Προς το περιεχόμενο

Cosmote SpeedBooster 6.74€/μηνα με διετη δεσμευση


alkis13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και ειναι το 3ο που αλλαζεις ; Ok reset και τεχνικο . Ειχα μια τρελη ιδεα οτι μπορει να κλειδωνει καπως αν θεωρει οτι το πηγες εκτος ζωνης σε αλλη γραμμη . Οπως το geolock στη sim 

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 310
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

31 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Και ειναι το 3ο που αλλαζεις ; Ok reset και τεχνικο . Ειχα μια τρελη ιδεα οτι μπορει να κλειδωνει καπως αν θεωρει οτι το πηγες εκτος ζωνης σε αλλη γραμμη . Οπως το geolock στη sim 

Δεν έχω αλλάξει ρουτερ ποτέ,δούλευε ρολόι μεχρι πριν τρεις μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πες να σου δωσoυν speedport plus και πως γινεται να σου συνδεσει το HA35 πισω απο τη WAN του για να εχεις 5G wifi  και καλυτερο control του οριου data . Μη σε δειρει ομως :P 

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Mhlogiatros είπε

Που σημαινει οτι εισαι κοντα σε κεντρο και νοικιαζεις ; σπιτι με καλο χαλκο / οπτικη κοντα  και παιρνεις απο Vdsl για να πιανεις 22 .Εισαι πολυ ειδικη περιπτωση τζαμπατζη κολοφαρδου δηλαδη που εχει vdsl με dsl πακετο οχι ο κανονας :P Ποσο παει το χρονο το προπληρωμενο ;

Οποίος έχει adsl σε περιοχή που καλύπτεται από vdsl καμπίνες εχει η θα εχει 22 με 24 mbps. Adsl από καμπίνα λέγεται και είναι παροχή του OTE. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σωστα Adsl από καμπίνα 14 ευρο το μηνα  . Vdsl απο κεντρο μου παρεχει εμενα  33 ευρο + 7 booster + πακετο ψηφιακες ευκολιες κοινως εκτροπη με χρεωση .  Θες να ακουσεις και αλλη παροχη στην περιοχη  ; Επισης 33 ευρο το εως 24 με πραγματικη ταχυτητα εως μαντεψε μονοψηφιο .

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Nikosmile είπε

Πως την γλύτωσες έφυγες εξωτερικό;

? Που ζεις? 

Δεν το ξέρεις ότι δεν έχουν δικαίωμα να σου κάνουν τίποτε παρά μόνον να σου κόψουν την γραμμή η την επικοινωνία οποιαδήποτε στιγμή? Τίποτε άλλο. Ο νόμος είναι ξεκάθαρος. Αν σε αφήνουν να μιλάς και να φουσκώνει ο λογαριασμός για 4-5 μήνες δίχως να πληρώνεις είναι λογικό να ανεβαίνει ο λογαριασμός μαζί με τα υποτιθέμενα πρόστιμα και προσαυξήσεις.

Οι τίμιοι (που δεν γνωρίζουν και φοβούνται τους "δικηγόρους/εισπρακτικές" που τους παίρνουν τηλέφωνο) πληρώνουν. Τα "λαμόγια" όπως εγώ (που ανοίγουν και διαβάζουν τι μέλλει γένεσθαι περί κάποιων νόμων και παραθύρων αυτού) δεν πληρώνουν και πάνε στην επόμενη πορτοκαλιά.

Σε πληροφορώ ότι έκτοτε με έχουν πάρει και μου έχουν κάνει προσφορά και τους έχω πει κατάμουτρα " μα ρε παιδιά σας χρωστάω λεφτά πως γίνεται και μου βγάζετε προσφορά?" και η απάντηση είναι αφού σε βάζουν στην αναμονή για κάνα 2λεπτο να κοιτάξουν τα κιτάπια τους στο πρόγραμμα, μην ανησυχείτε δεν φαίνεται στο σύστημα ότι χρωστάτε. Να προχωρήσουμε?

Σε όλους τους τους έχω βάλει φέσι. ΟΛΟΥΣ ο ποιο φτηνός είναι ο ποτές... Στους υπόλοιπους τους έχω σκίσει. Και πλέον είμαι με καρτοκινητά "ειδικά πακέτα" και μιλάω. Σταθερή έχω cyta. Και τώρα που συγχωνεύτηκαν με την βόντα (που την έχω μέσα κάνα 5χίλιαρο εδώ και 9 χρόνια περίπου) με παίρνουν από την βόντα και μου κάνουν προσφορά για οπτική ίνα... Εννοείται ότι τους είπα τα ίδια.. παιδιά σας χρωστάω τι γίνεται με αυτό? Όχι ΚΥΡΙΕ δεν μας χρωστάτε τίποτε. Και περιμένω την 200άρα μου να ολοκληρωθεί.

Αχ...

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, pier88 είπε

Τις τελευταίες μέρες τέτοια ώρα το SNR πέφτει στο 3 και δεν λειτουργεί τίποτα.

Το προβλημα που εχεις θα χαθει εδω μεσα.  Καλυτερα να ανοιξεις θεμα.
Επισης οταν ανοιξα το θεμα αναφερα ξεκαθαρα οτι το router δεν ειναι αξιοπιστο. Είτε γιατι η huawei δεν το κατεχει είτε γιατι εχουν κανει κατι στο firmware στη cosmote.

Απλα αλλαζε ρουτερ και δηλωνε βλαβη (εβαλα χρονο διαρκειας) μεχρι να το διορθωσουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, nero62 είπε

? Που ζεις? 

Δεν το ξέρεις ότι δεν έχουν δικαίωμα να σου κάνουν τίποτε παρά μόνον να σου κόψουν την γραμμή η την επικοινωνία οποιαδήποτε στιγμή? Τίποτε άλλο. Ο νόμος είναι ξεκάθαρος. Αν σε αφήνουν να μιλάς και να φουσκώνει ο λογαριασμός για 4-5 μήνες δίχως να πληρώνεις είναι λογικό να ανεβαίνει ο λογαριασμός μαζί με τα υποτιθέμενα πρόστιμα και προσαυξήσεις.

Οι τίμιοι (που δεν γνωρίζουν και φοβούνται τους "δικηγόρους/εισπρακτικές" που τους παίρνουν τηλέφωνο) πληρώνουν. Τα "λαμόγια" όπως εγώ (που ανοίγουν και διαβάζουν τι μέλλει γένεσθαι περί κάποιων νόμων και παραθύρων αυτού) δεν πληρώνουν και πάνε στην επόμενη πορτοκαλιά.

Σε πληροφορώ ότι έκτοτε με έχουν πάρει και μου έχουν κάνει προσφορά και τους έχω πει κατάμουτρα " μα ρε παιδιά σας χρωστάω λεφτά πως γίνεται και μου βγάζετε προσφορά?" και η απάντηση είναι αφού σε βάζουν στην αναμονή για κάνα 2λεπτο να κοιτάξουν τα κιτάπια τους στο πρόγραμμα, μην ανησυχείτε δεν φαίνεται στο σύστημα ότι χρωστάτε. Να προχωρήσουμε?

Σε όλους τους τους έχω βάλει φέσι. ΟΛΟΥΣ ο ποιο φτηνός είναι ο ποτές... Στους υπόλοιπους τους έχω σκίσει. Και πλέον είμαι με καρτοκινητά "ειδικά πακέτα" και μιλάω. Σταθερή έχω cyta. Και τώρα που συγχωνεύτηκαν με την βόντα (που την έχω μέσα κάνα 5χίλιαρο εδώ και 9 χρόνια περίπου) με παίρνουν από την βόντα και μου κάνουν προσφορά για οπτική ίνα... Εννοείται ότι τους είπα τα ίδια.. παιδιά σας χρωστάω τι γίνεται με αυτό? Όχι ΚΥΡΙΕ δεν μας χρωστάτε τίποτε. Και περιμένω την 200άρα μου να ολοκληρωθεί.

Αχ...

stupid-best-e1479918680984.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι μέλλει γενεσθαι περί  νόμων και παραθύρων αυτού ; Πες οτι φευγω με 193 penalty αυτο μενει και τοκιζεται . Εδω με εχουν καλεσει για 40 υπολοιπο απο μετατροπη connexx πριν 10+ χρονια . Τοκοι υπερημεριας για ενα ασημαντο ποσο που δεν ειχαν κλεισει .

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πως γίνετε να βλέπεις ποσά GB έχεις κατανάλωσή?Από το 13888 μου είπαν ότι δεν γίνετε. Πρέπει να  πρόσθεσης τον αριθμό που έχει η sim στο MyCosmote αλλά δεν γίνετε γιατί πρέπει να έχεις κωδικό που στέλνετε στον αριθμό που θες να πρόσθεσης και το router δεν δέχεται μηνύματα.Ούτε εάν βάλεις την Sim σε ένα κινητό να λάβεις τον κωδικό επιβεβαίωσης γίνετε.

Επεξ/σία από Damned7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Damned7 είπε

Πως γίνετε να βλέπεις ποσά GB έχεις κατανάλωσή?Από το 13888 μου είπαν ότι δεν γίνετε. Πρέπει να  πρόσθεσης τον αριθμό που έχει η sim στο MyCosmote αλλά δεν γίνετε γιατί πρέπει να έχεις κωδικό που στέλνετε στον αριθμό που θες να πρόσθεσης και το router δεν δέχεται μηνύματα.

Ο κωδικός στέλνεται στον αριθμό που κάνεις την αγορά όχι στον αριθμó του booster.

Επεξ/σία από pier88
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, divo είπε

και πως διαβαζεις μνμ σε σταθερο?

Κατά την παραγγελία εκτός του σταθερού δήλωσα και αρ κινητού (μου ζητήθηκε) κι εκεί μου ήρθε ο κωδικός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...