Προς το περιεχόμενο

PlayStation Classic


Charalamos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δοκίμασε κάποιος το χακ και δουλεύει;  Μπορείς όντως να βάλεις τα δικά σου παιχνίδια;  κι αν Ναι μέχρι πόσα μπορείς να έχεις; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 106
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν έχω (ακόμα) το classic αλλά, είδα ότι μπορεις να φορτώσεις ΟΣΑ θέλεις στον εξωτερικό σκληρό ή στο usb . Στο classic μπορείς να βάλεις μόνο ΕΝΑ καινούργιο παιχνίδι. Είναι ακόμα η αρχή για μεγάλα πράγματα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εγώ παιδιά έδωσα 2 παιχνίδια που δεν ήθελα πλέον στα public και το πήρα στα 12.5 .
Το έχω λατρέψει. Ναι οκ και εγώ πιστεύω τα 100 δεν τα άξιζε αλλά με τα 60 που έχει τώρα είναι πολύ καλά η τιμή. Προς το παρόν έχω κλείσει ένα 15ωρο σίγουρα μόνο στο Resident Evil.

Η αίσθηση είναι πολύ όμορφη και το χειριστήριο είναι πανάλαφρο πράγμα που το κάνει πολύ ευχάριστο.

Οσο για το Hack εγώ ακόμα δεν το δοκιμάζω. Προτιμώ να περάσει κανένας μήνας ακόμα να δούμε πως θα είναι τα πράγματα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
59 λεπτά πριν, dark vader είπε

Έχουμε  εξέλιξη  στο Θέμα?  Με το υσβ  μπορείς  να παίξεις  με τα δύο κοντρολ? 

για τα 2 κοντρολ δεν ξέρω αλλά λογικά θα γίνετε κάπως, πλέον φορτώνει και retroarch από usb :)

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πήρα χθες Είναι όμορφο όπως όλα τα μίνι konsoles.Πλακα έχει η συσκευασία.Κουτι μετά κουτί μετά ξανά κουτί..Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα αλλά σκοπεύω να το δω αύριο που θα έχω χρονο για να δοκιμάσω και το  usb.Σκεφτομουν πως αν βάλω έναν ανταπτορα usb που έχω που βγάζει τέσσερις θύρες usb και στη μία βάλω το usb και στην αλλη το δεύτερο χειριστήριο δεν θα παίξει?Ιδωμεν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, dark vader είπε

Ενημέρωσε  αν μπορείς 

Ρε παιδιά  με το υσβ βελτιώνει  τα γραφικά? 

τουλάχιστον έχεις ανθρωπινό frame rate 

https://www.libretro.com/index.php/playstation-classic-boot-menu-retroarch-91-cores-christmas-2018-public-beta/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Βρήκα χρόνο και το άνοιξα κοντά ένα μήνα μετά από την αγορά του..Είχα κατεβάσει ένα iso 64αρι με το autobleam 0.5 και το έβαλα σε ένα usb 2.0. Το φόρτωσε κατευθείαν .Έχει και επιλογή να διαλέξεις αν θα μπουταρει στο official..Το μηχάνημα κατά τη γνώμη μου αξίζει.Πριν πείτε οτιδήποτε για το πού αλλού μπορώ να παίξω emu του psx να σας πω πως έχω και rpi3 και ότι άλλο μπορείς να φανταστείς για το πού μπορώ να τρέξω iso του psx..,Η φάση του να έχεις ένα τόσο μικρό psx και να μπορείς να του βάζεις οποίο παιχνίδι θες είναι πολυ ωραια.Ασε που έχεις και 2 usb controllers.Μενει μόνο να δοκιμάσω αν δουλεύει και το δεύτερο χειριστήριο παράλληλα με το usb stick χρησιμοποιώντας το usb hub.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...