Προς το περιεχόμενο

Η Apple σχεδιάζει να επαναφέρει το iPhone X στην αγορά για να ανακάμψει από τις χαμηλές πωλήσεις


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Greenday13 είπε

Επίσης τα έχεις λίγο μπερδεμένα μέσα σου: άλλο κέρδος, άλλο αισχροκέρδεια.

Για πες μου εσύ που το έχεις ξεκάθαρο μέσα σου τί ειναι το ένα και τί το άλλο, και αν μπορείς δωσε μου και ενα παραδειγμα απο καθε περίπτωση please
 

10 λεπτά πριν, Greenday13 είπε

Δεν πουλάει 6-7 συσκευές. Αλλά 3.

iPhone 7, iPhone 7 Plus

iphone 8, iphone 8 Plus

iphone XR

iPhone XS, iPhone XS Max

Ξαναμέτρα.

 

Επεξ/σία από nikosgalis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 237
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, nikosgalis είπε

Εντάξει, έχω βαρεθεί αυτη την κουβέντα. Το 2003 χρησιμοποιούσα ΝΟΚΙΑ 7650, το 2007-2008 είχα Windows Phones (ETEN G500, ETEN X500, HTC Touch HD) και όταν έπιασα το iPhone  στα χέρια μου, έπαθα σοκ. Μετά από 1.5 μήνα μπήκα στο google για να ψάξω πώς το κλείνεις, ενώ με τα Windows Phones εκανα restart καθε μερα, και κάθε μήνα δοκιμαζα καινούρια ROM μπας και βελτιωθεί η εμπειρία χρήσης.

Εφόσον νομίζετε ότι αν αφαιρέσεις την Apple από την τελευταία δεκαετία, η εξέλιξη θα ήταν η ίδια και θα είχαμε τις ίδιες συσκευές στη διάθεσή μας, τότε σηκώνω ψηλά τα χέρια.

Ευτυχώς που βρέθηκε αυτή η apple και έχουμε σήμερα κινητά αλλιως δεν θα είχαμε.Δεν έχετε βαρεθεί αυτό το παραμυθι?Κάθε φορά που κάνει μια πατάτα η apple θα πιάνουμε πάλι το παραμύθι?

1 ώρα πριν, nikosgalis είπε

Το διαβασα και παραμένω στην ίδια θεση.

Τα επιχειρήματα δεν στέκουν

Το να λες ότι η Samsung δεν καταστραφηκε (ενώ η Apple θα έκλεινε) από το πρόβλημα των εκρήξεων που είχε πέρσι το Note, οφείλεται στο ότι δεν βασίζεται μονο στα κινητά αλλά παράγει και πλυντήρια, είναι αστείο. Δεν χρειάζεται καν απάντηση.

Το ίδιο και τα υπόλοιπα.

Τι συγκρίνεις μια εταιρεία σαν τη samsung που προμηθευει όλο τον κόσμο με οθόνες και μνήμες?αύριο να το κλείσει το τμήμα με τα κινητά δεν θα έχει κανένα πρόβλημα.Πιο πολλά βγάζει από τις οθόνες που πουλάει στην apple παρά από το s8.Αντιθετα στην apple το 60% τωβ έσοδων της είναι απο τα iphone.Τα Mac είχαν μόνο ζημιές.Και το υπόλοιπο 40% είναι από υπηρεσίες που στηρίζονται σε μεγάλο ποσοστό στα iPhone.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Istros είπε

Ευτυχώς που βρέθηκε αυτή η apple και έχουμε σήμερα κινητά αλλιως δεν θα είχαμε.Δεν έχετε βαρεθεί αυτό το παραμυθι?Κάθε φορά που κάνει μια πατάτα η apple θα πιάνουμε πάλι το παραμύθι?

Τι συγκρίνεις μια εταιρεία σαν τη samsung που προμηθευει όλο τον κόσμο με οθόνες και μνήμες?αύριο να το κλείσει το τμήμα με τα κινητά δεν θα έχει κανένα πρόβλημα.Πιο πολλά βγάζει από τις οθόνες που πουλάει στην apple παρά από το s8.Αντιθετα στην apple το 60% τωβ έσοδων της είναι απο τα iphone.Τα Mac είχαν μόνο ζημιές.Και το υπόλοιπο 40% είναι από υπηρεσίες που στηρίζονται σε μεγάλο ποσοστό στα iPhone.

Προφανώς δεν είχες καμία ενασχόληση με smart συσκευές πριν ασχοληθεί με αυτές η Apple.

Όπως δεν θα θυμάσαι και πώς ήταν το τοπίο στην μουσική βιομηχανία μέχρι να ασχοληθεί με αυτήν η Apple.

Τέλος, το να θεωρείς πιθανό να καταρευσει το iPhone και μαζί του η Apple, δεν θέλω να το σχολιάσω.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, nikosgalis είπε

Προφανώς δεν είχες καμία ενασχόληση με smart συσκευές πριν ασχοληθεί με αυτές η Apple.

Όπως δεν θα θυμάσαι και πώς ήταν το τοπίο στην μουσική βιομηχανία μέχρι να ασχοληθεί με αυτήν η Apple.

Τέλος, το να θεωρείς πιθανό να καταρευσει το iPhone και μαζί του η Apple, δεν θέλω να το σχολιάσω.

Προφανώς και δεν καταλαβαίνεις τι διαβαζεις.Δεν είπε κανένας ότι θα καταρευσει αλλά ότι είναι εξαρτημένη από το iPhone σε ποσοστό 60% σε αντίθεση με τη Samsung που αναφέρεις για το note 7.Η όπως τη Sony που έχει σχεδόν εγκαταλείψει το τμήμα με τα κινητά.

Ναι η μουσική βιομηχανία πριν την apple δεν υπήρχε μετά τα iTunes την ανακαλύψαμε και αυτήν.ουτε ψηφιακη μουσικη σε mp3 υπηρχε στην apple οφειλουμε την ψηφιακή μουσικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Istros είπε

Ναι η μουσική βιομηχανία πριν την apple δεν υπήρχε μετά τα iTunes την ανακαλύψαμε και αυτήν.ουτε ψηφιακη μουσικη σε mp3 υπηρχε στην apple οφειλουμε την ψηφιακή μουσικη.

Δεν ξερω αν καταλαβα καλα αλλα η apple με το iTunes και το YouTube λίγο αργότερα έσωσαν τις περισσότερες δισκογραφικές εταιρίες απο σίγουρη χρεοκοπία... ως τότε το mp3 ήταν μόνο για παράνομη διακίνηση και καμία εταιρία δεν το εμπορευόταν... 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, nikosgalis είπε

Το διαβασα και παραμένω στην ίδια θεση.

Τα επιχειρήματα δεν στέκουν

Το να λες ότι η Samsung δεν καταστραφηκε από το πρόβλημα που είχε πέρσι με το Note, οφείλεται στο ότι δεν βασίζεται μονο στα κινητά αλλά παράγει και πλυντήρια, είναι αστείο. Το ίδιο και τα υπόλοιπα.

Το οτι λες οτι κατασκευαζει η samsung μονο τηλεφωνα και πλυντηρια ειναι πραγματικα αστειο. Οσο για τα υπολοιπα, μαλλον δεν εχεις ιδεα τι ακριβως λεω.

Απλα πες μου τι ακριβως,  οχι σχεδιαζει απλως  αλλα κατασκευαζει κιολας η apple για να ξερω και εγω ο αδαης? 

Το ποιος λοιπον εχει αστεια επιχειρηματα ασε να το ξερω καλυτερα απο εσενα που γνωρισες την apple απο το iphone! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, AtiX είπε

Δεν ξερω αν καταλαβα καλα αλλα η apple με το iTunes και το YouTube λίγο αργότερα έσωσαν τις περισσότερες δισκογραφικές εταιρίες απο σίγουρη χρεοκοπία... ως τότε το mp3 ήταν μόνο για παράνομη διακίνηση και καμία εταιρία δεν το εμπορευόταν... 

Από σίγουρη χρεοκοπία δεν ξέρω αν τις έσωσαν αλλά σίγουρα ο jobs σκεφτόταν πιο μπροστά από τους άλλους.Επαιρνε κάτι που υπήρχε και ήξερε να το πουλάει.Σ αυτό δεν διαφωνεί κανείς.Η συζήτηση είναι για το ότι τα νέα iPhone δεν πουλάνε και κλασικά όταν δεν έχουμε επιχειρηματα πιάνουμε το iPhone,ipad,iTunes μόνο για Macintosh δεν έχουμε πει ακόμα και για το ποιος ανακάλυψε το mouse και το καθιέρωσε η apple μαζί με το γραφικό περιβάλλον.Ψηφιακη μουσική υπήρχε πριν τα iTunes όπως το mp3 και wma.επισης υπήρχε το Napster που έπαιζε σε P2P.Δεν ανακάλυψε κάτι καινούργιο απλά εκμεταλλεύτηκε τις τεχνολογίες ο jobs όπως έκανε πάντα για να κονομησει και μπράβο του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, AtiX είπε

Δεν ξερω αν καταλαβα καλα αλλα η apple με το iTunes και το YouTube λίγο αργότερα έσωσαν τις περισσότερες δισκογραφικές εταιρίες απο σίγουρη χρεοκοπία... ως τότε το mp3 ήταν μόνο για παράνομη διακίνηση και καμία εταιρία δεν το εμπορευόταν... 

Ρε φίλε είμαι μέλος από το 2003 και δεν θυμάμαι να έχω κάνει ποτέ σχόλιο, μπορεί να έκανα μια στο τόσο. Αλλά τι είναι αυτά που λες ? Είπαμε να είστε fanboys να είστε αριστεροί και δεξιοί και Ολυμπιακοί και Παναθηναικοί αλλά ρε φίλε πάνω από όλα να είστε σκεπτόμενα άτομα. Μην αρλουμπιάζετε ότι σανό μασάτε στο διαδίκτυο, για τον Θεό. 
Εντελώς φιλικά αν και το ύφος μου μπορεί να είναι κάπως επιθετικό.

Edit: Έχω κάνει 37 τελικά ! :P

 

Επεξ/σία από Subzerog7
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Istros είπε

Από σίγουρη χρεοκοπία δεν ξέρω αν τις έσωσαν αλλά σίγουρα ο jobs σκεφτόταν πιο μπροστά από τους άλλους.Επαιρνε κάτι που υπήρχε και ήξερε να το πουλάει.Σ αυτό δεν διαφωνεί κανείς.Η συζήτηση είναι για το ότι τα νέα iPhone δεν πουλάνε και κλασικά όταν δεν έχουμε επιχειρηματα πιάνουμε το iPhone,ipad,iTunes μόνο για Macintosh δεν έχουμε πει ακόμα και για το ποιος ανακάλυψε το mouse και το καθιέρωσε η apple μαζί με το γραφικό περιβάλλον.Ψηφιακη μουσική υπήρχε πριν τα iTunes όπως το mp3 και wma.επισης υπήρχε το Napster που έπαιζε σε P2P.Δεν ανακάλυψε κάτι καινούργιο απλά εκμεταλλεύτηκε τις τεχνολογίες ο jobs όπως έκανε πάντα για να κονομησει και μπράβο του.

Δεν διαφωνώ, η apple έχει χάσει το βασικότερο συστατικό που είχε επί jobs... την απλοποίηση και εύκολη χρήση νέων τεχνολογιών για τον οποιοδήποτε χρήστη γνώστη ή μη! Ασε που εδώ και χρόνια της λείπει το όραμα, οι ιδέες και η όρεξη για ένα πράγματα...

8 λεπτά πριν, Subzerog7 είπε

Ρε φίλε είμαι μέλος από το 2003 και δεν θυμάμαι να έχω κάνει ποτέ σχόλιο, μπορεί να έκανα μια στο τόσο. Αλλά τι είναι αυτά που λες ? Είπαμε να είστε fanboys να είστε αριστεροί και δεξιοί και Ολυμπιακοί και Παναθηναικοί αλλά ρε φίλε πάνω από όλα να είστε σκεπτόμενα άτομα. Μην αρλουμπιάζετε ότι σανό μασάτε στο διαδίκτυο, για τον Θεό. 
Εντελώς φιλικά αν και το ύφος μου μπορεί να είναι κάπως επιθετικό.

Edit: Έχω κάνει 37 τελικά ! :P

Να ανησυχίσω για τα λεγόμενα σου ή να κάνω ότι δεν το διάβασα???

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, AtiX είπε

Δεν διαφωνώ, η apple έχει χάσει το βασικότερο συστατικό που είχε επί jobs... την απλοποίηση και εύκολη χρήση νέων τεχνολογιών για τον οποιοδήποτε χρήστη γνώστη ή μη! Ασε που εδώ και χρόνια της λείπει το όραμα, οι ιδέες και η όρεξη για ένα πράγματα...

Να ανησυχίσω για τα λεγόμενα σου ή να κάνω ότι δεν το διάβασα???

Ο jobs έπαιρνε κάτι που υπηρχε ήξερε να το πουλησει.Την πρώτη φορά τον παρακαλούσαν να τους σώσει αφού τον είχαν κυνηγήσει πρώτα κακήν κακώς.Αυτη τη φορά δεν μπορεί να επιστρέψει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Istros είπε

Ο jobs έπαιρνε κάτι που υπηρχε ήξερε να το πουλησει.Την πρώτη φορά τον παρακαλούσαν να τους σώσει αφού τον είχαν κυνηγήσει πρώτα κακήν κακώς.Αυτη τη φορά δεν μπορεί να επιστρέψει.

Ο συγχωρεμένος εκτός από καλός πωλητής ήταν οραματιστής και ήξερε πως να κάνει χρήσιμη μια τεχνολογία για όλους και όχι μόνο για τους μυημένους... τέτοιο πακέτο δύσκολα βρίσκετε...

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Istros είπε

Όχι απλά θέλουμε να ακούμε τον αντίλογο να μην κάνουμε μονολογο

Κανένα touch interface δεν ανακάλυψαν ούτε κάποια άλλη τεχνολογια όλα έτοιμα τα βρήκαν και απλά τα πλασάρουν με σαλτσα

Αντε... ας κάνουμε (λίγο) αντίλογο :)

Multi-touch screen interface είχε μόνο μία εμπορικά διαθέσιμη συσκευή πριν το iPhone, το θρυλικό Lemur, το holy grail όσων ασχολούνταν με (electronic) music production στα 00's - πανάκριβο και για περιορισμένο κοινό. Η Apple έφερε αυτό το interface στην παλάμη του χεριού μας, κι όχι φτιάχνοντας σάλτσες ναπολιτέν και καρμπονάρες... αλλά αγοράζοντας την τεχνογνωσία, εξελίσσοντάς την και βάζοντας πολλή πολλή δουλειά στο software (δεν φτάνει μια capacitive οθόνη μόνη της όπως καταλαβαίνεις!) Το πως ήταν τα κινητά πριν και μετά το iPhone αρκεί για να πείσει τον οποιονδήποτε.

Αν θες να κάνεις αντίλογο και σε αυτό, μη μου πεις για touch-screen που δεν ήταν multi-touch ή θέλαν πίεση ή stylus, ούτε για τα... τραπέζια της Microsoft ή concepts ή prototypes σε εργαστήρια πανεπιστημίων -- καλά κι ωραία όλα αυτά αλλά δεν ήταν αυτό που παρουσίασε το iPhone.

6 ώρες πριν, pace είπε

Η επιτυχία της μηλοεταιρίας ήρθε το 2007 όχι μόνο γιατί έφτιαξε ένα πολύ εύχρηστο τηλέφωνο αλλά και γιατί (κυρίως για αυτό) είχε ξεσπάσει ο πόλεμος των social εφαρμογών που όλοι πια ήταν ενεργοί χρήστες στο pc και μια μετάβαση στο τηλέφωνο ήταν ότι περίμενε ο κόσμος. Αν το μήλο έβγαινε το 2000 θα πήγαινε άπατο....Πέτυχαν λοιπόν το σωστό timing και οι άλλοι απλώς ακολούθησαν. 

Κοίτα τώρα που θα καταλήξουν να μας πουν πως η Apple πέτυχε με τo iPhone κατά τύχη (ούτε καν επειδή κάνουν καλή.... σάλτσα),  κι επειδή υπήρχε το... Facebook!! LOL!

Αντε και λίγο on topic: Εγώ δεν αγόρασα τίποτα από την Apple φέτος γιατί όντως οι τιμές δε με έπεισαν (και βέβαια οι συσκευές Apple που έχω συνεχίζουν και λειτουργούν μια χαρά.) Chillάρετε όμως κάποιοι που νομίζετε πως θα δακρύσουμε κιόλας λες και οι πελάτες στην Ελλάδα και θαμώνες του forum είμαστε και μέτοχοι στο αμερικάνικο χρηματιστήριο και "χάσαμε" κάτι. Ας φάνε κάνα στραπάτσο να ξανασκεφτούν την τιμολογιακή πολιτική και γενικότερα το line-up των συσκευών κι όλα καλά. Να καταρρεύσει η Apple από τη μια μέρα στην άλλη, απορώ πως το σκέφτονται κάποιοι (μάλλον φαντασίωση), από τη στιγμή που είναι ακόμα τόσο κερδοφόρα επιχείρηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, SeaLion είπε

Αντε... ας κάνουμε (λίγο) αντίλογο :)

Multi-touch screen interface είχε μόνο μία εμπορικά διαθέσιμη συσκευή πριν το iPhone, το θρυλικό Lemur, το holy grail όσων ασχολούνταν με (electronic) music production στα 00's - πανάκριβο και για περιορισμένο κοινό. Η Apple έφερε αυτό το interface στην παλάμη του χεριού μας, κι όχι φτιάχνοντας σάλτσες ναπολιτέν και καρμπονάρες... αλλά αγοράζοντας την τεχνογνωσία, εξελίσσοντάς την και βάζοντας πολλή πολλή δουλειά στο software (δεν φτάνει μια capacitive οθόνη μόνη της όπως καταλαβαίνεις!) Το πως ήταν τα κινητά πριν και μετά το iPhone αρκεί για να πείσει τον οποιονδήποτε.

Αν θες να κάνεις αντίλογο και σε αυτό, μη μου πεις για touch-screen που δεν ήταν multi-touch ή θέλαν πίεση ή stylus, ούτε για τα... τραπέζια της Microsoft ή concepts ή prototypes σε εργαστήρια πανεπιστημίων -- καλά κι ωραία όλα αυτά αλλά δεν ήταν αυτό που παρουσίασε το iPhone.

Κοίτα τώρα που θα καταλήξουν να μας πουν πως η Apple πέτυχε με τo iPhone κατά τύχη (ούτε καν επειδή κάνουν καλή.... σάλτσα),  κι επειδή υπήρχε το... Facebook!! LOL!

Άντε πάλι για άλλη μια φορά.Πρωτο touchscreen κινητό:IBM Simon 1991,από τότε υπήρξαν πολλές συσκευές touchscreen με διάφορα λειτουργικά όπως windows phones,palmOs,symbian,κ.α.πρωτο κινητό με οθόνη capacitive:LG ke850 prada με 5 βραβεία πριν βγει το iPhone.

Οπότε αφού θες να καταργήσουμε όλα τα κινητά με touchscreen,windows mobile,symbian,palmOs γιατί έτσι σας βολεύει πάμε στο LG prada μετά από κάτι μήνες βγήκε το πρώτο iphone

Καμία πρωτιά για το iPhone.Απλα έβγαλε ένα διαφορετικό λειτουργικό από όσα υπήρχαν.Τιποτα περισσότερο.

Επεξ/σία από Istros
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SeaLion είπε

Αντε και λίγο on topic: Εγώ δεν αγόρασα τίποτα από την Apple φέτος γιατί όντως οι τιμές δε με έπεισαν (και βέβαια οι συσκευές Apple που έχω συνεχίζουν και λειτουργούν μια χαρά.) Chillάρετε όμως κάποιοι που νομίζετε πως θα δακρύσουμε κιόλας λες και οι πελάτες στην Ελλάδα και θαμώνες του forum είμαστε και μέτοχοι στο αμερικάνικο χρηματιστήριο και "χάσαμε" κάτι. Ας φάνε κάνα στραπάτσο να ξανασκεφτούν την τιμολογιακή πολιτική και γενικότερα το line-up των συσκευών κι όλα καλά. Να καταρρεύσει η Apple από τη μια μέρα στην άλλη, απορώ πως το σκέφτονται κάποιοι (μάλλον φαντασίωση), από τη στιγμή που είναι ακόμα τόσο κερδοφόρα επιχείρηση.

Ακριβώς το ίδιο και εγώ, τα προϊόντα που έχουν βγει φέτος δεν με έχουν πείσει για καμία αναβάθμηση ή αλλαγή. 

Θεωρώ δε ότι πιο πολυ με βολεύει να πάρω το Χ σε περίπτωση αναβάθμισης του 7 Plus, παρά να στραφώ σε κάτι καινούριο. 

Βέβαια ακόμα δεν με ενδιαφέρει η αναβαθμηση οπότε δεν ξέρω και τί εξελήξεις θα έχουμε με το Χ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, SeaLion είπε

Αντε... ας κάνουμε (λίγο) αντίλογο :)

Multi-touch screen interface είχε μόνο μία εμπορικά διαθέσιμη συσκευή πριν το iPhone, το θρυλικό Lemur, το holy grail όσων ασχολούνταν με (electronic) music production στα 00's - πανάκριβο και για περιορισμένο κοινό. Η Apple έφερε αυτό το interface στην παλάμη του χεριού μας, κι όχι φτιάχνοντας σάλτσες ναπολιτέν και καρμπονάρες... αλλά αγοράζοντας την τεχνογνωσία, εξελίσσοντάς την και βάζοντας πολλή πολλή δουλειά στο software (δεν φτάνει μια capacitive οθόνη μόνη της όπως καταλαβαίνεις!) Το πως ήταν τα κινητά πριν και μετά το iPhone αρκεί για να πείσει τον οποιονδήποτε.

Αν θες να κάνεις αντίλογο και σε αυτό, μη μου πεις για touch-screen που δεν ήταν multi-touch ή θέλαν πίεση ή stylus, ούτε για τα... τραπέζια της Microsoft ή concepts ή prototypes σε εργαστήρια πανεπιστημίων -- καλά κι ωραία όλα αυτά αλλά δεν ήταν αυτό που παρουσίασε το iPhone.

Κοίτα τώρα που θα καταλήξουν να μας πουν πως η Apple πέτυχε με τo iPhone κατά τύχη (ούτε καν επειδή κάνουν καλή.... σάλτσα),  κι επειδή υπήρχε το... Facebook!! LOL!

Αντε και λίγο on topic: Εγώ δεν αγόρασα τίποτα από την Apple φέτος γιατί όντως οι τιμές δε με έπεισαν (και βέβαια οι συσκευές Apple που έχω συνεχίζουν και λειτουργούν μια χαρά.) Chillάρετε όμως κάποιοι που νομίζετε πως θα δακρύσουμε κιόλας λες και οι πελάτες στην Ελλάδα και θαμώνες του forum είμαστε και μέτοχοι στο αμερικάνικο χρηματιστήριο και "χάσαμε" κάτι. Ας φάνε κάνα στραπάτσο να ξανασκεφτούν την τιμολογιακή πολιτική και γενικότερα το line-up των συσκευών κι όλα καλά. Να καταρρεύσει η Apple από τη μια μέρα στην άλλη, απορώ πως το σκέφτονται κάποιοι (μάλλον φαντασίωση), από τη στιγμή που είναι ακόμα τόσο κερδοφόρα επιχείρηση.

 

6 λεπτά πριν, polaki είπε

Ακριβώς το ίδιο και εγώ, τα προϊόντα που έχουν βγει φέτος δεν με έχουν πείσει για καμία αναβάθμηση ή αλλαγή. 

Θεωρώ δε ότι πιο πολυ με βολεύει να πάρω το Χ σε περίπτωση αναβάθμισης του 7 Plus, παρά να στραφώ σε κάτι καινούριο. 

Βέβαια ακόμα δεν με ενδιαφέρει η αναβαθμηση οπότε δεν ξέρω και τί εξελήξεις θα έχουμε με το Χ.

Πολλοί δεν έχουν πάρει καινούργια συσκευή γιατί δεν βρίσκουν το λόγο να το κάνουν.Αυτο σημαίνει ότι αφενος οι καταναλωτές δεν πείθονται πλέον από την apple και αφετέρου ο ανταγωνισμός στο Android είναι μεγάλος με πολύ καλές και αξιόλογες συσκευές.Επισης το Android συνεχώς βελτιώνεται και είναι ένα ανοιχτό λειτουργικό με πολλές δυνατότητες και παραμετροποίηση.Μονο εδώ στο insomnia κάποιοι βλέπουν ευκαιρίες και λόγους αναβάθμισης τις νέες συσκευές και το XR σαν vfm.

Επεξ/σία από Istros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...