Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τώρα για να μιλάμε σοβαρα!!πως θα την πληρώσουν οι αγοραστές ρε παιδιά;θα με τρελλανετε; 

Είμαι αγοραστής;αγόρασα;οκ δεν πουλαω!!

 

Για να την πληρώσω σαν αγωραστης θα πρέπει να με πληρώσουν .....ΟΣΟ ΘΕΛΩ ΕΓΩΩΩΩ.

 

ΑΡΑ άλλο σενάριο θα επικρατήσει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

7 λεπτά πριν, spyroseva είπε

Παιδιά χαλαρώστε γιατί φέρνετε την καταστροφή; Κάντε μία απλή σκέψη, αν ήταν αρνητικές οι εξελίξεις η αγορά θα το είχε ήδη προεξοφλήσει, φυσικά και το αντίστροφο. Απλά βρισκόμαστε σε μία κατάσταση αναμονής με θετική οψιόν. That's all.

Δεν φερνω καμια καταστροφη. Αλλα κανω δευτερες σκεψεις αν πρεπει να ξαναμπω τωρα ή να περιμενω νεες εξελιξεις τις επομενες μερες. Γιατι αν ισχυσει αυτο με το καψιμο πρεπει να δοθουν εξηγησεις για το πως, που, ποτε κτλπ

 Για να βρισκομαι εδω και να γραφω στο θεμα το πιστευω σαν προτζεκτ οπως το πιστευετε και εσεις.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως πιστεύω πως κάπου έχουμε μπερδευτεί. Κάπου έχει χαθεί η μπάλα. Εγώ δέν βλέπω να είναι αρνητικό προς εμάς ΕΑΝ κάψανε ΧΡΠ. Είτε απο την μία είτε απο την άλλη είμαστε κερδισμένοι. 

"Εάν" κάψανε απο αυτά που κυκλοφορούνε τότε θα ανεβεί άμεσα η τιμή.

"Εάν" κάψανε απο τα δικά τους, τότε θα μειωθεί ο αριθμός που ελευθερώνουν κάθε μήνα οπότε λιγότερη αύξηση του αριθμού κυκλοφορίας, οπότε επάνω η τιμή. 

Εγώ είμαι αντίθετος γενικά στο κάψιμο γιατί το εξήγησα....χρειαζόμαστε τα ΧΡΠ για το πρόβλημα της ρευστότητας. 

Εάν λυθεί το πρόβλημα παιδιά, τα λεφτά που οι τράπεζες έχουν παρκαρισμένα και αραχνιάζουν, θα τα ελευθερώσουν....θα γυρίσουν πίσω στην οικονομία....θα μπορέσουν να δώσουν δάνεια πιό εύκολα σε επιχειρηματίες ελεύθερους επαγγελματίες σε αγορές κατοικίας κτλ........και θα κινηθεί η οικονομία....το ΧΡΠ θα σώσει τον κόσμο άμμεσα έμμεσα ημιάμεσα και ημιέμμεσα. 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Gre23 είπε

Τώρα για να μιλάμε σοβαρα!!πως θα την πληρώσουν οι αγοραστές ρε παιδιά;θα με τρελλανετε; 

Είμαι αγοραστής;αγόρασα;οκ δεν πουλαω!!

 

Για να την πληρώσω σαν αγωραστης θα πρέπει να με πληρώσουν .....ΟΣΟ ΘΕΛΩ ΕΓΩΩΩΩ.

 

ΑΡΑ άλλο σενάριο θα επικρατήσει 

Εγώ πουλάω πάντως...

1000€/coin 

🤷🏻‍♂️🤷🏻‍♂️😂😂🤑🤑🤑

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, FromMyAshesRRR είπε

Και πάλι για έτσι το κόβω να μας βγαίνει....θα κάνει και τρίτη προσπάθεια για να σπάσει το 1.62-64 και μετά για μπλούμ.

image.png.98065c4b928bbf45bff2648444b2bbfd.png

 

Τελικά βγήκε..... :( καλό φυσικά για όσους ρισκάρουν να αγοράσουν πιό φτηνά "αμα" φυσικά πάει προς τα κάτω γιατί βλέπω τρελό πόλεμο μεταξύ bulls and bears....

image.png.b14bfe2ec8aa0d14e0341f3c25f1685d.png

άν πάντως τα ξημερώματα μετά τα ουισκάκια μας εμείς πάμε προς το κρεβατάκι μας, και το ΧΡΠ πάει προς τα πάνω, τότε θα πάει προς το 1.74 .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, AggTs είπε

Αν ισχυουν αυτα με το καψιμο αρχιζω και κανω δευτερες σκεψεις. Ημουν ετοιμος να αγορασω και εγω εξτρα κομματια τις επομενες μερες ή ωρες.

πολυ μπερδεμενη η κατασταση. Νομιζω δεν θα τελειωσουμε ποτε. Εκει που λενε κοντευουμε, ολο κατι γινεται και μας παει και αλλο πισω. Δηλαδη γιατι να την πληρωσουν και οι αγοραστες;;; Και με τα λεφτα που εδωσαν για να αγορασουν τι θα γινει;;

Ειπαμε, δεν ειναι για ολους ουτε το XRP ούτε τα crypto. Καλύτερα λεφτα απο το να δουλευεις δε θα βρεις πουθενα. Κριμα ειναι ολοκληρος ανθρωπος να ζεις με τετοιο αγχος αφου δε το κατέχεις το στομάχι. Δε σε ειρωνεύομαι στο λέω εντελώς φιλικά. 

 

Ούτε σφαιρική απόψη έχεις, επηρεάζεσαι άμεσα απο το τι διαβάζεις στο Insomnia από 10 άσχετους που δεν εχουν και πτυχιο οικονομολογου στην τελικη οι περισσότεροι. 

Πουλα, πάρε ό,τι κερδος εχεις και συνεχισε την καθημερινότητά σου ή ψαξου σε αλλο crypto. 

19 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Εγώ πάντως πιστεύω πως κάπου έχουμε μπερδευτεί. Κάπου έχει χαθεί η μπάλα. Εγώ δέν βλέπω να είναι αρνητικό προς εμάς ΕΑΝ κάψανε ΧΡΠ. Είτε απο την μία είτε απο την άλλη είμαστε κερδισμένοι. 

"Εάν" κάψανε απο αυτά που κυκλοφορούνε τότε θα ανεβεί άμεσα η τιμή.

"Εάν" κάψανε απο τα δικά τους, τότε θα μειωθεί ο αριθμός που ελευθερώνουν κάθε μήνα οπότε λιγότερη αύξηση του αριθμού κυκλοφορίας, οπότε επάνω η τιμή. 

Εγώ είμαι αντίθετος γενικά στο κάψιμο γιατί το εξήγησα....χρειαζόμαστε τα ΧΡΠ για το πρόβλημα της ρευστότητας. 

Εάν λυθεί το πρόβλημα παιδιά, τα λεφτά που οι τράπεζες έχουν παρκαρισμένα και αραχνιάζουν, θα τα ελευθερώσουν....θα γυρίσουν πίσω στην οικονομία....θα μπορέσουν να δώσουν δάνεια πιό εύκολα σε επιχειρηματίες ελεύθερους επαγγελματίες σε αγορές κατοικίας κτλ........και θα κινηθεί η οικονομία....το ΧΡΠ θα σώσει τον κόσμο άμμεσα έμμεσα ημιάμεσα και ημιέμμεσα. 

 

Δε νομιζω οτι θα πειραξει κανεις τα escrow ποτέ. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, thetiesthatbind είπε

Δε νομιζω οτι θα πειραξει κανεις τα escrow ποτέ. 

Τα έσκρο είναι ασφαλισμένα και κρυπτογραφία και ελευθερώνονται επίσης απο το σύστημα. Ο μόνος τρόπος που θα μπορέσουν να κάψουν είναι απλά να περιμένουν ένα μήνα και όταν το σύστημα ελευθερώσει ΧΡΠ τότε να κάψουν αυτά που θέλουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, AggTs είπε

Αν ισχυουν αυτα με το καψιμο αρχιζω και κανω δευτερες σκεψεις. Ημουν ετοιμος να αγορασω και εγω εξτρα κομματια τις επομενες μερες ή ωρες.

πολυ μπερδεμενη η κατασταση. Νομιζω δεν θα τελειωσουμε ποτε. Εκει που λενε κοντευουμε, ολο κατι γινεται και μας παει και αλλο πισω. Δηλαδη γιατι να την πληρωσουν και οι αγοραστες;;; Και με τα λεφτα που εδωσαν για να αγορασουν τι θα γινει;;

Αυτο με το καψιμο δεν το καταλαβα..δικα μας ηδη αγορασμενα θα καψουν;η ελευθερα;γτ αν καψουν ελευθερα μας συμφερει θεωρητικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, popai32 είπε

Μην παιζεις με levarage.Κανε πρωτα πολυ practice σε demo και αν κερδιζεις μετα απο ενα εξαμηνο το δοκιμαζεις.

xD καταλαβαίνω τί εννοείς, αλλα δέν μπορώ παρά να περιμένω εντώς ώρας πιστεύω να πάει 1.45 εντώς ώρας που έχει σαπόρτ για να μπώ.

χρειάζομαι λίγα ακόμα ρε συ....λίγα.....αφού δέν μπορώ να αγοράσω άλλα τί να κάνω ; xD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, FromMyAshesRRR είπε

xD καταλαβαίνω τί εννοείς, αλλα δέν μπορώ παρά να περιμένω εντώς ώρας πιστεύω να πάει 1.45 εντώς ώρας που έχει σαπόρτ για να μπώ.

Αυτο που ειναι πολυ πιθανον να γινει ειναι να κερδισεις κατι στην αρχη να περνεις θαρρος μερα με την μερα και μετα να την πατησεις μια και πολυ καλη.Ξανασκεψου το διοτι εσυ εχεις και καλο αριθμο νομισματων.Εκτος και αν θελεις να ρισκαρεις πολυ ενα ποσοστο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, FromMyAshesRRR είπε

πολλά λάικ στο σχόλιο σου αυτό.

Ειναι η απληστια που σε πιανει.Δεν λεω να μην το ψαξεις και να μην το δουλεψεις σε ντεμο και και και και .Απλα ειδικα για σενα θα λυπηθω πολυ αν γινει μαλακια γιαυτο το λεω.Οχι τιποτε αλλο αλλα αν τα χασω ολα εγω μετα ποιος θα με παρει στην χαβαη?χαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, thetiesthatbind είπε

Ειπαμε, δεν ειναι για ολους ουτε το XRP ούτε τα crypto. Καλύτερα λεφτα απο το να δουλευεις δε θα βρεις πουθενα. Κριμα ειναι ολοκληρος ανθρωπος να ζεις με τετοιο αγχος αφου δε το κατέχεις το στομάχι. Δε σε ειρωνεύομαι στο λέω εντελώς φιλικά. 

 

Ούτε σφαιρική απόψη έχεις, επηρεάζεσαι άμεσα απο το τι διαβάζεις στο Insomnia από 10 άσχετους που δεν εχουν και πτυχιο οικονομολογου στην τελικη οι περισσότεροι. 

Πουλα, πάρε ό,τι κερδος εχεις και συνεχισε την καθημερινότητά σου ή ψαξου σε αλλο crypto. 

Το αγχος που το ειδες;; Μαλλον εχω αγχος αλλα οχι οπως το εννοεις εσυ. Το ιδιο αγχος εχουμε ολοι. Επειδη ειπα οτι κανω δευτερες σκεψεις για νεα αγορα λογω του τουιτ που βγηκε εβγαλες λαθος συμπερασμα νομιζω. Το επηρεαζομαι απο αλλους και δεν εχω σφαιρικη αποψη νομιζω δεν αξιζει να το σχολιασω… Το οτι κανουμε μια καφενειακη συζητηση εδω μονο καλο μπορει να κανει στο καθενα. Ανταλλαγη αποψεων.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...