Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, Sakis_Spooky είπε

1.01$, 0.98$, 0.95$ o @FromMyAshesRRR... 

0.74$ o Alessio...

0.70$ o @popai32

Διαλέχτε τιμές... για εκτόξευση!!! 

Αν θυμάσαι προς τον σεπτέμβριο οκτώμβριο είχαμε πεί και ο @popai32 και εγώ για το (νομίζω και εσύ είχες πεί για το 0.80)  δέν έγινε το ντίπ τότε(διπλό μπάσιμο) και έκανε απλά πάμπ προς τα πάνω και πάλι δεν μας άφησε να περάσουμε την γραμή τρέντ. Τώρα έτσι και η 200άρα δεν μας κρατήσει στα 0.94-1.01 τότε πάμε προς τα κάτω και η επόμενη αντίσταση είναι στα 0.80 μέχρι τον πάτο την γραμή τρέντ στα 0.70. πιό κάτω τα γαμήσαμε....

ίσως γιαυτό είπε ο JP morgan οτι αμα κερδίσει η Ριπλ το ΣΕΚ τότε θα εκτοξευθούμε. Ίσως ήταν ένα σημαδάκι για τους δικούς του....να κρασάρουν το μαρκετ και να μπούν να τα ,μαζέψουν πάλι. 

΄'Ηταν η εποχή που ο μαλάκας ο σιμπάρας ο Αλέσσιο έσπασε το χέρι του. 

image.png.a2210dc3f8be8e47e4dcec48d38b17fe.png

έγινε η διαστεύρωση.....εύχομαι να πάμε προς τα πάνω και να μήν κατακρεμιστούμε.... ένα μικρό φλάςκρας στα πάνω κάτω 0.98 καλά θα ήταν και μετά να φύγουμε για πάνω. 

image.png.3210884eac02f5b3ce41a0abe24d3df7.png

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

11 λεπτά πριν, Sakis_Spooky είπε

1.01$, 0.98$, 0.95$ o @FromMyAshesRRR... 

0.74$ o Alessio...

0.70$ o @popai32

Διαλέχτε τιμές... για εκτόξευση!!! 

Αυτη την στιγμη παει να γυρισει ο ribon αναποδα στο ημερησιο.Αν δεν θελει να το παρει η κατρακυλα θα κανει πολυ αμεσα κινησει προς το 1.20

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παροτι μας εχουν τρομοκρατησει και ολοι λενε καταρευση τα χαρτια μου λενε τεραστεια ανοδο.Πονταρω ενα παλιο σερβιτσιο της γιαγιας μου και το παιδικο μου σκειτμπορντ σε αυτο

30 λεπτά πριν, popai32 είπε

Παροτι μας εχουν τρομοκρατησει και ολοι λενε καταρευση τα χαρτια μου λενε τεραστεια ανοδο.Πονταρω ενα παλιο σερβιτσιο της γιαγιας μου και το παιδικο μου σκειτμπορντ σε αυτο

 

the.jpg

32 λεπτά πριν, popai32 είπε

Παροτι μας εχουν τρομοκρατησει και ολοι λενε καταρευση τα χαρτια μου λενε τεραστεια ανοδο.Πονταρω ενα παλιο σερβιτσιο της γιαγιας μου και το παιδικο μου σκειτμπορντ σε αυτο

 

the.jpg

Και να πουμε γιαυτους που δεν ξερουν τι κανουν και επηρεαζοντε οτι αυτα ειναι απλα εκτιμισεις και σε καμια περιπτωση μην πονταρετε τα λεφτα σας σε κατι που ειδατε στο ιντερνετ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτος απο το γραφημα του xrp καλο ειναι να βλεπουμε και του btc . Εχει μεγαλυτερη σημασια για μενα εως την οριστικοποιηση του δικαστηριου.

Και του btc ΔΕΝ ειναι καλο.
Περιμενω higher low ~ 40-50k και θα παρασυρει τα παντα. 

Επισης γνωμη μου θα υπαρξει και shake out , σιγα μην αφησουν οι money makers να πανε ολοι φορτωμενοι σε θετικη εκβαση της δικης + πρεπει να φορτωσουν οι μεγαλοι με φθηνο xrp. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω κατι ρε παιδια. Αν χασει τη δικη η ripple, περα απο τη κατακορυφη πτωση της τιμης τι ζηταει το αναθεματισμενο  sec να γινει? Αν θυμαμαι καλα θελουν να καψει κατι εκατομμυρια ΧRP. Ζητουν και κατι αλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, powerslave7 είπε

Εκτος απο το γραφημα του xrp καλο ειναι να βλεπουμε και του btc . Εχει μεγαλυτερη σημασια για μενα εως την οριστικοποιηση του δικαστηριου.

Και του btc ΔΕΝ ειναι καλο.
Περιμενω higher low ~ 40-50k και θα παρασυρει τα παντα. 

Επισης γνωμη μου θα υπαρξει και shake out , σιγα μην αφησουν οι money makers να πανε ολοι φορτωμενοι σε θετικη εκβαση της δικης + πρεπει να φορτωσουν οι μεγαλοι με φθηνο xrp. 

ακριβώς και ακατανόμαστο και διαπλεκόμενο κοιτάω για επιβεβαίωση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, geoptik είπε

Να ρωτησω κατι ρε παιδια. Αν χασει τη δικη η ripple, περα απο τη κατακορυφη πτωση της τιμης τι ζηταει το αναθεματισμενο  sec να γινει? Αν θυμαμαι καλα θελουν να καψει κατι εκατομμυρια ΧRP. Ζητουν και κατι αλλο?

Κανεις δεν ξερει τι θα γινει. Η ripple εχει πει οτι θα παρει την εδρα απο Αμερικη και θα συνεχισουν. 

Θα φανει συντομα η πορεια της δικης στο γνωστο ως "fair notice defense" δηλαδη οτι επρεπε να γνωστοποιησουν στην ripple οτι το προοιον ειναι security πριν βγει στην κυκλοφορια και οχι περυσι που το θυμηθηκαν. 



 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, geoptik είπε

Να ρωτησω κατι ρε παιδια. Αν χασει τη δικη η ripple, περα απο τη κατακορυφη πτωση της τιμης τι ζηταει το αναθεματισμενο  sec να γινει? Αν θυμαμαι καλα θελουν να καψει κατι εκατομμυρια ΧRP. Ζητουν και κατι αλλο?

το ΣΕΚ έχει βάλει σκοπό πολλά. μέχρι και τις πωλήσεις προς τρίτους (αυτά που έχουμε δηλαδή) θέλουν να τα βγάλουν χρεώγραφο. @@ μας θα πάρουν. η ώρα τους έρχετε. Εκτός απο αυτά, θέλουν την παντοδυναμία και καμιά 13 δις πρόστιμο στην Ριππλ. 

Δέν το χάνουμε γιατί θα τους πάρω και θα καούμε μαζί τα μπάσταρδα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Ern είπε

 

αυτά έχουν να κάνουν με το τέδερ που λέμε εδώ και χρόνια. Το τέδερ που είναι το μεγαλύτερο σκάνδαλο στον κρυπτοχώρο οπου είναι η αιτία που το ακατανόμαστο έφτασε τα 69.000 δολλάρια τυπώνοντας ψεύτικα κρύπτο. Τώρα η ΗΠΑ με την μεταφορά των μαϊνερς απο κινα σε ΗΠΑ θα νομιμοποιήσουν το παράνομο αυτό σύστημα. Απλά πράγματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και πηγαίνει η μικροσκοπική Δημοκρατία του Παλάου (δεν είχα ιδέα ότι υφίσταται σαν κράτος, μόνο τη σημαία της ήξερα) και λέει στη Ripple. Κυρά Ripple μου θέλουμε CDBC. 

https://ripple.com/ripple-press/republic-of-palau-partners-with-ripple-to-develop-digital-currency-strategy/

Εδώ μερικά πολύ σημαντικά ερωτήματα για το τι πραγματικά σημαίνει η συνεργασία μεταξύ Palau και Ripple.

Το Παλάου εξαρτάται άμεσα από την οικονομική βοήθεια που λαμβάνει απο τις ΗΠΑ στις οποίες άνηκε και βρίσκεται υπό την επιρρόη τους ακόμη και σήμερα και φυσικά από την αλιεία. Συνεπώς, δε γίνεται το Παλάου να πήγε στη Ριπλ χωρίς την έγκριση των ΗΠΑ και του Fed. Φυσικά το ΔΝΤ δε θα ανάψει κόκκινο -σε αντίθεση με το BTC στο El Salvador- και θα βάλει ταφόπλακα στα όνειρα του κάθε πικραμένου. :D 

 

Επεξ/σία από thetiesthatbind
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πλακα ειναι οτι το νομισμα του Παλαου ειναι το $..

Αρα και το cbdc του θα εχει αντικρισμα το δολλαριο και οχι αερα οπως πχ tether.
Στο xrp ledger εννοειται.

Πολλοι ισως κοροιδευουν το "ανυπαρκτο" Παλαου αλλα ειναι η αρχη.

Το προτιμω απο το Ελ Σαλβαδορ ,τυχαιο παραδειγμα

Εχει να πεσει πολυ γελιο 🚀 (οχι ακομα)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, powerslave7 είπε

Η πλακα ειναι οτι το νομισμα του Παλαου ειναι το $..

Αρα και το cbdc του θα εχει αντικρισμα το δολλαριο και οχι αερα οπως πχ tether.
Στο xrp ledger εννοειται.

Πολλοι ισως κοροιδευουν το "ανυπαρκτο" Παλαου αλλα ειναι η αρχη.

Το προτιμω απο το Ελ Σαλβαδορ ,τυχαιο παραδειγμα

Εχει να πεσει πολυ γελιο 🚀 (οχι ακομα)

Ξερεις εσυ ξερεις ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...