Προς το περιεχόμενο

Αυτοκίνητα με CNG / Φυσικό Αέριο


kostasgr78

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 minutes ago, paylidis said:

Δε νομίζω ότι ισχύει γιατί κ φίλτρο αέρα λέει ανά 90000 που στη πραγματικότητα το αλλάζουν στις 30000

το πρόσεξα ναι, λάθος είναι, τα υπόλοιπα όμως από κάτω είναι λογικά, όπως μπουζί ή υγρά φρένων.

δεν υποστηρίζω το site, θέλω να τονίσω πως διαβάζεις ότι να ναι από δω κι από κει, άλλα ισχύουν άλλα όχι, για αυτό το λόγο ρωτάω μήπως υπάρχει κάτι χειροπιαστό...

από ότι κατάλαβα και εσείς στο μιλητό/προφορικό έχετε την προτροπή για τα Χ χλμ αλλαγών, σωστά?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

34 λεπτά πριν, draculias είπε

το πρόσεξα ναι, λάθος είναι, τα υπόλοιπα όμως από κάτω είναι λογικά, όπως μπουζί ή υγρά φρένων.

δεν υποστηρίζω το site, θέλω να τονίσω πως διαβάζεις ότι να ναι από δω κι από κει, άλλα ισχύουν άλλα όχι, για αυτό το λόγο ρωτάω μήπως υπάρχει κάτι χειροπιαστό...

από ότι κατάλαβα και εσείς στο μιλητό/προφορικό έχετε την προτροπή για τα Χ χλμ αλλαγών, σωστά?

Μπορείς να πας στην αντιπροσωπεία και να ζητήσεις τη λίστα συντηρήσεων όπως και τους κωδικούς ανταλλακτικών που είπε ο κορακιος. Προσωπικά είχα βρει για το καμικ και το maintenance manual και εμπιστευόμουν εκείνο εάν θεωρείς ότι θα σε βοηθήσει δεδομένου ότι πρόκειται για τον ίδιο κινητήρα να σου ανεβάσω τις επίμαχες σελίδες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, draculias είπε

από ότι κατάλαβα και εσείς στο μιλητό/προφορικό έχετε την προτροπή για τα Χ χλμ αλλαγών, σωστά?

δεν έχω vag αλλά fiat που έχει λεφτά να δίνει βιβλιαράκι με τα σέρβις 😛

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, paylidis said:

Μπορείς να πας στην αντιπροσωπεία και να ζητήσεις τη λίστα συντηρήσεων όπως και τους κωδικούς ανταλλακτικών που είπε ο κορακιος. Προσωπικά είχα βρει για το καμικ και το maintenance manual και εμπιστευόμουν εκείνο εάν θεωρείς ότι θα σε βοηθήσει δεδομένου ότι πρόκειται για τον ίδιο κινητήρα να σου ανεβάσω τις επίμαχες σελίδες 

με την συγκεκριμένη αντιπροσωπία τα έχω "σπάσει" για αρκετούς λόγους, οπότε δεν βλέπω απο κει προκοπή, τώρα σε άλλη να πάω που δεν με έχουν ξαναδεί...

αν πρόκειται για τον ίδιο κινητήρα και δεν σου είναι κόπος, βεβαίως και θα το εκτιμούσα

6 minutes ago, korakios said:

δεν έχω vag αλλά fiat που έχει λεφτά να δίνει βιβλιαράκι με τα σέρβις 😛

βιβλιαράκι με τα service που έλαβαν χώρα ναι, με τις προβλεπόμενες αλλαγές που θα προκύψουν βάσει κατασκευαστή? έχει λεφτά 😀?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, draculias είπε

βιβλιαράκι με τα service που έλαβαν χώρα ναι, με τις προβλεπόμενες αλλαγές που θα προκύψουν βάσει κατασκευαστή? έχει λεφτά 😀?

το ίδιο το έντυπο manual στα Ελληνικά του αυτοκινήτου (panda), γράφει τι και πότε αλλάζεις 

πχ (απο ίντερνετ μιας και βαριέμαι να βγάζω φωτό)

Spoiler

image.png.6a7c8e9a44db7562f33c6d7abfdb7c9f.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, draculias είπε

με την συγκεκριμένη αντιπροσωπία τα έχω "σπάσει" για αρκετούς λόγους, οπότε δεν βλέπω απο κει προκοπή, τώρα σε άλλη να πάω που δεν με έχουν ξαναδεί...

αν πρόκειται για τον ίδιο κινητήρα και δεν σου είναι κόπος, βεβαίως και θα το εκτιμούσα

βιβλιαράκι με τα service που έλαβαν χώρα ναι, με τις προβλεπόμενες αλλαγές που θα προκύψουν βάσει κατασκευαστή? έχει λεφτά 😀?

εως ΜΥ2020

image.png.73d37df90ac2116fb5e51af4955fc9ed.png

image.png.b2d71d93acc108920700606cb9d00467.png

image.png.2c9fe89efa6677593862c5ec77583b47.png

 

Απο ΜΥ2021

image.png.443d32d524eeb0bf969b6ff1bde5ec0a.png

image.png.ad812a51b82fb604d4a9022f4148b912.png

 

υγ η ελλαδα ΔΕΝ ειναι στις dust rich countries.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, korakios said:

το ίδιο το έντυπο manual στα Ελληνικά του αυτοκινήτου (panda), γράφει τι και πότε αλλάζεις 

πχ (απο ίντερνετ μιας και βαριέμαι να βγάζω φωτό)

  Hide contents

image.png.6a7c8e9a44db7562f33c6d7abfdb7c9f.png

Αυτά είναι, είστε ωραίοι εσείς

3 hours ago, paylidis said:

εως ΜΥ2020

Απο ΜΥ2021

υγ η ελλαδα ΔΕΝ ειναι στις dust rich countries.

σε υπερευχαριστώ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Χαϊδάρι κλειστό μέχρι την Πέμπτη λόγω συντήρησης και ν.φιλαδεφεια επίσης δεν λειτουργούσε χθες, δεν ξέρω αν το έφτιαξαν σήμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 hours ago, korakios said:

1.333 με 1.40+ οι τιμές , έπεσε πόνος 😂

Καλημέρα, στου Χαϊδαρίου αναφέρεσαι ή γενικότερα?

Χθες το πρωί έβαλα με 1.08, για αυτό ρωτάω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, draculias είπε

Καλημέρα, στου Χαϊδαρίου αναφέρεσαι ή γενικότερα?

Χθες το πρωί έβαλα με 1.08, για αυτό ρωτάω

Παντού ανέβηκε από 1.333 στα επίσημα στην Αθήνα μέχρι και 1.40+ στην περιφέρεια. Έβγαλε και ανακοίνωση η fysikon ότι λόγω των αναταράξεων διεθνώς ανέβασε τις τιμές...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, kwstas77 είπε

Παντού ανέβηκε από 1.333 στα επίσημα στην Αθήνα μέχρι και 1.40+ στην περιφέρεια. Έβγαλε και ανακοίνωση η fysikon ότι λόγω των αναταράξεων διεθνώς ανέβασε τις τιμές...

Είχε ρεπορτάζ σήμερα στο ράδιο Θεσσαλονίκη και έπαιρναν τηλέφωνο οι ταξιτζήδες κι έλεγαν ότι ήτνα ξαφνική και μεγάλη η αύξηση κλπ. αλλά έλεγαν επίσης ότι και πάλι κερδισμένοι βγαίνουν με το κόστος του καυσίμου και αυτονομία 400 χλμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, famas είπε

Είχε ρεπορτάζ σήμερα στο ράδιο Θεσσαλονίκη και έπαιρναν τηλέφωνο οι ταξιτζήδες κι έλεγαν ότι ήτνα ξαφνική και μεγάλη η αύξηση κλπ. αλλά έλεγαν επίσης ότι και πάλι κερδισμένοι βγαίνουν με το κόστος του καυσίμου και αυτονομία 400 χλμ.

οι χειρότεροι , πρώτοι έπρεπε να κινηθούν νομικά απο τη στιγμή που είναι επαγγελματίες

8 ώρες πριν, kwstas77 είπε

ανακοίνωση η fysikon ότι λόγω των αναταράξεων διεθνώς ανέβασε τις τιμές...

μας έπεισε 😂

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 hours ago, korakios said:

μας έπεισε 😂

Μπορεί να μην είναι παράγωγο του πετρελαίου, αλλά "αναταράχθηκε" ρε φίλε η fysikon... σεβασμός παρακαλώ!

Επεξ/σία από draculias
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, draculias είπε

Μπορεί να μην είναι παράγωγο του πετρελαίου, αλλά "αναταράχθηκε" ρε φίλε η fysikon... σεβασμός παρακαλώ!

Σα δε ντρεπονται λεω εγω, λαμογια...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...