Προς το περιεχόμενο

American Horror Story: Apocalypse


overpower

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ καλύτερο το 9... έδεσε πολλά άσχετα πράγματα αλλά έμεινε μόνον ένα επεισόδιο για να δούμε τι έγινε πριν την αποκάλυψη και τι μετά...

κρίμα ήθελα πολύ να δούμε εικόνες αποκάλυψης και όχι coven part 2...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ απόλυτα. Το 9 ήταν πολύ πιο πάνω από το 8 αλλά δεν έφτασε τα υπόλοιπα επεισόδια της σεζόν. 

Όσο για το στόρι ακριβώς όπως τα λέει ο AtiX είναι, καμία σχέση με Αποκάλυψη ο κύκλος, ένα σίκουελ του Coven έκαναν. Θα ήταν πολύ καλύτερη ιδέα αν υπήρχε σύνδεση και με τους άλλους κύκλους της σειράς, κι όχι μόνο του Coven κι ένα πέρασμα από το σπίτι και το hotel. Ας ελπίσουμε ότι θα το κλείσουν καλά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν είδα τα πρώτα επεισόδια με το νεαρό ζευγάρι που ήταν επίλεκτοι σκέφτηκα τους ξεκάρφωτους εξωγήινους από την δεύτερη σεζον που τρόποποιουσαν το dna... ποσό καλό θα ήταν να συνέχιζαν αυτό το story και όχι τις μάγισσες... :(

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, katergaris79 είπε

Συμφωνώ απόλυτα. Το 9 ήταν πολύ πιο πάνω από το 8 αλλά δεν έφτασε τα υπόλοιπα επεισόδια της σεζόν. 

Όσο για το στόρι ακριβώς όπως τα λέει ο AtiX είναι, καμία σχέση με Αποκάλυψη ο κύκλος, ένα σίκουελ του Coven έκαναν. Θα ήταν πολύ καλύτερη ιδέα αν υπήρχε σύνδεση και με τους άλλους κύκλους της σειράς, κι όχι μόνο του Coven κι ένα πέρασμα από το σπίτι και το hotel. Ας ελπίσουμε ότι θα το κλείσουν καλά.

Δεν έχω δει Μετά το 4 ακόμα αλλά πόση σύνδεση να Ειχε πια ;  Ένα ολόκληρο επ είναι στο σπίτι, είναι μια ξεχωριστή σεζόν και εστιάζει(με κακο τροπο για μενα) στην συνέχεια του coven. Το asylum Έχει συνδεθεί με roanoke και δεν έχουν κάτι να συνδεθεί με αυτά που έχει το apocalypse (νομίζω)  Πάντως συμφωνώ ότι ήθελα να δω apocalypse Και όχι coven part 2... Θα ήθελα coven part 2 αλλά σκέτο όχι μπλεγμένο στο apoclayspe

 

ΥΓ τώρα θυμήθηκα τους εξωγήινους στο asylum οπότε ειχε πιθανοτητα σύνδεσης 

Επεξ/σία από Fabricated
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοώ ότι αφού αποφάσισαν να κάνουν μια τόσο έντονη σύνδεση με τα παλιά, ας ήταν ισομοιρασμένο με τους προηγούμενος κύκλους. Ή αν ήθελαν μόνο Coven, ας έκαναν ένα Coven 2 να ξεμπέρδευαν. Δε νομίζω να μην ήταν καλοδεχούμενο από το κοινό της σειράς αν ήταν προσεγμένο.

Σε κάθε περίπτωση μιλάμε για έναν καλό κύκλο. Είναι το 8 που μου έσπασε τα νεύρα και τα βλέπω αρνητικά! :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εχουμε δει καμια διασηνη προσωπικότητα σε αυτον τον κυκλο παρεμπιπτόντως? Σε καθε κυκλο νομιζω εχει, βλ. Anne Frank στο  Asylum (και δε θυμαμαι άλλους, αλλα καθε κύκλος ειχε νομιζω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, stormrain είπε

Εχουμε δει καμια διασηνη προσωπικότητα σε αυτον τον κυκλο παρεμπιπτόντως? Σε καθε κυκλο νομιζω εχει, βλ. Anne Frank στο  Asylum (και δε θυμαμαι άλλους, αλλα καθε κύκλος ειχε νομιζω. 

Stevie Nick's?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 ώρες πριν, Fabricated είπε

Stevie Nick's?

Οχι ακριβως, εννοώ ιστορικη persona. Νομιζω στην προηγούμενη σεζον ειχε τον Andy Warhol. Στο Hotel είχε μια γνωστη δολοφόνο  κ.ο.κ.

Θα μου πεις, οκ και η Nicks ιστορικη ειναι, οπότε why not.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/11/2018 στις 9:25 ΜΜ, AtiX είπε

Πολύ καλύτερο το 9... έδεσε πολλά άσχετα πράγματα αλλά έμεινε μόνον ένα επεισόδιο για να δούμε τι έγινε πριν την αποκάλυψη και τι μετά...

 κρίμα ήθελα πολύ να δούμε εικόνες αποκάλυψης και όχι coven part 2...

Βασικα και μενα αυτο με χαλασε, οτι ειναι Coven 2 στην ουσια. Αλλα ηταν δυνατο το επεισοδιο, και τα backstories ειναι τελεια για μενα. Ειδικα με την ενωση και τα shelters. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

To φιναλε ηταν οπως επρεπε. Επικο. Τεραστιες οι μαγκισσες και ειδαμε και καποια παλια γνωριμα προσωπα ;)

Spoiler

 

Η σκηνη που μπαινει η Μπασετ και μακελευει την αλλη voodoo τυπισσα ηταν ολα τα λεφτα.
Επισης το attitude της Myrtle Snow σε ολο το επεισοδιο που ειναι σε φαση fuck off and die ηταν κορυφαιο!
Για να μη σχολιασω το υπεργαματο identity spell που πεταξανε στην Coco και την Mallory το οποιο ηταν (σεναριακα) ευρυματικοτατο.

Ξενερωσα λιιιιιγουλακι μονο με την τελευταια σκηνη, αλλα απο την αλλη, ετσι οπως παρουσιαζεται η φαση, ειναι αναμενομενο να ερθει ο anti, οποτε βγαζει νοημα κατα καποιον τροπο. Το οτι τυγχανει να ειναι παιδι του συγκεκριμενου ζευγαριου ειναι λιγο random, αλλα το συγχωρω. :lol:

Μπορει παρεμπιπτοντως να μου θυμισει καποιος πως παρουσιαζεται παλι ζωντανη η Queenie? Δε θυμαμαι πως ειχε καταληξει στο Cortez την πρωτη φορα, πηγε τυχαια εκει οπως λεει στη Mallory?

Δεν καταλαβα μονο γιατι α) η Μallory δεν λεει στην Cordelia την ολη φαση οταν την βρισκει παλι στο τελος και
β) γιατι δεν ξαναφερνουν πισω την Μyrtle. Αν και εδω που τα λεμε η Myrtle ειχε πει στην Cordelia να μην την ξαναφερει, οποτε makes sense εδω που τα λεμε..

EDIT: Γελασα στη σκηνη που ο Michael κρατα την καρδια της Μarie και τη φιγουραρει μπροστα στην Coco. Ηλπιζα σε καποιο punchline απο εκεινη που θα ελεγε τις θερμιδες της και πως θα εκανε κατι τελος παντων με την αχρηστη δυναμη της, αλλα...

 

Παντως σε γενικες γραμμες μπορω να πω πως γουσταρα πολυ τη συγκεκριμενη σεζον, εστω κι αν ηταν οντως Coven 2 in a way, αλλα απο την αλλη μου αρεσε ετσι κι αλλιως το Coven.

Στις 12/11/2018 στις 5:30 ΜΜ, stormrain είπε

Οχι ακριβως, εννοώ ιστορικη persona. Νομιζω στην προηγούμενη σεζον ειχε τον Andy Warhol. Στο Hotel είχε μια γνωστη δολοφόνο κ.ο.κ.

Θα μου πεις, οκ και η Nicks ιστορικη ειναι, οπότε why not.

Και για να μου απαντησω κι εδω τωρα που το θυμηθηκα, σε αυτην τη σεζον ηταν οι Romanovs...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/11/2018 στις 11:52 ΜΜ, stormrain είπε

 

  Απόκρυψη περιεχομένων

Η σκηνη που μπαινει η Μπασετ και μακελευει την αλλη voodoo τυπισσα ηταν ολα τα λεφτα.
Επισης το attitude της Myrtle Snow σε ολο το επεισοδιο που ειναι σε φαση fuck off and die ηταν κορυφαιο!
Για να μη σχολιασω το υπεργαματο identity spell που πεταξανε στην Coco και την Mallory το οποιο ηταν (σεναριακα) ευρυματικοτατο.

Ξενερωσα λιιιιιγουλακι μονο με την τελευταια σκηνη, αλλα απο την αλλη, ετσι οπως παρουσιαζεται η φαση, ειναι αναμενομενο να ερθει ο anti, οποτε βγαζει νοημα κατα καποιον τροπο. Το οτι τυγχανει να ειναι παιδι του συγκεκριμενου ζευγαριου ειναι λιγο random, αλλα το συγχωρω. :lol:

Μπορει παρεμπιπτοντως να μου θυμισει καποιος πως παρουσιαζεται παλι ζωντανη η Queenie? Δε θυμαμαι πως ειχε καταληξει στο Cortez την πρωτη φορα, πηγε τυχαια εκει οπως λεει στη Mallory?

Δεν καταλαβα μονο γιατι α) η Μallory δεν λεει στην Cordelia την ολη φαση οταν την βρισκει παλι στο τελος και
β) γιατι δεν ξαναφερνουν πισω την Μyrtle. Αν και εδω που τα λεμε η Myrtle ειχε πει στην Cordelia να μην την ξαναφερει, οποτε makes sense εδω που τα λεμε..

EDIT: Γελασα στη σκηνη που ο Michael κρατα την καρδια της Μarie και τη φιγουραρει μπροστα στην Coco. Ηλπιζα σε καποιο punchline απο εκεινη που θα ελεγε τις θερμιδες της και πως θα εκανε κατι τελος παντων με την αχρηστη δυναμη της, αλλα...

 

Για την τελευταια σκηνη, υποθετω οτι και καλα για να δειξουν οτι απλα καποια στιγμη θα γινει το κακο.

Η Queenie πεθανε στο Hotel (ναι, την σεζον). Για τον ιδιο λογο παει στο Hollywood, απλα δεν θυμαμαι αν εφευγε στο τελυταιο επεισοδιο του Coven ή απλα το αναφερει στο Hotel οτι εφυγε απο το Coven. (Μαλον το 1ο)

α) Ε λογικα με βαση την τελευταια σκηνη, ισως καποια στιγμη να το πει και β) ναι ειχε πει να μην την ξαναφερουν στην ζωη, και οταν το εκανε νωριτερα στην σεζον αναφερει οτι δεν ειχε αλλη επιλογη (επειδη ο anti christ δυναμωνε)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σεζόν έκλεισε καλά μα το σημαντικότερο είναι ότι φέτος παρουσίασαν μια αρκετά καλή σεζόν... Μπορεί να ήταν το coven 2, αλλα ήταν πιο ωραία από το 1...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Oντως ηταν εξαιρετικα καλοδουλεμενη η σεζον, μονο θετικες εντυπωσεις μου αφησε (οπως θα εχετε ισως καταλαβει ως τωρα με τον ενθουσιασμο μου :lol: ).

Απορω ομως ειλικρινα πως εχασαν την ευκαιρια για pun στην σκηνη

Spoiler

με την καρδια της Marie Laveau και την Coco.

Δλδ πραγματικα, wasted :lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Μόλις τώρα, overpower είπε

^Ισχυει αυτο, αλλα γενικα σαν σειρα δεν εχει κωμικα στοιχεια, ασχετως αν οι δυναμεις της Coco ηταν γτπ

Τrue dat, αν και νομιζω με τις δυναμεις που της εδωσαν παραηταν ειρωνικοι. Δηλαδη απορω πως το σκεφτηκαν κιολας :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...