Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

42 λεπτά πριν, P_M είπε

το  βρήκα κατά τύχη στο youtube σε αυτό το video

 

Είναι scam απάτη για να κλέψουν τον κόσμο. Ελπίζω να μήν είσαι και εσύ μέσα σε αυτούς....οι εχθροί του ΧΡΠ είναι πολλοί και παντού.... μήν κάνουμε share σε κάτι που μπορεί να μας καταστρέψει. 

1 ώρα πριν, VasilisMaril είπε

Στο τσακ είμαι να πάρω κι άλλα xrp αλλά φοβάμαι τη δίκη.

Επίσης σκέφτομαι ότι μπορεί να πέσει κι άλλο με το doge να είναι στο προσκήνιο και να παρω φθηνότερα.

Τι σκατα όλοι πουλάνε για να πάρουν doge?

Είναι η πτώση που περιμένουνε πολλοί η οποία θα είναι και ο βατήρας για να ξεκκινήσει το μπούλ ραν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλημέρα και συγγνώμη αν είμαι off topic. Έκανα αγορά xrp από το app της Revolut απευθείας. Ξέρετε είμαι καλυμμένος ή υπάρχει περίπτωση για να γίνει στραβή.;; Σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων.!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, lotraikos είπε

Καλημέρα και συγγνώμη αν είμαι off topic. Έκανα αγορά xrp από το app της Revolut απευθείας. Ξέρετε είμαι καλυμμένος ή υπάρχει περίπτωση για να γίνει στραβή.;; Σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων.!!

Είσαι καλυμμένος, εαν είσαι εντάξει με τον τρόπο λειτουργίας της Revolut για crypto trading. 2.5% προμήθεια έχει, και τα Crypto δε σου ανήκουν πραγματικά. Τα πήρε η Revolut στην τιμή που επέλεξες και τα κρατάει για εσένα. Οπότε, ας πούμε ότι δεσμευεται να τα ανταλλάξει με € όταν το ζητήσεις και να σου τα δώσει. Υποτίθεται είναι μια εταιρεία μεγάλη με υπόληψη, οπότε, αν είσαι οκ με αυτό εσύ, δε θα βρεις κάποιον να σου πει ότι θα σου φάνε τα λεφτά. (Τώρα, αν δεχόντουσαν κυβεροεπίθεση ας πούμε και έχαναν τα crypto σου, το αν θα σε αποζημίωναν δεν το ξέρω. Αν ήταν κανονικά χρήματα, θεωρητικά θα ήσουν καλυμμένος καθώς έχει επίσημη τραπεζική άδεια και οι καταθέσεις σου προστατεύονται από τον Ευρωπαϊκό νόμο). Δεν έχει scam reputation ως επιχείρηση. Κακό support ίσως για τους free πελάτες από ιστορίες που έχω διαβασει. Προσωπικά δεν είχα ποτέ θέμα μαζί τους. Μιλάω τις κανονικές συναλλαγές. Crypto δεν έχω πάρει από εκεί.

 

-----------------------------------------------------------------------------

Εγώ θα κάνω και τον συνήγορο του διαβόλου παιδιά, απλά για να πατάμε στη γη και να προσέχουμε μέχρι να λυθούν τα θέματα με το SEC.

Don’t Bet Too Heavily on Ripple As Court Case Continues

 

XRP μεν, proceed with caution δε.

Επεξ/σία από NIKOsVAIO
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

177,6 εκατομμύρια XRP Μεταφέρθηκαν από τους Ripple, Coinbase και Binance

για σκότωμα τα πανε?

https://u.today/1776-million-xrp-moved-by-ripple-coinbase-and-binance-details

πηδήξτε στο eth  πάει για 2,7κ$- 3κ$ και μετα xrp για περισσότερα τεμάχια :)

Επεξ/σία από sharke
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν έλεγα πως υπάρχει πίεση από όλες τις πλευρές για να σωθεί λύση στο ΧΡΠ κάποιοι δεν πίστευαν και αντιδράσαν αρνητικά στα λόγια μου.....ειχα πει επίσης για παρτιζανους οι οποίοι θα έλθουν σε συμπαράσταση για το κοινό καλό....παλι δέχτηκα επίθεση. 

Σιγά σιγά όμως μέρα με την μέρα επιβεβαιώνομαι 😊 

Ραντεβού στις Σεϋχέλλες λέμε.. 

https://financefeeds.com/the-question-of-whether-xrp-is-a-security-will-be-crucial-cftc-commissioner-on-regulatory-clarity/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, sharke είπε

177,6 εκατομμύρια XRP Μεταφέρθηκαν από τους Ripple, Coinbase και Binance

για σκότωμα τα πανε?

https://u.today/1776-million-xrp-moved-by-ripple-coinbase-and-binance-details

πηδήξτε στο eth  πάει για 2,7κ$- 3κ$ και μετα xrp για περισσότερα τεμάχια :)

Καλή η σκέψη σου αλλά νομίζω είναι λίγο αργά πια, το Eth ήδη έχει σκαρφαλώσει στα 2,5K$.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
53 λεπτά πριν, sharke είπε

ακόμα δεν πηγε 3κ

Όπου να ναι θα τα "κλάσει".. θα δεις.. 😂😂 - Και Ααα.. και Ιιι.. και μόνο XRP!

Επεξ/σία από spyroseva
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, gbras είπε

 

Μια απαντηση σε αυτο το παραδειγμα ηθελα απο καποιον που την χρησιμοποιει την πλατφορμα και μπορει να επιβεβαιωσει με ενα απλο ναι η οχι αν τα καταλαβαινω σωστα. Επισης οποιος θελει μου δινει το referal code στο binance μιας που θα κανω εγγραφη. Ευχαριστω για τις απαντησεις.

https://www.binance.com/en/register?ref=ZKM3TBVX

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είμαι άσχετος μπορεί κάποιος να μου πει πως μπορώ να μεταφέρω τα ξρπ στο xumm?

Επίσης η διεύθυνση μου δεν έχει γίνει ακόμη verified .φαντάζομαι  ότι παίζει ρόλο.

Και κάτι άλλο πώς μπορώ να μεταφέρω χρήματα από binance στο λογαριασμό μου?

Έχω ψάξει αλλά δεν έχω βρει άκρη κάπου,αν κάποιος έχει τη διάθεση να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα αν όχι και πάλι χαίρομαι που είμαι σ' αυτό το γκρουπ😋

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, VasilisMaril είπε

Επειδή είμαι άσχετος μπορεί κάποιος να μου πει πως μπορώ να μεταφέρω τα ξρπ στο xumm?

Επίσης η διεύθυνση μου δεν έχει γίνει ακόμη verified .φαντάζομαι  ότι παίζει ρόλο.

Και κάτι άλλο πώς μπορώ να μεταφέρω χρήματα από binance στο λογαριασμό μου?

Έχω ψάξει αλλά δεν έχω βρει άκρη κάπου,αν κάποιος έχει τη διάθεση να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα αν όχι και πάλι χαίρομαι που είμαι σ' αυτό το γκρουπ😋

 

20 ΧΡΠ χρειάζεται για ακτιβεησον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, FromMyAshesRRR είπε

Όταν έλεγα πως υπάρχει πίεση από όλες τις πλευρές για να σωθεί λύση στο ΧΡΠ κάποιοι δεν πίστευαν και αντιδράσαν αρνητικά στα λόγια μου.....ειχα πει επίσης για παρτιζανους οι οποίοι θα έλθουν σε συμπαράσταση για το κοινό καλό....παλι δέχτηκα επίθεση. 

Σιγά σιγά όμως μέρα με την μέρα επιβεβαιώνομαι 😊 

Ραντεβού στις Σεϋχέλλες λέμε.. 

https://financefeeds.com/the-question-of-whether-xrp-is-a-security-will-be-crucial-cftc-commissioner-on-regulatory-clarity/

Αμήν και ποτε.Δεν θελουμε πολλα σε πρώτη φαση... 4 με 5 ευρώ να πάει και φύγαμε για Σεϋχέλλες όπως λες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Rafa1967 είπε

Αμήν και ποτε.Δεν θελουμε πολλα σε πρώτη φαση... 4 με 5 ευρώ να πάει και φύγαμε για Σεϋχέλλες όπως λες

Μην πάει μόνο 4 με 5 λεπτα που είναι και το πιο πιθανό 🥴

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Rafa1967 είπε

Αμήν και ποτε.Δεν θελουμε πολλα σε πρώτη φαση... 4 με 5 ευρώ να πάει και φύγαμε για Σεϋχέλλες όπως λες

https://www.coingecko.com/en/coins/xrp

Market capitalization = Current Price x Circulating Supply

Για να φθασει 5 δολαρια ,   Market capitalization = 5 x 46012885963 = 230 δισ δολ

Αυτη τη στιγμη η κεφαλαιοποιηση ειναι 61 δισ. δολ. Χρειαζεται δηλαδη ξαφνικα να μπουν 170 δις για να φθασει στη τιμη των 5 δολαριων.

( Αντιστοιχα υπολογιζεις και με αλλες τιμες. πχ για 5 ευρω= 6 δολ (με σημερινη ισοτιμια) ... 276 δισ δολ )

Ισως στα επομενα χρονια , οταν θα εχει αυξηθει συνολικα η κεφαλαιοποιηση ολων των κρυπτονομισματων. 

 

Επεξ/σία από Damianus
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...