Προς το περιεχόμενο

το καλυτερο εμφιαλωμένο νερο?


Christos c_k

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ζαγόρι η Κορπή.Δεν θα είχα πρόβλημα να δοκιμάσω άλλες μάρκες.Τι Ιόλη είναι πιο ακριβό.

Εδω και κανά χρόνο πάντως που πίνω μόνο εμφιαλωμένο δοκίμασα 2-3 φορές βρύσης και αηδίασα.

1.5€ η εξάδα απο Σ.Μ. με βγάζει 1 εβδομάδα.Βάζω και στην καφετιέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΖΑΡΟΣ εννοείται που είναι και το καλύτερο στον κόσμο,αν και από Σκλαβενίτη έχει 1,14 και η εξάδα ΨΗΛΟΡΕΙΤΗΣ που μου φαίνεται εξίσου άριστο με το ΖΑΡΟΣ.

Τέλος και το ΡΟΥΒΑΣ είναι πανάξιο,όπως και τα ΧΑΛΚΙΑΔΑΚΗΣ (που μάλλον είναι Ρούβας κι'αυτά).

Εγώ διαλέγω σταθερά ΨΗΛΟΡΕΙΤΗΣ. Σε αυτή την τιμή κάνει πλάκα στους πάντες. Όλα τα παραπάνω είναι από το βουνό Ψηλορείτης,γι'αυτό και οι διαφορές (γευστικά τουλάχιστον) είναι μηδαμινές. Δεν μπορώ να πιω ευχάριστα άλλο νερό αν δεν είναι από ψηλορείτη,πλην το Σεληνάρι (κι αυτό βραβευμένο) και ένα νερό από Χανιά όταν ήμουν που υπήρχε παντού (δεν θυμάμαι όνομα),πινόταν μια χαρά κι αυτό. Έχω δοκιμάσει πολλά νερά και δυστυχώς κάποια που αναφέρθηκαν σε άλλο ποστς είναι από μέτρια έως σίχαμα,με πρώτο πρώτο ένα table water από τα lidl

7 ώρες πριν, ctasis είπε

Καλύτερο στην κατηγορία του (επιτραπέζιο). Καμία σχέση με το φυσικό μεταλλικό (και φυσικά πολύ υποδεέστερο)

Το Ζαρός είναι φυσικό μεταλλικό νερό.

Επεξ/σία από Ίων Δραγούμης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, apostolispd είπε

Μάλλον εννοείς τον Βίκο και σε μπερδεύει η ονομασία "Βίκος Ζαγοροχώρια". Τουλάχιστον αυτό ίσχυε πριν λίγα χρόνια, τώρα δεν ξέρω.

Ναι έχεις δίκιο μάλλον με το ΒΙΚΟ συνεργάζεται  αλλά επειδή η καταγωγή μου είναι και από Γιάννενα θα σου πω ότι τα δύο αυτά εργοστάσια βρίσκονται πολύ κοντά το ένα στο άλλο άρα πάνω κάτω το νερό τους είναι παρόμοιο αφού προέρχεται κυρίως από τον ορεινό όγκο του όρους Μιτσικέλι.:)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Θεονη εδω κ χρονια σηκωνει το χρυσο παγκοσμια στον τοπ διαγωνισμο. Σιγα σιγα λυθηκε κ το προβλημα που δεν μπορουσες να το βρεις ευκολα παρα μονο σε ψαγμενες καβες. Πλεον το βρισκω και σε σκλαβενιτη κ στο mymarket της γειτονιας μου. (Χαλανδρι). Εγω επινα χρονια Ιολη κ Σαμαρια. Μολις δοκιμασα Θεονη τα ξεχασα ολα... Τρομερο νερο!

Υγ: το ιολη δυστυχως δεν ειναι αυτο που ηταν καποτε. Δεν ξερω τι κ πως αλλα γευστικα ειναι η μερα με τη νυχτα με το παλιο καλο ιολη. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Το Θεόνη είναι όντως απο τα πιο καλά σε γεύση κλπ. Η ετικέτα του μπουκαλιού με χαλάει λίγο ως προς την αισθητική αλλά δεν το λες και κάτι τραγικό! 😛

Επίσης καλό είναι να προσέχετε τι γράφουν απ' εξω οι ετικέτες γιατί άλλο το "επιτραπέζιο νερό" που είναι απλά φιλτραρισμένο νερό (και πιο φθηνό) και άλλο το "φυσικό μεταλλικό νερό"...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, billdanos είπε

Το Θεόνη είναι όντως απο τα πιο καλά σε γεύση κλπ. Η ετικέτα του μπουκαλιού με χαλάει λίγο ως προς την αισθητική αλλά δεν το λες και κάτι τραγικό! 😛

Επίσης καλό είναι να προσέχετε τι γράφουν απ' εξω οι ετικέτες γιατί άλλο το "επιτραπέζιο νερό" που είναι απλά φιλτραρισμένο νερό και πιο φθηνό και άλλο το "φυσικό μεταλλικό νερό"...

Εγω παντως ντρεπομαι να κραταω  /παραγγειλω  νερο που λεγεται  θεονη :P

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, logica1 είπε

Εγω επινα χρονια Ιολη κ Σαμαρια

Το Σαμαριά έχει απίστευτα λίγα άλατα σε σχέση με όλα τα άλλα. Το είχα καταλάβει από τότε που ήταν μωρά τα παιδιά και χρησιμοποιούσα τον βραστήρα συνέχεια (σε νησί, γι'αυτό και δεν χρησιμοποιούσα νερό βρύσης).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
14 minutes ago, Fotis13 said:

Εγω παντως ντρεπομαι να κραταω  /παραγγειλω  νερο που λεγεται  θεονη :P

Ναι αλλά βγήκε πρώτο ανάμεσα σε όλα σε παγκόσμιο επίπεδο και "έβαλε κάτω" τεράστιες εταιρείες του χώρου. :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, billdanos είπε

Ναι αλλά βγήκε πρώτο ανάμεσα σε όλα σε παγκόσμιο επίπεδο και "έβαλε κάτω" τεράστιες εταιρείες του χώρου. :) 

Σιγουρα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, billdanos είπε

σικε ο διαγωνισμος :P 

Περα απο την πλακα   ειναι τραγικο το ονομα .

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, Fotis13 said:

σικε ο διαγωνισμος :P 

Περα απο την πλακα   ειναι τραγικο το ονομα .

Παρόλα αυτά είναι το όνομα της Νεράιδας που σύμφωνα με το μύθο προστάτευε την πηγή... 😛 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...