Προς το περιεχόμενο

Joker (2019)


tritonas00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 λεπτά πριν, valkon είπε

Έχω πάθει σοκ από χθες και δεν ξέρω πότε θα το ξεπεράσω. Αριστούργημα 

Αυτό ακριβώς έλεγα και εγώ σε όσους με ρωτούσαν εάν η ταινία ήταν καλή ενώ εγώ ήθελα να φύγω στην μέση ή με έπαιρνε ο ύπνος. Να σε εμπιστευτώ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβερή ταινία. Σπουδαία η ερμηνεία του Φοίνιξ η οποία πιστεύω θα αφήσει εποχή και φοβερή σκηνοθεσία/φωτογραφία.

Αν ήθελα να το ψειρίσω θα έλεγα τα εξής:

  • Στο τέλος, θα προτιμούσα η ταινία να τελείωνε λίγο νωρίτερα (στο τελευταίο τέταρτο μπορούσε να κλείσει οποιαδήποτε στιγμή πραγματικά)
  • Το soundtrack και ο ήχος της ταινίας ενώ ήταν φοβερός, σε 2/3 σημεία όπου επέλεξαν γνωστά τραγούδια, μου φάνηκε λίγο παράτερο σε σχέση με την υπόλοιπη ταινία

Δείτε την ΧΘΕΣ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, parlapipas25 είπε

Στο imdb έχει 9.4 και στο metacritic 67.Ποιους να εμπιστευτώ,τους nerds η τους κριτικούς;

Κανέναν, απλά δες την και μετά αποφασίζεις αν σου άρεσε ή όχι.

 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, elpaso1 είπε

Οποτε μαλλον για Δευτερα αργα το βραδυ θα κλεισω. Και σκεφτομουν να πηγαινα σημερα το απογευμα.

Απλα δεν βρισκω ακρη με το site των vilage, σε καποιες αιθουσες μου βγαζει οτι ειναι κλεισμενες οι ιδιες ακριβως θεσεις, οποια ημερα και εαν επιλεξω.. Και το κανει εδω και μηνες αυτο..

τι εννοεις?

 

3 ώρες πριν, elpaso1 είπε

Ποση ωρα κραταει μαζι με τα trailer στην αρχη η ταινια στα village; 2 ωρες και 20 λεπτα στο περιπου;

ναι τοσο ειναι

 

καλα τοσο βαρια την πηρατε την ταινια που σας εριξε ψυχολογικα και σας εστειλε σπιτι σκεπτόμενους? τετοιες ταινιες εχουν βγει χιλιάδες και πολύ πιο "σκληρες"

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 hours ago, najinblue3 said:

βαλε κ ενα 10λεπτο στην ουρα για τσακλια και κολα!

Δεν αγοραζω ποτε τιποτα οταν παω κινηματογραφο. Σπιτι τρωω.

1 hour ago, basilis_k6 said:

τι εννοεις?

 

Πχ σε πολλες προβολες μου βγαζει ετσι τις θεσεις, πραγμα αδυνατο..

 

 

Untitled.jpg

Επεξ/σία από elpaso1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Το 0.2 από που το χανει δηλαδή?

Συνθετες μαθηματικες πραξεις και φορμουλες

η

απλα δεν ηθελα να της βαλω ουτε 8.5 ουτε 9, οποτε τη βαθμολογησα καπου στη μεση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, starmanwarz είπε

Συνθετες μαθηματικες πραξεις και φορμουλες

η

απλα δεν ηθελα να της βαλω ουτε 8.5 ουτε 9, οποτε τη βαθμολογησα καπου στη μεση

χαχαχα οκ, 

απλως μου εκανε εντυπωση. Και λεω δεν μπορει θα ηθελε να του δωσει 9 (γιατι δεκα παιρνει μονο ο θεος [λεγε με Christopher Nolan  {προσωπικη αποψη παντα} η οποιον θεωρεις για σενα δεκαρι]) αλλα του εκοψε τα 0.2 γιατι κατι σκεφτηκε και ηθελα να δω την σκεψη σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Αλεξανδρος A.92 said:

χαχαχα οκ, 

απλως μου εκανε εντυπωση. Και λεω δεν μπορει θα ηθελε να του δωσει 9 (γιατι δεκα παιρνει μονο ο θεος [λεγε με Christopher Nolan  {προσωπικη αποψη παντα} η οποιον θεωρεις για σενα δεκαρι]) αλλα του εκοψε τα 0.2 γιατι κατι σκεφτηκε και ηθελα να δω την σκεψη σου. 

Δλδ γιατι να βαλει καποιος που βλεπει μονο western ή horror 10αρι στον Christopher Nolan και οχι σε καποια ταινια απο το ειδος που του αρεσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, parlapipas25 είπε

Στο imdb έχει 9.4 και στο metacritic 67.Ποιους να εμπιστευτώ,τους nerds η τους κριτικούς;

Στο metacritic εχει σε κριτικους μεσο ορο 57 αλλα σε user score(κοινο)εχει 9.1.

https://www.metacritic.com/movie/joker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για γέλια η για κλάματα όπως το πάρει κανείς. Πρωτόγνωρες πρακτικές. Πάντως οι αμερικανοί το στήσιμο ενός mass shooting το έχουν ψωμοτύρι. 
 

https://www.chron.com/national/article/U-S-military-issues-warning-about-shooters-at-14475774.php

Επεξ/σία από DJTaurus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις βγήκα από την αίθουσα.  Το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι θα κάνω καιρό να ξεπεράσω αυτή την ταινία. Οι άνθρωποι έφτιαξαν ένα αριστούργημα η ερμηνεία του Φοίνιξ είναι συγκλονιστική θεωρω οτι ειναι one life time performance. Το soundtrack της ταινίας σε ορισμένες σκηνές απλά σε ανατριχιάζει. Πραγματικά δεν.εχω λόγια για την ταινία. Φυσικά υπάρχουν και κάποιοι που δεν θα τους αρέσει απολύτως δεκτό. All it takes is one bad day.

  • Like 8
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...