Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Με την μπόρα που έρχετε, η φορολογία είναι το ελάχιστο που μας απασχολεί.... ετοιμαστείτε. έσω έτοιμοι.

Μην αφήνεις πράγματα να αιωρούνται, ριχτο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

η Wells Fargo σταμάτησε τα προσωπικά δάνεια μικρής διάρκειας. Το 2008 κράς επαναλαμβάνετε....

και το κακό είναι πως ενώ ήξερα πως θα γινότανε κάτι τέτοιο η απληστία μου με έβαλε στο ίδιο λούκι xD 

Τα βάζουμε στο ραφάκι τα ΧΡΠ μας να αυγατίσουν, μαζεύουμε ρευστό, αγοράζουμε τρόφημα για μεγάλο χρονικό διάστημα(ξηρή και μακράς διαρκείας) τίποτα λίρες η ασήμι και ετοιμαζόμαστε για πρόσκρουση....

τα 0.20 χρπ και ίσως(μάλον σίγουρα)  πιό κάτω τα βλέπω στον ορίζοντα....

θα περιμένουν να περάσει το καλοκαίρι να βγάλουν λεφτά απο τις θερινές μπίζνες και μετά τον σεπτέμβρη οκτώμβρη θα δούμε πράματα και θάματα...

Τί καλά να φτάσουμε πρώτα τα +10δολλάρια....και μετά ας κάνουν οτι θέλουν xD

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, FromMyAshesRRR είπε

η Wells Fargo σταμάτησε τα προσωπικά δάνεια μικρής διάρκειας. Το 2008 κράς επαναλαμβάνετε....

και το κακό είναι πως ενώ ήξερα πως θα γινότανε κάτι τέτοιο η απληστία μου με έβαλε στο ίδιο λούκι xD 

Τα βάζουμε στο ραφάκι τα ΧΡΠ μας να αυγατίσουν, μαζεύουμε ρευστό, αγοράζουμε τρόφημα για μεγάλο χρονικό διάστημα(ξηρή και μακράς διαρκείας) τίποτα λίρες η ασήμι και ετοιμαζόμαστε για πρόσκρουση....

τα 0.20 χρπ και ίσως(μάλον σίγουρα)  πιό κάτω τα βλέπω στον ορίζοντα....

θα περιμένουν να περάσει το καλοκαίρι να βγάλουν λεφτά απο τις θερινές μπίζνες και μετά τον σεπτέμβρη οκτώμβρη θα δούμε πράματα και θάματα...

Τί καλά να φτάσουμε πρώτα τα +10δολλάρια....και μετά ας κάνουν οτι θέλουν xD

 

Σωστό σε βρίσκω .αν και πιστεύω το bull θα τραβήξει μέχρι τον Μάιο του 2022 .μετά θα κρασαρει η αγορά για να γίνει η αλλαγή από χρήμα σε κρυπτονομισματα παγκόσμιος και μετά το 2024 -25 όλοι θα έχουν κρυπτο πάμε για bull πάλι .

Προσωπική μου άποψη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ithela na se rvtiso ti gnomi exeis gia to mellon tou XRP to opoio exo agoraseis stin Coinbase kai den mporw oute na to antallaxo pleon me allo nomisma ma kai oute na to pouliso.

Ti tha kano me auto to coin? Exeis apopsi pano se auto?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Gre23 είπε

Σωστό σε βρίσκω .αν και πιστεύω το bull θα τραβήξει μέχρι τον Μάιο του 2022 .μετά θα κρασαρει η αγορά για να γίνει η αλλαγή από χρήμα σε κρυπτονομισματα παγκόσμιος και μετά το 2024 -25 όλοι θα έχουν κρυπτο πάμε για bull πάλι .

Προσωπική μου άποψη 

Θα δούμε φίλε. Να δούμε τώρα τί θα γίνει στις 17 ιουλίου που η greyscale θα ξεκλειδώσει 16240 bitcoin τα οποία θα τα απορωφήσει η αγορά...dump στην τιμή περιμένω όπως και τις δύο τελευταίες φορές που πέσαμε καμιά 10κ και τις δυο φορές αν θυμάμαι καλά. 

1 εβδομάδα έμεινε. το άλλο σ/κ . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, thessalonik είπε

Ithela na se rvtiso ti gnomi exeis gia to mellon tou XRP to opoio exo agoraseis stin Coinbase kai den mporw oute na to antallaxo pleon me allo nomisma ma kai oute na to pouliso.

Ti tha kano me auto to coin? Exeis apopsi pano se auto?

Φίλε αναγκαστικά περιμένεις μέχρι νεωτέρας. η Κόιν μπεης είναι στις ΗΠΑ οπότε όταν ξεκκαθαρίσει η κατάσταση με το ΣΕΚ τότε θα γίνει επαναφορά του ΧΡΠ στα συναλλακτήρια. Ώς τότε αναμονή. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Gre23 είπε

Σωστό σε βρίσκω .αν και πιστεύω το bull θα τραβήξει μέχρι τον Μάιο του 2022 .μετά θα κρασαρει η αγορά για να γίνει η αλλαγή από χρήμα σε κρυπτονομισματα παγκόσμιος και μετά το 2024 -25 όλοι θα έχουν κρυπτο πάμε για bull πάλι .

Προσωπική μου άποψη 

Όλοι οι προφήτες σε ενα φόρουμ ρε παιδι μου :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, thetiesthatbind είπε

Όλοι οι προφήτες σε ενα φόρουμ ρε παιδι μου :D

Οπως και να εχει αυτου του είδους οι αγορές μονο σε θεωρίες και υποθέσεις στηρίζονται.

Το θέμα είναι να πιάσεις το timing.

Δεν ειναι βλέπεις μακαρόνια να πεις αντε φέτος είμαι σιγουρος θα ανέβει η τιμή τους

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, thetiesthatbind είπε

Όλοι οι προφήτες σε ενα φόρουμ ρε παιδι μου :D

it is called "Δημοκρατία και ελευθερία λόγου " ελπίζω να μήν είσαι εναντίων .

57 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Οπως και να εχει αυτου του είδους οι αγορές μονο σε θεωρίες και υποθέσεις στηρίζονται.

Το θέμα είναι να πιάσεις το timing.

Δεν ειναι βλέπεις μακαρόνια να πεις αντε φέτος είμαι σιγουρος θα ανέβει η τιμή τους

 

Έπεσε τρελό μανιπουλεησον φέτος, δέν είναι σαν τις άλλες χρονιές. Εδώ αναφέρομαι στο θέατρο με το ΣΕΚ. 

Θέλω να δώ τί θα γίνει στις 17 ιουλίου που η greyscale θα ξεκλειδώσει 16240 bitcoin, και το τί θα γίνει με την Ελίζαμπεθ Γουόρεν που είπε στον Γκένσλερ οτι έχει προθεσμία μέχρι τις 28 ιουλίου για να βγάλει regulation στα κρύπτο.

https://www.nasdaq.com/articles/elizabeth-warren-questions-secs-ability-to-regulate-crypto-exchanges-2021-07-09

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, FromMyAshesRRR είπε

it is called "Δημοκρατία και ελευθερία λόγου " ελπίζω να μήν είσαι εναντίων .

Έπεσε τρελό μανιπουλεησον φέτος, δέν είναι σαν τις άλλες χρονιές. Εδώ αναφέρομαι στο θέατρο με το ΣΕΚ. 

Θέλω να δώ τί θα γίνει στις 17 ιουλίου που η greyscale θα ξεκλειδώσει 16240 bitcoin, και το τί θα γίνει με την Ελίζαμπεθ Γουόρεν που είπε στον Γκένσλερ οτι έχει προθεσμία μέχρι τις 28 ιουλίου για να βγάλει regulation στα κρύπτο.

https://www.nasdaq.com/articles/elizabeth-warren-questions-secs-ability-to-regulate-crypto-exchanges-2021-07-09

Για να καταλάβω και εγώ. Η ελιζαμπεθ Γουόρεν έθεσε προθεσμία μέχρι 28 Ιουλίου στον γκενσλερ για το να απαντήσει στο αν θα κάνει η όχι regulation στα κρυπτο. Έτσι;

γιατι έτσι πως το έγραψες εννοείς ότι του έδωσε προθεσμία για να κάνει regulation μέχρι τις 28 Ιουλίου.

επισης γιατί του ζήτησε κάτι τέτοιο άραγε;

Επεξ/σία από panosbel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Gensler είχε πεί πως για το ΧΡΠ θα αποφασίσει το κονγκρέσσο για το αν είναι χρεώγραφο η οχι. 

Είχα πεί πως ο άνθρωπος δέν είναι ηγέτης απο την αρχή. Δεν ειναι αυτός που θα πάρει αποφάσεις. Είναι παθητικός και υποχθώνιος και αποφεύγει τις ευθύνες (κάτι που θα έπρεπε κάποιος στην θεση του). 

Υπάρχει πόλεμος εσωτερικός μεταξύ υπηρεσιών για το ποιος θα έχει το πάνω χέρι μεταξύ CFTC - OCC - SEC . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eιχα βαλει ενα μικρο ποσο στο XRP, μεσω Revolut,  οταν ηταν ψηλα στο 1.3. Θεωρειται σωστη κινηση να αγορασω ξανα τωρα που εχει πεσει, ετσι ωστε να χαμηλωσω τον μεσο ορο? Βεβαια απο αυτα που καταλαβαινω αναμενουμε να πεσει ακομα περισσοτερο.

Επαναλαμβανω για μικρα ποσα που δεν θα μου λειψουν (δεν τα εχω και για πεταμα βεβαια 😛) και με σκοπο το long term. Δεν κανω trading.

Επεξ/σία από ardi21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ardi21 είπε

Eιχα βαλει ενα μικρο ποσο στο XRP, μεσω Revolut,  οταν ηταν ψηλα στο 1.3. Θεωρειται σωστη κινηση να αγορασω ξανα τωρα που εχει πεσει, ετσι ωστε να χαμηλωσω τον μεσο ορο? Βεβαια απο αυτα που καταλαβαινω αναμενουμε να πεσει ακομα περισσοτερο.

Επαναλαμβανω για μικρα ποσα που δεν θα μου λειψουν (δεν τα εχω και για πεταμα βεβαια 😛) και με σκοπο το long term. Δεν κανω trading.

Μπορώ να πώ πως απάντησες την ερώτηση σου ξέροντας τους κυνδίνους xD 

Εγώ αγόρασα ώς τα 1.94 έχοντας στο μυαλό μου το long term. Φυσικά το μετάνιωσα γιατί αν είχα πουλήσει αντί να αγοράσω και αγόραζα πιό χαμηλά, θα είχα 3χ περισσότερα. Όμως εκ των υστέρων μπορούμε να πούμε πολλά. Ενώ ήξερα τους κινδύνους το φόμο με λύγισε. Τώρα τα έχω στάκινγκ (όσο αντίθετος και να είμαι με το στάκινγκ) μπάς και πάρω τουλάχιστον "τόκους" . 

 Αγοράζοντας στο 1.94 παραβίασα έναν απο τους πιό σημαντικούς επενδυτικούς νόμους. 

Contratian investing.    "Buy when there's blood in the streets, even if the blood is your own.".... Baron Rothschild 18ος αιώνας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...