Προς το περιεχόμενο

RTX 20series Turing thread (TU 102, TU 104, TU106)


aorus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν παίδες,έβαλα το metro χθες για λίγο,για να δω το περιβόητο rt.Η αλήθεια είναι η μόνη διαφορά που βρήκα είναι η πτώση στα frames.Τι γίνεται,άμπαλος είμαι?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Matrix7 είπε

Λοιπόν παίδες,έβαλα το metro χθες για λίγο,για να δω το περιβόητο rt.Η αλήθεια είναι η μόνη διαφορά που βρήκα είναι η πτώση στα frames.Τι γίνεται,άμπαλος είμαι?

Όχι, είσαι απλά κυνικός, πραγματιστής, ρεαλιστής και τα σχετικά 🤣

Αλλά λέγε-λέγε από τον "παπά" που μας πουλάει η πράσινη, στο τέλος που θα πάει, θα πεισθούμε 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 hours ago, Matrix7 said:

Λοιπόν παίδες,έβαλα το metro χθες για λίγο,για να δω το περιβόητο rt.Η αλήθεια είναι η μόνη διαφορά που βρήκα είναι η πτώση στα frames.Τι γίνεται,άμπαλος είμαι?

Αν βιάζεσαι και τρέχεις in game για να τελειώσεις γρήγορα και δεν πας αργά, να χαζεύεις σαν τουρίστας, λογικό είναι να μην τα βλέπεις. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Οι διαφορές δεν είναι παντού. Υπάρχουν σκηνές όμως που η διαφορές είναι πολύ μεγάλες. 

Ναι,όντως,στην αρχή που είσαι σε τούνελ πόνεσαν τα μάτια μου κ δεν βρήκα τίποτα.Μόλις βγήκα έξω βρήκα μεγάλη διαφορά,σε χώρους με παράθυρα.Σκοτεινιάζει πολύ.Με dlss κρατάει 60 αρι σε 4κ αλλά χάνω σε καθαρότητα.Με ultra settings και high rt

Επεξ/σία από Matrix7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

λεει πολύ ενδιαφέροντα πράγματα 

Ray tracing Soft shadows ,reflections και ambient occlusion θα είναι τα πρώτα πράγματα που θα δούμε στα games με το global illumination να είναι αρκετα πιο βαρύ και θα χρειαστούν επιπλέον χρόνια 

δειτε το όλο,δείχνει ωραία πράγματα ;)

Επεξ/σία από nikos5800
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αύριο μπαίνω στο RTX 2080 club. Την VEGA φυσικά θα την κρατήσω στο άλλο PC. Η 1050 θα πάει για backup.

Παραλαμβάνω από Amazon.it με λάθος τιμή. Δεν μου είπαν τίποτα, προχώρησαν κανονικά την παραγγελία. Από ότι καταλαβαίνω, εάν ένας αγοράσει με λάθος τιμή το αποδέχονται. Viva la Amazon!  😂

110974138_EVGA2080XC.JPG.d880c6496af8515298157adc6e17fd2a.JPG

order.JPG.2efc074140bf45d3950ccd56acdd4058.JPG

Επεξ/σία από renaxan
  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, HALF EVIL said:

Λέει used, as new. Μήπως γι αυτό η τιμη; 

Used, like new χωρίς marks -20 ευρώ συνήθως.. xD Έχουν κάνει λάθος.. :D Με τις ζελατίνες είναι. Το κουτί ανοιγμένο. Θα ανεβάσω photos, αύριο. 

Το amazon μέσα σε 30 ημέρες παραπόνου, την αλλάζουν. :)  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 minutes ago, music_lover said:

08G-P4-2182-KR είναι η xc gaming, μια χαρά, μεγειά!

Σε ευχαριστώ.

I know :) https://www.amazon.it/gp/product/B07GQTRH9W/ref=ppx_od_dt_b_asin_title_s00?ie=UTF8&psc=1 

https://eu.evga.com/products/product.aspx?pn=08G-P4-2182-KR

Έχω κάνει προετοιμασία..  😂

12312441.JPG.fd6f2028ad7ad6000ecf4be4f40b2586.JPG

Επεξ/σία από renaxan
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχεις ρωτήσει τι ισχύει με την εγγύηση γιατί χωρίς να είμαι σίγουρος μπορεί να έχουν μόνο 1 χρόνο

Καλοδούλευτη 

Επεξ/σία από Inler
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...