Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8.5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Arwindan είπε

Ψιλό άσχετο, αλλά έχετε κανένα καλό template στο Excel για να παρακολουθείται το portfolio σας και πως αυτό κινείται;

Στο bitstamp σου έχει επιλογή να βγάλεις σε excel όλα σου τα trades, μετά μπορείς να το τροποποιήσεις όπως επιθυμείς. Φαντάζομαι και σε άλλα ανταλακτήρια θα έχει κάτι ανάλογο. Κάτι έτοιμο πιο advanced δεν έχω υπόψιν αλλά αν το ψάξεις στο google λογικά όλο και κάτι θα βρεις.

Επεξ/σία από eliascm21
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Arwindan είπε

Ψιλό άσχετο, αλλά έχετε κανένα καλό template στο Excel για να παρακολουθείται το portfolio σας και πως αυτό κινείται;

Blockfolio απο το play store

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

100 δις xrp είναι το tot supply. Από τα οποία μόνο 45% είναι σε κυκλοφορία.. Μόνο και μόνο από αυτό δεν είναι σίγουρο ότι το νόμισμά θα είναι μόνιμα στον πάτο... ??? Δεν πρόκειται να ανέβει ποτέ σε τρελά νούμερα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, Milky way είπε

100 δις xrp είναι το tot supply. Από τα οποία μόνο 45% είναι σε κυκλοφορία.. Μόνο και μόνο από αυτό δεν είναι σίγουρο ότι το νόμισμά θα είναι μόνιμα στον πάτο... ??? Δεν πρόκειται να ανέβει ποτέ σε τρελά νούμερα... 

Θα απαντήσω σε λιγάκι , εν ολίγης όμως....όχι...δέν θα μείνουμε στον πάτο, όχι μόνο θα ανέβει αλλα θα τα ξεπεράσει τα τρελά νούμερα....τί είναι τρελό νούμερο για σένα ; :P

Δέν ξέρω για εσάς παιδιά, πάντως εγώ βλέπω να κάνει προσπάθειες για να σπάσει τα 1.62...πάμε 1.75 επόμενη στάση ; Σ/Κ τί λέτε....τα ακουμπάμε λιγάκι τα 2 δολαριάκια ;  xD 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, Milky way είπε

100 δις xrp είναι το tot supply. 

Η μεγαλύτερη σημαντικότερη γιγαντότατη διαφορά που έχουμε με το μπίτκοιν (μισό να πλύνω το στόμα μου)  είναι οτι το μπίτκοιν δέν το κάνεις τίποτα....παρα μόνο το κρατάς επειδή είπε κάποιος οτι επειδή δέν υπάρχουν τόσα πολλά θα πρέπει να προλάβεις να αγοράσεις γιατί η αξία του θα πάει προς τα επάνω. 

Το ΧΡΠ είναι σχεδιασμένο για να λύσει το πρόβλημα της ρευστότητας της οικονομίας. 

Θα πρέπει πρώτα να ψάξεις να βρείς τί είναι corresponding banking(nostro vostro).  https://www.investopedia.com/terms/c/correspondent-bank.asp

Τί σημαινει liquidity 

https://www.investopedia.com/terms/l/liquidity.asp

μετά θα καταλάβεις το μέγεθος του προβλήματος που προσπαθεί να λύσει η Ριπλ και η χρήση του ΧΡΠ. 

Για να λύσει το πρόβλημα αυτό, το ΧΡΠ χρειάζετε να πάει στα 1000-1500 και απο εκεί και μετά πάμε στα 3000-15000 η μονάδα....Όλα θα γίνουν πολύ γρήγορα., πρώτα όμως πρέπει να πάρουμε το οκ. 

Αμέσως πήραν χαμπάρι οτι μπήκα οι αγορές και έπεσε η τιμή του ΧΡΠ  ; Τί για να με χαροποιήσουν το κάνουν ; Δέν έχω άλλα όμως να αγοράσω...κλαψ.... χχαχαχα

SECURITIES AND EXCHANGE COMMISSION

Sunshine Act Meetings

TIME AND DATE: 2:00 p.m. on Thursday, May 6, 2021.

PLACE: The meeting will be held via remote means and/or at the Commission's headquarters, 100 F Street, NE, Washington, DC 20549.

STATUS: This meeting will be closed to the public.

MATTERS TO BE CONSIDERED: Commissioners, Counsel to the Commissioners, the Secretary to the Commission, and recording secretaries will attend the closed meeting. Certain staff members who have an interest in the matters also may be present.

In the event that the time, date, or location of this meeting changes, an announcement of the change, along with the new time, date, and/or place of the meeting will be posted on the Commission's website at https://www.sec.gov.

The General Counsel of the Commission, or his designee, has certified that, in his opinion, one or more of the exemptions set forth in 5 U.S.C. 552b(c)(3), (5), (6), (7), (8), 9(B) and (10) and 17 CFR 200.402(a)(3), (a)(5), (a)(6), (a)(7), (a)(8), (a)(9)(ii) and (a)(10), permit consideration of the scheduled matters at the closed meeting.

The subject matter of the closed meeting will consist of the following topics:

  • Institution and settlement of injunctive actions;
  • Institution and settlement of administrative proceedings;
  • Resolution of litigation claims; and
  • Other matters relating to examinations and enforcement proceedings.

At times, changes in Commission priorities require alterations in the scheduling of meeting agenda items that may consist of adjudicatory, examination, litigation, or regulatory matters.

CONTACT PERSON FOR MORE INFORMATION: For further information; please contact Vanessa A. Countryman from the Office of the Secretary at (202) 551-5400.

Dated: April 29, 2021

Vanessa A. Countryman
Secretary

Δηλαδή... 

Το ΣΕΚ θα συνεδριάσει κεκλεισμένων των θυρών με συγκεκριμένα μέλη του ΣΕΚ τα οποία εμπλέκονται σε τρέχουσες υποθέσεις..... (νιάου) 

Θέματα τα οποία θα συζητηθούν είναι....

Θεσμοθέτηση και διευθέτηση ασφαλιστικών μέτρων....(νιάου) 

Θεσμοθέτηση και διευθέτηση διοικητικών διαδικασιών....(μωρε νιάου)

Επίλυση αξιώσεων δικαστικών διαφορών....(και άλλο νιάου)

Άλλα θέματα που σχετίζονται με εξετάσεις και διαδικασίες εκτέλεσης....(τί κάνει νιάου νιάου εκτός απο τον Φοίνιξ του ινσόμνια) ; 

χαχαχααχα

 

 

 

παιδιά.....ετοιμάζετε έκρηξη μου φαίνετε.....

αν και έπρεπε να κάνει διόρθωση στο 1.52....έφτασε στο 1.53....δεκτό και αυτό... xD

ΩΠΑ ! σόρρυ παιδιά.....τελικά τα ακούμπησε τα 1.522 O_O :blink: WOW  !

λοιπον.....πάμε να δούμε να ξεφεύγει το 1.62 πλήζ.....

οι κύριοι με τα γραφήματα δέν μπορούνε να μας δώσουνε λιγάκι τα φώτα ; φτιάξτε με παιδιά...φτιάξτε με ....oi ψυχαγωγικές και φαρμακευτικές ουσίες δέν με πιάνουν άλλο....χαχαχα

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι προβλέψεις ενός άσχετου δηλαδή δικες μου 🤣🤣

το πρώτο το βελάκι μου είχε βγει  .. 

λες να βγει και το 2ο? 

μη ρωτάτε τι και πως απλα παίζω

 464322140_(20).png.073b4ea1d46e65b19e8dd82396c49d5b.png

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

H Ripple προσέλαβε την Rosie Rios....ποιά είναι η κυρία ; 

η 43η ΤΑΜΙΑΣ ΘΗΣΑΥΡΟΦΥΛΑΚΙΟΥ ΤΩΝ ΗΝΩΜΕΝΩΝ ΠΟΛΙΤΙΩΝ ΑΜΕΡΙΚΗΣ ! ............ τι έκανε λέει ; όχι νιάου....εδώ βρυχώμαστε....

https://www.cnbc.com/2021/05/04/ripple-appoints-former-us-treasurer-to-board-amid-sec-fight.html

Μου το έχετε ζητήσει κάποιοι και όντως...έπρεπε να είχα ξαναξεκκινήσει κανάλι στο γιούτουμπ για να ενημερώνω τους έλληνες γιατί μας έχουνε φλωμώσει με παραπληροφόρηση και πολλοί θα χάσουν τα μυαλά τους με το ΧΡΠ όταν ξεκκινήσει η άνοδος....αχ...

Όλες οι γνώμες είναι δεκτές, ειδικά στον χειρότερο trader όλων των εποχών (εμένα) :D μπάς και μάθω λιγάκι κάτι και βγάλω κανένα κέρδος εκτός απο το να πουλάω το κορμί μου :P

https://www.wsj.com/articles/ripple-names-new-cfo-as-cryptocurrency-firm-faces-sec-lawsuit-11620168467

Η Κριστίνα Κάμπελ προσελήφθει απο την Ριπλ ώς CFO γενικό διευθυντή οικονομικών.....

 

Μέσα σε 1 με μιάμιση ώρα θα δούμε πάλι κίνηση....ελπίζω προς τα πάνω xD

Ποιά νομίσματα πιστεύετε έχουνε την μεγαλύτερη πιθανότητα για να πάνε επάνω ; ........ εκτός το Ντόζι.... εκείνο δέν το μετράμε....κάνει ότι θέλει εκείνο χαχαχαχ

 

Η απάντηση είναι ΧΡΠ ......

image.png.75ad1e4033a86a82b8846ffee55aa855.png

Επεξ/σία από FromMyAshesRRR
  • Like 4
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

3 ώρες πριν, Milky way είπε

100 δις xrp είναι το tot supply. Από τα οποία μόνο 45% είναι σε κυκλοφορία.. Μόνο και μόνο από αυτό δεν είναι σίγουρο ότι το νόμισμά θα είναι μόνιμα στον πάτο... ??? Δεν πρόκειται να ανέβει ποτέ σε τρελά νούμερα... 

@Milky way  Δές εδώ.... => https://coinmarketcap.com/currencies/dogecoin/

πάνω κάτω εκεί που λέει το total supply .....τί γράφει ; 

image.png.59ecb8eee65b4ba644d903da0f402cdb.png

Τί πάει να πεί ο ποιητής ; ......

Θέλει να πεί πως δέν υπάρχει μαξ.....δηλαδή όπως το Yuan και το δολάριο και το τέδερ......τυπώνουν όσα θέλουν..... xD 

Και εσύ ανησυχείς για το ΧΡΠ που έχει χρησιμότητα και σχέδιο εφαρμογής ; ....... ;)   αχ....δεν ξέρουμε τί έχουμε στα χέρια μας....

Χμ....υπάρχει και η περίπτωση να κάνουμε διόρθωση στο 1,42 ή έτσι μου φαίνετε ; Ίσως....και να περιμένουμε τους καρχαρίες για την αυριανή συνεδρίαση....

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hello παιδες,

Αρκετα ασχετος με το θεμα. Μολις χθες αγορασα διαφορα altcoins.

Βλεπω mixed reactions σχετικα με το xrp.

Η δικη ποτε γινεται? Πιστευετε οτι αν κερδισει θα εχει τρομερη ανοδο (ξερω γω θα δεκαπλασιαστει ή  100x). Οι αισιοδοξοι χρηστες του forum, που νομιζουν οτι θα μπορουσε να φτασει το xrp τους επομενους μηνες? 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίταξε για νίκη όπως την εννοείς δεν νομίζω να γίνει ποτέ.Συμβιβασμος θα γίνει όπου νίκη θα είναι για το xrp χωρίς να πληγωθεί και το γόητρο του sec.Ποτε θα γίνει αυτό και πόσο θα επηρεάσει την τιμη κανείς δεν ξέρει ελπίζουμε σύντομα !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...