Προς το περιεχόμενο

PlayStation Classic


Charalamos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 ώρες πριν, IcemanGr71 είπε

Ερωτησούλα...

όταν κάνω αναζήτηση σε folder με roms για να τις βρει.... κάνει ώρες ολόκληρες...

Είναι φυσιολογικό να αργεί τόσο πολύ.... ακόμα και 10 roms να βάλεις κάνει σχεδόν 15 λεπτά (RetroArch)... ????

Δηλαδή αν κατεβάσω καμία έτοιμη 64GB ή 128GB build pack (arcadepunks) ... θα κάνει βδομάδες για να βρει όλες τις roms???

Κάνω κάτι λάθος????

Πατάς scan this folder?Αν ναι σε πληροφορω πως και σε pc κάνει πολλη ώρα το Retroarch.Αν θες απλά να παίξεις ένα παιχνίδι που έχεις σε φάκελο απλά πατάς load content και μπαίνεις στο φάκελο που το έχει και το διαλέγεις τσακ μπαμ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 106
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, dreaming123 είπε

Καλησπέρα παλικάρια.

Έκανα τη διαδικασία με το bleemsync και το Retroarch έβαλα και 2 games και όλα καλά.

Εβαλα και το ίδιο(βγάζει σφάλμα backup και κλείνει η μαυρίζει η οθόνη ενώ είναι σε λειτουργία)  και  με άλλο usb σε ntfs και δεν μου φορτώνει καν το μενού και μπαίνει στο ,original.

Τι μπορεί να παίζει;

Ευχαριστώ.

Θέλει σε FAT32 να είναι διαμορφωμένο το στικακι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ερώτηση.....

αν κατεβάσω καμία έτοιμη 64GB ή 128GB build pack (arcadepunks)  και την κάνω

unzip στο usb stick θα αναγνωρίσει κανονικά τα games. Είναι δηλαδή ήδη φτιαγμένες οι λίστες κτλ.

ή πρέπει να κάνω scan τους φακέλλους... που σημαίνει ώρες ολόκληρες???? 

Ακόμα... έχω κάνει OTG hack μέσω BleemSynsc αλλά χρησιμοποιώ autobleem-0.7.1_Ultimate-RetroBoot....

Μπορώ να βάλω usb hard disk και να παίξει ή μόνο usb stick μπορώ????

Επεξ/σία από IcemanGr71
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, IcemanGr71 είπε

Ερώτηση.....

αν κατεβάσω καμία έτοιμη 64GB ή 128GB build pack (arcadepunks)  και την κάνω

unzip στο usb stick θα αναγνωρίσει κανονικά τα games. Είναι δηλαδή ήδη φτιαγμένες οι λίστες κτλ.

ή πρέπει να κάνω scan τους φακέλλους... που σημαίνει ώρες ολόκληρες???? 

Ακόμα... έχω κάνει OTG hack μέσω BleemSynsc αλλά χρησιμοποιώ autobleem-0.7.1_Ultimate-RetroBoot....

Μπορώ να βάλω usb hard disk και να παίξει ή μόνο usb stick μπορώ????

Θα σου δείξει τα παιχνίδια κατευθείαν.Δεν έχει καμμία σχέση το περιβάλλον με αυτό του Retroarch.Ειναι σαν να ανοίγεις το psclassic μαμά ας πούμε,απλά με περισσότερα παιχνίδια.Φαινονται τα εξώφυλλα κανονικά.Οποτε ηρεμησε,δεν θα κάνεις scan😁.Τώρα για usb δίσκο δεν μπορώ να σου απαντήσω γιατί δεν ξέρω και έχω καιρό να ασχοληθώ πλέον με το κλασικ.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, Mhlogiatros είπε

Εγω θυμαμαι οτι ηταν πολυ επιλεκτικο σε οτι εβλεπε μονο πολυ συγκεκριμενα φλασάκια usb 2.0

Αυτό το ξέρω... οπως με BleemSync βλέπει εξωτερικό δίσκο... το θέμα είναι αν μετά το mod θα τον βλέπει και το Autobleem-Retroarch ..

 

UPDATE...

μετά από προσπάθειες κατάφερα να συνδέσω εξωτερικό δίσκο και στη δεύτερη usb θύρα του PSC και σαν OTG 

ώστε να μπορούν να παίξουν 2 άτομα (Autobleem - Retroarch συνδιασμός μετά από  OTG hack μέσω BleemSynsc)... 

3.5 δίσκο με εξωτερικό controler που έπαιρνε και ρεύμα.... Δοκίμασα με αρκετούς δίσκους...

Αυτοί που έπαιζαν ήταν όλοι WD ... οι seagate δεν..... πρέπει να παίζουν συγκεκριμένοι δίσκοι, όχι όλοι τους...

Το μόνο που πρέπει να κάνετε είναι να είναι FAT32...

Επεξ/σία από IcemanGr71
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Moderators

Υπενθυμίζω ότι το forum δεν παρέχει υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε παιχνίδια που κατεβάζετε πειρατικά. 

Αν το θέμα συνεχίσει να κινείται σε αυτή την κατεύθυνση θα κλειδωθεί επ' αόριστο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 06/12/2019 at 19:30, VasKag said:

Τελικά υπάρχει κάποια safe λύση ώστε να παίζουν και τα 2 χειριστήρια με autobleem?

adapter usb στη τροφοδοσια του ps1 classic. Αρκει να βρεις συμβατο, στο εξωτερικο υφισταται, για Ελλαδα δεν εχω ακουσει/διαβασει κατι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...