Προς το περιεχόμενο

Το Pocophone F1 της Xiaomi επίσημα στην Ελλάδα με τιμή από €359


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 635
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, margaritagr είπε

Όταν λέγεσαι Xiaomi και δεν έχεις το brand name της samsung, 360€ είναι πολλά για πόκο φόουν. Ο,τι specs κι αν έχει. 

Έτσι το βλέπεις εσύ που είσαι ελληνιδα. 

Στο εξωτερικό βλέπουν απλά μια άλλη μάρκα (την τεταρτη μεγαλύτερη) πόσο πιο πάνω να πάει  η εταιρία δλδ για να μην ακούγεται ακριβή η συσκευή στα 300 ευρώ σε μια τριτοκοσμική χώρα σαν την Ελλάδα;

  • Like 15
  • Thanks 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, papp0us είπε

Επιδόσεις ναυαρχίδας, καλη κάμερα, τεράστια μπαταρία, μια χαρά οθόνη, ταχεία φόρτιση, θύρα ακουστικών αλλα δεν αξίζει τα 360 επειδή δεν είναι samsung.Μάλιστα

Γενικότερα η συγκεκριμένη τύπισσα είναι apple lover οπότε δε περιμένεις να πει κάτι άλλο. Προτιμάει να δώσει 1000 αν γράφει ΜΗΛΟ η συσκευή παρά 300 αν δε γράφει ΜΗΛΟ

  • Like 11
  • Thanks 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, sarisn είπε

https://www.gsmarena.com/xiaomi_pocophone_f1-9293.php

PLATFORM OS Android 8.1 (Oreo)
Chipset Qualcomm SDM845 Snapdragon 845
CPU Octa-core (4x2.8 GHz Kryo 385 Gold & 4x1.8 GHz Kryo 385 Silver)
GPU Adreno 630

1.8 όχι 8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα σας το δίνουν τζάμπα μην το πάρετε, προτιμήστε να αγοράσετε Apple, Samsung κλπ. όλοι οι "εξυπνάκηδες" μαζεύτηκαν εδώ...

IBTL

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, VChris είπε

Συμφωνώ, προσωπικά θα έδινα λίγα παραπάνω για S8 πχ.

ειναι αργο.

 

εχω το α8 και ειναι πιο αργο και απο ενα απλο 4χ σναπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Tokyo είπε

Γενικότερα η συγκεκριμένη τύπισσα είναι apple lover οπότε δε περιμένεις να πει κάτι άλλο. Προτιμάει να δώσει 1000 αν γράφει ΜΗΛΟ η συσκευή παρά 300 αν δε γράφει ΜΗΛΟ

Ντάξει, οι προτιμήσεις είναι ανθρώπινες. Τον παραλογισμό δεν καταλαβαίνω

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Tokyo είπε

Γενικότερα η συγκεκριμένη τύπισσα είναι apple lover οπότε δε περιμένεις να πει κάτι άλλο. Προτιμάει να δώσει 1000 αν γράφει ΜΗΛΟ η συσκευή παρά 300 αν δε γράφει ΜΗΛΟ

Βασικά εδώ ίσως έχει δίκιο. Νομίζω πως και εγώ σε s8  θα πήγαινα στη συγκεκριμένη περίπτωση . Νομίζω πως σε οθόνη και κάμερα δεν υπάρχει σύγκριση. Ανώτερη συσκευή το s8 ανεξαρτήτως brand. Και η διάφορα χρημάτων είναι μικρή.

6 λεπτά πριν, papp0us είπε

Επιδόσεις ναυαρχίδας, καλη κάμερα, τεράστια μπαταρία, μια χαρά οθόνη, ταχεία φόρτιση, θύρα ακουστικών αλλα δεν αξίζει τα 360 επειδή δεν είναι samsung.Μάλιστα

Τα αξίζει αλλά αυτό είναι άσχετο με το αν μπορείς να βρεις με λίγα χρήματα παραπάνω καλύτερο.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, margaritagr είπε

Όταν λέγεσαι Xiaomi και δεν έχεις το brand name της samsung, 360€ είναι πολλά για πόκο φόουν. Ο,τι specs κι αν έχει. 

ναι γι αυτο στο skroutz τα μισα κινητα στα δημοφιλη ειναι της xiaomi.

  • Like 8
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Masma είπε

Βασικά εδώ ίσως έχει δίκιο. Νομίζω πως και εγώ σε s8 θα πήγαινα στη συγκεκριμένη περίπτωση . Νομίζω πως σε οθόνη και κάμερα δεν υπάρχει σύγκριση. Ανώτερη συσκευή το s8 ανεξαρτήτως brand. Και η διάφορα χρημάτων είναι μικρή.

To S8+ Dual που ειναι η αντίστοιχη έκδοση με το Pocophone σε μέγεθος, μπαταρία, Dual SIM λειτουργία κτλ, πάει 520€. 50% πάνω, δεν το λες μικρή διαφορά. 

  • Like 7
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, akatsim είπε

Καλα το 2018 αποθηκευεις επαφες στη σιμ???? Απο την εποχη των 3310 ειχα να το ακουσω αυτο.

συγγνωμη που δεν πηρα την αδεια σου....

  • Like 4
  • Confused 1
  • Sad 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Masma είπε

Βασικά εδώ ίσως έχει δίκιο. Νομίζω πως και εγώ σε s8  θα πήγαινα στη συγκεκριμένη περίπτωση . Νομίζω πως σε οθόνη και κάμερα δεν υπάρχει σύγκριση. Ανώτερη συσκευή το s8 ανεξαρτήτως brand. Και η διάφορα χρημάτων είναι μικρή.

Τα αξίζει αλλά αυτό είναι άσχετο με το αν μπορείς να βρεις με λίγα χρήματα παραπάνω καλύτερο.

Δεν ειπα τι είναι πιο ανώτερο σαν συσκευή. Είπα πως η Xiaomi είναι πλέον αναγνωρίσιμη και ποιοτικη. Και ότι η συγκεκριμένη τυπισσα το βλέπει κινεζια και ότι δεν έχει σοβαρό όνομα στο χώρο η Xiaomi, αλλά έχει η αγαπημένη της apple με τη liquid retina. Καλά τους κάνει και του παίρνει τα χιλιάρικα

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, papp0us είπε

To S8+ Dual που ειναι η αντίστοιχη έκδοση με το Pocophone σε μέγεθος, μπαταρία, Dual SIM λειτουργία κτλ, πάει 520€. 50% πάνω, δεν το λες μικρή διαφορά. 

Α ναι σωστά δεν σκέφτηκα το dual. Πάντως σε απλό(όχι dual)  είτε s8 είτε s8+ νομιζω εγώ θα την έκανα την υπέρβαση αν έψαχνα κινητό σε αυτά τα χρήματα. Το dual ξεφεύγει στο s8+

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, mclein είπε

συγγνωμη που δεν πηρα την αδεια σου....

Απλά καλύτερα να ψάξεις κάποιον καλύτερο τρόπο για τις επαφες από το να νευριάζεις. Εγώ πχ χρησιμοποιώ το outlook.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...