Προς το περιεχόμενο

PlayStation Classic


Charalamos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 4 μήνες μετά...
  • Απαντ. 106
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα...

θέλω να περάσω arcade games (MAME) στη κονσόλα...

Υπάρχει κάποιος οδηγός, turtorial ????

To μόνο που έχω βρει είναι

https://www.youtube.com/watch?v=sijgZz6dvrQ

Ακόμα.... τι προτείνετε.... Autobleem ή  Βleemsync ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια τελικα το hack στην κονσολα ειναι πανευκολο και την κανει απιστευτα ομορφη. Και το ωραιο ειναι οτι βαζεις custom μουσικη και θεματα και την προσαρμοζεις στα γουστα σου. Μου πηρε το πολυ 15 λεπτα να το hackαρω και να βαλω τις ρυθμισεις ακριβως οπως θελω. Με το ζορι κρατιεμαι να μην παρω 2ο τωρα με την προσφορα. 

 

Οριστε και ενα δειγμα με custom theme και music που εβαλα. 

 

Επεξ/σία από jay_D
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, sintalkas είπε

 Οκ δεν μας δίνεις και λινκ του οδηγού που ακολούθησες?

Εδω ειναι το how to.... Προσοχη στο στικακι που θα παρετε γιατιδεν δουλευουν ολα σωστα. Εγω πηρα ενα sandisc cruzer blade 32gb και ειναι πενα

 

 

 

Το κομματι το εβαλα με μετατροπη σε file ogg σε browser με link απο youtube. Οποιος θελει μπορω να του πω παραπανω. 

 

 

Τα θεματα εδω

 

https://modmyclassic.com/wiki/index.php?title=PlayStation_Classic#Themes

 

 

 

5 ώρες πριν, petecj101 είπε

Σαν emulator αξιζει? Δηλαδη τα παιχνιδια του τρεχει χωρις κολληματα?

Οσα εχω δει ως τωρα ειναι κομπλε αλλα αυτο θελει δοκιμη καλη. Το μονο που επαιξα πολυ ειναι το resident evil 1 που εχει προεγκατεστημενο. Αλλα πολυ...δηλαδη εκανα 3 τερματισμους με ολα τα items κλπ κλπ. Και δεν ειδα καθολου προβληματα. Επισης εχω την εντυπωση οτι τρεχει καλυτερα απο το να βαλεις το δισκακι το original σε ps3. 

Επεξ/σία από jay_D
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/6/2019 στις 7:47 ΜΜ, jay_D είπε

Παιδια τελικα το hack στην κονσολα ειναι πανευκολο και την κανει απιστευτα ομορφη. Και το ωραιο ειναι οτι βαζεις custom μουσικη και θεματα και την προσαρμοζεις στα γουστα σου. Μου πηρε το πολυ 15 λεπτα να το hackαρω και να βαλω τις ρυθμισεις ακριβως οπως θελω. Με το ζορι κρατιεμαι να μην παρω 2ο τωρα με την προσφορα. 

Οριστε και ενα δειγμα με custom theme και music που εβαλα. 

 το θέμα  πως το έβαλες? 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, dark vader είπε
Στις 15/6/2019 στις 7:47 ΜΜ, jay_D είπε

Παιδια τελικα το hack στην κονσολα ειναι πανευκολο και την κανει απιστευτα ομορφη. Και το ωραιο ειναι οτι βαζεις custom μουσικη και θεματα και την προσαρμοζεις στα γουστα σου. Μου πηρε το πολυ 15 λεπτα να το hackαρω και να βαλω τις ρυθμισεις ακριβως οπως θελω. Με το ζορι κρατιεμαι να μην παρω 2ο τωρα με την προσφορα. 

Οριστε και ενα δειγμα με custom theme και music που εβαλα. 

 το θέμα  πως το έβαλες? 



Πάρε μια ιδέα απο εδώ. Είναι πολύ εύκολο. Κατεβάζεις το theme. Και τον φάκελο που θα κατεβάσεις των βάζεις στο στικακι στον φάκελο themes και μετά το επιλέγεις απο τις ρυθμίσεις του autobleem.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχή μόνο το Bleemsync επεμβαίνει στην κονσόλα. (Δεν έχω διαβάσει ποτέ βέβαια για πρόβλημα αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Επίσης, λογικά χάνεις και την εγγύηση). Το autobleem είναι σαν εξωτερικός παράγοντας. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ερώτηση προς γνωστές: Οι παραπανως λύσεις προσθέτουν μεγαλύτερες αναλύσεις, αντιαλιεζινγκ η ανισοτροπια κτλ όπως πουχου το epsxe? Η απλα τρέχουν τα παιχνιδια native οπως ηταν παλιά?

Επεξ/σία από hexenlord
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όχι μόνο τα herz και scanlines . Τελικά μου δούλεψε με το autobleem και το αφήνω έτσι . Θα κάνω και μερικές απόπειρες με hub + 2 Αmps power supply λογικά έτσι θα σηκώνει  usb 3

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σχετικά με το τι usb stick δουλεύει... το όλο θέμα είναι η κατανάλωση ...

Οπότε δείτε το παρακάτω video, κατεβάστε το USBDeview και δοκιμάστε ότι usb stick θέλετε.... 

μπορεί να δουλεύει και να μην χρειάζεστε να αγοράσετε άλλο..

Δείτε εδώ...

 

Επεξ/σία από IcemanGr71
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ερωτησούλα...

όταν κάνω αναζήτηση σε folder με roms για να τις βρει.... κάνει ώρες ολόκληρες...

Είναι φυσιολογικό να αργεί τόσο πολύ.... ακόμα και 10 roms να βάλεις κάνει σχεδόν 15 λεπτά (RetroArch)... ????

Δηλαδή αν κατεβάσω καμία έτοιμη 64GB ή 128GB build pack (arcadepunks) ... θα κάνει βδομάδες για να βρει όλες τις roms???

Κάνω κάτι λάθος????

Επεξ/σία από IcemanGr71
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...