Προς το περιεχόμενο

Powerbank Anker PowerCore 10400 mAh 14 €


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, PixyMike είπε

Θεσσαλονίκη κ 'γω, παρέλαβα χτές από Ελτά Χαριλάου.

Εγω παραλαμβανω απο Φραγκων πηρα εχθες τηλεφωνο μηπως υπαρχει κατι για μενα μιας και περιμενω διαφορα πραγματακια ( καποια εχουν πανω απο 2 μηνες που τα παρειγγειλα 😕 ) δυστυχως απ οτι ειπαν στο τηλεφωνο δεν υπαρχει κατι.

Βεβαια μου ειπε η κοπελα οτι χωρις tracking number ειναι δυσκολο να ψαξει οποτε το μονο που μπορω να κανω ειναι λιγη υπομονη ακομα και μετα dispute

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 218
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν νομίζω οτι χρειάζεται dispute. Όσο έχω επικοινωνήσει μαζί τους, έχουν απαντήσει με απόσταση άντε ώρας και φαίνονται πολύ εξυπηρετικοί και επαγγελματίες. Δε νομίζω να σας αρνηθούν κάποιο refund

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Abudi είπε

Δεν νομίζω οτι χρειάζεται dispute. Όσο έχω επικοινωνήσει μαζί τους, έχουν απαντήσει με απόσταση άντε ώρας και φαίνονται πολύ εξυπηρετικοί και επαγγελματίες. Δε νομίζω να σας αρνηθούν κάποιο refund

δεν τους κατηγορω απλα τωρα τελευταια αρχισαν να "χανονται" πολλα δεματακια μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dispute και ιστορίες, σε λίγο θα μας φαίνεται παράξενο γιατί δεν θα στέλνουν -και αυτοί- Ελλάδα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, fnp είπε

Να μην έστελναν untracked..

Τracked / untracked δεν θα ξαναστείλουν Ελλάδα γιατί με αυτό το μπάχαλο ήλθε δεν ήλθε θα βρεθούν σίγουρα και οι πονηρήδηδες οπότε non ship to Greece και τέλος, έχει γίνει πολλές φορές αυτό...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, zacharis1955 είπε

Τracked / untracked δεν θα ξαναστείλουν Ελλάδα γιατί με αυτό το μπάχαλο ήλθε δεν ήλθε θα βρεθούν σίγουρα και οι πονηρήδηδες οπότε non ship to Greece και τέλος, έχει γίνει πολλές φορές αυτό...

Καλύτερα να μη στέλνουν τότε. Υπάρχει λόγος που υπάρχει το tracking number.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, natural_sgf είπε

Καλύτερα να μη στέλνουν τότε. Υπάρχει λόγος που υπάρχει το tracking number.

Σίγουρα καλύτερα... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παραγγελία και αποστολή 23/11. Σήμερα έχουμε αισίως 15  εργάσιμες. Τίποτα. Τοποθεσία Αθήνα

 

Edit: μου λένε να περιμένω μέχρι να επιστρέψει πίσω σε αυτούς και να προωθήσουν τότε κάποιο refund, πράγμα όμως που μπορεί να πάρει καιρό. Γνώμες;

Επεξ/σία από Abudi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Abudi είπε

Παραγγελία και αποστολή 23/11. Σήμερα έχουμε αισίως 15  εργάσιμες. Τίποτα. Τοποθεσία Αθήνα

Edit: μου λένε να περιμένω μέχρι να επιστρέψει πίσω σε αυτούς και να προωθήσουν τότε κάποιο refund, πράγμα όμως που μπορεί να πάρει καιρό. Γνώμες;

Αν το σκεφτείς αυτό που σου λένε είναι λογικό καθώς κάλλιστα θα μπορούσες να είχες παραλάβει και να ζητάς refund ( το πρόβλημα δημιουργείται λόγω untracked ) . Από την άλλη και εσύ μπορείς να ισχυριστείς οτι δεν ξέρεις καν αν στο έστειλαν ( και πάλι το πρόβλημα δημιουργείται λόγω untracked ) και μπορείς ακόμα και αν το μαγάζι διαφωνεί να κάνεις dispute στο paypal και να πάρεις τα λεφτά σου πίσω . Προσωπικά βρίσκομαι στην ίδια θέση με σένα (βέβαια δεν έχω επικοινωνήσει μαζί τους)..Σκοπεύω να περιμένω μέχρι την Παρασκευή , αν δεν έχει έρθει θα τους ζητήσω resend αυτή την φορά με tracking number και θα προσφερθώ να πληρώσω την διαφορά για την μέθοδο αποστολής.Αν αρνηθούν θα μιλήσω με το paypal . Την συγκεκριμένη διαδικασία έχω ακολουθήσει και στο ebay με την διαφορά όμως οτι στο ebay δεν ρωτάς καν τον πωλητή για refund.. Τέλος , παρακαλώ θερμά τους τυχόν τζαμπατζήδες που θα κάνουν και αυτοί dispute ενώ παρέλαβαν να καταλάβουν ότι όντως κάποιοι δεν παραλάβαμε και μας δημιουργείται πρόβλημα (λίγη αξιοπρέπεια δεν έβλαψε ποτέ κανέναν).

Στις 13/12/2018 στις 3:38 ΜΜ, zacharis1955 είπε

Σίγουρα καλύτερα... 

Προφάνως και δεν είναι καλό να μην στέλνουν καταστήματα στην Ελλάδα , απλά και αυτοί θα μπορούσαν έστω να δίνουν επιλογή για μέθοδο με tracking number με έξτρα χρέωση.Έτσι και οι δύο πλευρές (κατάστημα-πελάτης) είναι εξασφαλισμένοι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Abudi είπε

Παραγγελία και αποστολή 23/11. Σήμερα έχουμε αισίως 15  εργάσιμες. Τίποτα. Τοποθεσία Αθήνα

Edit: μου λένε να περιμένω μέχρι να επιστρέψει πίσω σε αυτούς και να προωθήσουν τότε κάποιο refund, πράγμα όμως που μπορεί να πάρει καιρό. Γνώμες;

Εγώ πήγα και ξαναρώτησα στα ΕΛΤΑ. Βρήκα έναν πολύ εξυπηρετικό υπάλληλο και έψαξε με βάση το όνομα. Δε βρηκε κάτι.

Επομένως καταλήγω στο συμπέρασμα ότι μερικά είτε απέτυχαν να τα στείλουν είτε τα 'έκοψαν΄ λόγω μπαταριών και τώρα μου κάνουν νερά για το refund ζητώντας μου να έχω υπομονή να φτάσει το πακέτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως, επειδή έχω εκτενή επικοινωνία μαζί τους, στη δική μου περίπτωση κάθονται πίσω από το "α μας έδωσες ατελή διεύθυνση, οπότε δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι". Που ισχύει μεν, αλλά έχω μίλησει προσωπικά με τον ταχυδρόμο ο οποίος με διαβεβαίωσε ότι δεν έχει φτάσει κάτι στα χέρια του και αν φτάσει θα έχει τον νου του.

Όμως, ρωτώντας τί θα έκαναν σε περίπτωση που κάποιος δεν έχει λάβει την παραγγελία 15 εργάσιμες μετά (χωρίς το δικό μου πρόβλημα στξ διεύθυνση αποστολής), μου είπαν ότι αυτόν θα τον αποζημιωναν. 

 

Προσπαθούσα να τους εξηγήσω ότι δεν είναι πως μόνο εγώ δεν έχω λάβει επειδή λείπει ο αριθμός από δρόμο με 10 σπίτια, αλλά και άλλοι άνθρωποι. Επομένως, δε γίνεται να αποδοθεί στο πρόβλημα διεύθυνσης, το οποίο δεν υφίσταται κατά τον ταχυδρόμο της περιοχής μου.

 

Τώρα, το θέμα που ενδιαφέρει εσάς είναι ότι τους έχω on the record να λένε 

"If an address is correct and complete for an order, and it's not received after 15 working days, we would resolve this."

Επεξ/σία από Abudi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω μιλησα μαζι τους και ηταν ευγενεστατοι και εξυπηρετικοτατοι. Καθως σημερα παρηλθαν οι 15 μερες, τους ζητησα να το ερευνησουν περαιτερω και σε μιση ωρα ειχαν κανει refund ολο το ποσο (εκτος απο το powerbank ειχα και μια φθηνη καρτα sd). Κανενας λογος για dispute και τσακωμους :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...