Προς το περιεχόμενο

Cosmote SpeedBooster 6.74€/μηνα με διετη δεσμευση


alkis13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, pier88 είπε

Δεν είναι θέμα bonding το δικό μου,άλλαξα 2 ρούτερ και με εκείνα το ίδιο μου κάνει η adsl.Να είναι τόσο φορτωμένες οι γραμμές και να πέφτω από 9 στο 3 μου φαίνεται απίθανο,δεν έχει ξαναγίνει σε μένα,λέω να το δώσω βλάβη αλλά σκέφτομαι ότι είναι άσχετοι στον οτε και μπορεί να γίνει χειρότερα η κατάσταση.Πέρυσι που είχε συμβεί κάτι ανάλογο θεωρήσανε σωστό να με κλειδώσουν στο 5 από 10 που έπιανα και μου είπαν οκ το φτιάξαμε!!!

αν βγαλεις την sim? Τοτε εισαι 9; ή 3;

Δηλωνε βλαβες μεχρι να δυσει ο ηλιος και ζητα αλλαγες ρουτερ επισης. Δεν θα γινεις τεχνικος δικτυων για να δουλευει σωστα το ρουτερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 310
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 λεπτά πριν, alkis13 είπε

αν βγαλεις την sim? Τοτε εισαι 9; ή 3;

Δηλωνε βλαβες μεχρι να δυσει ο ηλιος και ζητα αλλαγες ρουτερ επισης. Δεν θα γινεις τεχνικος δικτυων για να δουλευει σωστα το ρουτερ.

Θα το δοκιμάσω κι αυτό και θα σου πω,έχεις δίκιο γιά τις βλάβες,έτσι πρέπει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έκανα clear  DNS cache,πέρασα cloudflare dns ipv4,ipv6 αλλά στο router μου δείχνει ακόμα τα dns του οτε.

 

Screenshot_2018-12-20 HUAWEI Home Gateway.png

Επεξ/σία από pier88
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βάλε τις ρυθμίσεις  στον pc adaptor μόνο ; 4g σκετο χρησιμοποιει ipv4,  adsl  χρησιμοποιει ipv4,   VDSL  χρησιμοποιεί ipv6

Με cloudflare dns ρίχνει την ταχύτητα  στο ethernet μετρημένο . Θυμίστε μου πάλι η επιλογή Antenna είναι στο Maintain ;

 

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Nikosmile είπε

Πάντως ακριβή κεραία πήρες, που στην περίπτωσή σου δεν χρειαζόταν. Να είχες σήμα κάτω από 35 θα έλεγα ok. Το speedtest με ethernet το έκανες ή με wifi; Σε περιοχές με χαμηλό σήμα 4G κάνει φοβερή βελτίωση.

 

Το σημα που εχω ειναι 37 -- 41. Ποια κεραια προτεινετε? υπαρχει φθηνοτερη επιλογη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπάρχει η επιλογή να πάρεις 2 από παλιό μηχάνημά και να τις βιδώσεις πίσω απλά .

Αλλα μη κάνεις τίποτα ακόμα εδώ δεν έχουμε συνεννοηθεί ακόμα που είναι η ενεργοποίηση τους 

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 λεπτά πριν, yansta είπε

Το σημα που εχω ειναι 37 -- 41. Ποια κεραια προτεινετε? υπαρχει φθηνοτερη επιλογη?

Ακριβή κεραία δικαιολογείται να αγοράσεις μόνο αν έχεις σε 4G μόνο μια γραμμή σήμα. Αλλά μπορείς να πειραματιστείς με κάποιες φθηνές 4G... 

https://www.bestprice.gr/cat/2635/diktyakes-keraies.html?q=4g+antenna&min=900&max=1200

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλώς τον .Τελικά πρέπει να έχεις άλλο firmware με άλλο interface από αυτό που πήραμε τώρα . 

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Καλώς τον .Τελικά πρέπει να έχεις άλλο firmware με άλλο interface από αυτό που πήραμε τώρα . 

Έχασες επεισόδια, δεν χρειάζεται ούτε άλλο firmware ούτε άλλο interface, διάβασε εδώ  και εδώ!

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν δε δω φώτο από τον giannislas ...η κρυφή ρύθμιση για επιλογή κεραίας και δεν υπάρχει στο μενού μου και δε παίζει Auto - δοκίμασα  και 2 εσωτερικές και 2 εξωτερικές 

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Mhlogiatros είπε

Αν δε δω φώτο από τον giannislas ...η κρυφή ρύθμιση για επιλογή κεραίας και δεν υπάρχει στο μενού μου και δε παίζει - δοκίμασα  και 2 εσωτερικες και 2 εξωτερικες 

Ποιες κεραίες έβαλες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από μικρές βιδωτές  2 ακριβως σα τις δικές σου  , 2 πλατιές από Nighthawk  και 2  εξωτερικές gsm 

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Από μικρές βιδωτές  2 ακριβως σα τις δικές σου  , 2 πλατιές από Nighthawk  και 2  εξωτερικές gsm 

Πρέπει να είναι sma-male το βύσμα.

image.png.5616f072ed41d2524601d5b5453c0e34.png image.png.8a626c0e79e46fc8b80d4938276300fb.png

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα δοκιμάσω και με μουφες . Εσύ έκανες πατέντα με κομμάτι από συνδετήρα αν θυμάμαι ;

 

50 λεπτά πριν, yansta είπε

Και δεν ειδες καμια διαφορα ουτε σε σημα ουτε σε ταχυτητα?

Μέχρι τώρα όχι γιατί δεν έχω βρει ακόμα το ρημαδομενου που το ανοίγει :P

Σε πιο σοβαρά θέματα και βγάζει πολλά , άμα αρχίσει να κολαει και να χάνει το hybrid link θέλει reset  ;

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...