Προς το περιεχόμενο

Αποτρίχωση στην πλάτη


lactate

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχει κάνει ποτέ κανείς θεραπεία με laser; Το σκέφτομαι σοβαρά να αρχίσω, έχω αρκετές προς πολλές τρίχες, με χαλάει πολύ (χώρια το δούλεμα που έχω φάει και που τρώω και τα αντίστοιχα αστειάκια με τρίχα για πουλόβερ). Γενικά πόσο κοστίζει; Δεν περιμένω να εξαφανιστούν όλες οι τρίχες αλλά έστω να μειωνόντουσαν αισθητά. Δεν μπορώ να κάνω ακροβατικά με την ξυριστική μηχανή άλλο. Ούτε κερί έχω δοκιμάσει και αυτό ίσως να ήταν μια προσωρινή λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 62
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, lactate είπε

Έχει κάνει ποτέ κανείς θεραπεία με laser; Το σκέφτομαι σοβαρά να αρχίσω, έχω αρκετές προς πολλές τρίχες, με χαλάει πολύ (χώρια το δούλεμα που έχω φάει και που τρώω και τα αντίστοιχα αστειάκια με τρίχα για πουλόβερ). Γενικά πόσο κοστίζει; Δεν περιμένω να εξαφανιστούν όλες οι τρίχες αλλά έστω να μειωνόντουσαν αισθητά. Δεν μπορώ να κάνω ακροβατικά με την ξυριστική μηχανή άλλο. Ούτε κερί έχω δοκιμάσει και αυτό ίσως να ήταν μια προσωρινή λύση.

ισως ειναι η μονη λυση. Αν δε βγαζεις σπυρακια και με τη μηχανη εισαι τυχερος παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, lactate είπε

Το σκέφτομαι σοβαρά να αρχίσω, έχω αρκετές προς πολλές τρίχες, με χαλάει πολύ (χώρια το δούλεμα που έχω φάει και που τρώω και τα αντίστοιχα αστειάκια με τρίχα για πουλόβερ)

Αυτοί ή αυτή που σε κοροϊδεύει, μέχρι και μουστάκι θα σε βάλει να ξυρίσεις μια μέρα…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προτείνω να απευθυνθείς σε δερματολόγους, να δεις τι τιμές παίζουν και να επιλέξεις. Ακόμα καλύτερα, να ρωτήσεις καμία φίλη/συγγενή, να προτείνει κάποιον. Δεν είναι ντροπή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, Thulogur είπε

Το μακροχρονιο αποτελεσμα ειναι ιδιο με ξυραφι/ξυριστικη. Θα αγριεψει και αλλο. Εγω που κανω με κερι, οκ ποναει λιγο, αλλα σε 10 λεπτα τελειωνω και κραταει σιγουρα μηνα μεχρι να αρχισουν να βγαινουν. Μετα κανα 1-1.5 για να αρχισει παλι να φαινεται.

@lactate Ετυχε να ρωτησω μια αισθητικο, λογικα στο 50αρι βγαινει η συνεδρια, και απο οσο ξερω παιζει και επαναληπτικη σε ~2 εβδομαδες (δωρεαν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, overpower είπε

Το μακροχρονιο αποτελεσμα ειναι ιδιο με ξυραφι/ξυριστικη. Θα αγριεψει και αλλο. Εγω που κανω με κερι, οκ ποναει λιγο, αλλα σε 10 λεπτα τελειωνω και κραταει σιγουρα μηνα μεχρι να αρχισουν να βγαινουν. Μετα κανα 1-1.5 για να αρχισει παλι να φαινεται.

@lactate Ετυχε να ρωτησω μια αισθητικο, λογικα στο 50αρι βγαινει η συνεδρια, και απο οσο ξερω παιζει και επαναληπτικη σε ~2 εβδομαδες (δωρεαν)

Εισαι τυχερος. Εγω ειχα κανει δοκιμη σε ενα σημειο και ειχα full σπυρακια για μερες και βγηκαν σε 5 μερες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ParhsG είπε

Εισαι τυχερος. Εγω ειχα κανει δοκιμη σε ενα σημειο και ειχα full σπυρακια για μερες και βγηκαν σε 5 μερες

Αυτο μου το ειχε πει και η αισθητικος, αλλα για να μην ερεθιστει το δερμα καλο ειναι να κανεις μπανιο μετα απο ωρες και οχι απευθειας. πχ αν πας πρωι, κανε το βραδυ μπανιο. Την 1η φορα και εγω ειχα θεμα, αλλα μετα ετσι το εκανα. Στο + οτι κανω με ζεστο νερο πριν για να ανοιξουν οι ποροι και να μην πονεσει και τοσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είχα κάνει φωτόλυση 6 συνεδρίες δεν θυμάμαι αν είχα περισσότερες αλλά γενικά θεωρώ πως δεν απέδωσε. Πέθανα στον πόνο μου στοίχισε και κανα χιλιάρικο. Έχω σκουρόχρωμες τρίχες με ανοιχτό δέρμα το οποίο και καλά βοηθάει αλλά δεν βοήθησε. Μακάρι να βρω καμιά τιμή της προκοπής γιατί 1000 ευρώ δεν έχω να δώσω. Βασικά θέλω πλάτη και ώμους. Όχι στήθος και χέρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

Βρήκα αυτό το μέρος που με ψιλοβολεύει λόγω απόστασης

https://eliteplasticsurgery.gr/prosfores-elite-plastic-surgery/

που έχει καλές τιμές. Δηλαδή αν σκάω κανά 100σταρικο (πες οτι μου πει πανω απο το 80ρικο που λεει) τη φορά, δε το βρίσκω τόσο τραγικό σε σύγκριση με το κερί που και πεθάινεις στον πόνο και δεν είναι μόνιμο. Έχει πάει κανείς εκεί; Η  κάποιος να προτείνει μέρος για αποτρίχωη με αλεξανδριτη;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κερί είναι προσωρινή λύση. Πήγαινε σε έναν καλό δερματολόγο να δει τον τύπο του δέρματος σου και να σε κατατοπίσει σχετικά με το laser για μονιμη λύση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, lek88 είπε

Το κερί είναι προσωρινή λύση. Πήγαινε σε έναν καλό δερματολόγο να δει τον τύπο του δέρματος σου και να σε κατατοπίσει σχετικά με το laser για μονιμη λύση. 

Το ξέρω ότι είναι προσωρινή, αλλά το είπα με το σκεπτικό ότι μπορεί να μην με πιάσει το laser και να ξαναβγουν αλλά έστω θα είναι εξασθενημένες. Ο δερματολόγος μου έχει πει ότι εχω το καλύτερο δέρμα για laser (ανοιχτόχρωμο δέρμα μαύρη τρίχα). Αλλά θα θελα να ξέρω πόσο πονάει το laser και τι να περιμενω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, lactate είπε

Το ξέρω ότι είναι προσωρινή, αλλά το είπα με το σκεπτικό ότι μπορεί να μην με πιάσει το laser και να ξαναβγουν αλλά έστω θα είναι εξασθενημένες. Ο δερματολόγος μου έχει πει ότι εχω το καλύτερο δέρμα για laser (ανοιχτόχρωμο δέρμα μαύρη τρίχα). Αλλά θα θελα να ξέρω πόσο πονάει το laser και τι να περιμενω.

Και με το laser δεν θα εξαφανιστούν με την πρώτη συνέδρια. Θα χρειαστείς αρκετές ανάλογα με τον τύπο της τρίχας. Αλλά είναι οριστική λύση. 

Λίγο θα το καταλάβεις. Δεν είναι τρελός ο πόνος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...