Προς το περιεχόμενο

RTX 20series Turing thread (TU 102, TU 104, TU106)


aorus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

34 λεπτά πριν, nikos5800 είπε

Μεταξύ μας τώρα δεν τους τρώει ολους για πλάκα λόγω των 144fps αλλά επιδει έκανε την μετάβαση από το controller σε keyboard+mouse ;)

εκει είναι η μεγάλη διαφορά 

Κι όμως. Σε πληροφορω ότι παιζει με xbox one controller. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Acmilangr2 είπε

Που φτάσαμε. Να γίνεται το παιδί μας πρώτος μάγκας στο σχολείο επειδή είναι ο καλύτερος σε ένα παιχνίδι υπολογιστή 

 

 

Εδώ κάποιοι γίνονται μάγκες στο insomnia επειδή έχουν πολλά...threads!!😄

  • Like 4
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σχετικά με το θέμα Παιδια / Gaming.

Γενικά η φύση του ανθρώπου είναι ανταγωνιστική, ειδικά μεταξύ αντρών, κατάλοιπο που κληρονομείται από τους ανθρωπιδες προγόνους μας. Αν δεν είναι σε ένα παιχνίδι, θα είναι σε ένα άθλημα, ή σε υπάρχοντα ή οικονομική κατάσταση. 

Βέβαια καλύτερα να ξεδινει ενα παιδί σε παιχνίδια όσο είναι μικρό συνδιάζοντας με την ίδια παρέα και εξωτερικές συνδέσεις πχ μπασκετ , μπάλα έξω τα απογεύματα, ή Σ/Κ παρά να είναι όλη μέρα κλεισμένο μπροστά σε βιβλία, καθώς θα συσσωρεύεται μακροπρόθεσμα όλη αυτή η ενέργεια για παιχνίδι που έχασε μικρό, με αποτέλεσμα την εκδήλωση της αργότερα με τα αποτελέσματα να είναι διαφορετικά από αυτά που θα περίμενε κάποιος (να ποικίλουν από άτομο σε άτομο σαφώς) εν τέλει.

Το gaming αν γίνει με μέτρο συμβάλει στην κοινωνικοποίηση ενός ατόμου σε μικρή ηλικία και αν συνδυαστεί με εξωτερική παρέα που έχουν τα ίδια γούστα είναι ότι καλύτερο. 

Έχω και προσωπικό παράδειγμα. Όσο ήμουν στη Α λυκείου (2010-11) που είχα χρόνο περισσότερο σε σχέση με τη 2α-3η λυκείου, και μπασκετ πηγαίναμε με τα παιδιά από το φροντιστήριο και παιζαμε και 3 φορές τη βδομάδα COD.black.ops και κορυφαίους βαθμούς είχα τότε και γνώρισα πολλά άτομα που ακόμα κραταμε επαφές.

 

OFF.TOPIC

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/3/2019 στις 9:41 ΜΜ, geo4sar είπε

Δεν γνωρίζω εαν κάποιος το ανέφερε το συγκεκριμενο προβλημα. Σε reddit και youtube έχω δει πολλες RTX με το ιδιο θεμα αλλα καμια λυση.
 Το πρόβλημα ειναι το εξης σε RTX 2070 gigabyte gaming, στο 10% , 20%, 30% από τα fans  ακούγεται ένας ενοχλητικός ήχος σαν να κλεινουν και να ανοιγουν τα fans ("voop" 1-2 sec "voop")
Την εστειλα πισω για service και ειπαν οτι θα παρει 1 με 1,5 μηνα να την παρω πισω και υπαρχει περιπτωση να μην το αναγνωρισουν  το προβλημα και να την στειλουν πισω οπως ειναι.

Ειχε κανεις παρομοιο θεμα ή γνωριζει κατι παραπανω τι παιζει με την εγγυηση ?

Τελικά υπάρχει κάποιο αλλο άτομο εδω που εχει παρόμοιο θεμα με διαφορετική υλοποίηση της RTX?
Πάντως οι Gigabyte RTX  windforce, gaming και OC έχουν αυτό το θέμα με τα fans,  και σε 2080ti, 2080 και 2070.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, geo4sar είπε

Τελικά υπάρχει κάποιο αλλο άτομο εδω που εχει παρόμοιο θεμα με διαφορετική υλοποίηση της RTX?
Πάντως οι Gigabyte RTX  windforce, gaming και OC έχουν αυτό το θέμα με τα fans,  και σε 2080ti, 2080 και 2070.

Εγώ που έχω την Gigabyte 2080 Gaming OC δεν έχω κανένα θέμα με τα fans.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Σχετικά με το θέμα Παιδια / Gaming.

Γενικά η φύση του ανθρώπου είναι ανταγωνιστική, ειδικά μεταξύ αντρών, κατάλοιπο που κληρονομείται από τους ανθρωπιδες προγόνους μας. Αν δεν είναι σε ένα παιχνίδι, θα είναι σε ένα άθλημα, ή σε υπάρχοντα ή οικονομική κατάσταση. 

Βέβαια καλύτερα να ξεδινει ενα παιδί σε παιχνίδια όσο είναι μικρό συνδιάζοντας με την ίδια παρέα και εξωτερικές συνδέσεις πχ μπασκετ , μπάλα έξω τα απογεύματα ή Σ/Κ παρά να είναι όλη μέρα κλεισμένο σε βιβλία καθώς θα συσσωρεύεται μακροπρόθεσμα όλη αυτή η ενέργεια για παιχνίδι που έχασε μικρό με αποτέλεσμα την εκδήλωση της αργότερα με αποτελέσματα διαφορετικά ανά άτομο.

Το gaming αν γίνει με μέτρο συμβάλει στην κοινωνικοποίηση ενός ατόμου σε μικρή ηλικία και αν συνδυαστεί με εξωτερική παρέα που έχουν τα ίδια γούστα είναι ότι καλύτερο. 

Έχω και προσωπικό παράδειγμα. Όσο ήμουν στη Α λυκείου (2010-11) που είχα χρόνο περισσότερο σε σχέση με τη 2α-3η λυκείου και μπασκετ πηγαίναμε με τα παιδιά από το φροντιστήριο και παιζαμε και 3 φορές τη βδομάδα COD.black.ops και κορυφαίους βαθμούς είχα τότε και γνώρισα πολλά άτομα που ακόμα κραταμε επαφές.

OFF.TOPIC

Ο γιος μου είναι ένα παιδί κοινωνικό με αθλητικό σώμα και άριστος μαθητής. Ασχολείται με κολυμβητήριο και μουσική. Αν τελειώνει τα μαθήματα του και τις υποχρεώσεις του ας ξοδέψει τον ελεύθερο χρόνο του όπως θέλει αυτός. Με μέτρο πάντα βέβαια. Δε θα του πω εγώ κατσε εκεί κ διάβασε ένα λογοτεχνικό βιβλίο ή παίξε με αυτοκινητάκι. Εμείς τους δωσαμε όλα αυτά τα ερεθίσματα της τεχνολογίας και ο σύγχρονος τρόπος ζωής. Καλώς ή κακώς δε ζουμε στα 80s. Κι αυτά άνθρωποι είναι κ θέλουν να ασχοληθούν κάθε φορά με κάτι συγκεκριμένο και όχι ο, τι θέλουμε εμεις

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ξέρω και γω αντίστοιχα όταν ήμουν μικρός είχα και άθλημα και μουσική στο πρόγραμμα. Βέβαια είχα γονείς που δεν γνώριζαν από υπολογιστές και γενικά όπως οι περισσότεροι γονείς τότε θεωρούσαν το παιχνίδι ακόμα και αν δεν είναι σε ηλεκτρονική μορφή ως η πηγή του κακου και το θεωρούν ακόμα.

Γενικά μέτρο σε λογικά πλαίσια.  Οσο περισσότερο ξεδινει ενα παιδί και αλληλεπιδρά μέσα από δραστηριότητες με άλλα της ηλικίας του τόσο καλύτερα για τη ψυχοσύνθεση του είναι.

Γενικώς ο σύγχρονος τρόπος ζωής που έχει επιβληθεί και στο σχολείο μετατρέπει τα παιδιά σε σκλάβους από μικρή ηλικία στερώντας τους αρκετά χρόνια από τη παιδική τους αθωότητα με υπερβολικά πολλά μαθήματα στο σχολείο χωρίς ουσιαστικά να τους καλλιεργούν τα σωστά ερεθίσματα.

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Το ξέρω και γω αντίστοιχα όταν ήμουν μικρός είχα και άθλημα και μουσική στο πρόγραμμα. Βέβαια είχα γονείς που δεν γνώριζαν από υπολογιστές και γενικά όπως οι περισσότεροι γονείς τότε θεωρούσαν το παιχνίδι ακόμα και αν δεν είναι σε ηλεκτρονική μορφή ως η πηγή του κακου και το θεωρούν ακόμα. 

Υπάρχουν 4 ipad στο σπίτι. Ένα για το kαθε παιδί. Και πάντα σε ελεύθερη πρόσβαση. Το αποτέλεσμα είναι να μην είναι καθόλου εθισμένα. Υπάρχουν μέρες πολλές που δεν τα αγγίζουν καν. Ο καθένας μεγαλώνει όπως θέλει το παιδί του αλλά δεν είμαι του στυλ '' θα κατέβει το παιχνίδι το επίσημο το σουκου από το παταρι'' Τοτε είναι που είναι στερημενα και έχουν εμμονη μ αυτο... Τέλος το offtopic

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, billeiros είπε

Υπάρχουν 4 ipad στο σπίτι. Ένα για το kαθε παιδί. Και πάντα σε ελεύθερη πρόσβαση. Το αποτέλεσμα είναι να μην είναι καθόλου εθισμένα. Υπάρχουν μέρες πολλές που δεν τα αγγίζουν καν. Ο καθένας μεγαλώνει όπως θέλει το παιδί του αλλά δεν είμαι του στυλ '' θα κατέβει το παιχνίδι το επίσημο το σουκου από το παταρι'' Τοτε είναι που είναι στερημενα και έχουν εμμονη μ αυτο... Τέλος το offtopic

4 ipad;

έπρεπε στην υπογραφή σου να γράφει 2080ti 

:P

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή το θέμα είναι ενδιαφέρον, δεν ξεκινάει κάποιος ένα νήμα με θέμα: Ηλεκτρονικά Παιχνίδια και παιδιά....ή κάτι ανάλογο? Νομίζω ότι θα είχε ενδιαφέρον ν' ανταλλάξουμε απόψεις όσοι είμαστε γονείς.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, geo4sar είπε

Τελικά υπάρχει κάποιο αλλο άτομο εδω που εχει παρόμοιο θεμα με διαφορετική υλοποίηση της RTX?
Πάντως οι Gigabyte RTX  windforce, gaming και OC έχουν αυτό το θέμα με τα fans,  και σε 2080ti, 2080 και 2070.

Σε evga 2070 κανει ενα ηχο οταν ανοιγουν τα fan απο idle αλλα οχι τοσο πολυ οσο ενα video της gigabyte. Το κανει μονο οταν περναει τους 50 βαθμους που ξεκινανε τα fans και μετα σταματαει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, billeiros είπε

Και ποιος θα κόντραρε τις 2080 μετά ε?? 

Γιατί, τις κοντράρεις τώρα?  😋

Επεξ/σία από DiaperCh@nger101
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, mtifosi είπε

Σε evga 2070 κανει ενα ηχο οταν ανοιγουν τα fan απο idle αλλα οχι τοσο πολυ οσο ενα video της gigabyte. Το κανει μονο οταν περναει τους 50 βαθμους που ξεκινανε τα fans και μετα σταματαει.

Και για πιο λόγο να μην βάλεις να δουλεύουν από με ένα πχ 5% πάντα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...