Προς το περιεχόμενο

Το next-gen Xbox με κωδικό όνομα Anaconda ίσως υποστηρίζει 4Κ 240fps


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 234
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

13 λεπτά πριν, Psaris είπε

τώρα που βαλανε freesync σε κάτι νεες TV σύντομα θα δούμε real120hz όπως στα κινητά/tablet..

Και φαντάζομαι δεν θα είναι φτηνές. 4Κ μαζι με 120Ηz δεν το λες και φτηνό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Darthrevan7 είπε

Θα πεταγόταν και ο μυρωδιάς. Επίσημο από την EVGA , σε 4K ultra settings , και ακόμη δεν έχει καλό optimization το dxr είναι first release θα ακολουθήσει δεύτερο καλύτερα δομημένο. Παίζει online που ναι πιο απαιτητικό και πάλι καρφωμένο στα 61 fps .

Επίσης να προσθέσω ότι έχει παρατηρηθεί ότι με ray tracing ενεργό η 2080ti έχει καλύτερες επιδόσεις σε 4K αντί σε 1440 , το οποίο και θα διορθωθεί , λογικά , με το επόμενο dxr os.

Επισημο απο την EVGA σε 4k ultra settings, με dxr στο low και screen scale στο 70%....
49728047_1914295075356268_6397137621687992320_n.png?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent.fath6-1.fna&oh=fbf26c51187f81c5bb00ef4ec1d340cb&oe=5CD5C42F

Πρωτα μας λες σε 4k ολα ultra 75 FPS ακατεβατα, τρως expose. 
Πας να με ειρωνευτεις και να με βγαλεις λαθος, ενω κατεβαινει το νουμερο απο τα 75 στα 61, τρως expose.
Γενικα σε πιστευουν ολοι με αυτα που μας λες :P ...

Που να δεις την 480 φιλε μου. Εμενα τρεχει 8k 120 FPS ακατεβατα ολα ultra, dxr enabled, φτιαχνει καφε, παει βολτα τον σκυλο και κανω και mining με 10GH/s για να κονομαω. Ολα αυτα βεβαια στηριζονται απο το καταλληλο CPU. Τον αειμνηστο R5 1400 μου στα 3.9GHz. 


Oταν και αν γινει update το DXR, τα ξαναλεμε. Γιατι DXR στα low απο οτι εχω δει απο Hardware Unboxed δεν ειναι και να το ζηλευεις....
 

Επεξ/σία από kostas_anes
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, kostas_anes είπε

Επισημο απο την EVGA σε 4k ultra settings, με dxr στο low και screen scale στο 70%....
49728047_1914295075356268_6397137621687992320_n.png?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent.fath6-1.fna&oh=fbf26c51187f81c5bb00ef4ec1d340cb&oe=5CD5C42F

Πρωτα μας λες σε 4k ολα ultra 75 FPS ακατεβατα, τρως expose. 
Πας να με ειρωνευτεις και να με βγαλεις λαθος, ενω κατεβαινει το νουμερο απο τα 75 στα 61, τρως expose.
Γενικα σε πιστευουν ολοι με αυτα που μας λες :P

Oταν και αν γινει update το DXR, τα ξαναλεμε. Γιατι DXR στα low απο οτι εχω δει απο Hardware Unboxed δεν ειναι και να το ζηλευεις....
 

Τέλειωσε και η ταινία και μου μείναν λίγα ποπ-κορν...

Αστo ρε φιλε και σε 2 χρόνια που το Anaconda  λογικα θα πιανει τα 4Κ 240FPS  η καταπληκτικη Nvidia λογικα θα έχει ηδη κάρτα 6080ti 256GB και θα πιάνει 8K/300FPS SRTX  ακατεβατα σε μια λογικη τιμη των 3900Ευρω…

Επεξ/σία από obijuan1983
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο δύσκολο 4k@240hz γιατί εκτός από μια καλή κάρτα γραφικών χρειάζεται έναν υψηλού επιπέδου επεξεργαστή. Μόνο η apple θα μπορούσε να το καταφέρει αυτό αφού διαθέτει τον καλύτερο επεξεργαστή στον κόσμο (bionic) αλλά δεν ασχολούνται με κονσόλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, mkp είπε

Μην λέμε και ότι θέλουμε, με λίγο πιο κάτω από 500€ είναι αρκετό για να παίξεις σαν ένα Xbox X.

Γελάνε και οι πέτρες. Φτιαξε μου πισι να παίζω forza ultra settings 4k / 60 fps στα 500 ευρώ.

Να παίζεις κάτι σαν Xbox 360 ίσως 🤷

4 ώρες πριν, Gavlaan είπε

4k 240FPS ε; Όπως δηλαδί το τωρινό X-Box "πιάνει" 4k 60FPS;

Μα όντως τα πιανει. 

47 λεπτά πριν, NotAliki177 είπε

Λίγο δύσκολο 4k@240hz γιατί εκτός από μια καλή κάρτα γραφικών χρειάζεται έναν υψηλού επιπέδου επεξεργαστή. Μόνο η apple θα μπορούσε να το καταφέρει αυτό αφού διαθέτει τον καλύτερο επεξεργαστή στον κόσμο (bionic) αλλά δεν ασχολούνται με κονσόλες.

Η apple δε μπορεί να φτιάξει συσκευή που να μη λυγίζει. Ούτε οδοντογλυφίδα δε θα αγόραζα από αυτούς 🤔

  • Like 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Back to topic . Εδω το είχα ακούσει . Maverick disk-less την άνοιξη . Αν το κοστολογήσει επιθετικά πχ 99 $ + gamepass και γεια σας .

 

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά προτιμώ το φυσικό αντίγραφο, όπως νομίζω και οι πλείστοι.

Ελπίζω να μην προχωρήσει το μοντέλο που θέλουν να προωθήσουν.

Όσον αφορά το αστείο "4k 240fps", ας τα αφήσουν αυτά και ας αφοσιωθούν να βγάζουν καλά παιχνίδια.

Η μόνη κονσόλα που θεωρώ είναι ελκυστική, είναι το PS4 και μόνο λόγω των αποκλειστικών τίτλων.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όταν ελληνικά σάιτ αναπαράγουν δηλώσεις του καραγκιόζη του Πάχτερ χωρίς να τον ξέρουν.

Επεξ/σία από DarthGRE
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...