Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακριβώς Γκούθας, εγώ έχω να ρίξω μονο για το ΣΓΒ. Υπάρχει επίσης η πιθανότητα να κάνω ενέχυρο τα ΧΡΠ μου και να πάρω δάνειο για να τα ρίξω στο ΧΛΜ που όπως είχα πεί απο τα 0.25 ετοιμάζεται για μπούμ (το οποίο τώρα είναι στα 0.31) :( τυχεροί οι κατέχονταις τα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Χαιρομαι για τις απαντησεις. Ειμαστε μια κοινοτητα εδω μεσα που ειναι και η μονη που παρακολουθω για το xrp. Δεν εχω τις γνωσεις σας και ειναι σημαντικο οτι ατομα που φαινεται οτι ψαχνονται πολυ και μοιραζονται τις γνωσεις και γνωμες τους ανοιχτα. Εννοειται να μην μενουμε μονο στο xrp αλλα και στην ευρητερη κοινοτητα του, αλλα ειχα καιρο να διαβασω κατι για αυτο και ανυσηχησα! Θα ηθελα και γω να παρω sgb αν και μου φαινονται λιγο δυσκολα ολα αυτα που λετε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kerkakos είπε

Χαιρομαι για τις απαντησεις. Ειμαστε μια κοινοτητα εδω μεσα που ειναι και η μονη που παρακολουθω για το xrp. Δεν εχω τις γνωσεις σας και ειναι σημαντικο οτι ατομα που φαινεται οτι ψαχνονται πολυ και μοιραζονται τις γνωσεις και γνωμες τους ανοιχτα. Εννοειται να μην μενουμε μονο στο xrp αλλα και στην ευρητερη κοινοτητα του, αλλα ειχα καιρο να διαβασω κατι για αυτο και ανυσηχησα! Θα ηθελα και γω να παρω sgb αν και μου φαινονται λιγο δυσκολα ολα αυτα που λετε.

ΣΓΒ αγοράζεις απο το Bitrue. Κατεβάζεις το Βιφροστ πορτοφόλι στο κινητό σου, μεταφέρεις τα ΣΓΒ απο το Bitrue στο Βιφροστ, κάνεις wrap και μετά delegate(ας πουμε στακιγκ). Στα 100 ΣΓΒ σου δίνει 3,06 ΣΓΒ δηλαδή 1,κάτι ευρώ ανα 50 ευρώ επενδυμένα. (με την τωρινή τιμή)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ειναι πορτοφόλι. Το ΣΓΒ είναι κάτι αντίστοιχο με το Κουσάμα του Πολκαντοτ. Δοκιμαστικό δύκτιο για νέα πρότζεκτ πρίν βγούνε λάιβ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί δέν μπορείς αλλού να κάνεις στακιγκ. 

To Pi χρησιμοποιεί τον κοινωνικό σου κύκλο (μοιράζετε τα connections σου) για διαφημιστικούς σκοπούς και σε πληρώνει σε κρύπτο. Ότι κάνουν όλα τα facebook,twitter,viber,isntagram,linkedin κτλ αλλα δέν σε πληρώνουν. Με το Πί σε πληρώνουν απο τις πληροφορίες που τους δίνει το τηλέφωνό σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το wallet reserve ειναι πλεον 10 xrp  και για trustline 2 xrp.
Εχουν ενημερωθει ολα τα wallets, αν κανετε update στα apps θα δειτε τα επιπλεον 10 στο συνολικο σας ποσό.

Παντως τα ELS θα τα δωσουν σε οσους εχουν φτιαξει trustline στο xumm, no questions asked, κριμα ειναι να το χασετε.
Αν δεν το χρησιποιειτε,  φτιαξτε στην τελικη ενα καινουριο account στο xumm ισα ισα με 15-20€ για τα reserves

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/10/2021 στις 7:40 ΜΜ, Sakis_Spooky είπε

 

Για να πάρει κάποιος τα ELS πρέπει να έχει "δημιουργήσει" trustline... Σωστά;

Παρακάτω βλέπουμε ότι τα trustlines είναι κοντά στις 47.000 

https://xumm.community/tokens

Δηλαδή αν γινόταν σήμερα η "μοιρασιά" των 510.000.000 els θα τα μοιράζονταν αυτές οι 47.000 trustlines;

Ας με διορθώσει κάποιος/α...

 

1 ώρα πριν, actorius είπε

Το wallet reserve ειναι πλεον 10 xrp  και για trustline 2 xrp.
Εχουν ενημερωθει ολα τα wallets, αν κανετε update στα apps θα δειτε τα επιπλεον 10 στο συνολικο σας ποσό.

Παντως τα ELS θα τα δωσουν σε οσους εχουν φτιαξει trustline στο xumm, no questions asked, κριμα ειναι να το χασετε.
Αν δεν το χρησιποιειτε,  φτιαξτε στην τελικη ενα καινουριο account στο xumm ισα ισα με 15-20€ για τα reserves

 

53 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Και μέσω ΧΡΠ tool και λέτζερ. Εγώ εκεί το έκανα αν και το xumm πιο εύκολο το βρίσκω .

56635 trustlines... αργά και σταθερά!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9.005 ELS έκαστος. Όσο ανεβαίνουν οι λογαριασμοί τόσο θα πέφτει. Έχουμε άλλες 3 εβδομάδες οπότε πιστεύω στα 80 χιλιάδες να φτάσουν οι λογαριασμοί.  Εκτός και άν γίνει ανάρπαστο και πάμε 100.000 λογαριασμοί και πέσουμε στα 5100 κομμάτια. Όπως και να έχει, μακάρι να έρθει και το ΦΛΡ δύκτιο ονλάιν....να βάλουμε ΧΡΠ ΦΛΡ ΣΓΒ LTC DOGE και πολλά άλλα τόκενς για στακιγκ και ΌΛΑ τα έσοδα να πάνε στο ΧΡΠ δύκτιο.....μιλάμε τελείωσε....

Στο 12:00 ξεκκινάει...είναι φανταστικός. 

 

Ο άνθρωπος έχει ΧΡΠ ζώνη...

στο 13:05 λέει πως "I first got involved with cryptocurrency back in 2011 when i found Bitcoin" .... ξέρουμε το ακατανόμαστο ιδρύθηκε το 2009 και ο Δαβίδ μπήκε το 2011 αλλα η λέξεη "found" σημαίνει "βρήκα"....σημαίνει όμως και "ίδρυσα" ;)

Εάν υπάρχει κάποιος άνθρωπος στον πλανήτη που να είναι ο Νακαμότο...τότε είναι ο Σουόρτζ ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πάμε στα 5100 κομμάτια στην χειρότερη που λες και τα πουλήσουμε στην τωρινή τιμή του els(πες 4$)  για την τωρινή τιμή χρπ (1$) μου λες ότι μπορούμε να πάρουμε περίπου 20000 χρπ ;;; 😱

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Πάνο γιά κάνει λινκ ρε συ που βλέπεις τιμή, εγώ δέν βρίσκω πουθενά τιμή, Μονο λέει πως δέν έχει καθοριστεί. 

Xrptoolkit>trade>Επιλέγεις το els που έκανες κλαιμ και σπυ δείχνει 0 ακόμα > κανείς switch και βλέπεις το διάγραμμα διπλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...