Προς το περιεχόμενο

American Horror Story: Apocalypse


overpower

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 91
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 9/9/2018 στις 11:30 ΜΜ, stormrain είπε

Απλα ανυπομονω! 

Κριμα που δε θα ειναι η Basset σε αυτην τη σεζον, αλλα...

Οντως και δεν το ειχα παρατηρησει. Παντως επιστρεφει η Jessica Lange, που για εμενα ειναι εξισου καλη. 

Περιμενω φαι και ξεκιναω το επεισοδιο 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μολις το τελειωσα. Ενταξει το πρωτο επεισοδιο ηταν φοβερο, σε σημεια ημουν με ανοιχτο το στομα. ΑΛΛΑ σεναριακα εχει ολα τα φοντα για να ναυαγησει οπως και να βγει επικο βεβαια. Ελπιζω στο δευτερο, αλλα επειδη ειχα ξενερωσει εντελως με την πρωτελευταια σεζον και ημουν λιγο meh με την τελευταια, ειμαι φοβισμενος.

Αλλα πραγματικα ετσι και το πανε καλα, μπορει να βγει επος η σεζον!!!

Ξερουμε αν θα ειναι και η Frances Conroy παλι ή δεν εχει ακουστει κατι?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρώτο μισό επ ήταν επικοτατο , το υπόλοιπο ωραία ατμόσφαιρα άλλα λίγο πιο ήρεμο...  Ανυπομονώ να γυρίσουν οι χαρακτήρες της 1η και εννοείται οι μάγισσες 

19 λεπτά πριν, stormrain είπε

Ξερουμε

Επιστρέφει και μάλιστα ως cordelia Από coven 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω δει καμια season και σκεφτομαι να το αρχισω. Απλα θελω καποιες πληροφοριες πριν το κανω.

Προκειται για αυτοτελη επεισοδια? Ή μηπως καθε season ειναι μια ιστορια?  Ή υπαρχει καποια συνεχεια απο season σε season?

Επισης η σειρα ειναι horror? Τι αλλα στοιχεια διαθετει π.χ. επιστημονικη φαντασια κλπ

Τελος βλεπονται ολες οι season ή υπαρχουν και μαπα που δεν ειναι καλες?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, crom251 είπε

Δεν εχω δει καμια season και σκεφτομαι να το αρχισω. Απλα θελω καποιες πληροφοριες πριν το κανω.

Προκειται για αυτοτελη επεισοδια? Ή μηπως καθε season ειναι μια ιστορια?  Ή υπαρχει καποια συνεχεια απο season σε season?

 Επισης η σειρα ειναι horror? Τι αλλα στοιχεια διαθετει π.χ. επιστημονικη φαντασια κλπ

 Τελος βλεπονται ολες οι season ή υπαρχουν και μαπα που δεν ειναι καλες?

Καθε σεζον ειναι διαφορετικη ιστορια, αλλα συνδεονται καποιες μεταξυ τους. Δεν θα το ελεγα ακριβως horror, αλλα εχει gore. Εχει πολλα στοιχεια μεσα αναλογα τη σεζον, επ. φαντασια, μαγεια, κλοουν κτλπ. Ολες βλεπονται, με αποκορυφωμα την 2η, που ειναι απο τις καλυτερες σεζον που εχω δει ανεξαρτητου σειρας, η τρελα σε αλλα επιπεδα, καποιες ξεκινησανε παρα πολυ καλα αλλα μετα το χανουν.

Δες σιγουρα την 1η και την 2η, ειναι must imho μετα αποφασιζεις μονος σου

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/9/2018 στις 12:18 ΠΜ, crom251 είπε

Δεν εχω δει καμια season και σκεφτομαι να το αρχισω. Απλα θελω καποιες πληροφοριες πριν το κανω.

Προκειται για αυτοτελη επεισοδια? Ή μηπως καθε season ειναι μια ιστορια?  Ή υπαρχει καποια συνεχεια απο season σε season?

Επισης η σειρα ειναι horror? Τι αλλα στοιχεια διαθετει π.χ. επιστημονικη φαντασια κλπ

Τελος βλεπονται ολες οι season ή υπαρχουν και μαπα που δεν ειναι καλες?

Κ εγω την ξεκινησα για horror αλλα... Μας της εκανε καπου!! 

Η 1η σεζον μ αρεσε πολυ.. Η 2η ετσι κ ετσι. Κ καπου εκει το παρατησα..  😵

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Πανος999 είπε

Κ εγω την ξεκινησα για horror αλλα... Μας της εκανε καπου!! 

Η 1η σεζον μ αρεσε πολυ.. Η 2η ετσι κ ετσι. Κ καπου εκει το παρατησα..  😵

Και η σειρά ανανεώθηκε και Παίζεται 8η σεζόν. Οπότε ίσως δεν είναι του γούστου σου.

Επίσης να παρατάς μια σειρά με αυτοτελείς κύκλους ενώ ο 1ος σου άρεσε κιόλας είναι λίγο χαζό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Πανος999 είπε

Κ εγω την ξεκινησα για horror αλλα... Μας της εκανε καπου!! 

Η 1η σεζον μ αρεσε πολυ.. Η 2η ετσι κ ετσι. Κ καπου εκει το παρατησα..  😵

Η 2η ειναι μακραν η καλυτερη, και ειναι κορυφη γενικοτερα. Η τρελα που βγαζει, τα σκηνικα, και ο απιστευτος Zachary Quinto με καναν να ξαναδω ολη τη σεζον, και προσφατα. Αν δεν σ αρεσε, δεν ειναι η σειρα για σενα ξεκαθαρα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εμενα με χαλασε τοσο το Roanoke που ημουν στα ορια του να την παρατησω την σεζον, αλλα η τελευταια βλεποταν. Οι προηγουμενες και ειδικα οσες ηταν η Λανγκ ηταν φοβερες κατα τη γνωμη μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Έτσι κι έτσι μου φάνηκε το πρώτο. Δεν ήξερα τίποτα για τον κύκλο (έπαθα όταν είδα την Joan Collins) κι ενώ η ιστορία έχει τις προδιαγραφές να βγει κάτι πάρα πολύ καλό, μου φάνηκε λίγο ξενέρωτο. Μακάρι να στρώσει στην πορεία πάντως για πρώτο επεισόδιο (σε σχέση με τους υπόλοιπους) ήταν (κατά τη γνώμη μου) μετριότατο. Το original μουσικό κομμάτι στους τίτλους με έφτιαξε πάντως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...