Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

7 λεπτά πριν, verylife78 είπε

ενα το ειχε πιασει !!!

Ή που θα το δούμε να σπάει ath και δεν θα το πιστεύουμε ή θα χτυπάμε το κεφάλι μας στον τοίχο για δεύτερο bull run 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, Kostas808080 said:

Ούτε το 1$ δεν έχει πιάσει ποια 10$

Ναι αλλα βλεπεις για παραδειγμα το NEXO ενα αλλο νομισμα που εχω σε ποσοτητα και με την γενικη αυξηση εφτασε και αυτο απο 0,55 στα 0,82. Δεν ξερω ισως τελικα το XRP να ειναι χαμενη υποθεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αυτη ειναι η απορια μας ... 
γιατι αυτο το καημενο δεν ανεβαινει και εχει μεινει κατω απο το 1€
Βεβαια απο τα 0.3€ πχ στα 1€ ειναι πολυ αυξηση ακομα και στα 0,6€ ειναι διπλασια τιμη, καλο κερδος.
Αν ειχε πχ 30€ και πηγαινε στα 60€ παλι το ιδιο ποσοστο αυξησης ειναι αλλα εδω βλεπεις διαφορα μεγαλη στα λεφτα.
Μακαρι να ανεβει λιγο και μετα αλλο λιγο και αλλο λιγο 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαστε 5 χρονια στο περίμενε με ενα δικαστηριο πισω απο την πλατη μας που το κερδισαμε .

αν πάρουμε τα 3,60 για ΑΤΗ τοτε το 25$ εινσι στο νερό. Αλλιώς 9-16$. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 minutes ago, FromMyAshesRRR said:

Ειμαστε 5 χρονια στο περίμενε με ενα δικαστηριο πισω απο την πλατη μας που το κερδισαμε .

αν πάρουμε τα 3,60 για ΑΤΗ τοτε το 25$ εινσι στο νερό. Αλλιώς 9-16$. 

Να υπενθυμίσω ότι ναι μεν έχουμε κερδίσει το πιο σημαντικό κομμάτι (ότι το XRP δεν είναι security και μπορεί να γίνει trade σε ανταλλακτήρια), αλλά εκρεμμεί το πρόστιμο που θα εκδικαστεί στη Ripple για κάποιες συγκεκριμένες πωλήσεις. Την απόφαση τη περιμένουμε το αργότερο μέχρι τον Ιούνιο του 24, αν θυμάμαι καλά.

Το αναφέρω γιατί νομίζω θα παίξει ρόλο στο περαιτέρω μπουστάρισμα της τιμής σε ενδεχόμενη μείωση (μοιάζει πολύ πιθανό) του προστίμου. Θα υπάρχει επιτέλους μια απόφαση που μπορεί δημιουργηθεί ένα πλαίσιο λειτουργίας για τους συνεργάτες της Ripple που θέλουν να χρησιμοποιήσουν το XRP σε επιχειρήσεις.

Επίσης με τη λήξη όλου του μέρους της υπόθεσης θα έχουμε σίγουρα νέα από ενδεχόμενο IPO της Ripple. Αυτό θα αυξήσει σίγουρα τη τιμή του XRP, αν υπάρχει έγκριση. Με εκρεμμή δίκη είναι απίθανο να δώσει έγκριση η SEC.

Επεξ/σία από thomasG4
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πιστέψει κανείς το γενικότερο πλάνο της ripple ολα πανε ρολοι... Το xrp δεν απευθύνεται σε λιανικη αλλα σε επιχειρησεις fintech, τραπεζες, κρατικους οργανισμους κλπ. Αρα δεν τους πολυνοιαζει το bullrun αλλο κολπο κυνηγανε και γι αυτο δεν εχουν κανει πισω ουτε χιλιοστο στο δικαστικο. Το οτι ολα παιρνουν σε τιμη κ το xrp καθεται μαλλον δειχνει αυτο, οτι απλοι επενδυτες δεν πολυασχολουνται, πραγμα που βολευει τα μεγαλα ψαρια. Οπως λεει και το παλιο ρητο «όταν ο θυρωρός σου προτείνει μετοχές, τότε είναι η ώρα να πουλήσεις».Βεβαια θα αναρωτηθει κανεις αν δεν τους νοιαζει το retail τοτε γιατι συμμετεχουν. Δεν το ξερω.

Επισης οσο η ripple ριχνει xrp στην αγορα καθε μηνα δεν περιμενω μεγαλες αλλαγες προς τα πανω. Οταν λεω μεγαλες εννοω πανω απο 6x.

πονταρω στο να υιοθετηθει η τεχνολογια της ripple σε ενα κοματι του τραπεζικου συστηματος. Το προβλημα που πανε να λυσουν ειναι υπαρκτο και η λυση που προσφερουν φαινεται καλη και χρονια μπροστα απο αλλες. 1 στις 1000 να γινει... δεν θα ηθελα να ειμαι στην απεξω.Μικρο κεφαλαιο, τεραστια κερδη... η κουβας.

Απο το 2027 κ μετα βλεπουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το παω αναποδα φιλε @whereismydog Με ολο αυτο το τεχνολογικο υποβαθρο που αναφερεις και εσυ και ξερουμε ολοι οτι κρυβει η XRP απο πισω αλλα και το γεγονος οτι δημιουργηθηκε για να κανει δουλεια και οχι σαν ενα ακομα κρυπτο ποσες πιθανοτητες δινεται οπως ειπες να παει κουβα?
Εγω πιστευω σε αυτην την τεχνολογια και το XRP, μολις βρω λιγα χρηματα (που να περισευουν) θα χωσω αλλα λιγα τωρα που ειναι χαμηλα.
Αλλωστε οπως ειπα εχω αγορασει οταν εκανε 1€ θα κολλωσω τωρα στα 0,50€!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, verylife78 είπε

Να το παω αναποδα φιλε @whereismydog Με ολο αυτο το τεχνολογικο υποβαθρο που αναφερεις και εσυ και ξερουμε ολοι οτι κρυβει η XRP απο πισω αλλα και το γεγονος οτι δημιουργηθηκε για να κανει δουλεια και οχι σαν ενα ακομα κρυπτο ποσες πιθανοτητες δινεται οπως ειπες να παει κουβα?
Εγω πιστευω σε αυτην την τεχνολογια και το XRP, μολις βρω λιγα χρηματα (που να περισευουν) θα χωσω αλλα λιγα τωρα που ειναι χαμηλα.
Αλλωστε οπως ειπα εχω αγορασει οταν εκανε 1€ θα κολλωσω τωρα στα 0,50€!!

Πραγματικα δεν εχω ιδεα!!! Φανταζομαι πως στον συγκεκριμενο τομεα παιζονται απο πισω παιχνιδια που ουτε καν μπορουμε να φανταστουμε, οποτε θα ελεγα οτι η τεχνολογια δεν ειναι το μοναδικο κριτηριο.

Παντως αν ριξει κανεις μια ματια στις συμφωνιες που χει κλεισει η ripple μονο το τελευταιο τριμηνο φαινεται οτι κανει καλο παιχνιδι και στο παρασκηνιο.

Καμια φορα κανω κ κατι ονειρα οτι το ματσακι με την sec ειναι στημενο εξαρχης υπερ του xrp. Ο πεινασμενος καρβελια ονειρευεται θα μου πεις.😂😂😂

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 11/12/2023 at 21:32, FromMyAshesRRR said:

Done...

Το ημερήσιο φαίνετε απο την άλλη, έχει τάση για πτώση πρίν την ανάκαμψη προς τα 0.53, μετά ένα πιό κάτω προς τα 0.50 και απο εκεί έτσι και κρατήσει, τότε πάει είτε για σπάσιμο προς την νέα χρονιά και ξεκκίνημα του μπούλραν ή.....

image.png.d4e9a4a4d3e0a71ecc121293af3e50c7.png

 

 

Τώρα αναμένω το φλάς κράς που είχα πεί ..... άν το δουμε έχει καλώς. Βάλτε για καλό και για κακό τίποτα αγορές στα 0.305. Δεν ξέρεις ποτέ. Πρέπει πρώτα να καούν τα φόμο(τα ταυράκια καί τα αρκουδάκια διαδοχικά) πρίν το μπούλραν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, FromMyAshesRRR said:

Τώρα αναμένω το φλάς κράς που είχα πεί ..... άν το δουμε έχει καλώς. Βάλτε για καλό και για κακό τίποτα αγορές στα 0.305. Δεν ξέρεις ποτέ. Πρέπει πρώτα να καούν τα φόμο(τα ταυράκια καί τα αρκουδάκια διαδοχικά) πρίν το μπούλραν. 

 

οπότε κάτι τέτοιο το κόβω πρώτα στις 21 να φύγει για σπάσιμο προς τα πάνω και μετά να πέσουμε(αν περάσει τα 0.5850)

image.png.1f0d14b2032b29ecb3b210c73a02da78.png

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...