Προς το περιεχόμενο

Το next-gen Xbox με κωδικό όνομα Anaconda ίσως υποστηρίζει 4Κ 240fps


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

25 λεπτά πριν, kostas_anes είπε

Οποτε η δεν παιζεις σε 4k, ειτε μας εχεις φλωμοσει στο ψεμα γιατι ο τυπος εδω περα με 2080ti σε 4k στα medium με Low dxr βγαζει 60-65 FPS....
 

 

Σιγα μην εχει συστημα των 5000€ ++ και παιζει με xbox των 500€.Αν ισχυει τοτε του βγαζω καπελο.Μιλαμε μεγαλος μερακλης.

**Σαν παιδι όνειρα κανει,δεν ειναι κακο😄

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 234
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, koutport είπε

Oxi και 230 € φιλε μου για δες εδω...https://www.skroutz.gr/s/11721946/Asus-Radeon-RX-580-8GB-90YV0AK0-M0NA00.html

Γιατί να πάρεις την Asus και να μην πάρεις την Sapphire Special Edition

https://www.skroutz.gr/s/12624908/Sapphire-Radeon-RX-580-8GB-NITRO-Special-Edition-11265-21.html

που είναι η καλύτερη υλοποίηση της RX 580 με το καλύτερο base/boost core + memory clock ; (8400mhz memory vs 8000)

Ή να πας στην RX 590 Special Edition που είναι πιο φθηνή από την Asus RX 580 και +15% ανώτερη στο νερό

https://www.skroutz.gr/s/16765609/Sapphire-Radeon-RX-590-8GB-NITRO-Special-Edition-11289-01.html

Είναι θέμα επιλογής.

Επεξ/σία από Phoenix4
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Προφανώς και εννοει 240hz frames σε  4k vr mode.. Και το ps4 δουλευει με 120fps σε λειτουργία vr αλλα σε χαμηλότερη ανάλυση. Μία όθόνη για κάθε μάτι 120+120=240 σε 4Κ και Low Graphics 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Ναι όχι 4K/1000 λέω εγώ..Ό,τι να 'ναι λέει ο ''αναλυτής''. Κοντζάμ RTX2080Ti δεν κρατάει 60άρι σε αρκετά παιχνίδια σε 4Κ, ποια 240FPS ; Η GPU που θα έχουν επάνω οι επόμενες κονσόλες θα είναι επιπέδου GTX1080Ti/RTX2080. 4K/60FPS θα βγάζουν και αυτό σε κάποιους τίτλους με χαμηλομένα settings.

Άλλο ο υπολογιστής σου που τρέχει ένα βαρύ λειτουργικό συστήμα που κάνει πολλά και διάφορα, απαιτεί πολλούς πόρους και ταυτόχρονα προσπαθεί να παίξει το παιχνίδι που θες και άλλο η κονσόλα όπως το Xbox που έχει ένα ελαφρύ λειτουργικό σύστημα που δεν απαιτεί πολλούς πόρους από το σύστημα και η δουλειά του είναι να τρέχει βελτιστοποιημένα παιχνίδια ειδικά σχεδιασμένα για αυτό στο μέγιστο δυνατό που μπορεί. Οπότε εμένα μου φαίνεται απόλυτα λογικό πως η επόμενη γενιά να παίζει τόσο εύκολα 4K παιχνίδια με περισσότερα FPS. Ήδη το Xbox One X τρέχει αρκετά παιχνίδια σε 60fps.

  • Like 4
  • Thanks 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, koutport είπε

Oxi και 230 € φιλε μου για δες εδω...https://www.skroutz.gr/s/11721946/Asus-Radeon-RX-580-8GB-90YV0AK0-M0NA00.html

καλα εσύ πας στις ακριβες,εχει και την XFX με 220- (250 ετοιμοπαράδοτη...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, basilis_k6 είπε

4κ, 240 fps ειπε, οχι 4κ@240fps. δεν νομιζω κανενας να είπε οτι θα τα πιανει μαζι αυτα τα δυο. και στο αρθρο υπάρχει κόμμα.

Να και κάποιος που διάβασε κάτι παραπάνω από τον triggering τίτλο.......

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, forgotten είπε

εαν συνεχισουν οι τιμες των καρτων γραφικων να αντιστοιχουν σε αξια ενα μεσο υπολογιστη βλεπω πολυ γρηγορα η αγορα να στρεφεται μονο σε κονσολες. Εχω το xbox one x και εχει αρκετα καλα γραφικα στο 4κ monitor μου ,το μονο μειονεκτημα το οποιο βρισκω ειναι το τελειος κλειστο οικοσυστημα που δεν επιτρεπει mods κατι για το οποιο ακομα με ωθει στο να χρησιμοποιω περισοτερο τον υπολογιστη μου παρα αυτο.

Στο αρθρο ομως απευχομαι  οποιαδηποτε αγορα κονσολας με digital only content ,εχω βρεθει αρκετες φορες με το γεγονος οτι digital content ανα πασα στιγμη στις επομενες γενιες και μπορει να χαθει οταν σταματησει το support του online και ακομα οτι δεν μπορω να  το μεταπωλησω για να αγορασω καποιο αλλο παιχνιδι. Καλα κανει η αγορα να αποριψει τετοια κονσολα ωστε να σταματησουν αυτη τη καταφορη προσπαθεια πωλησης φυκιων για μεταξωτες κορδελες στην ιδια τιμη μαλιστα με το φυσικο αντιγραφο.

Προσπάθησαν να κάνουν οι της ms με τα DRM rights και always online κάτι αντίστοιχο. Τους έκραξε η υφήλιος. Πρέπει να καταλάβουν ότι είναι ιεροτελεστία για πολλούς η αγορά και unboxing ενός game.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, mrmak94 είπε

Άλλο ο υπολογιστής σου που τρέχει ένα βαρύ λειτουργικό συστήμα που κάνει πολλά και διάφορα, απαιτεί πολλούς πόρους και ταυτόχρονα προσπαθεί να παίξει το παιχνίδι που θες και άλλο η κονσόλα όπως το Xbox που έχει ένα ελαφρύ λειτουργικό σύστημα που δεν απαιτεί πολλούς πόρους από το σύστημα και η δουλειά του είναι να τρέχει βελτιστοποιημένα παιχνίδια ειδικά σχεδιασμένα για αυτό στο μέγιστο δυνατό που μπορεί. Οπότε εμένα μου φαίνεται απόλυτα λογικό πως η επόμενη γενιά να παίζει τόσο εύκολα 4K παιχνίδια με περισσότερα FPS. Ήδη το Xbox One X τρέχει αρκετά παιχνίδια σε 60fps.

Και το Xbox Windows τρέχει και δεν έχει όλη την μνήμη διαθέσιμη για τα παιχνίδια, ούτε όλους τους πυρήνες διαθέσιμους. Το ίδιο ισχύει και για το PlayStation εννοείται. Στο PC τρώει περίπου 1.3GB το λειτουργικό, όλο το υπόλοιπο είναι διαθέσιμο για παιχνίδι και τους πυρήνες τους έχεις όλους διαθέσιμους. 

 

2 ώρες πριν, Darthrevan7 είπε

Το ίδιο λέμε , δεν μπορούμε να συγκρίνουμε κονσόλες με pc , άνετα μπορεί να τα πιάσει μία κονσόλα τα 120 και τα 240 σε 4k με το 1/3 από τα χρήματα , επιπλέον μην ξεχνάμε ότι οι κονσόλες αυτές θα βγουν από το 2020 και μετά οπότε μιλάμε για τεχνολογία 2 χρόνων από τώρα τουλάχιστον. Με λίγα λόγια ας μην προτρέχουμε κάτι ξέρουν περισσότερο από εμάς και τα λένε.

Όχι δεν λέμε το ίδιο και όχι δεν μπορεί να πιάσει η κονσόλα τα νούμερα που γράφεις.. Ούτε οι επόμενες, ούτε με RTX2080Ti SLI δεν τα πιάνεις αυτά τα νούμερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

240fps 4k μπορεί να πιάσει και ένα κινητό. Το θέμα είναι τι γραφικά θα τρέχει με αυτό το frame rate. Γιατί έτσι όπως ακούγεται θα νομίζει ο απλός χρήστης ότι θα παίζει gta6 σε vr με 240fps και ανάλυση 4κ.... Αν αναλογιστεί κανείς ότι τα γραφικά στηρίζονται σε AMD (shame on you Microsoft) κάτι τέτοιο είναι ουτοπία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...