Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως και άλλα πολύ καλά πρότζεκτ (τα οποία βέβαια έχουν σπάσει το ΑΤΗ τους) είναι στάσιμα. 

 

Το τελευταίο 3μηνο πχ το xrp έχει πάρει 2.5+ φορές τα λεφτά του(από 0.6 πηγε 1.5). Οκ καμία σχέση με ΑΤΗ του αλλά παρόμοια πάνε και άλλα κρυπτος που έχουν ένα καλό case study & usability(μην αναφέρω τώρα αλλά εγώ δύο ξεχωρίζω ως επίσης καλά πρότζεκτ με καλό background & τα 2 στο τοπ 15).

 

Ίσως απλά να είναι η ώρα για ένα correction... κανονικό. Όχι 5-10-15 λεπτά. Να μπει ζεστό χρήμα μετά. Για να δούμε μ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, FromMyAshesRRR είπε

Είμαι περίεργος αν συνεχιστει το αίμα το σ/κ η πάμε προς τα πάνω.  

Την απόφαση της δικαστίνας δεν την σχολίασες!!!’ Εγώ παντως, δεν το πιστεύω που το λέω, αγόρασα και αλλά στο 1,29ευρω. Είπαμε η φυλακή η to the moon

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Rafa1967 δουλειά ρε συ 😕

η απόφαση της δικαστινας την ξέρανε, εμας μας την λένε τώρα. Τώρα καταλαβαίνεις γιατί λέω πως την θέση τους την έχουνε βρώμικη και ήρθαν οι Reservoir Dogs δικηγόροι για να συμαζεψουν τα @@ τουτου ΣΕΚ. 

Γιαυτό καιχλεω πως είμαι περίεργος για το αν δούμε άνοδο το σ/κ 

Εγώ φίλε για φυλακή θα πάω, να το ξέρετε. Παιρμω μεγάλα ρίσκα και θα με γδαρουξε εται και δεν μου βγει το κόλπο. 

Η εφορία αν με αρπάξει πρώτη καλά είναι.....οι άλλοι μην με πιάσουν.....παει και Σεϋχέλλες πάει και η Χαβάη....😂😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

@Rafa1967 δουλειά ρε συ 😕

η απόφαση της δικαστινας την ξέρανε, εμας μας την λένε τώρα. Τώρα καταλαβαίνεις γιατί λέω πως την θέση τους την έχουνε βρώμικη και ήρθαν οι Reservoir Dogs δικηγόροι για να συμαζεψουν τα @@ τουτου ΣΕΚ. 

Γιαυτό καιχλεω πως είμαι περίεργος για το αν δούμε άνοδο το σ/κ 

Εγώ φίλε για φυλακή θα πάω, να το ξέρετε. Παιρμω μεγάλα ρίσκα και θα με γδαρουξε εται και δεν μου βγει το κόλπο. 

 Ρε παιδες...να ρωτησω κατι.;λεγοντας για φυλακη..εννοειται οτι θα χασετε τα λεφτα σας;αν το αντιλαμβανομαι σωστα;χαχαχ..

3 ώρες πριν, mindnever είπε

 

Πεταμένα λεφτα η επένδυση στο Bitcoin που πενταπλασιάστηκε μέσα σε 6 μήνες ή στο Ethereum που πήρε +30% την τελευταία βδομάδα;;;!!! Και τα οποία παραμένουν εκεί ψηλά, με προοπτική να υπερδιπλασιαστούν έως το τέλος του χρόνου αν όχι μέχρι το τέλος του Σεπτέμβρη-Οκτώβρη... LOL!

Πεταμενα λεφτα ειναι τα 200 ευρω σε συνολο 46,5, χιλιαδων ευρω αν ειδες καλα οτι εγραψα..οχι αν βαλεις 10000 χιλιαρικα στα 35 η στα 40 χιλιαρικα..αν θεωρεις οτι για εναν μεσοαστο ειναι καλη επενδυση το bit,κακως ασχολεισαι με xrp η αλλα σχετικα..δεν συναδει..!!και εξηγησα οτι στα 200 ευρω και 20 χιλιαδες ευρω να παρει αυξηση το bit εσυ θα παρεις μονο 40 ευρω στα 200 π κατεθεσες..απλα μαθηματικα ειναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Christkg είπε

 Ρε παιδες...να ρωτησω κατι.;λεγοντας για φυλακη..εννοειται οτι θα χασετε τα λεφτα σας;αν το αντιλαμβανομαι σωστα;χαχαχ..

Αστειευόμενοι βέβαια. Εκτεθειμένοι είμαστε σημαντικά αλλά προσωπικά όχι πέραν και εις βάρος της καθημερινότητας μου και των υποχρεώσεων μου. Κυνηγαμε απλώς την μεγάλη άνοδο αλλά παντα υπάρχει δυστυχώς και η μεγάλη πτώση!!! Χρήματα παντως δεν χανεις και δεν κερδίζεις αν δεν αγοράσεις/ πουλησεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

@Rafa1967 δουλειά ρε συ 😕

η απόφαση της δικαστινας την ξέρανε, εμας μας την λένε τώρα. Τώρα καταλαβαίνεις γιατί λέω πως την θέση τους την έχουνε βρώμικη και ήρθαν οι Reservoir Dogs δικηγόροι για να συμαζεψουν τα @@ τουτου ΣΕΚ. 

Γιαυτό καιχλεω πως είμαι περίεργος για το αν δούμε άνοδο το σ/κ 

Εγώ φίλε για φυλακή θα πάω, να το ξέρετε. Παιρμω μεγάλα ρίσκα και θα με γδαρουξε εται και δεν μου βγει το κόλπο. 

Η εφορία αν με αρπάξει πρώτη καλά είναι.....οι άλλοι μην με πιάσουν.....παει και Σεϋχέλλες πάει και η Χαβάη....😂😆

Τα λεφτα πρεπει να δηλωνονται εφορια;ασχετη ερωτηση..οσα και αν βγαλεις..εστω και 2 χιλιαρικα π.χ..!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Christkg είπε

Τα λεφτα πρεπει να δηλωνονται εφορια;ασχετη ερωτηση..οσα και αν βγαλεις..εστω και 2 χιλιαρικα π.χ..!!

Κανονικά πρέπει. Υπάρχει κουτί στην φορολογική που λες τι ποσο αγόρασες και άλλο κουτί που λες τι ποσο μαζεψες. Νομίζω ότι φορολογείσαι με 15% επι της διαφοράς. 

Μόλις τώρα, Rafa1967 είπε

Κανονικά πρέπει. Υπάρχει κουτί στην φορολογική που λες τι ποσο αγόρασες και άλλο κουτί που λες τι ποσο μαζεψες. Νομίζω ότι φορολογείσαι με 15% επι της διαφοράς. 

Και βέβαια το οποίο ποσο αγοράς πρέπει να συνάδει με την προηγούμενη φορολογική σου εικόνα. Πχ δηλώνεις εισόδημα 10000 ευρώ ετησίως και αγοράζεις coins αξίας 20000 ευρώ. Πρέπει να μπορείς να το δικαιολογήσεις....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Rafa1967 είπε

Κανονικά πρέπει. Υπάρχει κουτί στην φορολογική που λες τι ποσο αγόρασες και άλλο κουτί που λες τι ποσο μαζεψες. Νομίζω ότι φορολογείσαι με 15% επι της διαφοράς. 

Και βέβαια το οποίο ποσο αγοράς πρέπει να συνάδει με την προηγούμενη φορολογική σου εικόνα. Πχ δηλώνεις εισόδημα 10000 ευρώ ετησίως και αγοράζεις coins αξίας 20000 ευρώ. Πρέπει να μπορείς να το δικαιολογήσεις....

Μιλα και με τον λογιστή σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, FromMyAshesRRR είπε

Από τον Ιανουάριο σας το βροντοφωνάζω....μακατιοι οι κρατουντες ΧΡΠ.....

Παντως για το σ/κ που είπες εγώ βλεπω άνοδο μετά από την είδηση αυτή.Το xrp δυσκολα πολύ θα πέσει ,αν υπάρξει τελικα πτώση ,κάτω από το 1,32$ . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

'Εχω μία απορία, οι Έλληνες youtubers που έλεγαν ότι είναι απάτη το xrp , τι έχουν να πουν; Είναι σοβαροί; Ξέρουν τι μπορεί να προσφέρει η ripple; Τι έχει κάνει αυτή η εταιρεία;  Σας παρακαλώ ας μου απαντήσουν οι κύριοι αυτοί, αν μπορούν και θέλουνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Cli είπε

'Εχω μία απορία, οι Έλληνες youtubers που έλεγαν ότι είναι απάτη το xrp , τι έχουν να πουν; Είναι σοβαροί; Ξέρουν τι μπορεί να προσφέρει η ripple; Τι έχει κάνει αυτή η εταιρεία;  Σας παρακαλώ ας μου απαντήσουν οι κύριοι αυτοί, αν μπορούν και θέλουνε.

 

Screenshot_20210507-141425_YouTube.jpg

Αυτο ειναι αποψη ενος youtuber..οποιος θελει ας σχολιασει..επιγραμματικσ λεει οτι η δικη π εχει η ripple ειναο ασχετη  επι της ουσιας αν ειναι απατη το xrp..το xrp ειναι απατη για τους υπογραμμισμενους λογους π

1 λεπτό πριν, Christkg είπε

 

Screenshot_20210507-141425_YouTube.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον Έλληνα να του δείξεις μια σοβαρή εταιρία με πραγματικά υπαρκτά πρόσωπα που ασχολούνται με πραγματική λύση προβλήματος το βρίσκει απάτη.....

Αν όμως του πεις ξέρεις, ένας μυστηριώδης άγνωστος έφτιαξε αυτό και το ονόμασε μπιτκοιν, αγόρασε και βάλε αυτό το μαραφέτι στη μπριζα στο σπίτι σου, και θα βγάλεις λεφτά , Ε ...take my effing money!  Που το αγοράζω;  

Χρειαζόμαστε επειγόντως στρατόπεδα συγκέντρωσης, Μέρκελ και Κεμάλ για άλλα 400 χρόνια μπας και ξυπνήσουμε. ..... 

  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...