Προς το περιεχόμενο

Το next-gen Xbox με κωδικό όνομα Anaconda ίσως υποστηρίζει 4Κ 240fps


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Darthrevan7 είπε

Μια ερώτηση φίλε μου , επειδή εγώ έχω μεν xbox x και ps4 pro αλλά κυρίως χαλάω όλα μου τα λεφτά στον υπολογιστή . Σε τι μόνιτορ το έχεις κουμπωμένο ? Samsung QLED Monitor WQHD Που χει και Freesync και HDR ?

ειχα αυτο https://www.amazon.it/AOC-Monitor-Italia-AG352UCG6-Gaming/dp/B07BZB1S7V/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1546106004&sr=8-1&keywords=aoc%2B35&th=1

το οποιο μια καλη μερα δεν ανοιξε ,εχει 3 μηνες περιμενω το πιστωτικο πισω αλλα το πιασα τοτε 650 ευρω σε προσφορα

τωρα κουτσοπαιρνω με αυτο https://www.amazon.it/LG-Integrati-FreeSync-Multitasking-Regolabile/dp/B0748KJY4Q/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1546106124&sr=8-1&keywords=lg+32ud59

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 234
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 λεπτά πριν, Tempor είπε

Και τι να τα κανεις τα 240 fps οταν το ανθρωπινο ματι μπορει να δει μονο μεχρι 60; Μου θυμιζει κινητο με 10gb ram και 10 καμερες.

Το μάτι δεν βλέπει σε fps και το όριο όπου αντιλαμβάνεσαι διαφορά, είναι πάνω απο 60 σίγουρα σε μια οθόνη. Το μέχρι ποιον αριθμό αντιλαμάνεται κάποιος την διαφορά, είναι υποκειμενικό και διαφέρει απο άνθρωπο σε άνθρωπο.

  • Like 4
  • Thanks 4
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Ναι όχι 4K/1000 λέω εγώ..Ό,τι να 'ναι λέει ο ''αναλυτής''. Κοντζάμ RTX2080Ti δεν κρατάει 60άρι σε αρκετά παιχνίδια σε 4Κ, ποια 240FPS ; Η GPU που θα έχουν επάνω οι επόμενες κονσόλες θα είναι επιπέδου GTX1080Ti/RTX2080. 4K/60FPS θα βγάζουν και αυτό σε κάποιους τίτλους με χαμηλομένα settings.

Μην ξεχνάμε ότι είναι εντελώς διαφορετικό το optimization λόγω του κλειστού κυκλώματος οπότε οι αποδόσεις είναι πιο εύκολες και σταθερές , το X που χτυπάει 4Κ 60 fps σταθερά έχει πάνω γραφικά τύπου rx 580 . Επίσης η 2080ti όχι μόνο δεν πέφτει κάτω από 60 αλλά δίνει και πόνο μέχρι και με Dxr ενεργό στο battlefield v, με επεξεργαστή i9-7980xe και 32gb 4000mhz κουμπωμένο πάνω σε μία ROG Swift PG27UQ (4k hdr gsync qled) δεν έχω πέσει ποτέ κάτω από τα 75fps στο συγκεκριμένο παιχνίδι με ray tracing ανοιχτό , καμία φορά σε heavy fights μου φτάνει τα 62 με 65 αλλά μέχρι εκεί . Πρέπει να την βοηθάει και ο επεξεργαστής , μην τα περιμένετε όλα από τις κάρτες μόνο , 1 χελιδόνι δεν φέρνει την άνοιξη.

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Darthrevan7 είπε

Μην ξεχνάμε ότι είναι εντελώς διαφορετικό το optimization λόγω του κλειστού κυκλώματος οπότε οι αποδόσεις είναι πιο εύκολες και σταθερές , το X που χτυπάει 4Κ 60 fps σταθερά έχει πάνω γραφικά τύπου rx 580 . Επίσης η 2080ti όχι μόνο δεν πέφτει κάτω από 60 αλλά δίνει και πόνο μέχρι και με Dxr ενεργό στο battlefield v, με επεξεργαστή i9-7980xe και 32gb 4000mhz κουμπωμένο πάνω σε μία ROG Swift PG27UQ (4k hdr gsync qled) δεν έχω πέσει ποτέ κάτω από τα 75fps στο συγκεκριμένο παιχνίδι με ray tracing ανοιχτό , καμία φορά σε heavy fights μου φτάνει τα 62 με 65 αλλά μέχρι εκεί . Πρέπει να την βοηθάει και ο επεξεργαστής , μην τα περιμένετε όλα από τις κάρτες μόνο , 1 χελιδόνι δεν φέρνει την άνοιξη.

Στα multiplatform δεν ισχύει αυτό. Όσο αποδίδει μια GTX1070, περίπου τόσο αποδίδει και το One X. Native 4K με 30FPS δηλαδή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, forgotten είπε

ειχα αυτο https://www.amazon.it/AOC-Monitor-Italia-AG352UCG6-Gaming/dp/B07BZB1S7V/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1546106004&sr=8-1&keywords=aoc%2B35&th=1

το οποιο μια καλη μερα δεν ανοιξε ,εχει 3 μηνες περιμενω το πιστωτικο πισω αλλα το πιασα τοτε 650 ευρω σε προσφορα

τωρα κουτσοπαιρνω με αυτο https://www.amazon.it/LG-Integrati-FreeSync-Multitasking-Regolabile/dp/B0748KJY4Q/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1546106124&sr=8-1&keywords=lg+32ud59

Σκέφτομαι να δοκιμάσω την samsung γι αυτό σε ρώτησα . Επειδή γενικά έχω oled στο σαλόνι μεγάλη αλλά κάποιες φορές θέλω να παίξω στο δωμάτιο αλλά οι οθόνη μου είναι με gsync γιατί έχω 2080ti. Και σκέφτομαι μπας και χτυπήσω το qled monitor σε 32 ή 49 να το έχω μόνο για xbox , έχουν πέσει πολύ οι τιμές τους.

1 λεπτό πριν, Psycho_Warhead είπε

Στα multiplatform δεν ισχύει αυτό. Όσο αποδίδει μια GTX1070, περίπου τόσο αποδίδει και το One X. Native 4K με 30FPS δηλαδή. 

Το ίδιο λέμε , δεν μπορούμε να συγκρίνουμε κονσόλες με pc , άνετα μπορεί να τα πιάσει μία κονσόλα τα 120 και τα 240 σε 4k με το 1/3 από τα χρήματα , επιπλέον μην ξεχνάμε ότι οι κονσόλες αυτές θα βγουν από το 2020 και μετά οπότε μιλάμε για τεχνολογία 2 χρόνων από τώρα τουλάχιστον. Με λίγα λόγια ας μην προτρέχουμε κάτι ξέρουν περισσότερο από εμάς και τα λένε.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ισχύει αυτό PC era is over.

Ήδη γνωρίζω πολλούς που από το να χαλάσουν 1000αρικο σε πισι πήραν One X, και άλλους τόσους που πήγαν/θα πάνε πλέον σε One X λόγο υποστήριξης ποντικιού πληκτρολογίου, αν γίνει και αυτό πραγματικά δεν υπάρχει λόγος να φτιάξει κάποιος γκειμερ τούμπανο PC παρά μόνο αν θέλει κάποια συγκεκριμένα games η αν έχει λεφτά να χαλάει. 

 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, Psaris είπε

οι τιμές πέφτουν πάντως, rx580 ~200-230 ευρώ καινούργια μια χαρά για  <ultra 1080p med-high 1440p 

Oxi και 230 € φιλε μου για δες εδω...https://www.skroutz.gr/s/11721946/Asus-Radeon-RX-580-8GB-90YV0AK0-M0NA00.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Darthrevan7 είπε

Επίσης η 2080ti όχι μόνο δεν πέφτει κάτω από 60 αλλά δίνει και πόνο μέχρι και με Dxr ενεργό στο battlefield v, με επεξεργαστή i9-7980xe και 32gb 4000mhz κουμπωμένο πάνω σε μία ROG Swift PG27UQ (4k hdr gsync qled) δεν έχω πέσει ποτέ κάτω από τα 75fps στο συγκεκριμένο παιχνίδι με ray tracing ανοιχτό , καμία φορά σε heavy fights μου φτάνει τα 62 με 65 αλλά μέχρι εκεί.

Οποτε η δεν παιζεις σε 4k, ειτε μας εχεις φλωμοσει στο ψεμα γιατι ο τυπος εδω περα με 2080ti σε 4k στα medium με Low dxr βγαζει 60-65 FPS....
 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το Lockhart το βλέπω, σε κάτι ανάλογο με το Χ σε φτηνότερη τιμή και πιο σύνχρονο hardware και επεξεργαστή θα μπορεί να κρατάει τα 60fps σε 4Κ,μην ξεχνάμε το optimization στίς κονσόλες,εδώ υπάρχουν παιχνίδια όπως Forza 7 που παίζουν σε 4Κ 60fps ! ενω αρκετά παιχνίδια στο Χ παίζουν σε "κανονικό" 4Κ στα 30fps,Η MS ήδη το έχει κάνει και μπορεί να ρίξει ακόμα πολύ τρελό χρήμα σε ερεύνα και ανάπτυξη όπως έκανε και το καλοκαίρι με τα στούντιο και το προσωπικό που πήρε για να φτιάχνουν παιχνίδια ! Οι νέες κονσόλες πιστεύω θα πιάνουν σίγουρα τα 60hz η φτηνότερη,ενώ πιθανώς να μπορεί να χτυπάει 120fps ο Ανακόντας :rolleyes: Οπως και νάχει εάν ισχύουν τα μισά απο αυτά που λένε,θα δούμε επιτέλους μια Νέα γενιά στίς κονσόλες,όπως γινότανε κάποτε,όταν βλέπαμε μεγάλες διαφορές απο PS2 σε Ps3 και απο Xbox σε Xbox360,ακόμα και απο PC που μετά απο καιρό ξανα έπαιρναν κεφάλι.Πιστεύω πως η φετινή Ε3 θα μας δώσει αρκετές πληροφορίες,ίσως μάθουμε κάτι και για τα ανάλογα παιχνίδια τους,εως τότε βλέπω πως θα υπάρχουν περισσότεροι κατόχους 4Κ τηλεοράσεων και μόνιτορ,αφού εδω και κάποιο καιρό είναι οι τιμές τους πλέον λογικές και πέφτουν και άλλο.B)

Επεξ/σία από ELMastas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, Tempor είπε

Και τι να τα κανεις τα 240 fps οταν το ανθρωπινο ματι μπορει να δει μονο μεχρι 60; Μου θυμιζει κινητο με 10gb ram και 10 καμερες.

Τι εννοείς δεν μπορείς να δεις περισσότερα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά αν σκέφτομαι ένα λογικό Χ4  αύξηση στις επιδόσεις σε αρκετά παιχνίδια θα μπορεί να τα πιάσει.  Όταν τώρα πχ σε Games όπως Forza motorsport 7,  Fifa,  NBA,  Battlefield online,  Cod κλπ το τωρινό παίζει 4Κ/60 το επόμενο λογικά θα μπορούσε 4Κ/240 το οποίο είναι ανούσιο κατά την γνώμη μου. Σίγουρα πάντως θα έχουμε στάνταρ τα 4Κ/60 με φώτο ρεαλιστικά γραφικά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...