Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 λεπτά πριν, panosbel είπε

Αυτό σημαίνει ότι μετά το Σάββατο 8:41 (ώρα Ελλάδας;) θα πρέπει να τα στέλνουμε για delegate έτσι;

όχι είναι UTC. Universal Time Coordinated. Τώρα η ώρα Ελλάδα είναι 15:27, το UTC είναι 12:27, 3 ώρες πίσω δηλαδή. 

image.png.6c5b9c6c68c9dfd2112010a4fccc6e69.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, FromMyAshesRRR είπε

όχι είναι UTC. Universal Time Coordinated. Τώρα η ώρα Ελλάδα είναι 15:27, το UTC είναι 12:27, 3 ώρες πίσω δηλαδή. 

image.png.6c5b9c6c68c9dfd2112010a4fccc6e69.png

Μάλιστα. Βρήκα λίγο χρόνο τώρα όποτε λέω να κάνω και εγώ το πρώτο μου delegate. Να περιμένω το Σάββατο η να το κάνω τώρα; Αυτό δεν κατάλαβα…

Ενταξει πολύ εύκολο το έκανα και εγώ. Αποτι κατάλαβα εγώ θα αρχίζω να κερδίζω από το Σάββατο και μετα που ξεκινάει το νέο epoch. Απλά αν μπορεί κάποιος να διευκρινήσει παρακαλώ τι είναι το διάστημα Πέμπτη-Σάββατο. Τι πρέπει να κάνουμε τότε;

Επεξ/σία από panosbel
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, panosbel είπε

Μάλιστα. Βρήκα λίγο χρόνο τώρα όποτε λέω να κάνω και εγώ το πρώτο μου delegate. Να περιμένω το Σάββατο η να το κάνω τώρα; Αυτό δεν κατάλαβα…

Ενταξει πολύ εύκολο το έκανα και εγώ. Αποτι κατάλαβα εγώ θα αρχίζω να κερδίζω από το Σάββατο και μετα που ξεκινάει το νέο epoch. Απλά αν μπορεί κάποιος να διευκρινήσει παρακαλώ τι είναι το διάστημα Πέμπτη-Σάββατο. Τι πρέπει να κάνουμε τότε;

Χθές είχε στο γιουτουμπ λαιβ με το ΦΛΡ νετγουορκ. Απο ότι είπαν εχθές και απο οτι γράφει και εδώ κάτω γίνετε το εξής. 

Εάν κάνεις σήμερα wrap SGB, τα τόκενς σου θα είναι μπλοκαρισμένα μέχρι να αρχίσει ο επόμενος κύκλος. Δηλαδή το Σαββάτο στις 8:41. Αλλα ΔΕΝ θα πάρεις ρηγουόρντς για τις μέρες που είναι πλοκαρισμένα τα τόκενς. 

Δέν χρειάζετε να ξυπνήσουμε δηλαδή ακριβώς και να περιμένουμε τις 8:41 κάθε σαββάτο. 

42 ώρες πρίν το επόμενο λοκάρισμα (το ερχόμενο Σαββάτο στις 8:41)  μπορούμε να ξεδιπλώσουμε τα ΣΓΒ και να  επιλέξουμε άλλο πάροχο για να κάνουμε στάκιγκ. 

Δέν θυμάμαι τί γίνετε αν δέν κάνεις ξεδίπλωμα, παραμένει στάκτ ή σταματάει και χάνεις στην σειρά σου. Πρέπει να το ψάξω. Αν κάνω κάπου λάθος παρακαλώ διορθώστε με. 

image.png.64416282ed99c5b914290236d251f55c.png

 

https://financefeeds.com/ripple-pushes-sec-wall-personal-opinions-no-privilege/

Screenshot_2021-09-30_183613~2.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

.

Προσωπικά εγώ την παρασκευή το βράδυ θα κοιτάξω ποιός δίνει το μεγαλύτερο τόκο % και εκεί θα κλείσω τα ΣΓΒ. Αν θυμάστε καλά, όσοι πρωτοπήραν τα ΣΓΒ τους, τα βάλαν στακιγκ  με 1,28% τόκο την εβδομάδα. 

Σημερα 4 μέρες μετά, έχει ανεβεί στα 3.215% τόκο. Δηλαδή εκεί που στα 100 ΣΓΒ θα έπερνες 1,08 ΣΓΒ=0,67δολλάρια , τώρα με τα 3.215 θα πάρεις 3,015ΣΓΒ = 1,87 δολλάρια την εβδομάδα. 

(έκανα επαναλήθευση σε ένα λαθάκι στην μετατροπή)

Επεξ/σία από FromMyAshesRRR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ τα λέει κάπως πιο ξεκάθαρα. Θα τα μάθουμε σιγά σιγά… άρα έχουμε και λέμε συνοπτικά. Σάββατο 8:41 ξεκινάνε τα rewards…για να μην χάσεις μερικές μέρες σε rewards, σε κάθε epoch πρέπει να επιλέγεις provider από Σάββατο 8:41 UTH και τις προηγούμενες 42 ώρες. Μπορείς και να μην αλλάξεις provider αν σου δίνει καλό ποσοστό ακόμα και παραμένεις στον ίδιο χωρίς να κανείς τίποτα.

https://www.ftso.com.au/songbird-network/2021/09/24/vote-delegation-reward-epoch-explained.html
 

3F9A079F-FDE6-4CD6-BEEC-0ED20010A213.jpeg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/9/2021 στις 11:10 ΜΜ, FromMyAshesRRR είπε

Στο Bifrost ναί. Χαζές ερωτήσεις δέν υπάρχουν, μόνο απαντήσεις απο μαλάκες άξεστους υπάρχουν. 

ΕΓΡΑΨΕΣ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναί είναι το ΝΦΤ αιρντροπ που θα πάρουμε. 

@panosbel θα βαράνε τα κεφάλια τους όσοι δέν αγόρασαν ΧΡΠ στο μελον. Το τί έρχετε δέν μπορούμε να το φανταστούμε...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Ναί είναι το ΝΦΤ αιρντροπ που θα πάρουμε. 

@panosbel θα βαράνε τα κεφάλια τους όσοι δέν αγόρασαν ΧΡΠ στο μελον. Το τί έρχετε δέν μπορούμε να το φανταστούμε...

Πως ακριβώς θα το πάρουμε αυτο;

Αν γινεται να το "προλάβω" γιατι αργησα να πάρω χαμπάρι ολαααα τα υπολοιπα :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, kanesaxo είπε

Πως ακριβώς θα το πάρουμε αυτο;

Αν γινεται να το "προλάβω" γιατι αργησα να πάρω χαμπάρι ολαααα τα υπολοιπα :(

Αν έχεις Ledger / D'CENT wallet

Με XUMM App

https://www.aesthetes.art/Elysian.html#faq 

Για όλα τα υπόλοιπα θα έπρεπε να έχεις XRP στις 12.12.2020 (snapshot date)

Επεξ/σία από Sakis_Spooky
  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...