Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και για οσους νομιζουν οτι μονο το XRP ειναι security, τσεκαρετε αυτο το thread.

Απλα κυνηγανε τη Ripple για να βγει το καινουριο Howey test που θα εχει εφαρμογη σε ολα τα crypto.

Ποιος ξερει ποσα αλλα projects μπορει να κατηγορηθουν οτι οι founders πουλουσαν investment instruments.

Οποιος νομιζει οτι δεν θα επηρεαστει ολη η αγορα (και το BTC μεσα) απο αυτο τον φοβο ειναι γελασμενος.

 

 

Επεξ/σία από thomasG4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Χρόνια πολλά! Δεν περιμένω και πολλά μέχρι τέλος Γενάρη που αλλάζει η κυβέρνηση στις ΗΠΑ. Με τη καινούρια κυβέρνηση θα δούμε πόση θέληση υπάρχει για κάποιου είδους συμφωνία μεταξύ της καινούριας ηγεσίας στο SEC (έχω την εντύπωση ότι ο Biden θα προτείνει το καινούριο πρόεδρο στο SEC) και της Ripple.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα εκεί θα γίνει η αλλαγη αλλά ο κόσμος όπως και εμείς πάμε αντίθετα σε αυτό.. Όσο αυτοί βάζουν τρικλοποδιές υπάρχει κόσμος που στηρίζει ακόμα περισσότερο... Α να δούμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The question:  Can XRP surpass Bitcoin?

Answer:  

The only question is if you are asking about Market Cap, or Actual Price.

On Market Cap, I think XRP has a well articulated utility value, and even if you only look at the amount of XRP in open circulation (excluding what is in escrow) I bet XRP surpasses Bitcoin well before 2020.

On Actual Price, I think XRP will surpass Bitcoin after 2 events.

The first will be the crash of Bitcoin, this will create a market environment much like a bank run. For those in the know, there will be a “flight to creditworthenss” (see utility value above) that behavior has in the past manifested as a “flight to gold” from cash. These in-the-know folks will drive a massive flow of value from the Bitcoin blockchain onto the XRP ledger.

The second event will be a slow rise in XRP’s price, and a slow decline in Bitcoin’s price as the mass market and especially those savvy enough to risk entrepreneurial adventures look seriously at building a business that will not land them in jail, or even close of anything that could land them in jail.

Full regulatory compliance is in the end a good for all of society, if it was not, our forefathers would not have invented such systemic mechanisms. Dont believe me? look at the series of financial collapses that happened in the late 1800s preceding many of these regulatory innovations.

To add to that reality, there are a ton of blockchains that have so much more functionality than the original innovation that was the bitcoin blockchain, why limit yourself? Blind faith 

 

Πηγή: https://www.quora.com/Can-XRP-surpass-Bitcoin

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tablet είπε

The question:  Can XRP surpass Bitcoin?

Answer:  

The only question is if you are asking about Market Cap, or Actual Price.

On Market Cap, I think XRP has a well articulated utility value, and even if you only look at the amount of XRP in open circulation (excluding what is in escrow) I bet XRP surpasses Bitcoin well before 2020.

On Actual Price, I think XRP will surpass Bitcoin after 2 events.

The first will be the crash of Bitcoin, this will create a market environment much like a bank run. For those in the know, there will be a “flight to creditworthenss” (see utility value above) that behavior has in the past manifested as a “flight to gold” from cash. These in-the-know folks will drive a massive flow of value from the Bitcoin blockchain onto the XRP ledger.

The second event will be a slow rise in XRP’s price, and a slow decline in Bitcoin’s price as the mass market and especially those savvy enough to risk entrepreneurial adventures look seriously at building a business that will not land them in jail, or even close of anything that could land them in jail.

Full regulatory compliance is in the end a good for all of society, if it was not, our forefathers would not have invented such systemic mechanisms. Dont believe me? look at the series of financial collapses that happened in the late 1800s preceding many of these regulatory innovations.

To add to that reality, there are a ton of blockchains that have so much more functionality than the original innovation that was the bitcoin blockchain, why limit yourself? Blind faith 

 

Πηγή: https://www.quora.com/Can-XRP-surpass-Bitcoin

 

Αφού διαβάζεις απο το quora, δεν νομίζω η γνώμη του κάθε τυχάρπαστου (βάζω και εμένα μέσα) μπορεί να εκληφθεί ως εμπεριστατωμένη άποψη, τουλάχιστον διάβασε τις απαντήσεις που έχει δώσει ο ίδιος ο δημιουργός του XRP, David Schwartz.

https://www.xrpchat.com/topic/10318-david-schwartz-questions-and-answers-on-quora-about-ripple/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, thomasG4 είπε

Αφού διαβάζεις απο το quora, δεν νομίζω η γνώμη του κάθε τυχάρπαστου (βάζω και εμένα μέσα) μπορεί να εκληφθεί ως εμπεριστατωμένη άποψη, τουλάχιστον διάβασε τις απαντήσεις που έχει δώσει ο ίδιος ο δημιουργός του XRP, David Schwartz.

https://www.xrpchat.com/topic/10318-david-schwartz-questions-and-answers-on-quora-about-ripple/

Δεν το έθεσα ως κάτι εμπεριστατομενο, ποσό μάλλον όταν μιλάμε για την τύχη μιας τιμής ενός crypto.. Ποιος εμπεριστατομενος μπορει να μας πει ποσο θα ειναι το XRP σε 2 χρονια.. υπαρχει κάποιος; 

Ο συγκεκριμένος είναι ένας τυχαίος που γουστάρει το XRP και Ripple οπως και εμεις εδω.. Εγω προσωπικα μονο εμπεριστατομενος δεν δηλωνω ειδικα συγκριτικα με πολλους εδώ.

Από την άλλη θεωρώ ότι τέτοιες  "απόψεις"  κάνουν και αυτές την δουλειάς τους (σχετικές - άσχετες) μπας και μπει και άλλος κόσμος μέσα και επενδυσει σε XRP και γινει καμια δουλεια. 

Πάντως κακό δεν κάνουν.. Τώρα άμα ο άλλος διαβάσει αυτό από τον "τυχάρπαστο" και επενδύσει την περιουσία του δεν νομίζω ότι αξίζει να συζητάμε τέτοια περίπτωση ανθρώπου.. 

Εχω την αίσθηση ότι το θέμα "αν θα πάει, πόσο θα πάει, τι θα γίνει, τι δεν θα γίνει είναι κάτι που δεν το αγγίζεις καθόλου" ούτε καν για το κους κους. Οχι ότι είναι κακό, το καταλαβαίνω και το σεβομαι αλλά εμένα προσωπικά όταν διαβάζω εδώ με χαλαρώνει και λίγο από την καθημερινότητα και δεν το θεωρώ κακό απαραίτητα για το κους κους και μόνο να ποστάρουμε καμία κουβέντα γι αυτά. Πόσο μάλλον που η άποψη σου προσωπικά πιστεύω ότι μετράει.. Όχι για να επενδύσουμε, αυτό θα το κρίνουν σοβαρά άρθρα ενδεχόμενος και απόψεις αλλά για το κους κους του καφενέ ρε παιδί μου :P. Πάντα με φιλική διάθεση Thomas 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, livaspy είπε

Πουλάμε ή κρατάμε;

Συνεχίζω να πιστεύω μακροπρόθεσμα στην αξία του XRP, ανεξαρτήτως αποτελέσματος της δίκης. Είναι ένα crypto που μπορεί να βρει λειτουργίες και εκτός Ripple (σε περίπτωση που έχει αρνητική εξέλιξη η δίκη). Οι πιθανότητες να είναι τέρμα αρνητική η έκβαση είναι αρκετά μικρές. Τέρμα αρνητική είναι να πληρώσει τεράστιο πρόστιμο και το XRP να θεωρείτε μέχρι και σήμερα security.

Πιο πολλές πιθανότητες έχει να πληρώσει ένα σχετικά μικρό πρόστιμο για το μέγεθος της εταιρείας και το XRP στη σημερινή του κατάσταση να μην θεωρείται security. Αυτό θα είναι μια θετική εξέλιξη που προβλέπω να δώσει ένα μεγάλο boost στη τιμή του XRP και γενικότερα στα altcoins.

Μπορεί όμως η δίκη να κρατήσει και ένα χρόνο. Παραπάνω δεν νομίζω. Είναι μεγάλο ρίσκο αυτή τη στιγμή, αλλά πολλοί θα έχουν την ευκαιρία να αγοράσουν φθηνά για ένα διάστημα και μετά να βγάλουν πολλά, αν εκτοξευθεί η τιμή. Μπορεί όμως να έχουμε τέρμα αρνητική εξέλιξη και έτσι να χρειαστεί πολλά χρόνια μέχρι να ορθοποδήσει η τιμή (και αν γίνει).

Διαβάζεις όσο περισσότερο μπορείς ειδήσεις και απόψεις απο πολλές πηγές, όσο θα βγαίνουν νεότερα απο τη δίκη και αποφασίζεις τι θα κάνεις. Ακόμα είναι νωρίς για να ξέρουμε το οτιδήποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμπρός καλο μου xrp , έχεις 3 μέρες μπροστά σου ώστε να κλείσεις με αρνητικό πρόσημο την χρονια. Ε μα πια.... 😕

16 ώρες πριν, livaspy είπε

Πουλάμε ή κρατάμε;

Προσωπικά κρατάω  καθώς αγορασα ενα ποσοστό σε υψηλές τιμές.  Ουσιαστικά αυτό που είπε ο Θωμας θα γίνει. Δεν θεωρώ και εγω με την σειρά μου ότι θα το τραβήξουν τόσο στα άκρα το σχοινί. Απο την άλλη μακάρι να είμασταν προφήτες. Θα ρισκάρω και θα πάρω ξανά κάποια αν συνεχίσει η κατρακύλα με την ελπίδα να δώ κανα τρελό boost μέσα στο '21 

 

update : https://blog.coinbase.com/coinbase-will-suspend-trading-in-xrp-on-january-19-2e09652dbf57 μας $#%$^#%$^$ τώρα...

Επεξ/σία από stefanos_13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...