Προς το περιεχόμενο

Joker (2019)


tritonas00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, elpaso1 είπε

Γιατι ο Φινιξ ηθελε να ονομαστε η ταινια "Αρθουρ¨;

8 ώρες πριν, elpaso1 είπε

Δλδ λετε να μην παω σε απογευματινη προβολη; Καλυτερα αργα βραδυ;

Στις 2/10/2019 στις 1:20 ΠΜ, elpaso1 είπε

Παιζει αραγε το σεναριο οτι αυτος ο τζοκερ ειναι ο πατερας του κανονικου τζοκερ ή χλωμο; Ή απλα εχουμε ενα alternative universe;

Στις 28/9/2019 στις 2:55 ΠΜ, elpaso1 είπε

στω και 0,5%, γιατι να το ρισκαρω;

Στις 16/9/2019 στις 10:26 ΜΜ, elpaso1 είπε

Γιατι; Δεν ειναι αντικειμενικο;

Στις 3/9/2019 στις 1:05 ΜΜ, elpaso1 είπε

Κατσε οι αλλοι 22 λεπτα χειροκροτουσαν;

giphy.gif

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

9 ώρες πριν, geogr13 είπε

Η συγκεκριμενη ταινια δεν ειναι ταινια δρασης.. Ειναι βαρυ ψυχολογικο θριλερ - δραμα με οτι σημαινει η εννοια αυτη.. Ναι θα σε ριξει.. Ναι θα σου χαλασει την καλη διαθεση που μπορει να εχεις.. Ναι θα σε βαλει να σκεφτεις που παμε και τι ειμαστε.. Οσοι περιμενουν να δουν κατι αντιστοιχο με τον Σκοτεινο Ιπποτη και με τις ταινιες δρασης της DC και της Marvel 1ον δεν απευθυνεται σε αυτους η ταινια και 2ον και κυριοτερων καλυτερα να μην πανε σινεμα να την δουν γιατι σιγουρα θα ξενερωσουν και με τις ανοητες κριτικες τους θα χαλασουν αυτους που πανε συνειδητοποιημενοι τι προκειται να δουν.. Η ταινια απευθυνεται σε ανθρωπους μεγαλυτερης ηλικιας που θα καταλαβουν τι βλεπουν και θα καταλαβουν το νοημα της ταινιας.. Παιδακια ηλικιας κατω των 25 δεν θα καταλαβαινουν τι βλεπουν, θα αρχισουν τα δικα τους και θα πεσουν μπουνιες με τους διπλα οπως στη δικια μου περιπτωση αργα το βραδυ.. Ο Joaquin πλην Μονομαχου τετοιες ταινιες επαιζε και παιζει.. Ψαγμενες, ιδιαιτερες για την μαζα και με νοημα πχ Σκοτεινο χωριο.. H σωστη αποκωδικοποιηση - αναγνωση του trailer της ταινιας πιστευω οτι θα βοηθησει να καταλαβει ο κοσμος οτι η ταινια δεν κανει για ολους και να αποφευχθουν σκηνικα σαν το σημερινο που δυστυχως φοβαμαι οτι θα ειναι πολλα τις επομενες μερες ειδικα τις απογευματινες ωρες.. Το logo της DC στη ταινια ειναι για την μοστρα λογο Gotham City και εντελως παραπλανητικο γιατι σε προδιαθετει σε κατι που δεν προκειται να δεις.. Επαναλαμβανω οτι η ταινια απευθυνεται σε συγκεκριμενο κοινο και οχι σε ολους.. Tο διωρο της ταινιας δεν ειναι για διασκεδαση αλλα για προβληματισμο και περισυλλογη.. Αυτα για να εξηγουμαστε και να μην παρεξηγουμαστε.. Οσο προλαβαμε να δουμε η ταινια απλα τα σπαει.. Ειναι μια απ τις καλυτερες ταινιες που εχω δει στη ζωη μου.. Ο Joker ανεβαινει level με την ερμηνεια του Joaquin και τολμω να πω οτι ειναι ρολος καριερας για εκεινον.. Ανετο 9/10 στην βαθμολογια μου, οπως επισης ανετο Oscar Α' ανδρικου ρολου μιας που στις υπολοιπες ταινιες της χρονιας μεχρι τωρα δεν ξεχωρισε καποια αλλη ερμηνεια.. 

ΥΓ Ευτυχως λογο του περιστατικου οι ανθρωποι του σινεμα εμας που θελαμε να δουμε την ταινια, δεν προκαλεσαμε και καταλαβαιναμε τι βλεπουμε θα μας βαλουν χωρις χρεωση τις επομενες μερες σε καποια επομενη προβολη.. Οσο για τους καφρους νεαρους λογικα τωρα ειναι στο αυτοφορο μιας και η αστυνομια τους εκανε προσαγωγη και θα περασουν "ωραια" την νυχτα τους..

Καλά οι άλλοι παίξανε μπουνιές μέσα στο σινεμά;

Σοβαρά τώρα;

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, skiabox είπε

Καλά οι άλλοι παίξανε μπουνιές μέσα στο σινεμά;

Σοβαρά τώρα;

Δε σου έχει έρθει ποτέ η επιθυμία να ρίξεις κλωτσιά στη καρωτίδα σε άτομα που όλη την ώρα χαχανίζουν; :D

 

Μου θύμισε τη φάση που καθόταν ένας έξω από ένα σινεμά και φώναζε spoilers του Avengers και τον έκαναν μαύρο στο ξύλο. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, {TDi}Dj2k..infc said:

giphy.gif

Δεν γελαει κανεις γιοζακο..

 

Και εγω ετοιμος να κλεισω ειμαι εισιτηριο, αλλα σκεφτομαι οτι θα παιξω μπουνιες, αν αρχισουν και γελανε.

Επεξ/σία από elpaso1
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
58 λεπτά πριν, skiabox είπε

Καλά οι άλλοι παίξανε μπουνιές μέσα στο σινεμά;

Σοβαρά τώρα;

Προφανως αν ειχαν μεινει μονο στα χαχανιτα δεν θα επερνε διαστασεις το σκηνικο αυτο.. Οι συγκεκριμενοι καφροι απ την αρχη της ταινιας προκαλουσαν και δεν αφηναν τον κοσμο να παρακολουθησει οποτε η εξελιξη αυτη ηταν λογικη.. Πρωτη φορα συμβαινει κατι τετοιο στα 20 χρονια που παω σινεμα.. 

Επεξ/σία από geogr13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, helicoid είπε

...

Αξίζει να την δεις στο cinema αλλά παιδιά προσοχή αν είστε σαν κι εμένα και θέλετε ησυχία και immersion στις ταινίες. Οι περισσότεροι που πηγαίνουν περιμένουν να δούνε action movie και σε μισή ώρα αρχίζουν τις μαλακίες, να παίζουν με τα κινητά και να συζητάνε για μπάλα. Και οι διπλανοί και οι από πίσω, ειδικά μετά το διάλειμμα είχαν ξεσαλώσει. Ο ένας να μιλάει στον διπλανό του, και κάθε 5 λεπτά να ανάβει το κινητό να μιλάει στο messenger, οι κότες από πίσω να μιλάνε και να χαζογελάνε ασταμάτητα. Να μην σχολιάσω τα γέλια σε συναισθηματικά φορτισμένες σκηνές που έπεφτε ένα επιφανειακό αστείο ακριβώς για να δώσει έξτρα ένταση. Α και επίσης το ανεπανάληπτο, οτι έμπαιναν άνθρωποι στην αίθουσα ακόμα και μισή ώρα αφού είχε αρχίσει η ταινία. Μιλάω για συνεχόμενα να σκάνε, οχι ένας δύο που οκ λες έτυχε.

Ή εγω γερνάω, ή ο κόσμος στα cinema έχει ξεφύγει. Οκ ρε φίλε βαριέσαι, σήκω φύγε αν είναι, ή γύρνα πλευρό και κοιμήσου. Τι μας πηδάς την ταινία ....

 

Απόλυτα ΣΠΑΣΤΙΚΟ σκηνικό, για να μπεις και εσύ στο πετσί του Τζόκερ 👌

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε μαλλον για Δευτερα αργα το βραδυ θα κλεισω. Και σκεφτομουν να πηγαινα σημερα το απογευμα.

Απλα δεν βρισκω ακρη με το site των vilage, σε καποιες αιθουσες μου βγαζει οτι ειναι κλεισμενες οι ιδιες ακριβως θεσεις, οποια ημερα και εαν επιλεξω.. Και το κανει εδω και μηνες αυτο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ειδα χθες αργα το βραδυ και την βρηκα εξαιρετικη, οποιος περιμενει ταινια δρασης καλυτερα να δει κατι αλλο μιας και η ταινια ειναι θριλερ & δραμα. Σε ριχνει γενικα ψυχολογικα και θα μπορουσε ανετα να μην ειναι καν joker η ταινια. Γενικα ηταν πολυ καλογυρισμενη και ειχε κατι σκηνες που σου μενουν στο μυαλο με την φωτογραφια τους επισης ο Phoenix ταιριαξε γαντι στον ρολο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ε αυτά και κάτι παρόμοια έχω παρατηρήσει και γω και πάω τελευταία ή προτελευταία προβολή. Ή θα βλέπεις σκηνικά σαν το αποπανω ή θα έχουν έρθει πεινασμένοι με όρεξη να σακουλιασουν/κατασπαραξουν ολο το κυλικείο...χρατσα χρουτσα και χρατσα χρουτσα

Από ότι είπε φιλαράκι σχετικά με τον χαρακτήρα παίρνει κάποια στοιχεία από το κομικ αλλά " ήταν πιο ρεαλιστικό και ανθρώπινο " . 

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, ntanosgatos είπε

Πάω κι εγώ να την δω...αλλά αν δεν μου αρέσει;;;

Περιμένεις να ανακαλύψεις τη χρονομηχανή, γυρνάς πίσω στο χρόνο, και γραφεις ξανα εδώ οτι το είδες, ήταν μάπα, και σταματάς τον εαυτό σου απο το να το δείς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, elpaso1 είπε

Ποση ωρα κραταει μαζι με τα trailer στην αρχη η ταινια στα village; 2 ωρες και 20 λεπτα στο περιπου;

βαλε κ ενα 10λεπτο στην ουρα για τσακλια και κολα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...