Προς το περιεχόμενο

Cosmote SpeedBooster 6.74€/μηνα με διετη δεσμευση


alkis13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 310
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, Damned7 είπε

και εγώ δήλωσα κινητό αλλά δεν μου βγάζει επιλογή να έρθει εκεί ο κωδικός επιβεβαιώσεως.

Στην εφαρμογή στο κινητό μου εμφανίζει μόνο τον αριθμο του booster και δεν με αφήνει να προσθέσω τον αριθμό της σταθερής,αν μπω από το chrome μου δείχνει όλες μου τις συνδέσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, pier88 είπε

Είχα λογαριασμό γιά το σταθερό.

Ειχες cosmote one ετσι ; Τους εδωσα τον αριθμο του cote σε αλλο ΑΦΜ με επαγγελματικο πακετο . Δεν μου στειλανε τιποτα 

192.168.1.1 και οι συνδεσεις μου στο μενου του ρουτερ ;

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Mhlogiatros είπε

Ειχες cosmote one ετσι ; Τους εδωσα τον αριθμο του cote σε αλλο ΑΦΜ με επαγγελματικο πακετο . Δεν μου στειλανε τιποτα 

Δεν έχω,μόνο σταθερή είχα και τώρα το booster.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπον : COSMOTE Home Speed Booster

100 GB

Το συμβόλαιο σου ενεργοποιήθηκε στις  17-12-2018

Τελευταία Ενημέρωση 23-12-2018 19:13  Μου εχουν χρεωσει 

6,19€ στη sim  και 2 € επιπλεον στο λογαριασμο του σταθερου μου  . Συνολο 8,19 ? Λαθος εχουν κανει ;

Αλλο προβλημα : μου στελνει κενα αρχεια .zip 0 kb στην εκδοση ebill

Στο λογαριασμο αναγραφεται το νουμερο της sim του booster και μια επιλογη που σου στελνει sms οταν υπερβεις το 80 %

Αν μου ερχεται η ειδοποιηση στον αριθμο του booster  η cosmote μας τρολαρει ......

Αν στελνουν sms στο σταθερο που μιλαγαμε το χουν τερματισει.

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά αυτοί στο 13888 δεν ξέρουν την τύφλα τους. Άπλα βάζεις την σιμ του booster σε ένα κινητό ζητάς κωδικό επιβεβαίωσης ερχεται στο κινητό και τον περνάς στο MyCosmote και εμφανίζετε εκεί το booster. Είχε ήδη εκδοθεί λογαριασμός και εγώ δεν είχα ιδέα.

 

Επεξ/σία από Damned7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, divo είπε

Με αυτο το πλευρο να κοιμασε. θαθελα παντως να σε δω οταν θα ερθει κανα εξώδικο.  Αν δεν εχεις τιποτα στο ονομα σου και δεν πρόκειται να αποκτήσεις ποτε τοτε συνεχισε το. Δεν προκειται  να σε βαλει κανεις μεσα και να σε πληρωνει. Αν εχεις ομως και αν θες να αποκτήσεις τοτε ξανασκεψου το.....

Απλα για να ξερεις και τι λες. Στη κινητη υπαρχει κατι αναλογο του τηρεσια. Βλεπουν αν χρωστας και σε ποιον και αναλογα πρατουν. Το πιθανοτερο σου ζητανε εγγύηση. Τωρα γι αυτους που σε παιρνουν και σου λενε δε τρεχει τιποτα και δε χρωστατε. Ή δε ξερουν τι τους γινεται ή τους δινεις λαθος αφμ. Καμια μα καμια αιτηση δε προχωραει στον οτε ουτε σταθερης ουτε κινητης, αν δεν περαασει gredit control. Τι σημαινει αυτο. Αν δεν πληρωσεις τα χρωστουμενα δεν κανεις συνδεση. Αιτησεις κανε οσες θες. Συνδεση δε προκειτε να κανεις.

ok.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, octap79 είπε

Ρε παιδιά....γράφετε σε όλο το θέμα για την ταχύτητα που κατεβάζει .......boostαρει καθόλου το upload ?

Γιεπ, στα 5 παει και παραμενει εκει και να σου τελειωσουν τα 100gb ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Mhlogiatros είπε

Λοιπον : COSMOTE Home Speed Booster

100 GB

Το συμβόλαιο σου ενεργοποιήθηκε στις  17-12-2018

Τελευταία Ενημέρωση 23-12-2018 19:13  Μου εχουν χρεωσει 

6,19€ στη sim  και 2 € επιπλεον στο λογαριασμο του σταθερου μου  . Συνολο 8,19 ? Λαθος εχουν κανει ;

Αλλο προβλημα : μου στελνει κενα αρχεια .zip 0 kb στην εκδοση ebill

Στο λογαριασμο αναγραφεται το νουμερο της sim του booster και μια επιλογη που σου στελνει sms οταν υπερβεις το 80 %

Αν μου ερχεται η ειδοποιηση στον αριθμο του booster  η cosmote μας τρολαρει ......

Αν στελνουν sms στο σταθερο που μιλαγαμε το χουν τερματισει.

Ναι λαθος σε εχουν χρεωσει. Μερικες σελιδες πιο πισω ειχα αναφερει οτι ειχαν κανει και σε εμενα λαθος. Την λυση την βρηκα μονο μεσω e-mail στη κοσμοτε. Με το 13888 δε μπορεσαν να με εξυπηρετησουν. Οτι και να κανεις ζητα τους αριθμους αιτηματων οπου δηλωνεις και το κωδικο της ηχογραφημενης κλήσης.  Σε εχουν στο 9,9€ και το 6,19€ που βλεπεις ειναι το αναλογικο των 7,9€ γιατι οι λογαριασμοι τους βγαινουν στις 8 καθε μηνα.
Απλα ξεκαθαριζεις οτι εσυ συμφωνησες στα 4,74€ στο speedbooster. Και ζητα καποιον προϊστάμενο να μιλησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ερωτηση,θα μπορώ να βαλω μονο το adsl να δουλεψει για online games κτλπ με χαμηλο ping και οταν θέλω ταχυτητες για κατεβασματα να εχω και τα δυο?

Επεξ/σία από Psaris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στον πρώτο λογαριασμό προπληρώνεις το πάγιο του επόμενου μήνα + όποιες μέρες έκανες χρήση πριν τον μήνα. Με χρεωσανε για δυο μέρες 1.3 ευρώ βάση του κανονικού παγίου.Αν με είχαν χρέωση παραπάνω θα τους εχεζ@ αλλά για 1 ευρώ μια φορά μόνο δεν θα ασχοληθώ.

 

boost.jpg

Επεξ/σία από Damned7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά παιδιά ήρθε τεχνικός σήμερα και μου άλλαξε γραμμή (ζευγη;)  και μου ειπε ότι θα γυρίσω σε voip,το ίντερνετ δουλεύει μία χαρά αλλά το τηλέφωνο όχι.Τι κάνω;Περιμένω να ενεργοποιηθεί η παίρνω το 13888;Εχει κάποιος πρόσφατη ανάλογη  εμπειρία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι λαθος σε εχουν χρεωσει. Μερικες σελιδες πιο πισω ειχα αναφερει οτι ειχαν κανει και σε εμενα λαθος. Την λυση την βρηκα μονο μεσω e-mail στη κοσμοτε. Με το 13888 δε μπορεσαν να με εξυπηρετησουν. Οτι και να κανεις ζητα τους αριθμους αιτηματων οπου δηλωνεις και το κωδικο της ηχογραφημενης κλήσης.  Σε εχουν στο 9,9€ και το 6,19€ που βλεπεις ειναι το αναλογικο των 7,9€ γιατι οι λογαριασμοι τους βγαινουν στις 8 καθε μηνα.
Απλα ξεκαθαριζεις οτι εσυ συμφωνησες στα 4,74€ στο speedbooster. Και ζητα καποιον προϊστάμενο να μιλησεις.

εχει 2 εκπτωσεις μια ενντι παγίου και μια προωθητικής.

Δηλαδη ζηταω την εκπτωση προωθητικής με την ηχογραφηση συμβολαιου που καναμε στο τηλεφωνο στα 4,74 ; (+2 στο σταθερο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...