απο κάτω. Καληνύχτα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ηρεμήστε μερικοί που λέτε 1 πώληση iPhone = 5 πωλήσεις android. Σιγά μην είναι και 10.

Όσο για την φεραρι και το vw, ναι πολύ καλύτερο το φεραρι αλλά εντελώς άχρηστο στην καθημερινότητα.

Όσο για την Huawei, με τόσο hype μην εκπλαγείτε αν την περάσει καμια xiaomi (τυχαίο παράδειγμα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γενικά δεν προτιμώ Χαβέη , λόγω σοφτγουερ και πολύ μεγάλων Σάρ μονίμως στις συσκευές της. Ειδικά σε μικρό παιδί δεν θα έπαιρνα ποτέ.

Επεξ/σία από Vasilisxd
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vasilissouvlaki είπε

Πως έφυγες απο το μαντρί εσύ τέτοια ώρα? 

Τι κάνει τα πάντα? Bluetooth οχι. Υπέρυθρες Όχι. Torrent κατεβάζει μόνο όσο κρατάς την οθόνη αναμμένη. Dlna αστα βραστά. Ακουστικά και φόρτιση μόνο με ιδικους μετατροπείς. Autocorection... μαύρη η νύχια στα βουλιαγμενη. Service τα μάθαμε και εκεί. Οθόνες με ανάλυση εποχής 2010. Multitasking....ψαξε στο google. Downgrade αν δεν μ'αρέσει η αναβάθμιση. Κάρτα μνημης. Manual ρυθμίσεις στη φωτογραφική. Ανθρώπινη μπαταρία χωρίς να σου ρίχνουν επιδόσεις στα updates. Κόλλησε στο update? Κάνε εγκατάσταση ξανά...στο iphone ολική επαναφορά στα πάντα αν δεν έχεις κάνει buckup το μπ***ο. Βασικά ζω χωρίς itunes. Android=ok   iphone+pc+internet=ok.

Υγ. Το κοινό που έχουμε εμείς είναι οτι βλέπουμε και οι δυο την huawai....εγω απο πάνω εσυ απο κάτω. Καληνύχτα. 

Υπέρυθρες Όχι

Υπέρυθρες Όχι

Υπέρυθρες Όχι

Υπέρυθρες Όχι

χαχαχχαχ λες και ειμαστε καμια 20ετια πισω .."ε φιλαρακι ανοιξε υπερυθρες να σου στειλω φωτο με το γκομενακι.."

Ναι ξερω τα χιαομι ειναι και τηλεκοντρολ δεν ειναι αστειο, αλλα εγω γελασα..ελπιζω και εσεις..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Vasilisxd είπε

Γενικά δεν προτιμώ Χαβέη , λόγω σοφτγουερ και πολύ μεγάλων Σάρ μονίμως στις συσκευές της. Ειδικά σε μικρό παιδί δεν θα έπαιρνα ποτέ.

0.73 sar έχει το p20 Pro και 0.97 το iPhone x. Τα Samsung έχουν κάτω από 0.4 βέβαια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Topic TL;DR 

Xiaomi and Huawei are on the rise and naturally so are their fanboys. Also, Apple hate remains alive and strong (και όχι άδικα σε μεγάλο βαθμό).

Πείτε όχι στο fanboyism από όπου και αν προέρχεται.

Θα είχε ενδιαφέρον να ξέραμε το μέσο όρο ηλικίας των insomnia commenters.

Επεξ/σία από whoever81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, SiLeNtOne-- είπε

Επειδή ημουνα και εγώ Android-supporter σαν εσένα, τα περαστικά ακουσε με, είναι για σενα.. ειδηκα σημερα που ενα iPhone κάνει τα πάντα και το Android δεν είναι πια Open Source εσύ αποκτάς τον τίτλο Android-κορόϊδο, καλή σου τύχη!! Και μην μου πείς τιποτα οτι τα προϊόντα της Apple είναι ακριβά, κάποιους δεν τους ενδιαφέρει, και για άλλους αυτό καταλήγει σε όσα δεν πιάνει ο λαγός... Λαγουδάκι.. μπεεεε! 🐰

Απο την στιγμη που δεν τα iphone δεν παιρνουν sd και otg stick εγω τους ριχνω φαπα, σαν συσκευες ειναι μια χαρα και τις προτιμω απο αλλα κινητα αλλα σαν software υστερουν πολυ ενταντι των android, sd και otg μου λυνουν τα χερια... μεχρι και power bank εχω κανει το κινητο μεσω otg....

 

2 ώρες πριν, cpgr είπε

Υπέρυθρες Όχι

Υπέρυθρες Όχι

Υπέρυθρες Όχι

Υπέρυθρες Όχι

χαχαχχαχ λες και ειμαστε καμια 20ετια πισω .."ε φιλαρακι ανοιξε υπερυθρες να σου στειλω φωτο με το γκομενακι.."

Ναι ξερω τα χιαομι ειναι και τηλεκοντρολ δεν ειναι αστειο, αλλα εγω γελασα..ελπιζω και εσεις..

 

Ξερεις τι ωραια ειναι να εισαι στην δουλεια σου και να θες να ανοιξεις ενα aircondition και να γραφεις στα τετοια σου ολους τους παπαρες που εχουν πεταξει απο εδω και απο κει τα τηλεκοντρολ και τα μισα να μην εχουν μπαταριες και να παιζεις μπαλα με το xiaomi??? και εγω το κοροιδευα αλλα ακομα και στο σπιτι με βολευει παρα πολυ, δεν ψαχνω πλεον κανενα τηλεκοντρολ...

 

Επειδη καποιοι κραζουν πολυ τους androidακηδες να ξερετε καποιοι απο εμας αν παρουμε iphone θα χρειαστουμε και ενα δευτερο κινητο android για να κανουμε την δουλεια μας... Θελω να δω ομως ποσοι απο εσας που εχετε iphone αν παρετε android θα χρειαστειτε και ενα  δευτερο iphone για να κανετε την δουλεια σας...

Προσωπικα ηρθε στα χερια μου iphone 6 plus και το πασαρα κατευθειαν στην μανα μου γιατι με το redmi note 4 την εκανα πολυ καλυτερα την δουλεια μου...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω τι συζητάτε για την Apple και την κατάταξη της στις πωλήσεις κινητών ... έχετε πάρει χαμπάρι ότι κυκλοφορούν αμέτρητα Iphone 4 - 4s - 5 - 5s - 6 - 6s εκεί έξω ;; ..   Μπορείτε να πείτε το ίδιο για τα μοντέλα κάποιας άλλης εταιρίας κινητών   Android   ;;;;

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, th3ofilos είπε

Απο την στιγμη που δεν τα iphone δεν παιρνουν sd και otg stick εγω τους ριχνω φαπα, σαν συσκευες ειναι μια χαρα και τις προτιμω απο αλλα κινητα αλλα σαν software υστερουν πολυ ενταντι των android, sd και otg μου λυνουν τα χερια... μεχρι και power bank εχω κανει το κινητο μεσω otg....

Ξερεις τι ωραια ειναι να εισαι στην δουλεια σου και να θες να ανοιξεις ενα aircondition και να γραφεις στα τετοια σου ολους τους παπαρες που εχουν πεταξει απο εδω και απο κει τα τηλεκοντρολ και τα μισα να μην εχουν μπαταριες και να παιζεις μπαλα με το xiaomi??? και εγω το κοροιδευα αλλα ακομα και στο σπιτι με βολευει παρα πολυ, δεν ψαχνω πλεον κανενα τηλεκοντρολ...

Επειδη καποιοι κραζουν πολυ τους androidακηδες να ξερετε καποιοι απο εμας αν παρουμε iphone θα χρειαστουμε και ενα δευτερο κινητο android για να κανουμε την δουλεια μας... Θελω να δω ομως ποσοι απο εσας που εχετε iphone αν παρετε android θα χρειαστειτε και ενα  δευτερο iphone για να κανετε την δουλεια σας...

Προσωπικα ηρθε στα χερια μου iphone 6 plus και το πασαρα κατευθειαν στην μανα μου γιατι με το redmi note 4 την εκανα πολυ καλυτερα την δουλεια μου...

Μάνα είναι μόνο μια.

η ωριμότητα στα καλύτερα της....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη μερικοι λενε ασχετα πραγματα του τυπου οτι κλεινει η Apple και τετοια εχουμε.

Η Apple ξεπερασε σε αξια το 1 τρις η πρωτη εταιρια ποθ τα κανει αυτο.

Τα εσοδα της Apple στο β τριμηνο αυξηθηκαν 17% στα 53 δις δολ.

Επισης για ολη την χρονια η Αpple θα ειναι μπροστα απο την Huawei αρα τσαμπα γραφουν μερικοι.

Τελος δεν ειδα να σχολιασει κανεις το γεγονος οτι η Samsung που το 2013 ειχε το 31% της αγορας επεσε κατω απο το 20%.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, OLDjunior said:

Δεν μπορώ να καταλάβω τι συζητάτε για την Apple και την κατάταξη της στις πωλήσεις κινητών ... έχετε πάρει χαμπάρι ότι κυκλοφορούν αμέτρητα Iphone 4 - 4s - 5 - 5s - 6 - 6s εκεί έξω ;; ..   Μπορείτε να πείτε το ίδιο για τα μοντέλα κάποιας άλλης εταιρίας κινητών   Android   ;;;;

Το 6s δεν το λες καθόλου παλιό και είναι μια χαρά... τα 4/4s/5/5s είναι πλέον σκουπίδια κατώτερα από τα σημερινά smartphones των 150ε. Φαντάζομαι όμως ότι για browsing αντέχουν ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, cpgr είπε

Υπέρυθρες Όχι

Υπέρυθρες Όχι

Υπέρυθρες Όχι

Υπέρυθρες Όχι

χαχαχχαχ λες και ειμαστε καμια 20ετια πισω .."ε φιλαρακι ανοιξε υπερυθρες να σου στειλω φωτο με το γκομενακι.."

Ναι ξερω τα χιαομι ειναι και τηλεκοντρολ δεν ειναι αστειο, αλλα εγω γελασα..ελπιζω και εσεις..

IR blaster εννοούσε ο φίλος παραπάνω χαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...