Προς το περιεχόμενο

RTX 20series Turing thread (TU 102, TU 104, TU106)


aorus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, tolisrx8 είπε

ο πετσινος πουλαει μουρη στο quake 2 rxt  σε παιχνιδι 20ετιας +....ουτε καν στο doom 3 του 2004...

Φανταστειτε ποσο καιρο θελει το rtx για να αποδοσει  φουλ σε συγχρονα παιχνιδια....τουλαχιστον αλλες 2-3 γενιες(σειρα 6xxx).

Δεν νομιζω να έχει κάποιο point αυτά που λες 

26 λεπτά πριν, tolisrx8 είπε

ο πετσινος πουλαει μουρη στο quake 2 rxt  σε παιχνιδι 20ετιας +....ουτε καν στο doom 3 του 2004...

Φανταστειτε ποσο καιρο θελει το rtx για να αποδοσει  φουλ σε συγχρονα παιχνιδια....τουλαχιστον αλλες 2-3 γενιες(σειρα 6xxx).

Δεν νομιζω να έχει κάποιο point αυτά που λες 

Επεξ/σία από Acmilangr2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, Jargon είπε

Ο γιος μου είναι 12 και Fortnite παίζει όλο το σχολείο...δεν φαντάζεσαι πόσο δεν τους ενδιαφέρει τι κάρτα γραφικών έχουν όσοι έχουν PC. Ξέρω κόσμο που και Tesla θα μπορούσε να έχει αλλά πάνω από 1060-1070 στο PC των παιδιών με το ζόρι..γιατί ούτε ξέρουν ούτε τους ενδιαφέρει. Μιλάω για πολλά πιτσιρίκια..

Τα παιδιά είναι όπως Μαθουν.κ ο δικός μου ο μεγάλος είναι τρελλαμενος με το fortnite. Στην αρχή έπαιζε στο one οπως οι περισσότεροι. Αλλά από τότε που έκανα το λάθος να τον βαλω στο πισι μπας κι έβλεπα λίγη τηλεόραση έμαθε στην 144αρα οθόνη και στα μαξ fps και τους τρώει όλους για πλάκα. εγινε ο πρώτος μάγκας του σχολείου. Αντε να επιστρέψει τώρα σε κονσόλα ή κατώτερο πισι. Και είναι βαρύ το παιχνίδι αν θες το constant 144αρι...θέλει καλό συστημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που φτάσαμε. Να γίνεται το παιδί μας πρώτος μάγκας στο σχολείο επειδή είναι ο καλύτερος σε ένα παιχνίδι υπολογιστή 

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, billeiros είπε

 Και είναι βαρύ το παιχνίδι αν θες το constant 144αρι...θέλει καλό συστημα

Το γνωριζεις(?)φανταζομαι οτι σε τετοια παιχνιδια δεν πρεπει να τα εχεις ολα στα ultra ετσι?

Γιατι αν δεν κανω λαθος τοσα fps ανετα βγαζει μια 1060 πχ που μονο ακριβη δεν την λες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 21/3/2019 στις 6:31 ΜΜ, Arkin είπε

Η ventus ειναι μια πολυ τιμια καρτα. Και οπως ειδαμε μπορει να πετυχεις και πολυ καλο chip να πηγαινει 2100+. Ψαχνω review αλλα δεν βρισκω για το θορυβο. H duke πιο βαρια καρτα αν δεν εχεις μητρικη με γερες pci θυρες στυλ safeslot καλο ειναι ενα στηριγμα. Εγγυηση 3 χρονια εχουν ολες οι καρτες απο την εταιρια.

Ίδιο περίπου μέγεθος με την G1 gaming* είναι η Ventus. Έχει όμως ένα κακό. Σου βάζει όρια στην ταχύτητα των fan(24% μιν). Έτσι μαζεύεις σκόνη όσο σερφάρεις κτλ. Δεν ξέρω τι ισχύει για την Duke, πάντως πολύ αψυχολόγητη αυτή η απόφαση. Τι να πω. Χαλάγανε κάποιοι επίτηδες τα φαν με σταμάτα-ξεκίνα;

Spoiler

spacer.png

*εκδόσεις με δύο fans.

Επεξ/σία από pirmen56
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, pirmen56 είπε

Ίδιο περίπου μέγεθος με την G1 gaming* είναι η Ventus. Έχει όμως ένα κακό. Σου βάζει όρια στην ταχύτητα των fan(24% μιν). Έτσι μαζεύεις σκόνη όσο σερφάρεις κτλ. Δεν ξέρω τι ισχύει για την Duke, πάντως πολύ αψυχολόγητη αυτή η απόφαση. Τι να πω. Χαλάγανε κάποιοι επίτηδες τα φαν με σταμάτα-ξεκίνα;

  Απόκρυψη περιεχομένων

spacer.png

*εκδόσεις με δύο fans.

Και η Strix μου με το default bios δεν πάνε στο 0% τα fans. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Fulgore είπε

Το γνωριζεις(?)φανταζομαι οτι σε τετοια παιχνιδια δεν πρεπει να τα εχεις ολα στα ultra ετσι?

Γιατι αν δεν κανω λαθος τοσα fps ανετα βγαζει μια 1060 πχ που μονο ακριβη δεν την λες.

1060 σε 1440 p με καλά settings σχετικά 144αρι χλωμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, billeiros είπε

Τα παιδιά είναι όπως Μαθουν.κ ο δικός μου ο μεγάλος είναι τρελλαμενος με το fortnite. Στην αρχή έπαιζε στο one οπως οι περισσότεροι. Αλλά από τότε που έκανα το λάθος να τον βαλω στο πισι μπας κι έβλεπα λίγη τηλεόραση έμαθε στην 144αρα οθόνη και στα μαξ fps και τους τρώει όλους για πλάκα. εγινε ο πρώτος μάγκας του σχολείου. Αντε να επιστρέψει τώρα σε κονσόλα ή κατώτερο πισι. Και είναι βαρύ το παιχνίδι αν θες το constant 144αρι...θέλει καλό συστημα

Μεταξύ μας τώρα δεν τους τρώει ολους για πλάκα λόγω των 144fps αλλά επιδει έκανε την μετάβαση από το controller σε keyboard+mouse ;)

εκει είναι η μεγάλη διαφορά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...