Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, thomasG4 είπε

Οχι στις 12 Δεκεμβρίου είναι το snapshot που στη ουσία θα φωτογραφήσουν όλο το ledger του XRP (δηλαδή ποσα XRP έχει το κάθε wallet)

Οπότε μάλλον αξίζει να αγοράσουμε και άλλα XRP μεχρι τις 12 Δεκεμβρίου αν γίνει το distribution 1:1.

 

4 λεπτά πριν, thomasG4 είπε

τότε θα πάρεις το 15% των Spark που δικαιούσαι. Μετά σε βάθος 2-3 χρόνων τα υπόλοιπα. Με κάθε μήνα να παίρνεις περίπου το 2-4%. Αυτό έγινε για να μην γίνει pump and dump και απλά όσοι πάρουν τα Spark τα πουλήσουν κατευθείαν.

Κατάλαβα σε 36 μήνες δηλαδή βγαίνει όντως το νούμερο 2-4% οποως πολύ σωστά λες.

 

8 λεπτά πριν, thomasG4 είπε

Όπως σου έγραψα και στο άλλο thread τα tokens σε μερικά project είναι απαραίτητα για ψήφιση σημαντικών αποφάσεων για το δίκτυο. Έτσι είναι και για το Spark. Άμα όλοι πουλήσουν τα Spark που τους διανεμήθηκαν για να συμμετάσχουν στο δίκτυο, τότε το δίκτυο θα είναι άχρηστο.

Πολύ clear Thomas πολυ καλη πλροφόρηση ΘΕΝΞ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 5/12/2020 στις 7:00 ΜΜ, thomasG4 είπε

Στη κατάθεση πατάς το νόμισμα που θες να κάνεις κατάθεση (ευρώ δηλαδή)  και το ποσό που θες να καταθέσεις. Μετά θα σου βγάλει τα στοιχεία της τραπεζας που θα πρέπει να κάνεις κατάθεση. Μετά πας στο ebanking της τράπεζας σου και επιλέγεις έμβασμα σε τράπεζα εξωτερικού. Επειδή είναι στην ΕΕ η προμήθεια είναι μόνο 1 ευρώ. Απλά πρόσεξε να βάλεις στα σχόλια για το παραλήπτη το μοναδικό κωδικό που σου δίνουν. 

Η κατάθεση κάνει 1-2 εργάσιμες μέρες να φανεί στο ανταλλακτήριο.

   

 

Ενταξει εβγαλα ακρη  οπως ειπες ειχα θεμα με ολες με το 3ds... ευχαριστω παντως !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλύτερα για να αγοράσεις πριν τις 10 του μήνα το βράδυ όπου και θα γίνει το ledger για το spark.. ;)

από ποιο site πιστευετε ειναι καλυτερο για live τιμες; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, gassim είπε

Βλεπω κατρακυλα σημαντικη τις τελευταιες ωρες

Φιλική συμβουλή: Μην επικεντρώνεσαι τόσο στις μεγάλες διακυμάνσεις που μπορεί να έχουν τα crypto μέσα στην ημέρα. Είναι ακόμα μια αγορά που δεν έχει ωριμάσει και αυτές οι κινήσεις είναι αρκετά συχνές. Επικεντρώσου σε βάθος χρόνου και μόνο κερδισμένος θα είσαι.

Και ψυχολογικά, αλλά και πολύ πιθανό και οικονομικά. Απο το 2017 που είμαι στο χώρο έχω δει πάρα πολλές τέτοιες πτώσεις, αλλά και αυξήσεις. Το πρώτο διάστημα και εγώ κοιτούσα συνέχεια τις τιμές και αυτό ήταν αρκετά κακό σαν τακτική. Ευτυχώς μετά το συνειδητοποίησα ότι δεν βοηθάει σε τίποτα κάτι τέτοιο.

53 λεπτά πριν, Tablet είπε

από ποιο site πιστευετε ειναι καλυτερο για live τιμες; 

Προσωπικά μου αρέσει το livecoinwatch.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, thomasG4 είπε

Φιλική συμβουλή: Μην επικεντρώνεσαι τόσο στις μεγάλες διακυμάνσεις που μπορεί να έχουν τα crypto μέσα στην ημέρα. Είναι ακόμα μια αγορά που δεν έχει ωριμάσει και αυτές οι κινήσεις είναι αρκετά συχνές. Επικεντρώσου σε βάθος χρόνου και μόνο κερδισμένος θα είσαι.

πιστεύεις ότι η αγορά αυτή του XRP θα ανεβεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, Tablet είπε

πιστεύεις ότι η αγορά αυτή του XRP θα ανεβεί;

Δεν απαντάω ποτέ σε τέτοιες ερωτήσεις, γιατί πολύ απλά δεν ξέρω. Κανείς δεν ξέρει, και όποιος λέει ότι ξέρει στα σίγουρα τότε είναι απατεώνας.

Και όταν μιλούσα για την αγορά πριν, μιλούσα γενικότερα για την αγορά των κρυπτονομισμάτων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/11/2020 στις 10:32 ΠΜ, Doubt είπε

Εγώ π.χ. που έχω XRP στη revolut θα λάβω κάτι;

Από revo δεν υπάρχει κάποια ενημέρωση.

 

Υ.Γ. σύμφωνα με αυτό δεν..

 

https://youtube.com/watch?v=wdJWKMAM6U0

Πλέον και η Revolut υποστηρίζει το airdrop

https://blog.revolut.com/revolut-to-support-flare-networks-upcoming-spark-airdrop/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, thomasG4 είπε

Φιλική συμβουλή: Μην επικεντρώνεσαι τόσο στις μεγάλες διακυμάνσεις που μπορεί να έχουν τα crypto μέσα στην ημέρα. Είναι ακόμα μια αγορά που δεν έχει ωριμάσει και αυτές οι κινήσεις είναι αρκετά συχνές. Επικεντρώσου σε βάθος χρόνου και μόνο κερδισμένος θα είσαι.

Και ψυχολογικά, αλλά και πολύ πιθανό και οικονομικά. Απο το 2017 που είμαι στο χώρο έχω δει πάρα πολλές τέτοιες πτώσεις, αλλά και αυξήσεις. Το πρώτο διάστημα και εγώ κοιτούσα συνέχεια τις τιμές και αυτό ήταν αρκετά κακό σαν τακτική. Ευτυχώς μετά το συνειδητοποίησα ότι δεν βοηθάει σε τίποτα κάτι τέτοιο.

 

Είμαι σίγουρος οτι έχεις δίκιο, έτσι προσπαθώ να κινούμαι κι εγω αλλά είναι και το θέμα του thread τέτοιο που αν δεν σχολιάσουμε και λίγο τις ισοτιμίες τι θα σχολιάσουμε;

Σε άλλα νέα έκανα μια μεταφορά απο το wallet μου στο bitstamp  και όπως δεν είχα πιει καφέ ακόμη έβαλα λαθος tag. Εχω ανοίξει ticket στο support αλλά δεν εχω λάβει καμία απάντηση ακόμη. Λες να κινδυνεύουν τα νομίσματα μου να χαθούν για πάντα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, gassim είπε

Σε άλλα νέα έκανα μια μεταφορά απο το wallet μου στο bitstamp  και όπως δεν είχα πιει καφέ ακόμη έβαλα λαθος tag. Εχω ανοίξει ticket στο support αλλά δεν εχω λάβει καμία απάντηση ακόμη. Λες να κινδυνεύουν τα νομίσματα μου να χαθούν για πάντα;

Οχι, γιατί είναι στο wallet τους. Τα XRP δεν χάνονται, άμα δεν μπει το tag. Απλά το πόσο γρήγοροι θα είναι στο support τους, για να προλάβεις και το airdrop, δεν ξέρω. Ελπίζω να τακτοποιηθεί σύντομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, thomasG4 είπε

Δεν απαντάω ποτέ σε τέτοιες ερωτήσεις, γιατί πολύ απλά δεν ξέρω. Κανείς δεν ξέρει, και όποιος λέει ότι ξέρει στα σίγουρα τότε είναι απατεώνας.

Και όταν μιλούσα για την αγορά πριν, μιλούσα γενικότερα για την αγορά των κρυπτονομισμάτων.

Έτσι είναι κανείς δεν μπορεί να ξέρει πως θα κινηθεί αυτή η αγορά. Είναι ακόμα ανώριμη άσχετα αν υπάρχει χρόνια κόσμος που ασχολείται.. Θεωρώ ότι στην επόμενη 5ετια θα υπάρξουν σημαντικές αλλαγές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωρες πριν το περίφημο Spark Airdrop , εδώ και 2 μερες στα ανταλακτήρια αγοράζουν - πχ στο coinbase το 80% αγοράζει - και ξαφνικά βουτιά 15% .Α βγάλε ακρη .....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, stefanos_13 είπε

ωρες πριν το περίφημο Spark Airdrop , εδώ και 2 μερες στα ανταλακτήρια αγοράζουν - πχ στο coinbase το 80% αγοράζει - και ξαφνικά βουτιά 15% .Α βγάλε ακρη .....

Γενικά δεν βγάζει ποτέ άκρη η αγορά. Όποτε νομίζεις ότι έχεις καταλάβει πως λειτουργεί κάποιες στιγμές, τότε γίνεται κάτι εντελώς αλλοπρόσαλλο και καταλαβαίνεις ότι δεν ξέρεις τίποτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, thomasG4 είπε

Γενικά δεν βγάζει ποτέ άκρη η αγορά. Όποτε νομίζεις ότι έχεις καταλάβει πως λειτουργεί κάποιες στιγμές, τότε γίνεται κάτι εντελώς αλλοπρόσαλλο και καταλαβαίνεις ότι δεν ξέρεις τίποτα.

Αυτό ακριβώς. Σε συνδιασμό με τα τελευταία νέα δηλαδή ότι από του χρόνου θα το δεχτεί και το χρηματιστήριο της Ελβετίας και λίαν συντόμως το της Σιγκαπούρης μαζί με της τραπεζες , λέω οκ ήρθε η ώρα για μεγάλη άνοδο τώρα. Αμ δε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, stefanos_13 είπε

Αυτό ακριβώς. Σε συνδιασμό με τα τελευταία νέα δηλαδή ότι από του χρόνου θα το δεχτεί και το χρηματιστήριο της Ελβετίας και λίαν συντόμως το της Σιγκαπούρης μαζί με της τραπεζες , λέω οκ ήρθε η ώρα για μεγάλη άνοδο τώρα. Αμ δε..

To XRP σχεδόν ποτέ δεν επηρεάζεται από τις θετικές ειδήσεις. Τώρα ποια είναι η αιτία για αυτό, δεν ξέρω.

Και ένα παλιό meme για αυτό 😂

b71bff02fa278ea2d022d927bcecaf8f.jpg.cdb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...