Προς το περιεχόμενο

The Mandalorian (Disney+ Star Wars Series 2019)


FCastor

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αξιοπρεπές τέλος μιας κακής σεζόν, χωρίς όμως πάλι κάτι το ιδιαίτερο. Μου άρεσε που

Spoiler

πάρκαραν τον μανταλοριαν και τον μπειμπι γιοντα αντί να φάνε λάχανο κανένα, η σειρά είναι χαρούμενη δεν ειναι για τέτοια. Γενικα πάντως και οι θανατοι δεν έχουν κανένα ιμπακτ, όλοι μπορεί να αναστηθουν πλεον ανα πάσα στιγμή.

Χάιλαιτ η ελληνική μετάφραση που αποφάσισε στο τελευταίο επεισόδιο να κάνει την "νέα δημοκρατία" "καινούρια δημοκρατία" για προφανείς λόγους 😄

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά το έσωσαν, κράτησαν τα προσχήματα.

Δεν χρήζουν ανάλυσης όσα είδαμε στο τελευταίο, γιατί πάλι κουλαμάρες θα μετράμε. Τουλάχιστον ήταν διασκεδαστικό και με δράση πραγματική.

Επόμενες σεζόν, άβυσσος.

Εξαιρετικές οι artistic αναπαραστάσεις των σκηνών στα 2 τελευταία, παίζει να τις πρόσεξα πολύ περισσότερο από τα επεισόδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
17 minutes ago, Πέτρος said:

Επόμενες σεζόν, άβυσσος.

Έχει πάρει κάτι το μάτι ότι θα υπάρξουν επόμενες? Μια χαρά την τελειώνουν και τώρα όπως είναι...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Thresh είπε

Έχει πάρει κάτι το μάτι ότι θα υπάρξουν επόμενες? Μια χαρά την τελειώνουν και τώρα όπως είναι...

 

Α, όχι, τίποτα.

Στα πλαίσια του γνωστού αρμέγματος μόνο το έγραψα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κινηματογραφικό επεισόδιο. Το τέλος πάντως είναι σαν να μας λένε "That's all folks", αφήνοντας ανοιχτό πάντως παράθυρο για επιστροφή στην αρχική συνταγή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως έχω την αίσθηση ότι κάποια στιγμή ο μανταλοριαν και ο μπειμπι γιοντα άρχισαν να επιβάλονται στο σταρ γουρς λορ, με κορύφωση την εμπλοκη του λουκ, δημιούργησε μέχρι και ελπίδες για ρετκον καταστάσεις, αλλά ξαφνικά κάποιο αόρατο χέρι της παραγωγής έβαλε βίαια στοπ με αποτέλεσμα την μετέωρη φύση της τρίτης σεζόν. Επιστροφη στην ρει σκαιγουόκερ αι γκες!

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, FCastor είπε

Η μία από τις τρεις ταινίες που έχουν ανακοινωθεί πάντως αφορά την ολοκλήρωση της ιστορίας του Mandalorian.

Θα παλέψουν κι αυτοί με τον παλπατιν φαντάζομαι 🥲

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler

Τρομερή φάση που όταν σκοτώνουν τους 3 imperial guards o Grogu λέει "thanks" αν το παρατηρήσετε 😂

 

Άλλο ωραίο στοιχείο είναι ότι ο Grogu χρησιμοποίησε και χρησιμοποιεί force για άμυνα η disarm και ποτε για επίθεση. Είναι όντως ένα σωστό παράδειγμα Jedi 

 

Ελπιζω αν υπάρχει επόμενη η επόμενες σεζόν να είναι κάποια χρόνια αργότερα αφού πλέον έχει μεγαλώσει ελάχιστα ώστε να μιλάει τουλάχιστον 

 

Επεξ/σία από PaRaNo1d
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ικανοποιημένος με την σεζόν, με μοναδική εξαίρεση τα πρώτα 2 επεισόδια που ήταν λίγο meh.

Επίσης, να πω ένα τεράστιο Respect ξανά στην Disney για τις παραγωγές που φτιάχνει. Ειδικά στην τελευταία μάχη ήμουν με το στόμα ανοιχτό.

Μιλάμε για καθαρά κινηματογραφική εμπειρία πολλών εκατομμυρίων που προσωπικά δεν ξέρω αν μπορείς να βρεις και κάπου αλλού όταν μιλάμε για σειρές.

Επίσης είμαι υπέρ του να κλείσει κάπου εδώ. Μια χαρά είναι το φινάλε του αλλά το άρμεγμα είναι σίγουρο.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σύμφωνα με συνέντευξη που έδωσε ο Jon Favreau, πριν δύο μήνες, τον Φεβρουάριο, το σενάριο της 4ης σεζόν έχει γραφτεί με τα γυρίσματα να ξεκινούν εκτός απροόπτου τον Οκτώβριο, φέτος.

Αρκετά καλό φινάλε, προσωρινό συμμάζεμα & κλείσιμο ενός κεφαλαίου που άνοιξαν (Mandalore/Moff Gideon;) και επιστροφή (μάλλον;) στο ύφος της 1ης σεζόν που -θεωρώ οι περισσότεροι επιθυμούμε να δούμε ξανά-. Σίγουρα θα ξαναδούμε σε κάποια φάση τους χαρακτήρες αυτούς  (άλλοι mandalorians, Bo Katan δηλαδή) εκτός των δύο κύριων. Όμως όχι ως βασικούς. Πιθανότατα θα πρέπει να υπάρξει μικρό Time jump από δω και πέρα.

Εγώ πάντως δεν νιώθω ότι με κούρασε, εννοείται θέλω συνέχεια εφόσον γίνει σωστά και επιστρέψει σε ύφος πρώτης σεζόν, 1ο επεισόδιο.

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...