Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, FromMyAshesRRR είπε

image.png.50436e19ad837fa1093b0359feb37f74.png

Όντως όλοι θα πάρουν τον ίδιο αριθμό ELS... WhitePaper https://www.aesthetes.art/assets/documents/Aesthetes_whitepaper.pdf

Everyone will receive the same amount of ELS.

image.png.329c8250a82988b665e995e60953ab1f.png

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, shadowfax-1- είπε

Υπάρχει περίπτωση και αυτά να μη τα πάρουμε όπως τα songbird? Η αυτά θα τα μοιράσουν όλα τα ρημαδια τα exchanges?

Είτε μέσω Λετζερ είτε μέσω XUMM πορτοφόλι το κάνεις το claim. Δηλαδή είναι δικά σου. Δεν είναι μεσω εναλλακτηρίων. Και να θυμάσαι, Λέτζερ και XUMM σου κρατάνε 20χρπ (είναι δικιά σου η διεύθυνση. 

Εγώ τα ΣΓΒ τα έκανα μέσο του Λέτζερ XRP took Kit. οπότε τα πήρα κανονικά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, FromMyAshesRRR είπε

Είτε μέσω Λετζερ είτε μέσω XUMM πορτοφόλι το κάνεις το claim. Δηλαδή είναι δικά σου. Δεν είναι μεσω εναλλακτηρίων. Και να θυμάσαι, Λέτζερ και XUMM σου κρατάνε 20χρπ (είναι δικιά σου η διεύθυνση. 

Εγώ τα ΣΓΒ τα έκανα μέσο του Λέτζερ XRP took Kit. οπότε τα πήρα κανονικά. 

Πρέπει να άλλαξε αυτό με τα 20... εγώ πλέον βλέπω 12 XRP...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, panosbel είπε

Φαντάζεσαι να μας δώσουν κανα 4ψηφιο αριθμό κοινς; 😛

Μπά, τυχεροί θα είμαστε να μας δώσουν 1 ολόκληρο. 

1 λεπτό πριν, Sakis_Spooky είπε

Πρέπει να άλλαξε αυτό με τα 20... εγώ πλέον βλέπω 12 XRP...

δέν ήμουνα σίγουρος για αυτο, γιαυτό το είπα 20. Είχα δεί πρίν μέρες απο τον Σουόρτς κάτι αλλα δέν το διάβασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Είτε μέσω Λετζερ είτε μέσω XUMM πορτοφόλι το κάνεις το claim. Δηλαδή είναι δικά σου. Δεν είναι μεσω εναλλακτηρίων. Και να θυμάσαι, Λέτζερ και XUMM σου κρατάνε 20χρπ (είναι δικιά σου η διεύθυνση. 

Εγώ τα ΣΓΒ τα έκανα μέσο του Λέτζερ XRP took Kit. οπότε τα πήρα κανονικά. 

Το αλλάξανε πλέον σου κρατάνε 5 και για κάθε airdrop 2 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Είτε μέσω Λετζερ είτε μέσω XUMM πορτοφόλι το κάνεις το claim. Δηλαδή είναι δικά σου. Δεν είναι μεσω εναλλακτηρίων. Και να θυμάσαι, Λέτζερ και XUMM σου κρατάνε 20χρπ (είναι δικιά σου η διεύθυνση. 

Εγώ τα ΣΓΒ τα έκανα μέσο του Λέτζερ XRP took Kit. οπότε τα πήρα κανονικά. 

Καλά κανείς αλλά εγώ για 350 χρπ στο τέλος του χρόνου (αλλά και τώρα)τα έχω μέσα στα ανταλλακτηρια. Γι'αυτό τώρα καίγομαι αν αυτά θα τα μοιράσουν.

 

Αν δεν έχεις xumm or ledger αρα αδιάφορο το airdrop για εμάς σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι δυστυχώς. Βάλτα στο ΝΕΧΟ να πάρεις καλό % τοκο. Πληρώνεται καθημερινά. Σε ΧΡΠ με 7% ή σε ΝΕΧΟ με 12%

Μήν ξεχνάμε, ΣΓΒ στακινγκ πρίν καλό είναι πρίν αύριο το πρωϊ να κάνουμε ένα τσέκ να δούμε πού μας δίνουν πιό περισσότερο %. Μπορούμε επίσης να βάλουμε 50-50 % και να φροντίσουμε να μήν βάλουμε το 100% των ΣΓΒ γιατί χρειαζόμαστε να έχουμε μερικά εκτός για να κάνουμε απεγκλώβιση σε περίπτωση που θέλουμε να αλλάξουμε provider. 

Αν ξέρει κανείς ποιός είναι ο αριθμός των ΣΓΒ που να αφήσουμε εκτός ας το πεί πιό κάτω. 

 

https://flaremetrics.io/ftso

 

image.png.34026219e7872630a6764c314f436c78.png

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, panosbel είπε

Φαντάζεσαι να μας δώσουν κανα 4ψηφιο αριθμό κοινς; 😛

 

19 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Μπά, τυχεροί θα είμαστε να μας δώσουν 1 ολόκληρο. 

δέν ήμουνα σίγουρος για αυτο, γιαυτό το είπα 20. Είχα δεί πρίν μέρες απο τον Σουόρτς κάτι αλλα δέν το διάβασα.

Για να πάρει κάποιος τα ELS πρέπει να έχει "δημιουργήσει" trustline... Σωστά;

Παρακάτω βλέπουμε ότι τα trustlines είναι κοντά στις 47.000 

https://xumm.community/tokens

Δηλαδή αν γινόταν σήμερα η "μοιρασιά" των 510.000.000 els θα τα μοιράζονταν αυτές οι 47.000 trustlines;

Ας με διορθώσει κάποιος/α...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Sakis_Spooky είπε

 

Για να πάρει κάποιος τα ELS πρέπει να έχει "δημιουργήσει" trustline... Σωστά;

Παρακάτω βλέπουμε ότι τα trustlines είναι κοντά στις 47.000 

https://xumm.community/tokens

Δηλαδή αν γινόταν σήμερα η "μοιρασιά" των 510.000.000 els θα τα μοιράζονταν αυτές οι 47.000 trustlines;

Ας με διορθώσει κάποιος/α...

σωστά, απλά απο όσο είχα διαβάσει είχε πεί σε ένα τουίτ το Αεσθέτις πως θα γίνει 50% airdrop όχι όλα κατευθείαν. 

Πέφτει κάπου στα 10.851 το κάθε trustline. Κρατάω μικρό καλάθι γιατί και με το ΤΡΟΝ-ΒΤΤ που έδωσε airdrop ήταν κάπου στα 5 δολλάρια (για εμένα που είχα πολλά κομμάτια) αλλα αν όλοι πάρουν τα ίδια κομμάτια, (δίκαιο το βρίσκω σε αυτή την περίπτωση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, FromMyAshesRRR είπε

ναι δυστυχώς. Βάλτα στο ΝΕΧΟ να πάρεις καλό % τοκο. Πληρώνεται καθημερινά. Σε ΧΡΠ με 7% ή σε ΝΕΧΟ με 12%

 

μια ερωτηση σχετικα με τη μεταφορε σε nexo.στο nexo εχει και destination tag, ενω στο binance απο οπου θελω να μεταφερω το αναφερει σαν memo.ειναι το ιδιο πραγμα;μην χασουμε τα λιγα xrp που εχουμε.thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/9/2021 στις 8:34 ΠΜ, FromMyAshesRRR είπε

Tag δίνουν τα συναλλακτηρια . Η διεύθυνση είναι μια για όλους, το τανκ ανήκει στον αριθμό πελάτη. Δηλαδή αν είμαστε όλοι πελάτες στο Binance τότε όλοι μας στέλνουμε στην ίδια διεύθυνση τα χρπ μας. Το ταγκ όμως είναι ο αριθμός πελάτη το οποίο είμαι δικό μας. Γιαυτό προσεκτικά με τις διευθύνσεις αλλά και τα ταγκ. 

Το bifrost exodus και άλλα ψηφιακά πορτοφόλια, έχουν μοναδικη διεύθυνση η οποία σου ανήκει. 

@opcast

Στο ΝΕΧΟ θα πρέπει να πατήσεις Receive, εκεί θα σου δείξει και TAG σου λογικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

απλα στο binance tag=memo? δεν εχει τον ορο tag,αλλα memo.

 

ολα οκ τελικα.εμφανιστηκαν στο nexo.

ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια

Επεξ/σία από opcast
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...