Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ardi21 είπε

Eιχα βαλει ενα μικρο ποσο στο XRP, μεσω Revolut,  οταν ηταν ψηλα στο 1.3. Θεωρειται σωστη κινηση να αγορασω ξανα τωρα που εχει πεσει, ετσι ωστε να χαμηλωσω τον μεσο ορο? Βεβαια απο αυτα που καταλαβαινω αναμενουμε να πεσει ακομα περισσοτερο.

Επαναλαμβανω για μικρα ποσα που δεν θα μου λειψουν (δεν τα εχω και για πεταμα βεβαια 😛) και με σκοπο το long term. Δεν κανω trading.

Το να παρεις σε χαμηλοτερη τιμη ενω εχεις αγοράσει ψηλότερα και η τιμη επεσε, ναι θεωρείται σωστό από τους περισσότερους επενδυτές. Λέγεται cost averaging αλλα θέλει εμπειρία για να γίνει σωστά. Όπως και να κανεις risk management.
https://www.investopedia.com/terms/a/averagedown.asp#:~:text=Averaging down is an investing,be contrasted with averaging up.
Το καλύτερο που εχεις να κανεις αφού δεν έχεις για πέταμα τα μικρά ποσά, όταν και ΑΝ πάει το XRP ξανά στο 1.3, το πουλάς και κρατάς τα λεφτά σου αφού τα εχεις αναγκη ;)

Επεξ/σία από thetiesthatbind
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, thetiesthatbind είπε

Το να παρεις σε χαμηλοτερη τιμη ενω εχεις αγοράσει ψηλότερα και η τιμη επεσε, ναι θεωρείται σωστό από τους περισσότερους επενδυτές. Λέγεται cost averaging αλλα θέλει εμπειρία για να γίνει σωστά. Όπως και να κανεις risk management.
https://www.investopedia.com/terms/a/averagedown.asp#:~:text=Averaging down is an investing,be contrasted with averaging up.
Το καλύτερο που εχεις να κανεις αφού δεν έχεις για πέταμα τα μικρά ποσά, όταν και ΑΝ πάει το XRP ξανά στο 1.3, το πουλάς και κρατάς τα λεφτά σου αφού τα εχεις αναγκη ;)

Βασικα μαλλον δεν το εξεφρασα σωστα. Και να τα χασω τα χρηματα που εχω βαλει δεν με ενδιαφερει καθολου, δεν τα εχω αναγκη, ειναι μικρα ποσα. Αλλα φυσικα προτιμω να μην τα χασω και να βγαλω κερδος καποια στιγμη.

Οκ το επιασα.

Επεξ/σία από ardi21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O bitboy γνωστός γιουτουμπερ ανέβασε βίντεο με τίτλο ALL IN TO XRP........σε μια μέρα 100χιλιαδες views και να φανταστεί κανεις ότι δεν είναι υποστηρικτής του XRP

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Gre23 είπε

Ξέρει κάποιος ποτέ η coinbase θα απελευθερώσει xrp στην αγορά;

Ακούγεται πολύ τελευταία...

Όχι , και θα γίνει σε άκυρη στιγμή οταν κανένας δεν θα το περιμένει 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Gre23 είπε

O bitboy γνωστός γιουτουμπερ ανέβασε βίντεο με τίτλο ALL IN TO XRP........σε μια μέρα 100χιλιαδες views και να φανταστεί κανεις ότι δεν είναι υποστηρικτής του XRP

Απο τα $ που πήρε απο τα Views αγορασε την αλλη μερα ADA :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/7/2021 στις 7:42 ΜΜ, Gre23 είπε

O bitboy γνωστός γιουτουμπερ ανέβασε βίντεο με τίτλο ALL IN TO XRP........σε μια μέρα 100χιλιαδες views και να φανταστεί κανεις ότι δεν είναι υποστηρικτής του XRP

Οποίος δεν είναι υποστηρικτής αυτού του πρότζεκτ ή δεν έχει ψάξει αρκετά ή απλά έχει κολλημένο εγκέφαλο στο Bitcoin

Φυσικα πάντα υπάρχει ένα what if πάνε όλα κατά διαόλου αλλά εδώ είμαστε XRP biased 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά! Απλά ήθελα να ενημερώσω διαβάζοντας τα προχθεσινα ποστ. Οτι μετέφερα απο binance με την κάρτα της binance στην ρεβολουτ κάποια λεφτά για τεστ ήρθαν σε 1 δευτερόλεπτο 0% fees και τα ξανα μετέφερα στην binance μέσο της κάρτας μίας χρήσης της revolut και ήρθαν σε 1 δευτερόλεπτο 0% fees ξανά. Αυτά.  😊 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Stelios* είπε

Καλησπέρα παιδιά! Απλά ήθελα να ενημερώσω διαβάζοντας τα προχθεσινα ποστ. Οτι μετέφερα απο binance με την κάρτα της binance στην ρεβολουτ κάποια λεφτά για τεστ ήρθαν σε 1 δευτερόλεπτο 0% fees και τα ξανα μετέφερα στην binance μέσο της κάρτας μίας χρήσης της revolut και ήρθαν σε 1 δευτερόλεπτο 0% fees ξανά. Αυτά.  😊 

Πώς γίνεται η διαδικασία δεν ξέρω.εχω κάρτα binance visa ......λογικά θα είναι εύκολο να τη φορτώσω λεφτά η να στείλω σε ελληνική τράπεζα η σε άλλη εταιρία κρυπτο που έχω λογαριασμό....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερίζω το Team έχω μία ερώτηση που είναι λίγο σχετική με το XRP . 

Διαβάζω κατά καιρούς στο topic πολλούς να λέτε ότι θα καταρρεύσει η παγκόσμια οικονομία στα επόμενα χρόνια ( σύντομα κιόλας )  και τότε θα δουν πιο σοβαρά τα Crypto και θα έχει ως αποτέλεσμα την εκτόξευση τους κλπ κλπ

Υπάρχει κάποιος που να μπορεί να με παραπέμψει σε κάποιο σχετικό άρθρο για την κατάρρευση της παγκόσμια οικονομία και πως αυτό θα βοηθήσει την άνοδο των Crypto ?

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, Gchrisisback είπε

Καλησπερίζω το Team έχω μία ερώτηση που είναι λίγο σχετική με το XRP . 

Διαβάζω κατά καιρούς στο topic πολλούς να λέτε ότι θα καταρρεύσει η παγκόσμια οικονομία στα επόμενα χρόνια ( σύντομα κιόλας )  και τότε θα δουν πιο σοβαρά τα Crypto και θα έχει ως αποτέλεσμα την εκτόξευση τους κλπ κλπ

Υπάρχει κάποιος που να μπορεί να με παραπέμψει σε κάποιο σχετικό άρθρο για την κατάρρευση της παγκόσμια οικονομία και πως αυτό θα βοηθήσει την άνοδο των Crypto ?

Ευχαριστώ 

Καλησπέρα, δεν είναι θέμα άρθρου, απλα μαθηματικά είναι και λογική. Ουσιαστικά οι κυβερνήσεις τυπώνουνε χρήμα κατά το δοκούν χωρίς αντίκρισμα. Ε όπως καταλαβαίνεις κάποια στιγμή αυτό σκάει και γι αυτό έχουμε διαφορά συμβάντα που κάνουν reset (πχ πόλεμοι). Τα κρυπτο θεωρητικά αφαιρούν αυτή τη δυνατότητα λόγω αποκέντρωσης. Απλώς η θεωρία με την πράξη στην πραγματικότητα απέχουν πολύ. Ποια ισχυρή κυβέρνηση και ποιο λόμπι θα παραδώσουν αμαχητί αυτή τη δυνατότητα που έχουν να ελέγχουν την οικονομια; Τροφή για σκέψη...

Επεξ/σία από vins
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Gchrisisback είπε

Καλησπερίζω το Team έχω μία ερώτηση που είναι λίγο σχετική με το XRP . 

Διαβάζω κατά καιρούς στο topic πολλούς να λέτε ότι θα καταρρεύσει η παγκόσμια οικονομία στα επόμενα χρόνια ( σύντομα κιόλας )  και τότε θα δουν πιο σοβαρά τα Crypto και θα έχει ως αποτέλεσμα την εκτόξευση τους κλπ κλπ

Υπάρχει κάποιος που να μπορεί να με παραπέμψει σε κάποιο σχετικό άρθρο για την κατάρρευση της παγκόσμια οικονομία και πως αυτό θα βοηθήσει την άνοδο των Crypto ?

Ευχαριστώ 

Δαλαδη πιστεύεις ότι θα καταρρεύσει η παγκόσμια οικονομία, θα φουνταρει ο κοσμος απο τους ουρανοξύστες της ΝΥ, και το χρπ θα παει 500$ το ενα;

Αν γινει αυτο λες τοτε καλά κέρδη😀

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, Gchrisisback είπε

Καλησπερίζω το Team έχω μία ερώτηση που είναι λίγο σχετική με το XRP . 

Διαβάζω κατά καιρούς στο topic πολλούς να λέτε ότι θα καταρρεύσει η παγκόσμια οικονομία στα επόμενα χρόνια ( σύντομα κιόλας )  και τότε θα δουν πιο σοβαρά τα Crypto και θα έχει ως αποτέλεσμα την εκτόξευση τους κλπ κλπ

Υπάρχει κάποιος που να μπορεί να με παραπέμψει σε κάποιο σχετικό άρθρο για την κατάρρευση της παγκόσμια οικονομία και πως αυτό θα βοηθήσει την άνοδο των Crypto ?

Ευχαριστώ 

Ονειρα θερινής νυχτος ...... κυριολεκτικα!

9 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

Δαλαδη πιστεύεις ότι θα καταρρεύσει η παγκόσμια οικονομία, θα φουνταρει ο κοσμος απο τους ουρανοξύστες της ΝΥ, και το χρπ θα παει 500$ το ενα;

Αν γινει αυτο λες τοτε καλά κέρδη😀

 

 

 

 

 

 

 

Το ότι πονταρουν σε παγκοσμια καταρευση για να βγαλουν κέρδος πουλωντας τα crypto για δολλαρια, ευρώ κλπ κλπ αυτο χρήζει επιστημονικης ψυχιατρικης παρακολουθησης!!!!! Αφού θα καταρευσει η παγκοσμια οικονομια τι αξια θα έχουν τα νομισματα σε οποιαδηποτε μορφή......πραγματικα οι νεατερνταλ ζουν αναμεσα μας!

Επεξ/σία από Dinos1973
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...