Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είχα δει ένα άρθρο πριν μέρες για τον κυβερνήτη Της τράπεζας της Αγγλίας, ίσως έχει να κάνει με αυτό που ανέβασες. 👍 Ripple, Solana, Celo,  (δεν ξέρω αν είναι και η QNT  μέσα) έχουν προϊόντα πανω στην μεταφορά ρευστου.  Σίγουρα το τρένο εχει φύγει από τον σταθμό, αλλά ίσως μπορέσουμε να πιάσουμε το τελευταίο βαγόνι 😅 to the moon 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα. Και άλλο έπεσε και έχω την αίσθηση όσο πέφτει τόσο πλησιάζουμε στην άνοδο. Δεν αγοράζω όμως αν και είναι πολύ καλή  ευκαιρία γιατί θέλω και flr μόλις βγει και ελπίζω να το βρούμε σε καλή τιμή όταν κάνει launch! Ε αν πεσει κι άλλο θα αγορασουμε και από τα δυο 😹

Επεξ/σία από panosbel
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Kostas808080 είπε

 Για πείτε και σε μένα που με άσχετους ρε παιδιά τι είναι το flr 

Μόλις βγήκε ανακοίνωση το το flr πει για Σεπτέμβρη… έχεις χρόνο να το ψάξεις και το έχουμε αναφέρει πολλές φορές εδώ…

https://flare.xyz/introducing-songbird/?fbclid=IwAR14vmx8XFZcen3v_S6IAb8j9IUe4E2RLkpZHCoUcHMef9IVI738EklhKTM

Επεξ/σία από panosbel
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, panosbel είπε

Μόλις βγήκε ανακοίνωση το το flr πει για Σεπτέμβρη… έχεις χρόνο να το ψάξεις και το έχουμε αναφέρει πολλές φορές εδώ…

https://flare.xyz/introducing-songbird/?fbclid=IwAR14vmx8XFZcen3v_S6IAb8j9IUe4E2RLkpZHCoUcHMef9IVI738EklhKTM

Θα πάρουμε και δεύτερο airdrop με το Songbird token. Στην ουσία είναι το test net δίκτυο του Flare, αλλά θα είναι public δίκτυο με δικό του token, όπως είναι το Kusama του Polkadot.

Αργεί το Flare, αλλά στο ενδιάμεσο θα έχουμε το Songbird να παίζουμε και να κερδίζουμε κανονικά yield. 

Δείτε πόση αξία πήρε το Kusama μέσα σε ένα χρόνο ζωής και σκεφτείτε ότι θα πάρουμε τζάμπα αυτά τα tokens του test net, συν τα Spark όταν θα βγουν τέλη Σεπτέμβρη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, thomasG4 είπε

Θα πάρουμε και δεύτερο airdrop με το Songbird token. Στην ουσία είναι το test net δίκτυο του Flare, αλλά θα είναι public δίκτυο με δικό του token, όπως είναι το Kusama του Polkadot.

Αργεί το Flare, αλλά στο ενδιάμεσο θα έχουμε το Songbird να παίζουμε και να κερδίζουμε κανονικά yield. 

Δείτε πόση αξία πήρε το Kusama μέσα σε ένα χρόνο ζωής και σκεφτείτε ότι θα πάρουμε τζάμπα αυτά τα tokens του test net, συν τα Spark όταν θα βγουν τέλη Σεπτέμβρη.

Από ότι κατάλαβα τα Songbird θα τα πάρουμε και αυτά μέσα από ανταλλακτήρια (όσοι είχαμε εκεί και τα XRP) όπως και τα FLR;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, eliascm21 είπε

Από ότι κατάλαβα τα Songbird θα τα πάρουμε και αυτά μέσα από ανταλλακτήρια (όσοι είχαμε εκεί και τα XRP) όπως και τα FLR;

Ναι με τα ανταλλακτηρια ειναι λιγο πιο μπερδεμενη η φαση. Θα πρεπει να το ζητησουν οι χρηστες και μετα να αποφασισει αν θα στηριξει το airdrop το καθε ανταλλακτηριο ξεχωριστα.

Οσοι τα εχουν σε Ledger και γενικα self custody τα songbird θα γινουν airdrop στο wallet που ειχαν δηλωσει για το Spark airdrop.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα αυτά μου φαίνονται κινέζικα !!!μόλις το xrp πάει 1000€ το κομμάτι θα κανονίσουμε συνάντηση να μου μεταφέρει κάποιος από εσάς τα φράγκα σε πέντε έξι σημεία που θέλω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, thomasG4 είπε

Θα πάρουμε και δεύτερο airdrop με το Songbird token. Στην ουσία είναι το test net δίκτυο του Flare, αλλά θα είναι public δίκτυο με δικό του token, όπως είναι το Kusama του Polkadot.

Αργεί το Flare, αλλά στο ενδιάμεσο θα έχουμε το Songbird να παίζουμε και να κερδίζουμε κανονικά yield. 

Δείτε πόση αξία πήρε το Kusama μέσα σε ένα χρόνο ζωής και σκεφτείτε ότι θα πάρουμε τζάμπα αυτά τα tokens του test net, συν τα Spark όταν θα βγουν τέλη Σεπτέμβρη.

@panosbel @thomasG4  

Aυτό δέν το είχα διαβάσει. Έχει καιρό η αλλαγή αυτή ; Άλλο όνομα είχε το δεύτερο airdrop. Το F-asset ήξερα και θυμάμαι τα ΧΡΠ θα γίνουν FXRP FXLM κτλ κτλ. 

Δέν ξέρω πώς το κόβετε εσείς παιδιά, πάντως όταν διαβάζω το εξης

image.png.0cf11b9564e1bb3b1d8fce59fc84c8d8.png

 

Το κόβω να ξεφεύγει η τιμή του αφού θα είναι τόσο μικρό το ποσοστό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, WEE8282 είπε

Το songbird θα γινει airdrop στους xrp holders?

image.png.a4b62127645d398d70aa9e0db4139e1e.png

 

Αν δεν κάνω λάθος, το Songbird (SGB) θα το πάρουν όσοι είχανε κάνει claim . Πιστεύω πως να υπάρξει η δυνατότητα για αγορά μέσω συναλακτηρίων λίγο μετά την διανομή. 

Φαντάσουν πως άν κάποιος είχε 1000 χρπ την ώρα του σνάπσοτ πέρυσι τον δεκέμβρη, θα πάρει ας πούμε 1000 ΦΛΡ , πράγμα που σημαίνει πως αντιστοιχούν 151 SGB. 

Προσωπικά κόβω το ΣΓΒ να βγαίνει στα ίσως λίγο πιό κάτω απο 1δολάριο, αλλά δέν θα με εκπλήξει εάν βγεί κοντά στα 3-4 δολλάρια. Αυτό γιατί τα κομάτια σε διάθεση δέν θα είναι πολλά. Θα πέσει η τιμή απο τις πωλήσεις που θα γίνουν (και γιαυτό δέν τα δίνουν όλα μαζί....για να μήν πάει στο μηδέν απο τις μαζικές πωλήσεις xD Φυσικά εγώ θα τα βάλω όλα στάκιγκ και θα τελειώσει η υπόθεση. 

 

 

Στην Ριπλ δουλεύει η Άνια. 4:15 "Εάν η ΗΠΑ είχαν έναν πρωταθλητή, η Ριπλ θα ήταν ο πρωταθλητής αυτός".... και θα πρέπει να είστε ευτυχής που δουλεύετε στην Ριπλ τις λέει. 

Μιλάει προς τις γυναίκες που δουλεύουν στην Ριπλ.....(κλασσικά σεξιστριες ...) τέλος πάντων. 

Η Swift όπως λέω απο το 2017-2018 που μπήκα στον κρυπτοχώρο, έχει 2 επιλογές....ή να συνεργαστεί με την Ριπλ, ή να εξαφανιστεί.....δεν υπάρχει άλλη επιλογή...είναι πολύ πίσω στην τεχνολογία τους. Τέλος...η αυλαία κατεβαίνει για την Swift, για την Ριπλ η αυλαία την κρατάνε με νύχια και με δόντια για να μήν υψωθεί γιατί θα τα πάρει όλα και θα τα σηκώσει ανεμοστρόβιλος....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...