Προς το περιεχόμενο

American Horror Story: Apocalypse


overpower

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειδα το 2ο, πολυ καλη ατμοσφαιρα αλλα κατι με χαλαει. Ακομα δεν εχω καταλαβει τι. Ολοι οι ηθοποιοι ειναι κομπλε, αλλα σε διαλογους λενε ψιλο-οτι να ναι. Μεχρι στιγμης παντως παει ικανοποιητικα αν και πολυ αργα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

αλλα σε διαλογους λενε ψιλο-οτι να ναι. Μεχρι

Ακριβώς αυτό,τέλεια ατμόσφαιρα και ηθοποιοί άλλα σαν να είδα τα deleted scenes του 1ου🤣 Εκτος απο ΣΠΟΙΛΕΡ την βοηθό που είναι ρομπότ και την μαύρη στολή που δεν ξέρουμε ποιος είναι Στο 3ο λένε ότι γυρνάνεοι μάγισσες τουλάχιστον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Moλις τελειωσα το 3ο και εκει που ημουν σε φαση, dafuq did I just watch

Spoiler

ερχεται ενα επικο 3λεπτο. Withces bitches, και εχουμε Cordelia, Myrtle φακην Snow και Madison. Λογικα η Mallory ειναι η Ζoe που με καποιον τροπο ειναι στο σωμα της? Τελος παντων ο,τι και να ναι απο κει που ημουν σε τεντωμενο σχοινι για το αν μου αρεσε το επεισοδιο, σκανε οι μαγισσες και ανεβαζουν το σασπενς. Good ol' times :lol:

Kαλα δεν συζηταω το ποσο γαματο ειναι το concept της Paulson οπως το εχουν κανει..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, stormrain είπε

 

Kαλα δεν συζηταω το ποσο γαματο ειναι το concept της Paulson οπως το εχουν κανει..

Κριμα που δεν το ευχαριστηθηκαμε πιο πολυ, αλλα

 

για να φερουν τις μαγισσες, επρεπε να πεθανει αυτη (ωστε να αλλαξει ρολο). Η Farmiga (Zoe) απο το imdb φαινεται οτι θα επιστρεψει κανονικα στο 6ο επεισοδιο.

Επεξ/σία από overpower
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler

Και εγώ το έβλεπα και τα τελευταία 3 λεπτά ήταν τα καλύτερα του επεισοδίου. Βέβαια και με το ρομπότ ήταν ωραία η αποκάλυψη. Βέβαια δεν περίμενα η κοκο να είναι μάγισσα έμεινα λίγο παγωτό όταν το είδα. Και το τελείωμα ήταν ωραίο. Νόμιζες ότι δεν θα ξαναδείς βρώμα; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλά τα πρώτα τρία επεισόδια και με ωραία σύνδεση με το murder house και coven... Όμως με κούρασε όλο αυτό το αναγεννησιακό σκηνικό και δεν κατάλαβα το story με την Mead...

Spoiler

Λογικά δεν είναι ρομπότ αφού πουθενά στα AHS δεν έχει αναφερθεί, ο αντίχριστος δεν χρειάζεται κάτι τέτοιο, ενώ μας δείχνει να έχει και αισθήματα... Λογικά όταν αναφέρονται στον προγραμματισμό εννοούν κάποιο είδος ανθυποβολή... Επίσης θέλω να δω πως γνωρίστηκαν οι Langdon και Mead εκτός και αν είναι η νταντά που μας δείχνει να σκοτώνει στο τέλος της πρώτης σεζόν...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου άρεσε πολύ το επεισόδιο. Ανατροπές, καλό παίξιμο και η ατμόσφαιρα πολύ σούπερ. Όμως...

Ξενέρωσα με το τέλος γιατί ενώ μου άρεσε η σύνδεση με το Coven, θυμήθηκα τον λόγο που δε μου άρεσε το Coven.

Αυτό το πεθαίνει, τον/την ανασταίνουμε, ξανάπεθαίνει τον/την ξανανασταίνουμε μου είχε σπάσει τα νεύρα τότε και μου τα έσπασε και τώρα. :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ το setting είναι τέλειο, αυτοί οι διάλογοι ειναι πάρα πολύ κακοί και το μεγαλύτερο μελανό σημείο μέχρι τώρα. Παρ όλα αυτά την απολαμβάνω, το 3ο πολύ καλο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Nαι οι διαλογοι κι εμενα μου κλωτσανε σε σημεια, αλλα ειμαι  σιγουρος πως δεν ειναι τυχαια ετσι. Θα δουμε ομως. Το 3ο παρα πολυ καλο, αρχιζω να εχω παλι την ιδια ανυπομονησια που ειχα στις πρωτες σεζον και μου αρεσει αυτο :lol:

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, stormrain είπε

Nαι οι διαλογοι κι εμενα μου κλωτσανε σε σημεια, αλλα ειμαι  σιγουρος πως δεν ειναι τυχαια ετσι. Θα δουμε ομως. Το 3ο παρα πολυ καλο, αρχιζω να εχω παλι την ιδια ανυπομονησια που ειχα στις πρωτες σεζον και μου αρεσει αυτο :lol:

Γενικα απο θεμα διαλογων, παντα επασχε η σειρα, αλλα φετος νομιζω αυτοσχεδιαζουνε 😛Εχει βγει και το 4ο, θα δω αποψε, αλλα το τελος του 3ου προμηνυει δυνατη συνεχεια 

Επεξ/σία από najinblue3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το 4o ήταν επικό σε σχέση με τα άλλα 3. Πολύ μου άρεσε το backstory του warlock 

Για το Cortez τι να πούμε! Έμεινα λίγο άγαλμα όταν είδα το σκηνικό. Μακάρι να συνεχίσει έτσι 🙏

Επεξ/σία από najinblue3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Kαλα ενταξει δεν εχω λογια για το 5ο ε. Δηλαδη νταξει, respect. Και η τελευταια σκηνη με γεμιζει με ανυπομονησια. Εχουν κανει πολυ καλη δουλεια σε αυτην τη σεζον πραγματικα. Δεν ξερω αν εχει ακουστει κατι, αλλα μονο η Lange μενει να σκασει μυτη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...