Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι νόημα έχει να πει κάποιος για pump συγκεκριμένη μέρα και ώρα ενώ έχει δώσει το όνομα του νομίσματος εκ των προτέρων;  Ύποπτο μου φαίνεται, το νόημα του pump ειναι να αγοράσουν όλοι ταυτόχρονα, αν ξέρουν ποιό νόμισμα θα γίνει pump όλοι θα σπεύσουν να αγοράσουν νωρίτερα για να πιάσουν θέση, όπως και γίνεται δηλαδή. 

Μπας και αυτό που θα γίνει την δευτέρα θα είναι dump και όχι pump ;

Επεξ/σία από gassim
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

οχι δεν ειναι το ίδιο, αυτό είναι κανονικό pump.

Θα πουν το όνομα του coin εκείνη την ώρα και όποιος προλαβε τον κύριο είδε. Παρακολούθησα μια φορά τέτοιο pump, εκτινάχθηκε η τιμή για 20 30 δευτερόλεπτα και μετά ξανάπεσε άμεσα. Δεν προλαβαίνεις να κάνεις κιχ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, gassim είπε

οχι δεν ειναι το ίδιο, αυτό είναι κανονικό pump.

Θα πουν το όνομα του coin εκείνη την ώρα και όποιος προλαβε τον κύριο είδε. Παρακολούθησα μια φορά τέτοιο pump, εκτινάχθηκε η τιμή για 20 30 δευτερόλεπτα και μετά ξανάπεσε άμεσα. Δεν προλαβαίνεις να κάνεις κιχ.

Αυτοί που το οργανώνουν προλαβαίνουν και οι υπόλοιποι κάνουν τους κράχτες.

Pump and dump είναι, εγώ δεν ασχολούμαι φυσικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω γιατί λέτε ότι είναι pump and dump. Βέβαια δεν καταλαβαίνω γιατί ξανά πιάνει το πρόσφατο μέγιστο από τη στιγμή που δεν βγήκε απόφαση δικαστηρίου. Υπάρχει κάποιο άλλο καλό νέο που το έχασα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλήμερα σε όλους, δεν ξέρω τι γίνεται, άλλα υπάρχει μια τρομερή κινητικότητα στο δίκτυο, φρενίτιδα θα έλεγα. πολλοί λένε για τρελό μπαμ και ετοιμάζονται να χώσουν από 100$ και πάνω στις 15:00 ώρα Ελλάδος στο XRP. Ήδη βλέπω να χώνουν ότι έχουν και δεν έχουν, λένε ότι θα φτάσει η τιμή του στο φεγγάρι, και στο twitter χαμός γίνεται!!!   Ίδωμεν!!!

 

Επεξ/σία από Gouthas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

προσωπικά εβαλα buy order στα 0.40 και βλέπουμε.Όπως είπε και ο φίλος απο πάνω , τρενάκι του τρόμου θα είναι σημερα και δεν έχω όρεξη να χάσω μαλλιά.Εχει παίξει τόσο pump & dump τις τελευταίες μέρες που πραγματικά είναι να απορεί κανείς πώς κάποιοι ακόμα πιστευουν σε περιπτώσεις gamestop v2...

Επεξ/σία από stefanos_13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έτσι είναι ο τζόγος αδέρφια, όλα ή τίποτα, μόνο που εδώ μπορείς να κρατήσεις τα κομμάτια για την επόμενη φορά, και δεν τα χάνεις όλα. ας το διασκεδάσουμε και ας μάθουμε κάτι από αυτό, το BITCOIN δεν πήρε τις κορυφές σε μια μέρα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αναμενόμενο και ότι ακριβώς είπα... Ακλαφτη πήγε η 'προσπάθεια' . Μείνετε μακρια  απο τετοια παιδιά. Χάσιμο χρόνου και το χειρότερο χρημάτων είναι τέτοιες ομάδες καλωθελητών που ξεπετάγονται σαν τα μανιτάρια τώρα τελευταία.Το όλο σκηνικό ειναι ουτοπικό.  Όλες οι κινήσεις είχαν γίνει ήδη , αυτοί οι λίγοι που έπρεπε ήταν έτοιμοι και όσοι πιστέψαν ότι θα πλουτίσουν απο το πουθενα έκαναν μάγκες τους πρώτους  

image.png

Επεξ/σία από stefanos_13
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια ειμαι νεος εδω...εγω παντως βγηκα κερδισμενος γιατι προσωπικα αγορασα στα 0.15λεπτα με ενα 2000ρο πριν 1.5μηνα και πουλησα στα 0.62 πριν 6ωρες στις 13.00!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλά σε σχέση με άλλα pumps που είχα παρακολουθήσει αυτό πήγε μια χαρά. Είχες άπλετο χρόνο και να αγοράσεις και να πουλήσεις. Αν δεν ήσουν άπληστος κάτι έβγαζες. Επίσης προς το παρόν η τιμή είναι πιο ψηλά από την τιμή προ pump οπότε αν μείνει εκεί το λες και πετυχημένο (αν και δεν νομίζω να ήταν μόνο προϊόν του Pump η αύξηση).

Επεξ/σία από eliascm21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...