Προς το περιεχόμενο

Cosmote SpeedBooster 6.74€/μηνα με διετη δεσμευση


alkis13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Mhlogiatros είπε

Θα δοκιμάσω και με μουφες . Εσύ έκανες πατέντα με κομμάτι από συνδετήρα αν θυμάμαι ;

Καρφίτσα σπασμένη στις δύο άκρες ή καλύτερα με χαλκό... Οι παραπάνω που δοκίμασες είναι όλες WIFI SMA-Female;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 310
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά παρατηρήσατε καμία αλλαγή σήμερα στο ρούτερ;Το μεσημεράκι που χαζευα στο pc,μπήκα στo ρούτερ και εκεί που λέει IPv4+IPv6 έγραφε απλά BOTH.Δεν σκέφτηκα να το βγάλω μία φωτό.

Screenshot_2018-12-20 HUAWEI Home Gateway(1).png

Επεξ/σία από pier88
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει το speedbooster ipv6.
Μπορεί ο καθένας να δει αν εχει πραγματικα ipv6 εδώ.
Για τις κεραιες μου φαινεται παραξενο να "μην" δουλεύουν. Δηλαδή πως τις κόβει; Εφοσον εχει ενσωματωμένη κεραία, και τα σπειρώματα αυτά είναι προέκταση της ήδη υπάρχουσας.

Screenshot_4111.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Mhlogiatros είπε

Από τι γραμμή παίρνει Adsl η Vdsl ; Tου έβαλες άλλους DNS ;

Adsl,τους έβαλα στο pc,στο ρούτερ δεν τους δείχνει όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sorry τωρα μπηκα

πειτε τι φωτο θελετε να στειλω

η εξωτερικη κεραια που αγορασα εχει SMA male καλωδιο (με καρφι)

οι κεραιες απο διαφορα μοντε/ρουτερ ειναι συνηθως SMA female γι αυτο τις κουμπωνετε δεν τις κουμπώνετε διαφορα στο σημα δεν θα δειτε..

χωρις κεραια κουμπωμενη εχω 53-56 σημα (δεν θυμαμαι ακριβως)

αυτη την στιγμη που μιλαμε με την κεραια κουμπωμενη εχω 63 σημα

το booster παντα στην ιδια θεση σταθερο

πειτε μου αν χρειαζεστε και τι φωτο να σας ανεβασω αυριο οτι θελετε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Καλησπέρα το μενού με το Antenna αν μπορείς screenshot . Thanks!

Καλησπερα

δεν υπαρχει στο μενου καμια ρυθμιση για επιλογη κεραιας στο firmware της cosmote που φοραει το ΗΑ35

δεν ειπα ποτε οτι υπαρχει

αυτο που ειπα ειναι οτι σε αλλα ρουτερ παρομοια της huawei υπαρχει αυτη η ρυθμιση με τρεις επιλογες (auto,internal και external)

η cosmote το εχει κρυψει στο firmware της αυτο, αλλα λογικα το εχουν αφησει σε λειτουργια auto  αφου σε εμενα τουλαχιστον κανει διαφορα χωρις και με κεραια χωρις να πειραξω τιποτα απο ρυθμισεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου αρέσει που μιλάτε επί σελίδων για το να δουλεύει η κεραία η όχι και ξεχνάτε ότι ακόμα και ένα μικρό ποτήρι να κουνήσετε κοντά σε ένα κινητό το σήμα θα αλλάξει. Προφανώς αν κάποιος έχει φουλ σήμα δε θα καταλάβει τίποτα, αλλά αν είναι στο όριο μετάβασης edge-4G,H(+) η διαφορά θα είναι χαωδης

Προφανώς είτε έχει ρύθμιση είτε όχι με κάποιο τρόπο μέσα στο ρουτερ υπάρχει διασύνδεση που δε διακόπτεται με ένα μαγικό ραβδάκι κατά 100% μέσα από τις ρυθμίσεις.. 

Ακόμα και αν διακόπτεται 100% όπως ανέφερα και πριν με το ποτήρι το σήμα πιθανώς να επηρεαστεί (+η -) από τη στιγμή που μπαίνει κάτι εκεί κοντά, πόσο μάλλον όταν μπαίνει μια κεραία. 

 

Επεξ/σία από baskon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα έλεγα εφόσον κάποιος πληρώνει 24 και έχει τα 3(μου) σε δύσκολες περιοχές ότι ο ποτέ είναι υποχρεωμένος να δώσει δωρεάν αυτή την παπαριά να εξυπηρετήσει σωστά τους πελάτες του. Και όχι για 100 για αλλά για άπειρα. Τα υπόλοιπα τα ακούω βερεσε. Τους έχω αφήσει φέσι 3 χιλιάρικα εδώ και 15 χρόνια και ποτέ δεν ασχολήθηκα μαζί τους ξανά ... 

ΟΤΕ ποτέ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, nero62 είπε

Εγώ θα έλεγα εφόσον κάποιος πληρώνει 24 και έχει τα 3(μου) σε δύσκολες περιοχές ότι ο ποτέ είναι υποχρεωμένος να δώσει δωρεάν αυτή την παπαριά να εξυπηρετήσει σωστά τους πελάτες του. Και όχι για 100 για αλλά για άπειρα. Τα υπόλοιπα τα ακούω βερεσε. Τους έχω αφήσει φέσι 3 χιλιάρικα εδώ και 15 χρόνια και ποτέ δεν ασχολήθηκα μαζί τους ξανά ... 

ΟΤΕ ποτέ!

Πως την γλύτωσες έφυγες εξωτερικό;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εκει στην cosmote δεν παιζονται μερικες φορες. Οταν ειχε βγει το speedbooster με ειχαν παρει τηλεφωνο νομιζω εχει κανα 2 χρονια. Ειχα 50αρα και κατεβαζα το μηνα 3-4tb και με επρηξε ο υπαλληλος λεει θα εχετε διπλασια ταχυτητα απο 50 στα 100. Του λεω εχει 40gb χρεωση μετα παει στον πατο τι να το κανω το speedbooster του λεω κατεβαζω αρκετα tb με λεει θα κατεβαζετε πιο γρηγορα. Δηλαδη μερικοι ειναι λες και δεν καταλαβαινουν οτι πουλησουν. Οσοι εχετε πανω απο 10-15mb απλα μην το κοιτατε. Και τα 100gb που δινουν τωρα ειναι επισης παρα πολυ λιγα. Μονο απο youtube/cosmote tv/browsers φευγουν 300gb σε ολο το σπιτι μετα τα 15mb ειναι μικρη ταχυτητα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχες VDSL και μιλάς εκ του ασφαλούς. Αν δεν είχες διαθέσιμο VDSL στην περιοχή, και το ADSL συγχρόνιζε max 4mbps, τότε θα σε έλεγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Nikosmile είπε

Είχες VDSL και μιλάς εκ του ασφαλούς. Αν δεν είχες διαθέσιμο VDSL στην περιοχή, και το ADSL συγχρόνιζε max 4mbps, τότε θα σε έλεγα.

Μα ναι αυτο γραφω οτι για χαμηλες ταχυτητες καραλεει. Κατεκρινα το γεγονος οτι ενω λεω στον υπαλληλο οτι κατεβαζω αρκετα tb καθε μηνα με ειχε μιση ωρα στο τηλεφωνο πριζοντας με για την υπηρεσια με τα 40gb οριο και να δινω 10 ευρω παραπανω το μηνα που αυτα τα 40gb τα κατεβαζω σε 2 ωρες με 50αρα. Τα 100gb κατεβαινουν σε 6 ωρες με 50αρα. Δηλαδη ειναι για πολυ συγκεκριμενο κοινο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...