Προς το περιεχόμενο

American Horror Story: Apocalypse


overpower

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 91
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, Fabricated είπε

Δεν έχω φτάσει στο τελευταίο επ που προβλήθηκε άλλα αυτό δεν το λέει στο 4 με το identity spell? Εκτός αν εννοείς κάτι άλλο 

Αυτό που λέω...

Spoiler

πχ πως η Dinah είναι διάσημη παρουσιάστρια πριν γίνει η αποκάλυψη στο πρώτο επεισόδιο ενώ την βλέπουμε δυο χρόνια νωρίτερα να κάνει βουντού μάγια για τα λεφτά... καταλαβαίνω ότι οι μάγισσες είχαν και μια εγκόσμια ζωή παράλληλα και ότι κάποια στιγμή, κατά πάσα πιθανότητα στο επόμενο επεισόδιο, οι μάγισσες θα έρθουν αντιμέτωπες με τον Langdon και θα χάσουν, αυτός θα αναστήσει την Miriam Mead και θα την προγραμματίσει για τον ερχομό του, θα κάνει την αποκάλυψη μέσω του πυρηνικών και θα χρησιμοποιήσει την έδρα που είχαν οι μάγοι ως καταφύγιο για τους επιζώντες ώστε να δημιουργήσει τον νέο, δικό, του βασίλειο... επίσης είναι προφανές ότι και η Cordelia για να σώσει τις μάγισσες θα κάνει κάποιο μαγικό, λογικά το identity spell όπως λες σωστά, και έτσι θα φτάσουμε στα γεγονότα των τριών πρώτων επεισοδίων... όλα αυτά όμως θα πρέπει να τα παρουσιάσουν σε ένα επεισόδιο, αφού η σεζόν αποτελείτε από 10, και να αφήσει χώρο στα δυο τελευταία για να δούμε την τελική μάχη των μαγισσών με τον Langdom... Πάντως αποκάλυψη μέχρι στιγμής δεν έχουμε δει παρά μόνο στα τρία πρώτα επεισόδια... καλύτερα να το ονόμαζαν Coven part 2 και η επόμενη σεζόν να ήταν το Apocalypse με περισσότερα μεταποκαλυπτικά horror στοιχεια!

.

15 λεπτά πριν, 26ska είπε

Μπορώ να δω την τελευταία σεζόν μόνη της ή έχει σύνδεση με τις προηγούμενες;έχω δει μόνο τις 2 πρώτες. 

Βασικά πρέπει να έχεις δει το Coven και το Murderer House, ενώ έχει και μια αναφορά στο Hotel αλλά δεν είναι τόσο σημαντική... To Murderer House το έχεις δει οπότε σου μένει το Coven για να καταλάβεις τους χαρακτήρες αλλά και την πλοκή...

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Θεωρητικα μπορεις να τη δεις μονη της, αλλα θα σε συμβουλευα να εβλεπες πρωτα το Coven (δε θυμαμαι ποια ειναι, η πεμπτη νομιζω   τρίτη) γιατι αφενος μεν ειναι πολυ καλη σεζον, αφετερου δε ειναι συνδεδεμενη με την τωρινη. Οι περισσοτεροι χαρακτηρες που θα δεις ειναι απο την 3η, οποτε σιγουρα εχοντας δει την 3η θα εχεις ηδη στο μυαλο σου πραγματα για αυτους.

Τl;dr Δες πρωτα το Coven :lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, 26ska είπε

Μπορώ να δω την τελευταία σεζόν μόνη της ή έχει σύνδεση με τις προηγούμενες;έχω δει μόνο τις 2 πρώτες. 

Πρεπει να δεις την 3η και την 5η, αλλιως δε πιστευω να βγαλεις ακρη με το τι γινεται στη φετινη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, AtiX είπε

επίσης είναι προφανές ότι και η Cordelia για να σώσει τις μάγισσες θα κάνει κάποιο μαγικό, λογικά το identity spell όπως λες σωστά, και έτσι θα φτάσουμε στα γεγονότα των τριών πρώτων επεισοδίων... όλα αυτά όμως θα πρέπει να τα παρουσιάσουν σε ένα επεισόδιο,

Στα άλλα έχεις δίκιο αλλά αυτό το Έχει πει από το 4ο ότι τους είχε κάνει το identity spell, δεν νομίζω να χρειαστεί να δείξουν κάτι παραπάνω 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 3/11/2018 στις 8:50 ΜΜ, AtiX είπε

Ψιλοβλακεία το 8... :(

Εμενα μου αρεσε, τα πρωτα επεισοδια ηταν χειροτερα. Δε ξερω που το πανε ομως με τον Μαικλ  γενικοτερα xD

Τo backstory ηταν καλο ομως

Επεξ/σία από najinblue3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, najinblue3 είπε

Εμενα μου αρεσε, τα πρωτα επεισοδια ηταν χειροτερα. Δε ξερω που το πανε ομως με τον Μαικλ  γενικοτερα xD

Τo backstory ηταν καλο ομως

Το είδα περισσότερο ως παρωδία των σατανιστών, φίλε μου... πάρα ως επεισόδιο με horror στοιχεία...

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν πεθανα για το τελευταιο, αλλα εδωσε απαντησεις. Και γεννησε βεβαια ερωτηματα νεα  :lol:

Ποσα επεισοδια εχει ο κυκλος παρεμπιπτοντως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, stormrain είπε

Δεν πεθανα για το τελευταιο, αλλα εδωσε απαντησεις. Και γεννησε βεβαια ερωτηματα νεα  :lol:

Ποσα επεισοδια εχει ο κυκλος παρεμπιπτοντως?

9 fire and reign 

10 apocalypse then 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, stormrain είπε

Δεν πεθανα για το τελευταιο, αλλα εδωσε απαντησεις. Και γεννησε βεβαια ερωτηματα νεα  :lol:

Ποσα επεισοδια εχει ο κυκλος παρεμπιπτοντως?

Ηταν ενδιαφερον στο εργαστηρι ρομποτικης, δηλαδη μας απαντησε ενα βασικο ερωτημα 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...