Προς το περιεχόμενο

Joker (2019)


tritonas00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Απίστευτη ταινία. Βαριά,σάπια,καταθλιπτική.

Ο Joaquin σταθερή αξία.

Πόσο χαίρομαι που έχει ανοίξει το genre των heroes comic movies.

Όσο για το κλίμα στην αίθουσα, σε γεμάτη βραδινή προβολή πέρα από τα χρατς, σκροντς και κάτι σακουλάκια στην αρχή της ταινίας, δεν ακούστηκε κιχ, ήταν όλοι αποσβολωμένοι.

Να τα λέμε και αυτά!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, noFEARgr είπε

Καθόλου δεν έχει ανοίξει , απλά η dc μια στο τόσο όταν δεν προσπαθεί να αντιγράψει την marvel βγάζει ταινιαρες.

Δεν είναι απόλυτο αυτό. Το aquaman που ήταν καθαρή "marvel" συνταγή, ήταν υπέροχο. Όχι για όλους σίγουρα, αλλά προσωπικά το κατευχαριστήθηκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυνατή ταινία, υπόδειγμα character movie για σινεφίλ.

ΑΝΕΤΑ την έλεγες "Κλόουν" αντί για "Τζόκερ" κ δε θα άλλαζε τιποτα, στεκεται μονη της εντελώς με 0.001% υλικό από το bat-universe.

Ομως το οτι το λενε όπως το λένε, θα οδηγήσει σε 50 φορές περισσότερους θεατές :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τρελάθηκα.

Θεωρώ πως το πρώτο μισό ήταν αδύναμο έργο και αισθανόμουν ότι ο ηθοποιός προσπαθεί παρά υποδύεται.
Στο 2ο μισό έδεσε πολύ όμορφα η ερμηνεία.

Μου φάνηκε αργή, έντονα πολιτική, σα να μην είχε κορύφωση.
Το χτίσιμο του χαρακτήρα δε με ξετρέλανε με τη ροή των γεγονότων.
Οι δεύτεροι ρόλοι σχεδόν αόρατοι.

Το soundtrack στη σκηνή που μου θύμισε Nolan ήταν άκυρο (δε λέω περισσότερο για να μη σποιλάρω).

Δε θα το πρότεινα. Μόνο αν έχετε την περιέργεια

  • Thanks 1
  • Confused 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια μου τηλεφωνησαν απ το σινεμα και μας εβαλαν Τεταρτη στην τελευταια προβολη (Μετα το σκηνικο πηγαμε στα γκισε και αφησαμε τα στοιχεια μας).. Οσοι δεν μπορουνε να πανε θα τους επιστρεψει τα 7,5 ευρω.. Οπως καταλαβαινεται για Τεταρτη βραδυ η εταιρια θα εξυπηρετησει πρωτα εμας που λογο του σκηνικου δεν ειδαμε την ταινια και μετα τους καινουριους θεατες αν υπαρχουν.. Οσοι εχουν κλεισει ηδη για Τεταρτη βραδυ εισιτηρια μην παραξενευτουν αν η εταιρια τους αλλαξει θεση ή ακομα και αιθουσα γιατι προηγουμαστε εμεις.. Οποτε αποφυγεται τα Village στο Ρεντη την Τεταρτη βραδινη προβολη.. 

 

ΥΓ. Πολυ φοβαμαι αν υπαρχει κοσμος που εχει ηδη κλεισει εισητηρια (ηλεκτρονικα) για Τεταρτη βραδυ (ειναι και η προφορα της Cosmote Τεταρτες) παμε για 2ο γυρο μπουνιων και ξυλου..

Επεξ/σία από geogr13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, margaritagr είπε

Πολυ μεγάλο το hype , περιμένω πως κ πως το βράδυ !

Πιστεύω η ταινία θα σε ανταμείψει και με το παραπάνω. Αρκεί να μην πας με το σκεπτικό ότι θα δεις μια action movie πολύ γνωστοί μου έχουν αυτή την εντύπωση και τους το έχω πει φαντάζομαι εσύ όμως το ξέρεις ήδη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, elpaso1 είπε

Δεν αγοραζω ποτε τιποτα οταν παω κινηματογραφο. Σπιτι τρωω.

Πχ σε πολλες προβολες μου βγαζει ετσι τις θεσεις, πραγμα αδυνατο..

Untitled.jpg

οι κινηματογράφοι κρατάνε θέσεις εκτός συστήματος για πολλούς λόγους. Μπορεί να ειναι για καροτσάκια αμέα, χαλασμένα καθίσματα, για μετακινήσεις πελατών σε επόμενη προβολή λογω τεχνικων προβλημάτων κτλ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πριν πατε σινεμα καλο ειναι να εχετε δει πρωτα αυτη την κριτικη.. Ειναι απ τις λιγες ή η μοναδικη που δεν εχει σποιλερς.. https://www.youtube.com/watch?v=fhRQL1656QQ&feature=youtu.be

Επεξ/σία από geogr13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις την Είδα. Πολύ ωραίο έργο, φοβερή ερμηνεία, μουσική υπόκρουση που σε καθηλώνει. Βαρύ έργο, με συναισθήματα που δύσκολα θα ξεχάσεις 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ταινία ειναι επική. 

Τετοιο ψυχογράφημα συνδυασμένο με δυνατά κοινωνικοπολιτικά μηνύματα σε ενα βαθύ σκοτεινό πλάνο, θα μνημονεύεται για καιρό.

Φοινιξ οκ δώστε του το απο χτες. 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...