Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Επίσης μίλησε για Safe Harbor......Harbor = συνώνυμο με το Haven...... για όσους έχω μικήσει σε προσωπικό μύνημα.... #SHA safe Heaven.....

https://safehaven.io/files/SafeHaven_WhitePaper.pdf

Το μέλον είναι ΧΡΠ.....γιατί θα φάει στην στροφή τους πάντες....γιατί το Εθέριουμ και ο μαλάκας ο Βιτάλικ πληρώνει σάν ρώσος μαφιόζος για να βάλουν εμπόδια στην Ριπλ που έρχετε για να ταράξει τον γαλαξία....

Μπορεί να έχεις απόλυτο δίκιο, άλλωστε ξέρεις ότι σε παρακολουθώ μεγάλο χρονικό διάστημα εδώ, έχω-έχουμε αντιληφθεί την έκταση των γνώσεων σου, ειδικά στο XRP -ωστόσο και εσύ γνωρίζεις καλά πως μεγάλη σημασία έχει το managment και η επιρροή του κόσμου που επενδύει τα χρήματα του. Αν ο κόσμος συστηματικά τρομοκρατείται δεν μπορεί να εισέλθει στο νόμισμα στο μέγιστο βαθμό, αν και μπορεί να το πιστεύει, το κάνει φοβικά. Αν δεν τελειώσει σύντομα η περιπέτεια με το SEC δεν θα απελευθερωθεί, δυστυχώς.. :shifty:

Επεξ/σία από spyroseva
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Να σαι καλά Σπύρο και συμφωνώ μαζί σου. ο Κόσμος χρειάζετε regulatory clarity και όχι enforcement.

Μετά τις βρώμες που βγήκαν στην φόρα για τις απαράδεκτες κινήσεις και κατάχρηση εξουσίας του ΣΕΚ.... δέν το σώζει το τσίγγινο... και η κατάχρηση εξουσίας εμένα ξέρεις χτυπάει νεύρο.....

Τέλος παντων.... την θέση της την έκανε γνωστή, σου λέει εμείς εδώ είμαστε. Γιαυτό σας λέω, ο τύπος δέν είναι ηγέτης, δέν είναι leader γιαυτό και βλέπεις απο εδώ και εκεί να τον λένε "θέλουμε να δουλέψουμε με τον Γκένσλερ, τον ευχαριστούμε τον στιρήζουμε" κτλ κτλ κτλ.... για να του δείξουνε πως "εμείς είμαστε εδώ είμαστε μαζί σου".....  Ελπίζω να βάλει την Έστερ για δεξί του χέρι. Έχει τσαγανό η κρύπτομαμ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σέ όλους....

Όσο καλή μπορεί να είναι

Πείτε μου την γνώμη σας

Νά τραβήξω τό αρχικό μου κεφάλαιο;

Είμαι πλέον στα λεφτά μου.

Ή νά σφίξω τό στομάχι μου κ νά περιμένω;

Σάς ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, FromMyAshesRRR είπε

Επίσης μίλησε για Safe Harbor......Harbor = συνώνυμο με το Haven...... για όσους έχω μιλήσει σε προσωπικό μύνημα.... #SHA safe Heaven.....

https://safehaven.io/files/SafeHaven_WhitePaper.pdf

Το μέλον είναι ΧΡΠ.....γιατί θα φάει στην στροφή τους πάντες....γιατί το Εθέριουμ και ο μαλάκας ο Βιτάλικ πληρώνει σάν ρώσος μαφιόζος για να βάλουν εμπόδια στην Ριπλ που έρχετε για να ταράξει τον γαλαξία....

Εάν δέν ήταν τόσο ηλίθιος θα είχε πιάσει την Ριπλ απο κοντά και θα κοιτούσε απο την αρχή συνεργασία. Τώρα όμως διάλεξε τον αργό θάνατο....η Ριπλ όμως, ο πάνθηρας αυτός με τους αίλουρους που έχει αντί για υπαλλήλους θα τους κάνει με τα κομματάκια....

Wakanda forever!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι Αμερικανοι τα κανανε που...α παλι. Αυτα εχει όμως οταν αγοραζεις κρυπτονομισμα=σανο. 

Παραδειγμα 1.

Αγοραζεις XRP ή BTC και βγαινει ενας τυπος στο Αμερικα και λέει: "Θα μηνύσουμε ολες τις εταιριες που χρησιμοποπιουν crypto για ξεπλυμα μαυρου χρηματος".

Εσυ: και τι εγινε? να μου.

Ο Elon Musk και λοιποι:'Ωχ τον ηπιαμε. Πουλα τα παντα'.

αμεσα: BTC και λοιπα = -20%.

Μονο που ο Elon το πουλησε στις 5 το πρωι 60κ το κομματι και εσυ το πηρες ειδηση μετα απο 3 ωρες στα 50κ.

οπου το πουλας και εσυ λογω πανικου λοιπον με χασουρα 15-20%.

παραδειγμα 2.

Αγοραζεις μια τηλεοραση Samsung 100 ιντσων 5000 ευρω. 

Βγαινει ένας τυπος στο Αμερικα, ενας στη Ζιμπαμπουε και ο ποντιος απο το ανεκδοτο και λενε: 

"Θα μηνύσουμε τη Samsung που χρησιμοποπιει crypto για ξεπλυμα μαυρου χρηματος και φτιαχνει τηλεορασεις με μαυρο χρωμα".

Εσυ: και τι εγινε? να μου.

ο υπολοιπος πλανητης: Να μας.

 

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ. 

Οταν επιλεγεις να φερεσαι σαν αρνι-προβατο μπορει να τρως τζαμπα αλλα καποια στιγμη θα ερθει και Πασχα.

Τα μονο αντικειμενα που εχουν αξια ειναι αυτα που χρησιμοποιουνται και δεν μπορει να τους αλλαξει την αξια μια ειδηση στην τηλεοραση (εσκεμμένη?!!!)

Στα κρυπτονομισματα λοιπον θελει λιγο αρμεγμα. Παρε το 10% κερδος καθε 1 μηνα και μη ζητας απο μια μπαλα σανο που αγορασες με 1 ευρο να φτασει 1000. Το σανο και καθε αντιστοιχο δεν μπορει να κανει τον πλανητη πλουσιο. Για να βγαλεις λεφτα πρεπει καποιος να τα χασει. Και οταν αποφασισεις εσυ να πουλησεις στο 100 δεν θα γινει τιποτα. Οταν ομως το αποφασισει η φαλαινα, αυτη θα πουλησει στο 100 και εσυ εκει που θα σταματησει η κατρακυλα. Ποιος χανει?

Επεξ/σία από johnniek13
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει πληροφορία ότι θα γίνει έρευνα από τις αρμόδιες αρχές για έρευνα για ξέπλυμα χρήματος εξού και η ραγδαία πτώση του BTC και συνεπως της αγοράς .

Bitcoin sold off sharply in the past hour on rumors of the US Treasury charging several financial institutions for money laundering using cryptocurrency. This news has yet to be confirmed but sent the BTC price tumbling from around $60,000 toward $51,500, before bouncing.

 

$BTC

 

www.fxstreet.com/cryptocurrencies/news/breaking-bitcoin-price-crashes-14-sending-cryptocurrency-market-into-tailspin-202104180359

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...